Uniqa extraliga žen

VK UP Olomouc – VK Dukla Liberec

3:1

konec (25:22, 22:25, 25:17, 25:23)

12.03.2018, 20:15 • Sportovní hala Univerzity Palackého, Olomouc • 28. kolo • Vít Schück (@VitSchuck)

Tipsport: 1.75 1.94 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

0:0

Olomouc hrála třetí zápas ve třech dnech, ale na výkonu domácích volejbalistek to nebylo vůbec znát. Po dlouhém nočním návratu z Maďarska z FinalFour středoevropské ligy si svěřenkyně Jiřího Teplého poradily s Libercem ve čtyřech setech.

Z vyrovnaného zápasu vybočil jen třetí set, který domácí volejbalistky vyhrály o osm bod. Jinak to byl boj o každý bod od začátku do konce. Nad útokem dnes převládaly obrany, ale ani třináct bloků Liberci nestačilo k zisku jediného bodu do extraligové tabulky. (22:22:48)

25:23

Čtvrtý set skončil.

25:23

Tři body zůstávají v Olomouci. Sainová předvedla parádní přihrávku, Dudová nahrála na hlavní kůl a Darina Košická ukončila smečí na zadní lajnu celý zápas.

24:23

První mečbol je pryč. Staňková se opřela do útoku a protlačila míč blokem.

24:22

Dva mečboly! Laura Holubcová na podání. Dudová neměla ideální přihrávku a tak útočila na druhou přes.

23:22

Liberec má stále o co bojovat. Jana Napolitano-Šenková dokázala servisem najít Veselou, poté Staňková útočila jen do bloku. Dudová při bodovce nahrává nečistě.

23:21

Olomouc si přesto drží dvoubodové vedení. Romana Krišková našla servisem Sainovou, následně se ale Olomouc prosazuje blokem.

22:21

Ve čtvrtém setu to bude ještě drama. Napolitano-Šenková smečovala jen do těsného autu. Olomouc si bere při jednobodovém vedení oddechový čas.

22:20

Nikol Sajdová na podání. Holubcová se štěstím dokázala zaskočit útokem v poli stojící Dudovou.

22:19

Dvaadvacátý bod přidává pro domácí celek blok ve složení Napolitano-Šenková – Sajdová. Krišková neprošla svým tvrdým útokem.

21:19

Liberec ještě žije. Po servisu Košické útočila po vysoké nahrávce Krišková.

21:18

Kateřina Kohoutová také přetáhla plachtící podání do autu.

20:18

Katarína Dudová pokračuje stále za koncovou lajnou, nyní ale zamířila jen do zámezí.

20:17

Možná rozhodující vedení ve čtvrtém setu pro Olomouc. Nabídnutou bodovku proměnila střídající Košická.

19:17

A už to je znovu o dva body. Po servisu Dudové se v útoku neprosadila Kohoutová a to trestá Košická. Liberec si bere oddechový čas.

18:17

Markéta Veselá pokračuje na podání. Košická nahrazuje Dedíkovou. A právě Košická smečuje po lajně z hlavního kůlu.

17:17

A je dokonce srovnáno! Markéta Veselá zatlačila servisem a poté už útočila Michalíková jen do sítě.

17:16

Po servisu Struškové útočila Veselá do připravené obrany. Nakonec zasáhla jednou rukou v poli Delabarreová a míč končí na domácí polovině.

3:1

VK UP Olomouc: Dudová (C), Kubínová – Košická, Michalíková, Dedíková – Čutuková, Sajdová, Strušková, Kneiflová – Napolitano-Šenková, Orvošová – Sainová Trenér: Jiří Teplý

VK Dukla Liberec: Delabarreová, Vaňková – Staňková, Veselá, Mikšíková, Gálíková – Kohoutová, Nečasová, Holubcová (C) – Krišková, Hanzlová – Dostálová Trenér: Libor Gálik

Rozhodčí: Tomáš Kavala – Petr Horký