DHL extraliga juniorů

HC Olomouc – HC Dukla Jihlava

4:2

konec (1:1, 3:1, 0:0)

07.09.2023, 13:00 • Zimní stadion Olomouc • 5 • Skupina Východ • Daniel Fekets (@DFekets)

Je za námi další utkání nejvyšší juniorské soutěže. Mladí Hanáci dokázali doma také potřetí bodovat, tentokrát porazili jihlavskou Duklu poměrem 4:2. Po první třetině platil stav 1:1, takže rozhodující byla druhá část, ve které postupně skórovali Tomáš Galvas, Stanislav Ruda a Kamil Drábek. Ve 40. minutě snížil Ilarion Kuprijanov, avšak v periodě závěrečné už žádný gól nepadl. Olomouc se tedy v tabulce dostává před Jihlavu, která má na kontě šest bodů.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (15:11:45)

59:40

Lukáš Vejmelka opět opustil bránu, ale teď už je jisté, že to Jihlava nezvládne. Tři body zůstanou v Olomouci.

59:08

Vyloučení v týmu HC Olomouc:
Stanislav Ruda – 2 min., nedovolené bránění.

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
Rostislav Nosek – 2 min., hrubost.

58:28

Nyní to Jihlava zkouší bez brankáře, takže se hraje v pěti na obou stranách.

58:05

Další olomoucký výpad dopředu zastavilo postavení mimo hru.

57:37

Galvas připravil kotouč pro Boška, který pálil, ale puk se odrazil před Tomečka, jenž to zkusil snad ještě rychleji. Lukáše Vejmelku ale trefil do hrudi.

57:11

Panáček si na pravém kruhu našel přihrávku spoluhráče, avšak přesunující se Vejmelka byl dostatečně pohotový.

56:41

Lukáš Číhal – 2+2, vysoká hůl.

56:22

David Röss se šikovně obtočil okolo brány, ale následně zamířil do bruslí bránícího hráče.

55:42

54:49

Frgál své mužstvo podržel dvěma zákroky a teď se už Hanáci vydávají šetřit vteřinky do útočné třetiny.

54:22

Na začátku další přesilovky se Jihlava dostává do tlaku. Olomoučtí hráči to chtějí zvládnout především pozičně.

53:42

Marek Compel – 2 min., vražení na hrazení.

53:12

53:06

V oslabení se do velké šance dostal Michal Tomeček, ale při forehandovém blafáku mu kousek chyběl.

52:44

Adam Drábek obral soupeře o puk na vlastní modré čáře a následně hrací předmět i vyvezl.

52:12

Rostislav Nosek se uvolnil na pravém kruhu, odkud vyslal tvrdou ránu zápěstím, avšak Frgál se opětovně činil.

51:24

Jan Ludvík hned na začátku přesilovky dvakrát velice tvrdě pálil, v obou případech ale svatyni Mory netrefil.

51:12

Patrik Sedláček – 2 min., hákování.

50:29

Coufal vyslal velmi zajímavou ránu, která se od masky Frgála odrazila zpátky do hry.

49:56

Pastrnek už startoval Galvasovi na dlouhou přihrávku. Pokud by prošla, jel by sám na bránu, ale jeden z jihlavských beků zasáhl.

49:18

Matěj Vovsik zkusil štěstí ve chvíli, kdy před brankou bylo několik hráčů. Až k brankáři se touš nedostal.

48:26

Pozitivní zprávou je, že Štěpán Šabatka je zpátky na ledě. Dokonce se dostal i ke střele, která ale o pár centimetrů minula cíl. Olomouc stále drží dvoubrankové vedení.

47:36

Ilarion Kuprijanov je dnes hodně vidět. Šikovně se natlačil před bránu, kde ale holí zapracoval brankář Frgál.

47:09

Adam Drábek se odhodlal ke střele zápěstím od modré čáry, ale Jonáš Jungwirth jeho pokus zablokoval.

46:34

Ve třetí třetině je hra hodně kouskovaná. Další icing Jihlavy, a tak se bude vhazovat po Vejmelkově pravici.

45:59

Miroslav Slováček postupoval dopředu a snažil se kolegu vybídnout před brankou, ale jihlavští obránci situaci přečetli.

45:30

Kevin Coufal pádil vpřed, dostal se i před Sedláčka, ale u puku byl jako první další domácí obránce. Zakázané uvolnění Jihlavy.

44:33

Dominik Frgál si v lapačce našel nepříjemnou střelu Denise Jeletze od modré čáry.

44:22

Vypadalo to, že Robert Váňa podrazil Tomečka, avšak faul se tentokrát nepískal. Poté kohouti nepřesně rozehráli, takže na řadu přišel icing.

43:49

Janech příkladně bojoval v útočném pásmu, ale teď už hrají obránci Dukly.

43:11

Ilarion Kuprijanov měl volno na pravé straně útočného pásma, ale kotouč mu ujel z čepele, a proto jeho přihrávka přesná nebyla.

42:22

Tomáš Galvas odvedl pro svůj celek skvělou práci, když v útočném pásmu podržel puk ve chvíli, kdy jeho kolegové střídali.

41:37

Na ledě po jednom ze soubojů zůstal ležet hostující bek Štěpán Šabatka. Vypadá to však, že bude v pořádku, takže snad utkání dohraje.

41:12

Jonáš Jungwirth už ve středním pásmu nabral rychlost a jako první hráč se dostal k ráně ve třetí třetině. Frgál jeho pokus vyrážečkou posunul nad branku.

40:01

Po čtyřiceti minutách má blíže k zisku tří bodů domácí Mora, která nad Jihlavou vede 4:2. Pomohla si v přesilovkách. Nejprve početní výhodu pět na tři využil Galvas a krátce po něm skóroval také Ruda. Ještě veseleji bylo na domácí straně po trefě Kamila Drábka, jenže na konci třetiny přesilovku využila také Jihlava, gól vstřelil Ilarion Kuprijanov.

40:00

39:33

39:33 Ilarion KUPRIJANOV - 4:2

39:33

Dukla právě vstřelila branku!
Hosté na konci druhé části snížili! ILARION KUPRIJANOV dostal od domácích obránců mnoho prostoru, protáhl se před brankoviště a v pohodě doklepl puk za čáru. 4:2. Asistence: Jonáš Jungwirth a Lukáš Číhal.

38:59

Adam Panáček – 2 min., držení.

38:52

Jeden z hostů se teď dostal k rychlé ráně od modré čáry. Kotouč zaduněl o zadní mantinel.

38:03

38:03 Kamil DRÁBEK - 4:1

38:03

Olomouc právě vstřelila branku!
Necelé dvě minuty před koncem druhé části přidává Olomouc další branku! David Pastrnek se krásně protáhl před bránu, kde vybídl KAMILA DRÁBKA, jemuž sice zakončení úplně nesedlo, ale puk i tak propadl mezi betony. 4:1. Asistence: David Pastrnek a Matěj Smýkal.

37:35

Nepřesná rozehrávka kohoutů. Jihlava tedy bude mít k dispozici buly v útočné třetině.

37:01

36:55

Druhá přesilovková lajna Mory dlouho kombinovala, až se ke sražené střele dostal Šotkovský a krátce po něm Panáček. Na pokus kapitána Olomouce ale Lukáš Vejmelka viděl.

35:54

Adam Rauš se protlačil přes Tomečka a jednoruč puk dostal do neutrální zóny.

35:29

Na začátku dalšího oslabení hosté dvakrát za sebou vyhodili kotouč přes všechny čáry.

35:01

Lukáš Číhal – 2 min., nedovolené bránění.

34:09

Adam Rauš se mezi dva bránící hráče v bílém dresu neprotlačil, takže Dukla musela soupeři puk přenechat.

33:19

Ilarion Kuprijanov zastavil přihrávku Boška, pobídka mířila na jihlavské brankoviště.

32:35

Tomeček vybídl Rösse a rázem z toho bylo olomoucké přečíslení. Druhý jmenovaný ale žabičku přes ležícího beka nasměrovat nedokázal.

31:54

Nechybělo mnoho a mohlo být sníženo! Tobiáš Niederhafner se zpoza brány snažil Frgála nachytat, když se puk snažil odrazit od jeho zad. Podle rozhodčího ale černá guma brankovou čáru nepřešla, takže Dukla se z gólu na 2:3 neraduje.

31:06

Sedláček na modré čáře posunul na Šlahoru, jehož rána nebyla moc důrazná. Zůstala na pravém betonu gólmana Vejmelky.

30:29

Štěpán Šabatka sice měl na modré čáře celkem hodně prostoru, avšak jeho rána zápěstím zapadla do Frgálovy lapačky. Olomoucký gólman na vše viděl.

30:03

Ilarion Kuprijanov měl za sebou hodně dlouhé střídání, a proto byl rád, že přejel červenou čáru a kotouč jen posunul dopředu.

29:22

Je vidět, že celek v bílých dresech je teď při chuti. Znovu se snaží v útočném pásmu něco vymyslet.

27:55

Oddechový čas pro tým HC Dukla Jihlava.

27:55

27:55 Stanislav RUDA - 3:1

27:55

Kohouti rázem odskakují do dvoubrankového vedení, dnes hrají přesilovky opravdu velmi dobře! Tentokrát se mezi střelce zapsal STANISLAV RUDA, jenž do sítě usměrnil Panáčkovu střelu. 3:1. Asistence: Adam Panáček a Ondřej Šotkovský.

27:40

Olomouc ještě hraje přesilovku, avšak Havel teď nestačil ideálně přihrát.

27:06

27:06 Tomáš GALVAS - 2:1

27:06

Přesilovku pěti proti třem dokázala Mora využít! TOMÁŠ GALVAS si s Michalem Tomečkem vyměnil strany a z pravého kruhu krásně zamířil nad rameno jihlavského brankáře. 2:1. Asistence: Ondřej Šotkovský a Lukáš Bošek.

26:32

2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Kevin Coufal.

26:25

Čtveřice hostujících hráčů výtečně vykryla prostory, ale pak musela na střídačku. Jihlava měla štěstí, že se Šotkovský objevil v ofsajdu.

25:39

David Röss jen o kousek nedokázal do brány umístit Tomečkovo střílené nahození. Výbornou práci ale předtím odvedl Galvas, jenž zavezl kotouč před brankoviště.

25:08

Jáchym Jungwirth – 2 min., vysoká hůl.

24:07

23:43

Havel se jen o kousek nedostal k teči Galvasova nahození. Olomouc ale tuto přesilovku hraje velice slušně.

23:02

Tentokrát si Galvas najel mezi kruhy. Vejmelka toho mnoho neviděl, ale lapačkou přece jen zakročil.

22:42

Galvas připravil Tomečkovi další ránu, útočník Olomouce těsně netrefil.

22:22

Tomeček si znovu našel místo na pravém kruhu, odkud zápěstím rychle pálil. Lukáš Vejmelka výborně zasáhl.

22:07

Jonáš Jungwirth – 2 min., podrážení.

21:28

Ondřej Šotkovský vjel dopředu a už se chystal zakončit, jenže Jakub Koudelný byl ve třetině rychleji. Ofsajd Hanáků.

21:09

Maxim Burkov se vrátil na svou polovinu a přihrávku Koudelného, která mířila před bránu, zastavil.

20:23

Coufal obral o kotouč Janecha a následně vystřelil, avšak jeho projektil letěl vysoko nad bránu.

20:01

Je za námi první třetina, která nabídla dva góly. Už ve 4. minutě se prosadila aktivní Dukla, když Šimon Báťa dostal do branky šikovnou a přesnou přihrávku Ludvíka. I následně měli hosté více ze hry, ale díky přesilovce se poté vše srovnalo a nakonec i kohouti stačili vyrovnat. Zatím jediným střelcem domácího celku je Michal Tomeček. Druhá část začne za patnáct minut.

20:00

19:42

Poslední sekundy první periody tráví v útočném pásmu hosté.

18:49

Panáček udržel puk na útočné modré čáře a následně vystřelil. K dorážce se natahoval Pastrnek, jenže rychlejší byli obránci Jihlavy.

17:55

Havel byl sice bez hokejky, ale ránu protihráče od modré čáry dokázal zastavit.

17:02

Ale pak hosté udělali hrubku a dopředu se hnal obránce Adam Panáček. V samostatném úniku však Vejmelku propálit nedokázal.

16:43

Jihlava chce co nejrychleji odpovědět, nyní drží kotouč v útočné zóně.

15:49

15:49 Michal TOMEČEK - 1:1

15:49

Ze střídačky do hry naskočil MICHAL TOMEČEK, který se rychle dostal před bránu. Počkal si na pobídku spoluhráče, kterým byl David Pastrnek, a kotouč dostal do brány za ležícího Vejmelku. 1:1. Asistence: David Pastrnek a Adam Drábek.

15:34

Díky rychlosti Havla se Olomouc dostala do útočného pásma. Poté u mantinelu bojoval David Pastrnek.

14:29

14:24

Panáček našel na modré čáře Koudelného, jehož rána se dost možná otřela o tyč. Alespoň zvuk to tak naznačoval.

14:02

Teď se Mora snaží znovu dostat do útočného pásma. Koudelný to zkusil nahozením.

13:22

Galvas připravil kotouč Tomečkovi, jehož dělovka z pravého kruhu skončila na vyrážečce gólmana Vejmelky.

12:45

Tomeček zavezl puk do útočného pásma, ale následně o něj přišel, takže celek v červených dresech měl dostatek času na to, aby touš vyhodil.

12:29

Kevin Coufal – 2 min., podrážení.

11:31

Nicolas Šlahora svou přihrávkou nikoho nenašel. Jihlava znovu bude v útočném pásmu, poněvadž se pískal icing.

11:04

Štěpán Šabatka tentokrát vypálil od modré čáry, znovu byl za hrdinu domácí gólman.

10:42

Ludvíkovo nahození od modré čáry šikovně tečoval Rauš, avšak Frgál byl na ledě včas a zaklapl oba své betony.

10:12

Topolova přihrávka, která mířila před bránu, byla zablokovaná olomouckým obráncem.

09:49

Už to vypadalo, že se Maxim Burkov dostane do samostatného úniku, avšak útočníka Jihlavy s číslem 22 na zádech zastavil ofsajd.

08:59

Panáček se rychle stačil vrátit na vlastní obrannou polovinu. Posléze domácí zahrozili, ale trefili pouze boční síť.

07:53

Jihlava nepřesně rozehrála, pískalo se její zakázané uvolnění.

07:47

Andrej Klapica puk nahodil dopředu, ale poté u něj byl jako první obránce Matyáš Bohatý.

07:09

Rána hostů z pravé strany byla sražena několik centimetrů nad horní tyč.

06:07

Rauš vybídl Noska, jehož střela nebyla moc povedená. Ale znovu dostali Jihlavští až příliš volného prostoru.

05:28

Po dalším zákroku olomouckého brankáře se bude vhazovat v útočném pásmu Dukly.

05:01

Denis Jeletz perfektní přihrávkou našel u zadní tyče zcela volného spoluhráče, nicméně Frgál se stačil přesunout a levým betonem zabránil inkasování.

04:19

Galvas se snažil dostat dopředu, ale hosté jej zablokovali. Stejně tak to ale o chvíli později provedl i olomoucký bek Adam Drábek.

03:24

03:24 Šimon BÁŤA - 0:1

03:24

Aktivní hosté se dostávají do vedení už ve 4. minutě! Ludvík adresoval přihrávku na pravou stranu ŠIMONU BÁŤOVI, jenž měl před sebou poloprázdnou bránu, kterou trefil. 0:1. Asistence: Jan Ludvík a Andrej Klapica.

02:40

Dukla byla opět nebezpečná před brankou soupeřova celku. Záhy se k ráně dostali také domácí, ale touš skončil na betonu Vejmelky.

02:17

Matěj Vovsik zvládl osobní souboj na červené čáře a poté černou gumu nahodil směrem dopředu.

01:11

Ilarion Kuprijanov se dostal do samostatného úniku. Olomouckého brankáře si už položil, ale bekhendovou kličku nakonec nedotáhl.

00:35

První střelu si připsali hosté, ale Frgál udržel kotouč ve své lapačce.

00:01

HC Olomouc: Frgál (Valenta) – Drábek (A), Šlahora, Smýkal, Galvas, Compel, Bohatý, Panáček (C), P. Sedláček (A) – Koudelný, Havel, Röss – Drábek, Janech, Ruda – Pastrnek, Tomeček, Bošek – Šotkovský, Slováček.
Trenér: Mojmír Trličík

HC Dukla Jihlava: Vejmelka (Cinka) – Číhal (A), Jeletz, Topol, Šabatka, Vovsik (C), Ludvík, Vandas – Valach, Niederhafner, Jo. Jungwirth – Klapica, Kuprijanov, Nosek – Coufal, Burkov, Já. Jungwirth – Báťa (A), Rauš, R. Váňa.
Trenér: Michal Broš

Rozhodčí: Blaha, Šico – Veselý, Tvrdý.
Olomouc zatím odehrála čtyři soutěžní zápasy, ve kterých nastřádala 4 body. Nejprve prohrála na ledě Pardubic 3:6, ale pak v domácím prostředí zvládla porazit 5:4 Přerov. O tři dny později juniorka kohoutů uhrála bod s Kometou, se kterou padla 2:3 v prodloužení, ale v minulém kole podruhé nebodovala, když ve Vítkovicích neuspěla poměrem 1:3. Zatím nejproduktivnějšími hráči mužstva jsou Michal Tomeček s Ondřejem Šotkovským, oba zatím nasbírali 4 asistence. Střelcům Mory vládne třígólový Stanislav Ruda.

Jihlava je na tom zatím v tabulce lépe. Ve čtyřech zápasech získala 6 bodů a ve skupině Východ je na čtvrté pozici. Dukla nejprve vyhrála 5:1 na ledě nováčka z Přerova, ale poté doma nestačila vysoko 1:6 na Třinec. V dalším zápase padla 0:5 ve Zlíně, ale minule už dokázala porazit 4:2 Pardubice. Produktivitu týmu táhne Ilarion Kupriianov, jenž je zatím na dvou brankách a třech asistencích.
Hezké čtvrteční odpoledne při sledování textového přenosu z DHL extraligy juniorů. Olomouc dnes od 13:00 přivítá Jihlavu, hezkou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

4:2

Branky a nahrávky: 16. Tomeček (Pastrnek, A. Drábek), 28. Galvas (Šotkovský, Bošek), 28. Ruda (Panáček, Šotkovský), 39. K. Drábek (Smýkal, Pastrnek) – 4. Báťa (Ludvík, Klapica), 40. Kuprijanov (Jo. Jungwirth, Číhal)

HC Olomouc: Frgál (Valenta) – Drábek (A), Galvas, P. Sedláček (A), Šlahora, Panáček (C), Bohatý, Smýkal, Compel – Tomeček, Röss, Janech – Bošek, Koudelný, Šotkovský – Havel, Slováček, Ruda – Drábek, Pastrnek.

HC Dukla Jihlava: Vejmelka (Cinka) – Vandas, Vovsik (C), Jeletz, Číhal (A), Ludvík, Šabatka, Topol – Klapica, Coufal, Báťa (A) – Jo. Jungwirth, Kuprijanov, Burkov – Rauš, R. Váňa, Nosek – Valach, Niederhafner, Já. Jungwirth.

Rozhodčí: Blaha, Šico – Veselý, Tvrdý

03:24 JIH 0:1 Báťa (Ludvík, Klapica)
12:29 JIH 2 Coufal, podrážení
15:49 OLO 1:1 Tomeček (Pastrnek, A. Drábek)
22:07 JIH 2 Jo. Jungwirth, podrážení
25:08 JIH 2 Já. Jungwirth, vysoká hůl