3:4

konec (2:1, 1:1, 0:2)

24.11.2022, 04:00 • Ball Arena, Denver • Petr Sumbal

Tipsport: 1.8 4.47 3.54 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké čtvrteční ráno. (06:58:04)

Střely na bránu: 36 – 26 | Přesilová hra: 2/6 – 0/5 | Trestné minuty: 10 – 12
Colorado doma překvapivě prohrálo s Vancouverem 3:4, přestože ještě po dvou třetinách vedlo.

Vancouver měl skvělý vstup do utkání, hned v první minutě zápasu se dostal do vedení, poté co se z předbrankového prostoru prosadil Ilja Michejev. Poté už však mělo převahu Colorado a dvěma góly v první třetině skóre otočilo. V obou případech se prosadil finský útočník Mikko Rantanen. Nejprve v rovnovážném počtu hráčů na ledě a poté v přesilovce.

Ve druhé třetině padly dvě branky, a to i proto, že jeden z gólů Vancouveru neplatil kvůli nedovolenému bránění brankáři, což správně postřehla střídačka Colorada, které si vzalo trenérskou výzvu a gól Garlanda byl tak odvolán. Hosté se ale přeci jen nakonec prosadili, Francouz nestačil na šikovnou teč v podání Bo Horvata. Poté však měli domácí k dispozici dlouhou dvojnásobnou početní převahu, kterou nakonec využil Cale Makar a vrátil tak svému týmu vedení.

Ve třetí třetině dokázal Vancouver otočit utkání ve svůj prospěch. Nejprve se trefil ve hře čtyři na čtyři z dorážky bývalý hráč Colorada Sheldon Dries a vítěznou branku pak vstřelil osm minut před koncem tvrdou střelou od modré čáry obránce Ethan Bear.

59:15

Vancouver má v závěru utkání přesilovku a vede, což by mu mělo umožnit dokonat své překvapivé vítězství.

58:57

Někdo z hlediště vhodil na ledovou plochu hrst gumových medvídků, pokračovat se bude, až bude ledová plocha vyčištěna.

58:57

Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
Artturi Lehkonen – 2 min., nedovolené bránění.

58:46

Spencer Martin předvedl další skvělý zákrok, kterým vychytal MacKinnona a následně dokázali jeho spoluhráči vyhodit puk.

58:33

Colorado je usazeno v útočném pásmu a stupňuje se jeho tlak!

57:52

Hra je zastavena pro ofsajd domácího mužstva.

57:32

Francouz už je na střídačce a domácí to zkoušejí v šesti!

57:32

Na druhé straně měl obrovskou šanci na vyrovnání Makar, do jeho střely se ale obětavě vrhl Ilja Michejev.

57:12

Elias Pettersson získal v útočném pásmu puk a dostal se i ke střele, Francouze však nepřekonal.

56:30

Na ledě je čtvrtý útok Colorada včetně Martina Kauta, ale domácí nedokázali vyhrát vhazování v útočném pásmu.

55:30

J. T. Miller nastřelil od pravého mantinelu puk před branku. Tam se ho ještě pokoušel tečovat Nils Höglander, ale neuspěl.

3:4

Branky a nahrávky: 12. Rantanen (D. Toews, Lehkonen), 18. Rantanen (Compher, MacKinnon), 36. Makar – 1. Michejev (E. Pettersson, Kuzmenko), 31. Horvat (Bear, J. Miller), 46. Dries (Ekman-Larsson, Boeser), 52. Bear (Ekman-Larsson, Dries)

Colorado Avalanche: Francouz (Georgijev) – Makar (A), D. Toews, Manson, Girard, E. Johnson, MacDonald – Rantanen (A), MacKinnon (A), Lehkonen – Olausson, Rodrigues, Newhook – L. O'Connor, Compher, Cogliano – Kaut, Megna, Hunt.
Trenér: Bednar

Vancouver Canucks: S. Martin (Demko) – Bear, Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Q. Hughes, T. Myers, Burroughs – Höglander, Horvat (C), J. Miller (A) – Michejev, E. Pettersson, Kuzmenko – Boeser, Dries, Garland – Lazar, Aman, Joshua.
Trenér: Boudreau

Rozhodčí: Chmielewski, Dunning – Gawryletz, Gawryletz

00:21 VAN 0:1 Michejev (E. Pettersson, Kuzmenko)
03:51 VAN 2 Höglander, hákování
11:27 COL 1:1 Rantanen (D. Toews, Lehkonen)