1:4

konec (0:1, 0:2, 1:1)

25.11.2022, 18:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • 22. kolo • Petr Koval

Tipsport: 1.75 4.4 4.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Utkání 22. kola se na plzeňskou stranu zlomilo už na začátku utkání, kdy Mountfield nedokázal gólově využít soustavný tlak. Naopak Plzeň se dostala do vedení, když v první třetině využila jednu ze tří střel. Ve druhé periodě navíc tým Petra Kořínka odskočil na rozdíl tří branek a bezpečně hlídal svůj náskok. Naději Hradeckým ještě vykřesal gól Kevina Klímy z 46. minuty. Definitivní tečku však za dnešním střetnutím udělal Aleksi Rekonen. Plzeň si tak zpod Bílé věže odváží cenné vítězství 4:1.

Střely na branku (po třetinách):

Mountfield HK – 37 (17, 5, 15)
HC Škoda Plzeň – 19 (3, 9, 7) (20:40:03)
Nejlepší hráči zápasu:

Kevin Klíma (Mountfield HK)
Petr Kodýtek (HC Škoda Plzeň)

59:48

Kiviaho si ještě připsal poslední zákrok v tomto střetnutí, když vychytal pokus Rekonena od pravého hrazení.

59:20

ČPP Aréna ztichla zápas už se jen dohrává.

58:30

Lvi bojují v útočném pásmu alespoň o čestný úspěch. Kiviaho už je ale zpátky ve své brance.

57:52

Hosté jsou v plném počtu. Ani třetí přesilovku nedokázali Východočeši využít.

56:39

Západočeši se osvobozují a odjíždějí střídat. Zatím dobře hlídají hradecké přesilovky.

56:06

McCormack pálil od modré. Na brankovišti byl ještě dobře postavený Cingel. Svoboda ale udržel střelecký pokus a nedovolil slovenskému útočníkovi dorážet.

55:52

Hradecká brána je prázdná. Lvi to zkouší se šesti muži v poli!

55:52

Oddechový čas pro tým Mountfield HK.

55:52

Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
Tomáš Mertl – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

55:29

A tak zaútočil exhradecký forvard Mertl. Ten rozkmital nohy a dobruslil až na pravý kruh, odkud odzkoušel Kiviahovu pozornost. Hradecký brankář udržel puk ve své výstroji.

55:19

Domácí se nemůžou natrvalo usadit v pásmu.

54:31

Plzeň teď hraje to, co jí naprosto stačí. Další icing nechává srovnat obranu indiánů do správného postavení.

54:19

Po zakázaném uvolnění modrých zůstává hra před Svobodou.

54:19

Dnešní utkání sleduje 3566 diváků.

54:05

Kodýtek v souboji s Pavlíkem zůstal ležet na ledové ploše. Autor tří asistencí v dnešním utkání, ale odjíždí po svých. Vypadá to, že je naštěstí v pořádku. Následuje komerční přestávka.

52:58

52:58 Aleksi REKONEN - 1:4

1:4

Branky a nahrávky: 46. Kev. Klíma (Jergl) – 17. Schleiss (Kodýtek), 33. Suchý (Kodýtek, Hrabík), 37. Houdek (Suchý, Malát), 53. Rekonen (Kodýtek, Holešinský)

Mountfield HK: Kiviaho (J. Růžička) – Jank, McCormack, Kalina, Blain, Rosandić, F. Pavlík (C), Marcel – Okuliar, Lev (A), Doležal – Kev. Klíma, Lalancette, Jergl – Pilař, Cingel, Kel. Klíma – Moravec, Štohanzl, Ouřada.
Trenér: Tomáš Martinec

HC Škoda Plzeň: Mi. Svoboda (Pavlát) – Baránek, Zámorský, Piskáček (A), Kaňák, Houdek, Kvasnička, Kremláček – Schleiss (C), Kodýtek, Hrabík – Suchý, Malát, Holešinský – Lang, Mertl (A), Rekonen – A. Dvořák, Bitten, Adamec.
Trenér: Petr Kořínek

Rozhodčí: Hribik, Vrba –⁠ Lučan, Rampír

09:41 PLZ 2 Baránek, hrubost
16:15 PLZ 0:1 Schleiss (Kodýtek)
16:22 HKM 2 Pilař, nedovolené bránění