Extraliga dorostu

Mountfield HK – BK Havlíčkův Brod

4:5

konec (0:0, 2:4, 2:1)

22.09.2022, 17:15 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Skupina Střed • Tomáš Kalas (@tomascipy)

Zatímco domácí rychle zmizeli v kabinách, hosté si ještě dali vítězné kolečko na středovém kruhu a nálada v autobuse cestou domů bude tak jistě veselá. Z mé strany je to dnes již vše, přeji vám krásný zbytek večera a někdy příště se budu u hokeje těšit na počtenou! (19:41:01)
Bylo to drama, byly to emoce, ale ty pozitivní jsou nakonec pouze na straně Havlíčkova Brodu! Třetí třetinu totiž Bruslaři otevřeli nejlepším možným způsobem. Dohrávanou přesilovku 5 na 3 využil v čase 40:29 svým druhým gólem Tadeáš Koubek a bylo to zpět o tři branky. Hradec pak sice za necelé tři minuty díky Jaroslavu Bolehovskému snížili zpět na dvě branky a Jakub Bednář v 52. minutě snížil na 4:5, díky pečlivé obraně a obětavému výkonu Rebelů však již Hradec nesrovnal, to i přes jednoznačnou dominanci východočeského celku. A tak tu máme další překvapivý výsledek, Havlíčkův Brod totiž v ČPP Aréně vyhrává 5:4!

59:59

V poslední sekundě dostává ještě dvě minuty Patrik Mrtka (HBR) za úmyslné padnutí na kotouč a Brod to dohraje ve třech, i na přímou střelu z buly však je stále příliš málo času!

59:54

Puk je zašlápnutý po dalším souboji v rohu, ještě se bude vylučovat, ale tohle asi už Rebelové zvládnou!

59:24

Po oddechovém čase se vhazovalo ve středním pásmu a Hradec rychle vlétl po vyhraném buly dopředu, Brod ale zatím odolává.

59:24

Dvě minuty nakonec dostává gólman Lukáš Kamenický (HBR) za hrubost, neboť si již v přerušené hře neodpustil ještě jedno prudké strčení do protihráče. Trest odpyká Křížek a hosté berou oddechový čas!

59:18

Divočina v předbrankovém prostoru Brodu! Nahození neměl Kamenický vůbec pod kontrolou a puk se válel někde v okolí jeho vyrážečky. Situaci mu pomohli dostat pod kontrolu obránci, kotouč posléze ztratil rozhodčí z dohledu a začalo se to strkat. Jeden trest určitě bude udělen, a to na brodské straně.

58:45

Vyhození Mrtky nešikovně zblokoval čárový rozhodčí, proto tak může nápor Hradce v situaci 6 na 5 pokračovat.

58:33

Meišner jede na střídačku, Hradec hraje vabank!

58:26

Kamenický přikryl lapačkou nahození na branku, přičemž Bolehovský vletěl do obránců ve snaze zkusit hrát puk. Tohle úspěch nemělo, naopak to ještě téměř skončilo potyčkou.

57:52

Poté se sice hosté dostali ven z pásma, Hradec však rychle vrátil dopředu Pavlík, leč jeho pokus neměl přílišnou razanci.

57:09

Obrana Brodu jenom stínuje pohyb hradecké pětice a Pavlík se pokusil kombinaci zlomit střelou z kruhu, Kamenický vyrazil betonem.

56:52

Hra vysokou holí přerušuje snahu Hradce pokračovat v útoku, Brod tak může prostřídat, což je pro něj velmi vítaná věc.

56:03

Voděracký si provedl puk středem kluziště bez většího zájmu obránců, jakmile ale nabruslil do útoku, tak byl zdvojen a odtlačen od puku k mantinelu.

55:38

Zatím z toho však jenom rezultovalo zakázané uvolnění.

55:13

Jakub Aschenbrenner drží puk za brankou Hradce a čeká na rozehrávku po prostřídání hráčů.

53:56

Po velmi dlouhé době se hosté dostali do útočného pásma a byli schopni tam souvisle držet hru. Jenže zakončení nepřišlo, a tak je tu otočka směrem ke Kamenického kase.

4:5

Branky a nahrávky: 32. V. Aschenbrenner (Pavlík), 36. V. Aschenbrenner (Jón, J. Aschenbrenner), 43. Bolehovský (Hendrych, J. Aschenbrenner), 52. Bednář (Páleník) – 22. Vaněk (Adam, Ondruš), 26. Křížek (Koubek, Mrtka), 29. Adam (Dvořák), 31. Koubek (Kachlíř, Mrtka), 41. Koubek (Mrtka)

Mountfield HK: Meišner (Růžička) – Janeček, Černý, Samek (A), Mráz (A), J. Aschenbrenner, Forejtek – Jón (C), Hendrych, Burda – Voděracký, V. Aschenbrenner, Bolehovský – Pavlík, Bednář, Páleník
Trenér: Luboš Dvořák

BK Havlíčkův Brod: Kamenický (Račan) – Ondruš, Mrtka (C), Vaněk, Adam, Kachlíř – Dvořák, Koubek, Nový (A) – Frühbauer, Kozlík, Křížek – Teml, Kraučuk, Adamec
Trenér: Miroslav Duben

Rozhodčí: Pastier – Dědek, Hlinka