18.05.2017, 20:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem • Čtvrtfinále • Daniel Kinc

: 1.17 12.0 18.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Vyloučení v týmu Německo (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Frederik Tiffels.

50:06

Vyloučení v týmu Kanada (Alex Killorn – 2 min., hrubost).

47:02

Síly na ledě se vyrovnají. Kanada měla tlak, ale jde do čtyř. Vyloučen je útočník Brayden Schenn, který si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

45:17

Přesilovka pro Kanadu. Vyloučen je domácí útočník David Wolf, a to na 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy krku. Dvouminutový trest odpyká za domácího forvarda Brooks Macek.

35:14

Němce čeká druhá přesilovka. Vyloučen je kanadský kapitán Claude Giroux, a to za zdržování hry, kterým se provinil na vhazování.

27:56

Síly na ledě se srovnají a i domácí si za chvíli vyzkoušejí přesilovou hru. Vyloučen je Mitchell Marner, který si odsedí dvě minuty za hákování.

26:22

Na trestnou lavici nakonec usedá oblíbenec domácích tribun a největší hvězda Leon Draisaitl, který si odpyká dvě minuty za hákování.

16:15

A uvidíme první přesilovku zápasu, zahraji si ji po faulu na Parayka Kanada. Vyloučen je Patrick Reimer, který si na trestné lavici odpyká dvě minuty za hákování.

2:1

Branky a nahrávky: 18. Scheifele (R. O'Reilly, Marner), 39. Skinner (Matheson, Scheifele) – 54. Y. Seidenberg (Ehrhoff)

Kanada: Pickard (Ch. Johnson) – Parayko, Vlasic (A), Demers, de Haan, Morrissey, Matheson, Lee – MacKinnon, Skinner, Scheifele – Simmonds, Giroux (C), R. O'Reilly – Duchene (A), Couturier, Killorn – B. Schenn, Konecny, Marner – Point.

Německo: Grubauer (Greiss) – Reul, Ehrhoff (C), D. Seidenberg (A), Müller, Abeltshauser, Hördler, Krueger – Kink (A), Y. Seidenberg, Kahun – Draisaitl, Reimer, Ehliz – Macek, Plachta, Hager – Schütz, Wolf, Tiffels – Fauser.

Rozhodčí: Jan Hribik (CZE), Daniel Stricker (SUI) – Judson Ritter (USA), Sakari Suominen (FIN)

16:15 GER 2 Reimer, hákování
17:11 CAN 1:0 Scheifele (R. O'Reilly, Marner)
26:22 GER 2 Draisaitl, hákování
27:56 CAN 2 Marner, vysoká hůl
35:14 CAN 2 Giroux, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
38:08 CAN 2:0 Skinner (Matheson, Scheifele)
45:17 GER 2+10 Wolf, zásah do hlavy nebo krku+zásah do hlavy nebo krku, odpyká Macek
47:02 CAN 2 B. Schenn, nedovolené bránění
50:06 CAN 2 Killorn, hrubost
52:01 GER 2 příliš mnoho hráčů, odpyká Tiffels
53:21 GER 2:1 Y. Seidenberg (Ehrhoff)