Menu

Další

Hokej

Rozšiřovací draft 2021 - Seattle Kraken

konec

22.07.2021, 02:10 • Gas Works Park, Seattle • Jan Matúš (@honzashepp)

Poslední volbu od nejbližšího rivala z Vancouveru Canucks přišel oznámit samotný spolumajitel Jerry Bruckenheimer a je jím útočník Kole Lind.

Volba z San Jose Sharks nemohla přijít z lepšího místa než z akvária, když se ze žraloka stává kraken, protože do Seattlu přichází Alexander True, který zde už působil u juniorského týmu Thunderbirds.

Seattle do své nové soupisky přidává dalšího obránce, protože z Los Angeles Kings Francis vybral Kurtise MacDermida.

Z Edmontonu Oilers přichází další obránce, když je vybrán Adam Larsson, který stejně, jako Oleksiak, ihned podepsal s týmem nový kontrakt.

Další na řadě jsou Calgary Flames, odkud se hodně očekával příchod zkušeného obránce Marka Giordana, a to se nakonec i stalo skutečností, když bylo jeho jméno oznámeno z místní nemocnice. Dá se i očekávat, že by Giordano mohl být i prvním kapitánem v historii nové organizace.

Sám Giordano si z toho nyní dělá velkou srandu, když řekl, že je to poprvé co byl ve své kariéře draftován.

Na podium přichází další hokejista, který ještě v minulé sezóně působil u Anaheimu Ducks, protože do Seattlu z tohoto týmu přichází obránce Haydn Fleury, jenž se v novém celku střetne se svým bratrem Calem.

Ihned následuje jméno z dalšího týmu z Centrální divize, když je vybrán Mason Appleton, který do Seattlu dorazí z Winnipegu Jets.

Do obrany Krakenů přichází další očekáváné jméno, když ze St. Louis Blues je vybrán Vince Dunn, který má před sebou hodně velkou budoucnost.

Dalším na řadě jsou Nasvhille Predators, kteří se v posledních dnech loučili hned s několika hráči a nyní se rozloučí s dalším, když do Seattlu odchází švédský útočník Calle Järnkrok.

Z Minnesoty Wild jde ke Krakenům další obránce a je jím Carson Soucy.

Volba z Dallasu Stars je oznámena z Mt. Rainier, kde se dozvídáme jméno obránce Jamieho Oleksiaka, který ihned podepsal s týmem nový kontrakt, protože by jinak byl po této sezóně zcela volným hráčem.

Ihned následuje volba z Colorada Avalanche, odkud do přístavního města přichází Jonas Donskoi.

Další volba je z Chicaga Blackhawks, kde Seattle ukázal na útočníka Johna Quennevilla.

První volba ze Západní konference je ohlášena z nové haly, která se ještě stále staví a za pár měsíců zde z Arizony Coyotes bude nastupovat útočník Tyler Pitlick.

Svůj první domácí zápas v NHL odehrají Krakeni 23. října a nemůže to být nikdo jiný než nejbližší možný soupeř, a to Vancouver Canucks.

Posledním týmem z Východní konference je Washington Capitals a dočkáváme se prvního českého hráče v historii Seattle Kraken, protože do přístavního města putuje z hlavního města brankář Vítek Vaněček, jenž se ve své premiérové sezóně v NHL uvedl velmi dobře.

Z Pittsburghu Penguins putuje do Seattlu útočník Brandon Tanev, jenž je i na místě a ihned se zdraví s novými fanoušky.

Kevin Weeks oznamuje výběr z Philaldephie Flyers z ikonické věže Seattlu Space Needle, kde se dozvídáme, že dalším Krakenem je útočník Carsen Twarynski.

Z New Yorku Rangers přichází do přichází do přístavního města útočník Colin Blackwell.

Z New York Islanders zde konečně máme i nějaké větší jméno, když Ron Francis oznámil příchod útočníka Jordana Eberleho, který došel na podium v bílé verzi nového dresu.

Nyní se znovu vracíme za Kevinem Weeksem na tržiště Seattlu, kde se dozvídáme hráče z New Jersey Devils, a je to útočník Nathan Bastian.

Z Columbusu Blue Jackets putuje do Seattlu další obránce, když si Ron Francis vybral Gavina Bayreuthera.

Z Caroliny Hurricanes si Seattle hodně překvapivě vybírá útočníka Morgana Geekieho, když se z tohoto týmu očekával spíš výběr obránce Jake Beana.

Další volba, která bude z Toronta Maple Leafs, je oznámena Kevinem Weeksem ze známého rybího tržiště, kde nakonec přiletělo jméno na rybě a je jím útočník Jared McCann.

Z týmu dvojnásobných šampionů z Tampy Bay nakonec do Seattlu putuje další velmi očekávané jméno, protože je oznámen první útočník Krakenů, a to Yanni Gourde.

Hráče z Ottawy Senators přišel na podium oznámit rapper Macklemore, která nakonec řekl jméno brankáře Joeyho Daccorda.

Nyní se vybírá z Montrealu Canadiens, kde bylo mnoho fanoušků Habs nervózních vzhledem k volnému Careymu Price, avšak Kraken si nakonec z Montrealu vybírá obránce Cale Fleuryho.

Na řádě je nyní výběr z Floridy Panthers, kde se dočkáváme očekáváného jména, protože Ron Francis oznámil brankáře Chrise Driedgera, který je i prvním přítomným hráčem v novém dresu.

Z Detroitu Red Wings putuje do Seattlu obránce Dennis Cholowski.

Z Buffala Sabers si Kraken vybírá obránce Willa Borgena.

Jako první je vybíráno z Bostonu Bruins, odkud si Seatlle vybírá Jeremyho Lauzona.

Už nyní je jasné, že Seattle Kraken své první utkání v NHL odehraje na ledě předchozího nováčka, když v T-Mobile aréně vyzvou Vegas Golden Knights.

Rozšiřovací draft 2021 - Seattle Kraken

konec

Zpět na online


Statistiky:
Soupiska Seattle Kraken
Útočníci:
Yanni Gourde (Tampa Bay)
Jared McCann (Toronto)
Morgan Geekie (Carolina)
Nathan Bastian (New Jersey)
Jordan Eberle (NY Islanders)
Colin Blackwell (NY Rangers)
Carsen Twarynski (Philadelphia)
Brandon Tanev (Pittsburgh)
Tyler Pitlick (Arizona)
John Queneville (Chicago)
Jonas Donskoi (Colorado)
Calle Järnkrok (Nashville)
Mason Appleton (Winnipeg)
Alexander True (San Jose)
Kole Lind (Vancouver)

Obránci:
Jeremy Lauzon (Boston)
Will Borger (Buffalo)
Dennis Cholowski (Detroit)
Cale Fleury (Montreal)
Gavin Bayreuther (Columbus)
Jamie Oleksiak (Dallas)
Carson Soucy (Minnesota)
Vince Dunn (St. Louis)
Haydn Fleury (Anaheim)
Mark Giordano (Calgary)
Adam Larsson (Edmonton)
Kurtis MacDermid (Los Angeles)

Brankáři:
Chris Driedger (Florida)
Joey Daccord (Ottawa)
Vítek Vaněček (Washington)