HC Vítkovice Ridera – Banes Motor České Budějovice

5:2

konec (0:1, 2:0, 3:1)

19.10.2021, 17:00 • Ostravar aréna • 4. kolo • Klára Bártková

Dnešní utkání je u konce. Skóre otevřel ve 12. minutě Remeš, Motor vedl až do 30. minuty, pak ale srovnal Schauer, v závěru druhé třetiny se trefil Gebauer, a tak se šlo do kabin za stavu 2:1. Třetí třetina už byla více v režii Vítkovic, České Budějovice se sice občas k něčemu dostaly, ale nedokázaly to zužitkovat, padly však ještě čtyři branky, nejdřivé zvyšoval na 3:1 Slusarczyk, pak Motor zásluhou Masopusta snížil na 3:2, jenže o dvě minuty později Vítkovice znovu vedly o dva góly, když vystřelil Gebauer, když to České Budějovice zkusily na závěr v šesti, upravil na konečných 5:2 Tvrdý. Je ale potřeba zmínit, že oba gólmani dnes předvedli dobrý výkon, i když to tak z výsledku nemusí vypadat. Domácí tak berou 3 body, další utkání čeká vítkovickou juniorku v pátek, kdy se na domácím ledě postaví proti Slavii. Motor odjíždí s prázdnou, ale už zítra bude bojovat o body v Olomouci, kde sehraje dohrávku 3. kola. (18:54:58)

59:32

Vítkovice právě vstřelily branku!
Do prázdné brány se trefuje JIŘÍ TVRDÝ. Bez asistence.

59:06

Zakázané uvolnění domácích, hosté to zkusí v šesti!

56:57

Domácí ale i tak zvyšují svůj náskok. JAKUB GEBAUER se od modré čáry dostal až mezi kruhy, odkud vyslal střelu mezi betony Ludvíka, ten sice kotouč zpomalil, ale nedokázal zabránit tomu, aby neskončil v bráně. Asistence: Jiří Tvrdý.

55:49

Vítkovice mohli zvýšit své vedení, ale Schauerova střela byla nepřesná.

54:47

České Budějovice právě vstřelily branku!
Hosté ale snižují! Rozjetý MATOUŠ MASOPUST zamířil nad pravé rameno Bartošáka, ten si se střelou nedokázal poradit. Asistence: Lukáš Pavlát.

54:31

Kubík zachytil rozehrávku hostujícího celku, bránu ale o kousek přestřelil.

54:18

Hosté v ofsajdu.

53:41

Macias zamířil mezi betony Ludvíka, ten je ale včas sklapl.

53:23

52:25

Po přihrávce Bystroně vypálil Tvrdý, který trefil pouze mantinel za bránou.

51:23

Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Kumpfmüller – 2 min., napadení).

51:21

Domácí mají výhodu a drží se v útočném pásmu.

50:55

Vavřík se snažil zasunout kotouč do brány, domácí gólman mu to ale nedovolil.

50:39

Pokus Březiny od modré končí v ochranné síti, vhazování po pravé ruce Bartošáka.

49:18

Macias poslal puk za hostující bránu, tam ho přebírá Motor.

48:19

Přihrávka Pouzara sjela Vavříkovi z hole, jinak by zakončoval do prázdné brány!

47:45

Motor má teď velký problém s přechodem do útočné třetiny, když už se tam dostanou, tak je domácí rychle oberou o puk.

5:2

Branky a nahrávky: 30. Schauer (Slusarczyk, Machů), 40. Gebauer, 45. Slusarczyk (Machů), 57. Gebauer (Tvrdý), 60. Tvrdý – 12. Remeš (Masopust), 55. Masopust (Pavlát)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolíška) – Hodinář, Bystroň (A), Smolka, Puchala, Prčík, Machů, Havlík – Slusarczyk, Kotásek (C), Tvrdý, Schauer, Macias, Holaník, Rajčan, Skřipčák, Kubík, Gebauer (A)

Banes Motor České Budějovice: Ludvík (Maleček) – Remta (C), Pavlát, Hail, Vaněk, Placek, Kumpfmüller – Remeš (A), Kříž, Kašpar (A), Schwartz, Petrásek, Pouzar, Anderle, Masopust, Sochor, Janoch, Vavřík

Rozhodčí: Mrkva – Hlavatý, Vengřín