21.01.2022, 01:07 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Tomáš Kubečka

Tipsport: 1.48 5.31 5.13 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

1. Michael Matheson (PIT) – 2+1
2. Josh Norris (OTT) – 2+0
3. Jevgenij Malkin (PIT) – 1+0 (03:54:58)
Česká a slovenská stopa v utkání

Dominik Simon (PIT) – 1+0, +1 účast, 1 střela na branku, TM 0, čas na ledě 10:06
Kdo se postavil do brankoviště?

Tristan Jarry (PIT) – 39 zákroků, 4 OG, úspěšnost 90,7%, odchytal 59:43
Anton Forsberg (OTT) – 5 zákroků, 2 OG, úspěšnost 71,4%, odchytal 14:22
Filip Gustavsson (OTT) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5%, odchytal 44:30
Střely na branku: 34 – 43
Je konec! Pittsburgh nakonec ovládl gólově bohaté utkání a poráží Ottawu 6:4. Po čtyřiceti minutách vedli domácí 5:1, ale Tim Stützle a Josh Norris snížili na rozdíl dvou branek. Následně navíc neproměnil trestné střílení Formenton. Dvanáct minut před koncem snížil na rozdíl jediné branky Josh Norris. Domácí od té dob zlepšili hru a nenechali soupeře vyrovnat. V závěru se navíc do prázdné branky trefil Jake Guentzel.

59:51

Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Brady Tkachuk – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (John Marino – 2 min., bitka).

59:51

V samotném závěru se ještě porvali Brady Tkachuk a John Marino. Jako vítěze bitky můžeme označit hokejistu Ottawy.

59:14

59:14 Jake GUENTZEL - 6:4

59:14

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Je hotovo! Domácí vybojovali kotouč a JAKE GUENTZEL jej ze středního pásma poslal do opuštěné branky! Asistence: Bryan Rust, Tristan Jarry.

58:36

Hostující brankář už je na střídačce a Ottawa zkouší vyrovnat v šesti!

58:19

Přihrávku na modrou čáru dostal Michael Matheson, který pálil příklepem, ale jeho prudký pokus minul klec Ottawy snad o dva metry.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:26

Arťom Zub se v rohu obranného pásma dostal k puku a snažil se zrychlit rozehrávku Ottawy. Domácí ale soupeře výborně napadali a získali puk pro sebe.

57:03

Jarry zatím v závěru utkání podává vynikající výkon a stále drží naděje Pittsburghu na vítězství v základní hrací době nad vodou.

56:29

Brady Tkachuk tentokrát o kotouč přišel, ale domácí kapitán Sidney Crosby puk vzápětí pouze vyhodil přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

56:03

Aktivní Tkachuk se po levém křídle prosmýkl podél hrazení až před branku Pittsburghu, ale nedokázal přehodit puk přes Jarryho beton.

55:27

Chris Tierney se dostal k volnému puku a příklepem jej poslal na branku Pittsburghu. Jeho dělovku pozorný Tristan Jarry udržel mezi betony.

55:00

Ottawa se pět minut před koncem třetí třetiny usadila v útočném pásmu, ale zatím se hostům nedaří střílet. Zadáci Penguins hrají obětavě.

6:4

Branky a nahrávky: 5. D. Simon (J. Carter), 12. Malkin (Kasperi Kapanen, Matheson), 16. Matheson (B. McGinn, Blueger), 32. Crosby (Rust, Letang), 39. Matheson (J. Carter, Marino), 60. Guentzel (Rust, Jarry) – 11. Batherson (Holden), 42. Stützle (Sanford), 44. Norris (Batherson, B. Tkachuk), 49. Norris (Brännström, B. Tkachuk)

Pittsburgh Penguins: Jarry (Domingue) – Letang (A), Dumoulin, Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Matheson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kasperi Kapanen, Malkin (A), Zucker – Rodrigues, J. Carter, D. Heinen – B. McGinn, Blueger, Aston-Reese – D. Simon.

Ottawa Senators: A. Forsberg (15. F. Gustavsson) – Bernard-Docker, Chabot (A), Zub, Holden, J. Brown, Brännström – Batherson, Norris, B. Tkachuk (C) – Sanford, Stützle, Formenton – Watson, Gambrell, N. Paul – Gaudette, Tierney, L. Shaw.

Rozhodčí: Rooney, Dunning – Murray, Alphonso

Diváci: 18 060

04:28 PIT 1:0 D. Simon (J. Carter)
06:15 OTT 5 Watson, bitka