Mistrovství světa do 20 let

Švédsko – Lotyšsko

2:1

konec (1:0, 0:1, 1:0)

17.08.2022, 21:40 • Rogers Place, Edmonton • Čtvrtfinále • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.12 13.4 12.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z tohoto utkání vše. Mějte se krásně! (00:06:59)
Střely na branku – 27:13 (11:6, 5:6, 11:1)
Hokejisté Švédska splnili proti Lotyšsku roli favorita, na postup do semifinále se ale až nečekaně nadřeli. V 17. minutě otevřel skóre duelu v přesilovce Isak Rosén, ovšem Lotyši srovnali v závěru druhé části gólem obránce Gustavse Ozolinše. Na začátku třetí dvacetiminutovky pak Tre kronor zazdili pětiminutovou přesilovku po vyloučení Lavinše a nervozita na jejich střídačce viditelně stoupala. Vysvobození přinesla až 50. minuta a rána kapitána Emila Andraeho. Lotiši se snažili až do samotného konce, ale v útoku příliš nebezpeční nebyli. K vyrovnání jim už tedy nepomohla ani hra bez gólmana.
Jelikož Lotyši na turnaji končí, vyhlášeni byli také jejich tři nejlepší hráči na turnaji. Těmi jsou Raimonds Vitolinš, Ralfs Bergmanis a brankář Bruno Bruveris.
Nejlepším hráčem Lotyšska v utkání byl vyhlášen Dans Ločmelis. Za Švédsko byl oceněn Victor Stjernborg.

59:53

Těžký zákrok Wallstedta po střele z levého kruhu. Brankář zasáhl špičkou levého betonu a moc nescházelo, aby se k dorážce do odkryté klece dostal ločmelis! Švédské vyhození pak směřovalo na opuštěnou branku. Gavars kotouč dojel, ale Lotyši už nemají čas!

59:15

Lotyši to zkoušejí s šesti bruslaři, tedy bez brankáře!

58:27

Lotyši se zatím neusadili v útočné třetině. Bruveris tak zatím zůstává v brance.

58:02

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Fenenko zaváží puk do obranného pásma Švédska.

57:10

Lotyši zvyšují intenzitu napadání. Nyní puk v útočném pásmu získali a ke střele se dostal Klavs Veinbergs. Z osy mířil mimo.

56:02

Čtyři minuty do konce třetí třetiny. Švédové stále nemají nic jistého.

55:28

Tre kronor okamžitě vyvezli puk do bezpečí. Magnussonovu střelu z levé strany ukryl v lapačce Bruveris. Ten má dnes na kontě zatím 25 úspěšných zákroků.

55:20

Švédský kapitán Andrae zahrál na zakázané uvolnění. Lotyši mají buly v útočné třetině.

55:03

Po střele Oskara Magnussona přerušil hru Bruveris. Lotyši mají na vyrovnání pět minut.

54:40

Lotyši mají ve třetí třetině na kontě jedinou střelu na branku. Z toho se skórovat v podstatě nedá.

53:52

Daniel Torgersson se od zadního mantinelu tlačil do brankoviště, defenziva soupeře si ale poradila.

53:01

Zakázané uvolnění Švédska. Lavička Lotyšska předtím reklamovala zákrok Wallindera na Silkalnse, který se snažil obejít švédského beka. Rozhodčí ale zůstali klidní.

2:1

Branky a nahrávky: 17. Rosén (Lysell, Stakkestad), 50. Andrae (Wallinder, Ljungman) – 39. Ozolinš (Ločmelis, Vilmanis)

Švédsko: Wallstedt (Clang) – Edvinsson (A), Grans, Lööf, Forsfjäll, Andrae (C), Wallinder, Jansson – Rosén, Ljungman, Lysell – Olausson, Niederbach, Torgersson – Öhgren, Stakkestad (A), Lekkerimäki – Magnusson, Stjernborg, Sjödin – Sjöberg.
Trenér: Tomas Monten

Lotyšsko: Bruveris (Berzinš) – Fenenko, Bergmanis (C), Simanovičs, Brants, Ozolinš, Hodass, Goršanovs – Ravinskis, Veinbergs, Vilmanis – Darzinš, Ločmelis, Dukurs – Gavars, Lavinš (A), Silkalns – Vitolinš (A), Rullers, Andersons – Purmalis.
Trenér: Artis Abols

Rozhodčí: Fernandez (USA), Kowalski (CAN) – Hofer (GER), Rey (USA)

15:25 LAT 2 Ozolinš, krosček
16:44 SWE 1:0 Rosén (Lysell, Stakkestad)
34:53 SWE 2 Grans, nedovolené bránění
38:46 LAT 1:1 Ozolinš (Ločmelis, Vilmanis)