21.01.2022, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Jan Prošek

Tipsport: 1.46 5.58 5.14 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Robin Lehner (VEG) – 24 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,9%, odchytal 61:29
Samuel Montembeault (MTL) – 49 zákroků, 4 OG, úspěšnost 92,5%, odchytal 61:50

Český ani slovenský hráč v tomto zápase nehrál

Tři hvězdy utkání

1. Shea Theodore (VEG) – 1+2
2. William Karlsson (VEG) – 1+1
3. Dylan Coghlan (VEG) – 0+0 (06:57:22)
Vegas Golden Knights v zápase dvakrát vedli, ale pak dokázal hostující celek skóre otočit a vedl. Jonathan Marchessault ve třetí třetině srovnal a v prodloužení rozhodl o výhře Vegas Shea Theodore.

61:50

61:50 Shea THEODORE - 4:3

61:50

Golden Knights právě vstřelili branku!
Vegas vyhrává, po pěkné individuální akci se střelou z mezikruží prosazuje do horní části branky SHEA THEODORE. Asistence: Nicolas Roy.
William Karlsson měl obrovskou šanci, ale blafákem nepřekonal z brejku brankáře. Samuel Montembeault kryje jeho šanci.

61:17

Hosté rozehrávají od své branky.

60:53

Robin Lehner musí být pozorný, vhazovat se bude před jeho brankou.

60:42

Robin Lehner předvedl tři zákroky proti střelám soupeře. Obrovské chyby ve hře Vegas.

60:13

Chandler Stephenson se dostal do šance, ale vypálit nedokázal po Dadonově pasu.

60:01

Buly pro domácí, prodloužení začalo.

60:01

49:23, takový je poměr střel na branku, Jonathan Marchessault zachránil ve třetí třetině pro Vegas tento zápas. Následovat bude prodloužení.
Oba týmy mají bod, o ten další se bude bojovat.

60:00

59:34

Mike rozehrává od své branky, Dvorak pálil, Robin Lehner byl pozorný.

59:00

Poslední minuta hry ve třetí třetině.

4:3

Branky a nahrávky: 4. Stephenson (Dadonov, W. Carrier), 32. W. Karlsson (Marchessault, Theodore), 52. Marchessault (W. Karlsson, Theodore), 62. Theodore (N. Roy) – 16. Pezzetta (Lehkonen), 35. Toffoli (Suzuki, Ch. Wideman), 47. M. Hoffman (Dvorak, Dauphin)

Vegas Golden Knights: Lehner (Ferguson) – McNabb, Pietrangelo, Theodore, Coghlan, Miromanov, B. Hutton – W. Carrier, Stephenson, Dadonov – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Janmark, N. Roy, Kolesar – B. Howden, Patrick, Amadio.
Trenér: Pete DeBoer

Montreal Canadiens: Montembeault (Primeau) – Chiarot, D. Savard, Clague, Petry, A. Romanov, Ch. Wideman – Drouin, R. Pitlick, Josh Anderson – Toffoli, Suzuki, Evans – Pezzetta, Poehling, Lehkonen – Dauphin, Dvorak, M. Hoffman.

Rozhodčí: Chmielewski, Hanson – Baker, Gibbons

Diváci: 18 121

03:40 VEG 1:0 Stephenson (Dadonov, W. Carrier)
09:35 MTL 2 Suzuki, nedovolené bránění
15:28 MTL 1:1 Pezzetta (Lehkonen)
24:04 VEG 2 Marchessault, nedovolené bránění
30:14 MTL 2 D. Savard, držení
31:46 VEG 2:1 W. Karlsson (Marchessault, Theodore)
33:35 VEG 2 N. Roy, držení
34:20 MTL 2:2 Toffoli (Suzuki, Ch. Wideman)
41:54 VEG 2 Pietrangelo, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
46:15 MTL 2:3 M. Hoffman (Dvorak, Dauphin)
51:32 MTL 2 Josh Anderson, hákování
51:39 VEG 3:3 Marchessault (W. Karlsson, Theodore)