Africký pohár národů

Pobřeží slonoviny – Alžírsko

3:1

konec (2:0)

20.01.2022, 17:00 • Stade Omnisport de Douala, Douala • Skupina E • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 3.15 3.02 2.53 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (19:20:03)
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 4:5. Rohy: 1:12. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 18:20.
Je dobojováno. I ve druhé půli jsme sledovali aktivní fotbal z obou stran a už v 54. minutě dal pojistku na vedení Nicolas Pépé. Bylo to o tři branky a vše vypadalo jasně. Jenže Alžírsko se vzepjalo, nejprve nedalo několik šancí, včetně pokutového kopu v podání Mahrize, ale v 73. minutě se po rohu prosadil hlavou zblízka Sufján Bindebka a vykřesal alespoň maličkou naději na případný zvrat. O malou chvíli později to mohlo být pouze o gól, to by ale Slímání musel proměnit hlavičku zblízka. Úplný závěr si hráči Pobřeží slonoviny pohlídali, v nastaveném čase pak dali ještě jeden gól, který však nakonec nebyl Hallerovi pro ofsajd uznán a duel tak vyhráli 3:1. Do vyřazovací fáze tak postoupili z prvního místa, pro obhájce titulu naopak cesta turnajem končí už po základní skupině.

90+4

90+3

90+3. Hallerův nakonec pro ofsajd neuznaný gól

90+3

Hosté podnikli ještě jeden brejk, zprava odcentroval Maïga, našel na vápně zcela volného Sébastiena Hallera, který prudkou hlavičkou nedal gólmanovi šanci na zákrok. Vypadalo to však na ofsajd, což nakonec i kontrola u videa potvrdila. Radost tak byla předčasná.

90+2

Nakrátko rozehráli i přímý kop na levé straně.

90+1

Úvod nastaveného času se odehrává poblíž Mbúlhího branky, hráči Pobřeží slonoviny si v poklidu přihrávají a nikam nepospíchají.

90

Budou se přidávat tři minuty.

89

Rychlý kontr, dlouhý pas se snažil zpracovat Zaha, míč ovšem dostihl až u pomezní čáry. A odtud se brejk zakončuje velmi špatně.

88

Jeden centr za druhým teď létá k vápnu B. Sangarého, jeho spoluhráči ale zvládají míče odvracet.

87

Chvilku se ošetřovalo, byla tu tak krátká pauza. Trenér Alžírska tak má prostor pro udělení několika pokynů.

86

Alžířané jsou zase v tlaku, kombinací u vápna se snaží dostat do střeleckých pozic. Zatím ale marně.

85

Střídání v týmu Pobřeží slonoviny: ze hřiště odchází Nicolas Pépé, přichází Wilfried Zaha.

85

Ještě jedna žlutá karta na straně Alžírska, dostal ji Faríd Búlája.

84

Po rychlé akci si Gradel křikl o přihrávku na levou stranu, střelu po zemi mu ale Mbúlhí hravě pokryl.

83

Roh Alžírska na bližší tyč, centr byl obranou soupeře hravě odhlavičkován.

82

Bráhímí to zkusil přímou ranou i z ostrého úhlu a jeho střela prolétla kousek nad břevnem!