10.10.2017, 15:00 • Omsk Arena • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.67 4.2 4.41 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dominik Furch (OMS) 59 minut, 17 zákroků, 4 góly, 81 % (17:37:26)
Střely na branku – 29:21 (10:6, 5:9, 13:6)
Zblokované střely – 9:14
Vyhraná vhazování – 37:32
Trestné minuty – 8:6
Hity – 12:9
Hokejisté Omsku vyrovnat nedokázali, přestože poslední tři minuty hráli přesilovou hru, kterou v závěru vylepšili ještě odvoláním gólmana. Hosté nakročili k vítězství v první polovině utkání, kdy si vytvořili tříbrankový náskok. Domácí ještě do přestávky snížili na rozdíl jedné branky, ale ve třetí části inkasovali v 55. minutě gól na 2:4 z hole Matta Frattina. Jevgenij Medveděv sice o minutu později ještě vrátil Avangard do kontaktu, ale další branku už celek ze Sibiře nepřidal.

59:53

Domácí se ještě dostali do pásma a Jevgenij Medveděv vypálil od modré z první pumelici, která těsně minula branku soupeře!

59:44

Domácím nevyšla rozehrávka a zahráli na icing! Furch se musí vrátit do branky.

59:34

Akolzin vyhazuje až za branku Omsku, domácím dochází čas!

58:58

Po ráně Martynova se domácí ještě snažili dorážet, ale pro Barys to dobře dopadlo.

58:26

Dominik Furch zůstává na střídačce, domácí budou hrát v šesti proti čtyřem!

58:26

Domácí kouč Andrej Skabelka si vyžádal oddechový čas.

58:26

Od modré čáry střílel Medveděv. Karlsson si pro kotouč sáhl lapačkou.

58:02

Ofsajd Avangardu, buly ve středním pásmu.

57:53

Střelu Jegora Martynova našel ve výstroji Karlsson. Ještě dvě minuty mají domácí na vyrovnání. Přesilovku budou hrát až do konce.

56:54

Konstantin Puškarjov zasáhl protihráče vysokou holí! Navíc mu způsobil krvavé zranění, takže dostává trest na 2+2 minuty!

55:50

55:50 Jevgenij MEDVEDĚV - 3:4

55:50

Avangard právě vstřelil branku!
Domácí o 58 sekund později opět snižují na rozdíl jediného zásahu! Od modré čáry nahodil puk na branku JEVGENIJ MEDVEDĚV a puk zapadl ke vzdálenější tyčce hostující svatyně. Karlsson měl zakrytý výhled. Asistence: Alexandr Pěrežogin.

54:52

54:52 Matt FRATTIN - 2:4

54:52

Astana právě vstřelila branku!
Po ráně Ahnelöva se ujal odraženého kotouče Linden Vey. Ten poslal křížným pasem do přečíslení 2 na 1 dvojici MATT FRATTIN – Konstantin Puškarjov. Prvně jmenovaný to vzal na sebe, vystřelil z pravého kruhu a vymetl bližší horní růžek Furchovy branky – 2:4. Asistence: Linden Vey.

54:45

Hosté oslabení přežili, nyní se neujala ani rána Jonase Ahnelöva.

3:4

Branky a nahrávky: 33. A. Petersson (Martynov, Pěrežogin), 38. Chochrjakov (Kugryšev), 56. J. Medveděv (Pěrežogin) – 5. Michajlis (Savčenko, Akolzin), 13. Akolzin (Markelov, Sagadajev), 24. Frattin (Southorn, Vey), 55. Frattin (Vey)

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv (C), Meňšikov, Berezin, Ahnelöv, Martynov, Minejev, A. Osipov – Lemťugov (A), Chochrjakov, Kugryšev – I. Michejev, Pjanov, Košelev – A. Petersson, K. Semjonov, Pěrežogin (A) – A. Galimov, Stas, Fajzullin.

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Kudrjavcev) – M. Semjonov, Southorn, Šalapov, Lipin, Polochov, Makljukov, Savčenko (A), Orechov – Frattin, Vey, Puškarjov – V. Nikulin, St. Pierre, Žajlauov – R. Starčenko (A), Gurkov, Michajlis – Akolzin, Sagadajev, Markelov.

Rozhodčí: Spirin, Ovčinnikov – Semečkov, Biťjukov