Liga mistrů

Real Madrid – FK Šachtar Doněck

2:1

konec (2:1)

05.10.2022, 21:00 • Estadio Santiago Bernabéu (Madrid) • Skupina F • Aleš Strouha (@AlesStrouha)

Tipsport: 1.19 7.41 15.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 13:3. Střely mimo: 15:5. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 7:14. (22:56:26)
To byl zápas! Estadio Santiago Bernabeu bylo svědkem zajímavého souboje, který nakonec skončil těsnou výhrou Realu Madrid 2:1. Domácí přitom měli především v prvním poločase obrovské množství šancí a kdyby v bráně Šachtaru nestál famózní Trubin, mohl být již v první půli rozdíl minimálně pětibrankový. Domácí vedli po 28 minutách 2:0 a vše se zdálo být naprosto jasné. Avšak v 39. minutě snížil Zubkov a i když měli domácí po změně stran opět hodně šancí, další gól již k vidění nebyl.

90+2

90+2

Žlutá karta pro tým FK Šachtar Doněck (Michajlo Mudryk).

90+2

90+2. Asensio trefil tyč

90+2

Teď měl gól na kopačce Asensio, v gólové pozici ale trefil jen tyč hostující brány!

90+1

Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.

89

Po následném rohu Kroose jsme další zakončení domácích již neviděli.

89

89. Trubin vychytal Benzemu

89

Valverde vybojoval balon pro Benzemu, který měl další velkou šanci. Jeho pokus z hranice vápna ale bravurně vyrazil hostující hrdina Trubin.

88

Střídání v týmu FK Šachtar Doněck:
ze hřiště odchází Georgij Sudakov, přichází Neven Djurasek,
ze hřiště odchází Taras Stěpaněnko, přichází Lassina Traoré.

88

Z hranice vápna pálil levačkou Benzema. Jeho pokus byl rozhodně zajímavý, míč po zemi prolétl asi tak metr vedle pravé tyče Trubinovy brány.

86

A o další nepřesnou střelu se postaral i Marco Asensio.

86

A střelecký pokus na druhé straně zaznamenal také Georgij Sudakov, i on ale mířil mimo.

85

Do palebné pozice se dostal znovu Valverde, míč opět poslal ale vysoko nad.

84

Domácí jsou znovu v tlaku a hosté se jen brání.

82

Teď to byl opět Vinícius, který se ve vápně Šachtaru dostal k zakončení. Na jeho technický pokus k tyči ale v pohodě dosáhl Trubin.

82

U míče jsou domácí. Ti hrají již o poznání opatrněji a rozhodně nemají takový tlak jako v prvním poločas.

2:1

konec (2:1)

Branky: 13. Rodrygo, 28. Vinícius Júnior (Rodrygo) – 39. Zubkov (Mychajličenko)

Karty:   55. Bondar (SAC), 90+2. Mudryk (SAC)

Střely na branku: 13:3. Střely mimo: 15:5. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 7:14.

Real Madrid: Lunin – Carvajal, Militao, Alaba, F. Mendy – Valverde, Tchouaméni (75. Camavinga), Kroos – Rodrygo (80. Asensio), Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: L. López, Caňizares – Vallejo, Nacho Fernández, E. Hazard, Modrić, Odriozola Arzallus, Vázquez, Rüdiger, M. Díaz.

Trenér: Carlo Ancelotti

FK Šachtar Doněck: Trubin – Mychajličenko, Bondar, Matvijenko, Konoplja – Stěpaněnko (C) (88. Traoré) – Šved (67. Petrjak), Bondarenko, Sudakov (88. Djurasek), Mudryk – Zubkov (67. Sikan).
Náhradníci: Ševčenko, Pjatov – Kryvcov, Kryskiv, Topalov, L. Taylor, Očeretko, Kozik.

Trenér: Igor Jovičević

Rozhodčí: Kružliak – Hancko, Pozor (SVK)