Česko – Bosna a Hercegovina

4:2

konec (1:1)

20.09.2022, 19:00 • MSH Vodova, Brno • Vít Muzikář

Česká futsalová reprezentace zvládla vstup do kvalifikace MS 2024 a porazila Bosnu a Hercegovinu 8:4. Ve vyrovnaném utkání trápila Bosna především skvělou powerplay, ukázala svou sílu a evidentně ne náhodou se probojovala na letošní ME. Češi byli mnohem efektivnější.

Po zaslouženém vyrovnání Bosny skóroval Seidler, když si narazil s patou Holého a vymetl šibenici. Následně využil David Drozd toho, že se dva hráči soupeře srazili na půli a zvýšil z brejku tři na jednoho. Bosna se z powerplay dostala na kontakt, ale de facto z protiútoku si Záruba vyměnil míč se Seidlerem. Závěr utkání ovlivnila nepříjemná situace, kdy byl dlouho ošetřovaný Kaladžič se musel okamžitě odcestovat do nemocnice. V posledních minutách Bosna nadále tlačila český tým, ale Vahala snad natřikrát vychytal Aladžiče a Češi si tak připsali tři body. Dělí se o první místo s Arménií, to Bosna je po svých dvou zápasech bez bodu a její šance na postup se tenčí. (21:00:49)

39:56

Záruba vystupoval z levé strany na Milanoviče a odpálil balón do autu, následně ještě v důsledku zákonu setrvačnosti zasáhl bosenského gólmana, hned se omlouval.

39:44

Milanovič vyhodil na levou stranu, Češi pak dobře dostupují.

39:37

Oddechový čas pro Česko.

39:24

39:24 Neskutečné zákroky Vahaly proti Aladžičovi.

39:24

Skvělý Vahala! Milanovič poslal centr z levé strany na druhou tyč, kde Aladžičovu střelu vyrazil Vahala podle všeho za sebe, ale ještě rukou dokázal nějakým způsobem přerušit balón letící za čáru. Posléze dorážel tentýž hráč k levé tyči, kde se opět natáhl český brankář.

39:01

Vahala si připsal zákrok rukama proti Arnautovičovi z pravé strany na opačnou tyč.

38:45

Při centru z levé strany na vzdálenější tyč odvracel Koudelka ve skluzu.

38:30

Což se z logiky věci stalo, Vahala dobře vyběhl z levé strany a rukou zneškodnil příležitost Kalajdžiče, pak schoval míč do koše.

38:08

Češi se dobře brání, Bosna si nemůže vypracovat šanci při powerplay.

37:37

David Drozd vypálil levačkou z pravé strany vedle první tyče.

37:25

Aladžič byl zdvojený na půli a Pavel Drozd pak zakončil z levé strany vedle zadní tyče.

36:59

Arnautovič nahrával na pravou stranu, Vahala kryl Aladžičovu střelu z úhlu na přední tyč.

36:21

Zápas se dohrává, Bosna to má samozřejmě obrovsky těžké, protože myšlenkami musí být hráči s Kalajdžičem a určitě o něj mají starost. Je úplně jedno, jak tento zápas dopadne.

4:2

konec (1:1)

Branky: 9. Černý (Vahala), 25. Seidler (Holý), 26. D. Drozd (Záruba), 34. Záruba (Seidler) – 16. Gosto (Bošković), 34. Aladžič (Kahvedžič)

Česko: Vahala (Němec) – Záruba, P. Drozd, Koudelka, D. Drozd – Holý, Seidler (C), Křivánek, Černý – Vokoun, Křemen, Buchta, Rešetár.
Trenér: Tomáš Neumann

Bosna a Hercegovina: Milanovič (Hodžič, Poračanin) – Arnautovič, S. Ivankovič (C), Gosto, Boškovič – Kalajdžič, Aladžič, Kahvedžič, Bundavica – M. Sesar, Čorhodžič, Duvnjak.
Trenér: Ivo Krezo

Rozhodčí: Manzione (ITA), Moreno (ESP) – Pezzuto (ITA)