Menu

Tenis

Challenger Andria (krytý tvrdý povrch)

Dalibor Svrčina – Tomáš Macháč (3)

0:1 0:0; 0-0

skreč Svrčina

24.11.2022, 15:30 • Campo Tatò Paride, Andria (ITA) • Osmifinále

Tipsport: 3.53 1.26 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Na české osmifinálové derby v Andrii bohužel nedojde! Dalibor Svrčina z turnaje bez zatím blíže specifikovaných důvodů odstoupil. Tomáš Macháč tak postupuje bez boje do čtvrtfinále. (12:45:03)
Hezké čtvrteční odpoledne. Na halovém challengeru v italské Andrii dojde na ryze české osmifinále. V rámci derby se střetnou třetí nejvýše nasazený Tomáš Macháč a Dalibor Svrčina.

Dvaadvacetiletý Macháč je od pondělka na novém žebříčkovém maximu. Po semifinále v Bratislavě si minulý týden zahrál v Helsinkách dokonce finále. Berounský rodák měl na dosah premiérový posun do první stovky, roli velkého favorita ale v neděli nezvládl, a tak ho musel o týden odložit. I tak si vítěz dvou letošních challengerů (Traralgon, Grodzisk Mazowiecki) polepšil o 8 míst na 104. pozici. V Andrii startuje poprvé a začal výhrou 7:6(3) a 6:2 nad domácím Flaviem Cobollim. Macháčova letošní bilance činí 47 výher a 18 porážek (hala 17/10).

Svrčina figuruje ve světovém pořadí na 226. pozici. Nejvýše byl dvacetiletý Čech na 167. místě. Zatímco před rokem vyhrál dva turnajové tituly (z toho jeden challengerový), letos na trofej čeká. V první polovině roku si zahrál čtyři finále, pokaždé ale v rozhodujícím utkání prohrál, a to i na domácí půdě na challengerech v Praze a Prostějově. Na kurtech se tento týden objevil poprvé od 18. října, kdy prohrál s Australanem Millmanem utkání úvodního kola v jihokorejském Busanu. V hale startuje Svrčina letos vůbec poprvé. V úvodním kole přežil s italským favoritem Mattiou Belluccim tři mečboly a nakonec postoupil poté, co soupeř za stavu 4:6, 7:6(9) a 4:2 pro Svrčinu zápas vzdal. Sezonní bilanci má 28 výher a 23 porážek.

Oba tenisté si spolu zahrají poprvé. Nastoupit proti sobě měli letos už v semifinále pražského challengeru, Macháč tehdy ale pro zdravotní problémy z turnaje odstoupil. Favoritem bude vzhledem k žebříčkovému postavení, formě i halovým podmínkám Macháč. Vítěz narazí ve čtvrtfinále na Vitalije Sačka z Ukrajiny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

D. Svrčina – T. Macháč

0:1 0:0; 0-0

skreč Svrčina

Zpět na online