3:1

konec (0:0, 2:0, 1:1)

22.09.2022, 18:00 • Sportovní hala Fortuna • Skupina Západ • Jakub Houžvička

S tímto konstatováním se s vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek večera. (20:13:59)
A máme tu konec! Po dvou dominantních třetinách ze strany Sparty se hostující Hvězda dokázala herně zvednout a až do posledních minut sahala po možném bodovém zisku. To se nakonec i díky druhému gólu Nestrašila v zápase nestalo a tři body si tak připisují domácí.

59:34

Hosté kombinují v pásmu soupeře.

59:00

Cichoň svým pokusem o trefení prázdné branky zamířil pouze na bránícího hráče soupeře.

58:06

Hosté zkoušejí risk v podobě hry v šesti hráčích!

57:39

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
Jan Janský – 2 min., podrážení.

57:25

Do pozice sám před Vedrala si najel Poláček, zakončením doprostřed branky však na maskovaného muže hostí nevyzrál.

57:10

Štěpánek vzal celou akci Hvězdy na vlastní pěst, což se po jeho zakončení mimo branku soupeře nezdá jako dobré řešení.

56:34

Trachta se před soupeřovu obranu k zakončení propracovat nedokázal.

54:50

54:50 Václav NESTRAŠIL - 3:1

54:50

Sparta právě vstřelila branku! Po obrovské chybě soupeře v rozehrávce nejprve zakončoval nepřesně Žemlička, kotouč se následně odrazil opět na sparťanské hokejky a po přihrávce Žemličky se podruhé v zápase z prostoru levého kruhu prosadil VÁCLAV NESTRAŠIL! Asistence: Richard Žemlička, Arkadyi Byakov.

54:05

Problémy Vedrala s rozehrávkou naštěstí pro hosty nepříjemnostmi neskončily.

53:26

Bekhendové zakončení nyní zvolil pro své trestné střílení hostující Brož, což se ukázalo jako nesprávné řešení. Brankář Tvrzník tak své mužstvo udržel ve vedení.

53:26

Tadeáš Mack – TS, hákování.

52:49

52:49 Jakub ŠTĚPÁNEK - 2:1

52:49

Hvězda právě vstřelila branku! Podle známého pravidla nedáš, dostaneš se po neproměněném trestném střílení soupeře ze svižné akce prosazuje JAKUB ŠTĚPÁNEK a dává tak svému týmu do závěru zápasu bodovou naději! Asistence: Jiří Dohnal.

52:37

Již druhý úspěšně vychytaný soupeřův nájezd si v zápase připisuje Vedral, který tentokrát úspěšně tasí beton proti zakončení Novotného!

52:37

Vyloučení v týmu HC Hvězda Praha:
Martin Beňo – TS, podrážení.

51:59

Petr Poláček – 2 min., podrážení.

51:52

Poláčkova střela z levého křídla zamířila mimo soupeřovu branku.

51:00

Nestrašila při útočném snažení připravil o kotouč hostující Beňo.

49:45

Z blízkosti po odrazu před brankou soupeře zakončoval Marek, bez gólového úspěchu.

49:21

Zakázané uvolnění, proti pravidlům se provinili hráči hostů.

49:12

Hrubého střela příklepem se stala kořistí Vedralova pravého betonu.

48:30

Netušil zakládá další akci Sparty z vlastního pásma.

47:42

Kotouč končí mezi střídačkami, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

47:03

Po soupeřově náhozu brankář Tvrzník vyrážečkou odklízí kotouč do rohu kluziště.

46:35

Tvrzník nyní kotouč před dotírajícími hostujícími hráči raději podrží.

46:04

Poláček jel zcela sám na hostujícího gólmana, Vedral dokázal rychlým přesunem po brankovišti jeho pokus pohotově vychytat!

45:23

Marek ve spolupráci s clonícím Jakabem vyhazuje kotouč z obranného pásma.

44:45

Sparťané vyhazují kotouč až za soupeřovu branku.

44:40

Hostující trenérský tým si vyžádal oddechový čas.

44:40

Arkadiy Byakov – 2 min., faul kolenem.

44:05

Jiří Dohnal – 2 min., hákování.

43:51

Petr Poláček – 2 min., nedovolené bránění.

43:51

Hosté se nyní ocitnuli v příležitosti dvou na jednoho, Bláha nalezl před brankou Brože a toho skvěle vychytal Tvrzník!

43:39

Další z elegantních akcí Netušila, který se hned po vyjetí z trestné lavice protáhl kolem několika protihráčů, vystřelit ovšem již nedokázal.

43:00

Beňův pokus od modré čáry vyráží Tvrzník lapačkou do rohu kluziště.

42:27

Dobrou defenzivní prací se ve vlastním oslabení prezentuje Jakab.

41:57

Po hostující střele kotouč končí na zadním mantinelu.

41:27

František Netušil – 2 min., podrážení.

40:57

Další střelecký pokus pro Žemličku, hostující brankář reaguje přivřením kotouče do svých betonů.

40:10

Proti Žemličkovi zasahuje Vedral pohotově vyrážečkou.

40:01

Oba týmy již přicházejí na led za účelem odehrání třetí třetiny.

Další třetina začíná přibližně v 19:35.
Ve druhé třetině sparťanští hráči ještě o něco více přiložili pod kotel, a tomuto tlaku nebyl schopen odolávat již ani dosud bezchybný brankář Vedral. Po gólech Netušila a Nestrašila si tak domácí do třetí třetiny ponesou slibné vedení 2:0.

40:00

39:37

Nepřesnou žabku nedokázal Nestrašil nacházející se v dobré pozici zpracovat.

39:24

Důležitý zákrok si v závěru třetiny připisuje brankář Tvrzník.

37:52

37:52 Václav NESTRAŠIL - 2:0

37:52

Sparta právě vstřelila branku! První větší chybu si v zápase připsal hostující brankář, když střelu VÁCLAVA NESTRAŠILA pouze vyrazil lapačkou nad sebe a než se opět zorientoval, dokázal po skrumáži zvýšit ve prospěch Sparty právě zmíněný autor střeleckého pokusu! Asistence: Daniel Jakab.

37:20

Netušilovu střelu vyráží Vedral pouze před sebe.

37:06

Ofsajd zastavuje rozvíjející se domácí akci.

37:00

Ducháčkova individuální akce končí ztrátou kotouče.

35:38

Na Krejčího svižnou střelu z prostoru mezi kruhy reaguje pohotově vysunutím pravého betonu brankář Tvrzník.

34:32

Sparta opět mačká svého soupeře v jeho vlastním pásmu a zasahovat musí ve vícero případech Vedral.

33:57

V dobré pozici zakončoval domácí Janský, brankář Vedral ale betonem jeho úmysl vystihl.

32:18

Až před Tvrzníka se dokázal propracovat Bláha, jeho střelu dokázal brankář Sparty vyrazit neortodoxně lapačkou do rohu kluziště.

31:41

31:41 Daniel JAKAB - 1:0

31:41

Sparta právě vstřelila branku! Po více než polovině utkání jsme se dočkali prvního gólu, ten střílí domácí! V přesilovce sparťané svého soupeře zatlačili, následně od modré čáry vystřelil v posledních minutách velice aktivní Netušil a jeho střelu neomylně do branky tečí usměrnil DANIEL JAKAB. Asistence: František Netušil, Petr Poláček.

31:15

Po střele Netušila z pravého kruhu zvonila za Vedralem tyčka!

30:18

David Ducháček – 2 min., podrážení.

30:11

Nádherný individuální průnik přes více než půlku hřiště nám předvedl ve vlastním oslabení Netušil a pokusil se o první gólové zakončení utkání, to by ale nesměl v brance stát fantom Vedral, který ho neomylně vychytal pravý betonem!

29:06

Pražanům se daří bránit soupeřovu přesilovku rychlým napadáním, hráči Hvězdy tak nejsou schopni udržet se déle na kotouči.

28:36

Tadeáš Trachta – 2 min., hákování.

28:30

Při signalizovaném trestu hrají nyní hráči Hvězdy v šesti.

27:58

Hra se odehrává ve středním pásmu, kde oba týmy bojují o zisk kotouče.

26:56

Po Markově střele z otočky tentokrát rutinní zákrok pro Vedrala, bude se vhazovat po jeho pravici.

25:22

Tohle byla tutová šance Poláčka, když z levého kruhu mířil k bližší tyčce soupeřovy branky. Fantastickým zákrokem lapačkou ho ovšem doslova okradl o gól Vedral!

25:05

V obrovské šanci se nyní objevili před Vedralem Poláček s Netušilem, i s pomocí obránců však brankář Vedral dokázal odolat!

24:51

Zakázané uvolnění hráčů Hvězdy, kteří se nyní ocitli pod tlakem soupeře.

24:41

Pražané drží kotouč v obranném pásmu soupeře.

23:49

Ofsajd pískaný hráčům hostující Hvězdy.

23:21

Tvrzník lapačkou pouze vyrazil kotouč před sebe a odražený kotouč nalezl najíždějícího Bláhu, který následnou střelou trefil levou tyčku domácí branky!

22:31

Dobrým obranným zákrokem zakončit Neužilovi znemožnil Vrabec.

21:48

Střela Byakova končí i díky soupeřově zřejmé teči v ochranné síti, hra se přerušuje.

21:06

Po odrazu od brusle jednoho z hráčů kotouč zamířil na hostující střídačku, bude se tak vhazovat ve středním pásmu.

20:55

Zakázané uvolnění pískané hráčům Hvězdy.

20:24

Akce hostů končí podklouznutím útočícího hráče.

20:01

Na ledovou plochu již opět vidíme přicházet hostující hokejisty, brzy se přidají také domácí. Druhá třetina je za dveřmi.

Další třetina začíná přibližně v 18:49.
Viděli jsme třetinu, ve které si po většinu času držela převahu domácí Sparta, díky skvělému brankáři Vedralovi se však prosadit nedokázala. Do velké šance se po chybě Tvrzníka dostal také na druhé straně kluziště Štěpánek, brankář Sparty ale svou chybu skvělým zásahem odčinil. I díky tomu se šlo po první třetině do kabin za bezbrankového stavu.

20:00

19:20

Sparťané drží kotouč na svých holích a v pohodě tak zatím zvládají ukrajovat čas ze soupeřovy přesilové hry.

18:40

Filip Topol – 2 min., sekání.

18:20

Doleželovi vypíchnul kotouč z hole již v zárodku akce Topol.

17:16

Po nepřesném vykopnutí kotouče Tvrzník odčinil svou chybu skvělým zákrokem proti následné nebezpečné kličce Štěpánka!

16:35

Po Dohnalově individuálním průniku pálil Novák, ovšem pouze do prvního bránícího hráče.

16:02

Další z mnoha zákroků pro hostujícího maskovaného muže Vedrala.

15:45

Po nepřesnosti v přechodu do útočného pásma se píská ofsajd Hvězdy.

15:30

Nepřesně mimo branku střílel domácí Trachta.

14:43

K trestnému střílení se nyní postavil sparťanský kapitán Poláček, Vedral si počkal na jeho kličku až do posledního možného momentu a to se mu vyplatilo, i nadále tak v zápase drží nulu!

14:43

Jakub Štěpánek – TS, hození hole nebo předmětu.

14:15

Hrubého pokus bez přípravy nyní provětral brankáře Vedrala, gólem ovšem ani tak neskončil.

13:51

Kotouč končí na hostující střídačce, vhazovat se následně bude v obranném pásmu Hvězdy.

13:23

Hra se přerušuje, píská se totiž zakázané uvolnění hostujícího týmu.

13:11

O kotouč se zápasí u bočního mantinelu.

12:53

Zakázané uvolnění z dílny domácí Sparty.

12:40

Další úspěšný výhoz sparťanů, čas na přesilovce se tedy hostům již velice krátí.

11:56

Beňova tvrdá střela z první končí nepřesně na zadním mantinelu.

11:17

Domácí kotouč vyhazují přes celé hřiště a mají tak čas jít vystřídat.

10:48

Radoslav Cichoň – 2 min., hákování.

10:46

Přečíslení Hvězdy v poměru tři na dva končí kardinální chybou, když hned první nahrávka zamířila do rohu kluziště.

10:16

V souvislém tlaku se nyní mohl prosadit nejprve z prostoru mezi kruhy Netušil a v závěru akce při skrumáži v brankovišti Poláček, v obou případech ale své mužstvo podržel brankář Vedral!

09:42

Nepříjemná Mackova rána, opět úřaduje Vedralova lapačka.

09:19

Vedral chytá Dufkův svižný pokus z levého křídla bezpečně do své lapačky.

08:22

První zákrok zápasu po souvislejším tlaku soupeře také pro domácího Tvrzníka.

07:25

Vedral nyní musel opustit prostor svého brankoviště a odehrát kotouč před nebezpečně dotírajícím Poláčkem.

06:50

Dohnalova střela se nevešla do vymezeného prostoru domácí branky.

05:45

Hašek elegantním vypíchnutím kotouče zastavil soupeřovu akci hned v zárodku.

05:19

Markova střela z pravého kruhu zamířila jen těsně vedle pravé tyčky soupeřovy branky.

05:01

Vedral drží kotouč pevně ve své lapačce, hra se tak přerušuje a bude následovat vhazování.

04:30

Hrubý se šikovně propracoval až před Vedrala, následně ovšem zamířil pouze do boční sítě jeho branky.

04:10

Nepřesně vedená akce domácích končí dalším z mnoha ofsajdů v úvodu zápasu.

03:43

Janskému kotouč na modré čáře ujíždí, sparťané tak přicházejí o útočné pásmo.

03:32

Topolova střela z prostoru mezi kruhy končí ve Vedralově výstroji.

03:17

Štěpánek nemůže nadále ve své akci pokračovat, píská se totiž ofsajdové postavení.

02:52

Zakázané uvolnění, pískané po nepřesné rozehrávce hráčů Hvězdy.

02:30

Se střelou z velkého úhlu si Vedral bez problému dokázal poradit.

02:19

Hra se nyní pozastavuje, zřejmě kvůli zdravotnímu problému jednoho z rozhodčích.

02:00

Po pískaném hostujícím ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu.

01:48

Cichoňova střela od modré čáry končí pouze na zadním mantinelu.

01:33

Ofsajd teď stojí za koncem domácí akce.

01:30

Netušil se před soupeřovu pozornou obranu do střelecké pozice nedokázal dostat.

00:55

Poláček zaváží kotouč do pásma soupeře.

00:15

Žemličkova nepřesná přihrávka končí sparťanskou akci.

00:01

Oba týmy nám již postupně nastupují na ledovou plochu, nejprve hosté, posléze také domácí. To značí jediné – utkání za několik málo okamžiků začíná.

HC Sparta Praha: Tvrzník (Kogler) – Hašek, Janský, Cichoň, Mack, Dufek, Byakov – Jakab, Trachta, Žemlička (A), Novotný, Nestrašil, Netušil, Marek, Poláček (C), Topol, Hrubý
Trenér: František Ptáček

HC Hvězda Praha: Vedral (Höglig) – Holas, Foltýn, Novák, Vrabec, Štefík, Beňo (A), Nedvěd – Doležel, Štěpánek, Štípek, Kulich, Dohnal, Bláha, Surkov, Brož, Ducháček (C), Krejčí
Trenér: Josef Reigl

Rozhodčí: Valda – Kučera, Figer.
V rámci 3. kola Extraligy dorostu přivítá Sparta v malém pražském derby na svém ledě Hvězdu.

Sparťané prožili velice dramatický vstup do sezony, když v prvním zápase hostili na svém ledě kladenské Rytíře. V zápase plném nečekaných zvratů rozhodla čtyřgólová pasáž Sparty v rámci pouhých dvou minut, v konečném součtu tak Kladno přehrála v poměru 9:5. Následoval první venkovní zápas tohoto ročníku v Plzni, který pro Spartu již tak veselý nebyl, když se na střeleckou listinu zapsal pouze jediný sparťanský hráč a byla z toho porážka 1:4. V tabulce skupiny A se tak Sparta po dvou odehraných zápasech nachází na čtvrtém místě se třemi body a lehce kladným skóre 10:9. Nejproduktivnějším hráčem Sparty je kapitán Petr Poláček (2 zápasy, 5+0), za ním se v pořadí nachází David Hrubý (2 zápasy, 0+3).

Hvězda rovněž zamířila na led mistrovské Plzně, a to hned v rámci prvního kola. V zápase dokázali hráči Hráči hvězdy minimálně co se skóre týče se svým soupeřem držet krok, velmi k tomu přispěl hned šestapadesáti zákroky brankář David Höhlig (úspěšnost 93,3%), nakonec však přes všechno úsilí prohráli 3:4. Chuť si následně dokázali spravit vítězstvím v domácím střetnutí s Litvínovem (4:3). V tabulce skupiny A se tak Hvězda nachází na pátém místě se stejným počtem bodů jako o místo výše postavená Sparta a vyrovnaným skóre 7:7. Nejproduktivnějšími hráči Hvězdy jsou útočníci Jakub Štěpánek a David Ducháček (oba 2 zápasy, 2+1).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

3:1

Branky a nahrávky: 32. Jakab (Netušil, Poláček), 38. Nestrašil (Jakab), 55. Nestrašil (Žemlička, Byakov) – 53. Štěpánek (Dohnal)

Rozhodčí: Valda – Kučera, Figer

10:48 SPA 2 Cichoň, hákování
14:43 HVP TS Štěpánek, hození hole nebo předmětu
18:40 SPA 2 Topol, sekání
28:36 SPA 2 Trachta, hákování
30:18 HVP 2 Ducháček, podrážení
31:41 SPA 1:0 Jakab (Netušil, Poláček)
37:52 SPA 2:0 Nestrašil (Jakab)