Menu

Hokej

Mistrovství světa

Slovensko – Německo

1:2

konec (0:0, 1:2, 0:0)

14.05.2022, 19:20 • Helsinki Ice Hall, Helsinky • Skupina A • Michal Luxa (@MisakMispulin), Milan Huppert

Tipsport: 2.6 4.25 2.35 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

58:00

Slovensko se nacházelo v útočném pásmu, a tak Patrik Rybár opustil branku! V tom samém momentu ale přišel hostující tým o tlak a musel se rychle vracet.

56:43

Německý trenér Toni Söderholm si vyžádal oddechový čas! Sám přistoupil ke svým svěřencům, jimž před závěrečnými okamžiky předal taktické pokyny.

44:57

Patriku Rybárovi utekl za brankou kotouč, a tak jej rychle prověřil od modré čáry Daniel Schmölz. Stejný hráč poté ještě střílel od mantinelu a puk se od hráčů v předbrankovém prostoru odrazil těsně vedle pravé tyče!

40:40

Obrovská příležitost pro Slovensko! Ležící německý kapitán Moritz Müller sevře puk rukou, což pozornosti rozhodčích neuniklo. Naši západní sousedé jdou do tří!

39:26

"Teraz to príde!" Slovenští fanoušci tímto pokřikem ženou hokejisty k vyrovnání, které může přijít v přesilovce, Maxmilian Kastner obdržel dvě minuty za držení Krištofa.

38:51

Po chybě německé obraně se před branku protáhl Róbert Lantoši, který z dobré pozice zamířil těsně vedle branky. Slovensko potřebuje na vstřelení gólu spoustu šancí...

32:21

Tim Stützle nabízel kotouč před prázdnou bránu Matthiasu Plachtovi, který minul, avšak s výraznou pomocí sekery v podání Michala Ivana. Naši východní sousedé jdou do tří, potřebují tuto přetěžkou situaci přestát po 96 vteřin!

31:45

Po inkasovaném gólu se Slováci budou bránit ve čtyřech. V rohu mantinelu obranného pásmu hrál proti pravidlům Daniel Gachulinec, když nebezpečně poslal na mantinel Ehla.

31:15

31:15 Kristián POSPÍŠIL - 1:2

31:15

Slovensko právě vstřelilo branku!
I Slovensko se dočkalo gólové znělky! Nahození od modré čáry vyškrábal u tyče KRISTIÁN POSPÍŠIL, jenž následně obkroužil branku a zasunul do ní černou gumu. Philipp Grubauer vůbec nestihl reagovat, a tak je stav zápasu 1:2. Asistence: Adam Jánošík a Alex Tamáši.

31:08

Kristián Pospíšil si mezi kruhy stáhl kotouč pod sebe a vypálil ze zápěstí. Zajímavá rána v síti neskončila, hrací předmět prosvištěl těsně vedle! Velká škoda pro Slovensko.

29:54

Ani teď se nezadařilo! Nejprv střílel zprava Róbert Lantoši, jeho pokus Grubaer pouze vyrazil. O dorážku se přihlásil Mihal Krištof, síť ale ani on nerozvlnil.

27:14

Kontaktní gól visel ve vzduchu! Před bránu obdržel parádní přihrávku Miloš Roman, z bezprostřední blízkosti ovšem ztroskotal na levém Grubauerově betonu!

26:41

26:41 Leonhard PFÖDERL - 0:2

26:41

Německo právě vstřelilo branku!
Na červené čáře propadl Mislav Rosandić, a tak Německo ujíždělo do přečíslení. LEONHARD PFÖDERL přihrál přes Petera Čerešňáka na Marcela Noebelse, jemuž zakončení ještě nevyšlo. Ovšem prvně jmenovaný Němec se nacházel před bránou, kterou bez problému trefil – 0:2. Asistence: Marcel Noebels.

25:02

Zpoza branky přihrával před branku Tim Stützle, který viděl najetého Yasina Ehlize, který zamířil kousek vedle branky. Akce Německa trvala dál a Daniel Fischbuch trefil z levého kruhu brankovou konstrukci!

23:50

Zprava posupoval k brance Michal Krištof, který přes ležícího obránce hledal na zadní tyči Tomáše Tatara. Slovenský kapitán byl na zadní tyči osamocený, ale těžký kotouč netrefil.

21:24

21:24 Matthias PLACHTA - 0:1

21:24

Německo právě vstřelilo branku!
Důležitý první gól střílí MATTHIAS PLACHTA! Tento německý útočník z pravého kruhu nahrával před bránu, kde se spoluhráč k zakončení nedostal. Byl to Mário Grman, kdo si touš nešťastně srazil bruslí do vlastní svatyně. Bez asistence.

18:32

Na pravém kruhu měl hodně času Matthias Plachta, a tak vyslal tvrdou ránu proti slovenské brance. Patrik Rybár vyrazil puk před sebe, ale také do Mária Grmana, který měl co dělat, aby si puk nesrazil do vlastní sítě.

17:58

Dlouhou dobu se odehrával u mantinelu a už to vypadalo, že se hra přeruší. Jenomže Šimon Nemec ale hokejku i do druhé ruky a krosčekem poslal k ledu Matthiase Plachtu. Slovenský obránce inkasuje dvouminutový trest.

16:45

Skvělou práci nyní odvedl Michal Krištof. Zkontroloval situaci a po najetí o útočné třetiny nahrál po své levé ruce Tomáši Tatarovi, ten křižnou ránu z první těsně minul!

15:29

Na modré čáře dostal trochu prostoru Mário Grman, jehož střelu tečoval mezi kruhy Jakub Minárik. Kotouč po teči zamířil do brankové konstrukce, Slovensko je aktuálně lepším týmem.

06:22

Mezi kruhy sjel Marc Michaelis, jenž už se nacházel za slovenskou obranou. Právě na něj mířil kotouč, který na dlouhou hůl hráč tečoval kousek vedle vzdálenější tyče.

05:19

Velká šance Německa! Před bránu se prosmýkl Daniel Schmölz, avšak skóre střetnutí neotevřel, Patrika Rybára nepřekonal ani nadvakrát!

02:44

Na pravé straně se překvapivou střelou prezentoval Samuel Takáč, který Philippa Grubauera nepřekonal. Ovšem vyraženého puku se chopil mezi kruhy Daniel Gachulinec, jenž znovu mířil jen do německého gólmana.

Slovensko – Německo

1:2

konec (0:0, 1:2, 0:0)

Zpět na online

Branky a nahrávky: 32. Pospíšil (Jánošík, Tamáši) – 22. Plachta, 27. Pföderl (Noebels)

Slovensko: Rybár (Húska) – Čerešňák (A), Rosandić, Nemec, Ivan, Grman, Jánošík, Gachulinec – Lantoši, Krištof (A), Tatar (C) – Regenda, Roman, Slafkovský – Pospíšil, Tamáši, Lunter – Takáč, Minárik, Liška.
Trenér: Craig Ramsay

Německo: Grubauer (Niederberger) – Seider, M. Müller (C), Holzer (A), J. Müller, Wissmann, Wagner, Bittner – Plachta, Stützle, Ehliz – Pföderl, Michaelis, Noebels (A) – Fischbuch, Loibl, Schmölz – Ehl, Kastner, Soramies.
Trenér: Toni Söderholm

Rozhodčí: Heikkinen (FIN), Öhlund (SWE) – Sormunen (FIN), Yletyinen (SWE)

Diváci: 4 387

Průběh zápasu
1. třetina
17:58 SVK 2 Nemec, krosček
Po 1. třetině
2. třetina
21:24 GER 0:1 Plachta
26:41 GER 0:2 Pföderl (Noebels)
31:15 SVK 1:2 Pospíšil (Jánošík, Tamáši)
31:45 SVK 2 Gachulinec, vražení na hrazení
32:21 SVK 2 Ivan, sekání
39:26 GER 2 Kastner, držení
Po 2. třetině
3. třetina
40:40 GER 2 M. Müller, sevření puku rukou
Konec