po prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 1:0) Stav série: 2:3

11.04.2021, 17:00 • O2 aréna, Praha • Semifinále • David Panuška

Tipsport: 2.1 4.2 3.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany to bude vše. Díky za pozornost a zase někdy u extraligového hokeje na počtěnou. (20:35:16)
Velké drama nakonec končí výhrou domácí Sparty, která pokazila druhý mečbol Tygrů a série se vrací na sever Čech. Střelcem rozhodující trefy se stal Michal Řepík.

Střely na branku: 41:29

81:00

81:00 Michal ŘEPÍK - 3:2

81:00

Sparta právě vstřelila branku!
Je dobojováno! I brankový sudí posvětil branku Sparty jako platnou a Pražané snižují stav série na 2:3 z jejich pohledu! Střelcem vítězné trefy Sparty v prodloužení je MICHAL ŘEPÍK. Asistence: Jan Košťálek a Roman Horák.

80:33

O2 aréna se již radovala, ale střela Vladimíra Sobotky se od spojnice pravé tyče a břevna odrazila ven!

80:18

Sparta se hned na startu druhého prodloužení dostala do útoku, ale střela Řepíka z pravého kruhu skončila ve výstroji připraveného Kváči.

80:01

Začalo druhé prodloužení.
První prodloužení je minulostí. O něco aktivnější byl hostující celek, který se ale do velkých šancí nedostal. Sparta měla jednu velkou, ale Vladimír Sobotka se v předbrankovém prostoru neprosadil.

Střely na branku: 38:29
Druhé prodloužení začne přibližně v 20:25.

80:00

Prodloužení skončilo.

79:32

Bílí Tygři se pokoušeli vyhodit z obranného pásma, ale bekhend se po mantinelu nakonec dostal do hlediště. Vhazuje se ve střední třetině.

79:06

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Radan Lenc – 2 min., podrážení).

78:55

První prodloužení se žene do poslední minuty. Radan Lenc objížděl branku, ale nepovedlo se mu zakončit ani jiného spoluhráče najít.

77:34

Přihrávka do útočné třetiny Liberce byla prodloužena jen mimo ledovou plochu. Pokračovat se tak bude vhazováním opět ve středu ledové plochy.

77:19

Nyní byla hra přerušena v útočné třetině Liberce, kde oba celky bojovaly za brankou o kotouč, ale sudí jej nejspíše ztratili z dohledu.

76:25

Vladimír Sobotka mohl být domácím hrdinou, ale po přihrávce před branku a střele z mezikruží jej skvělý Petr Kváča vychytal!

75:43

Matúš Sukeľ se dostal ke střeleckému pokusu, který Kváča vyrážel. U levé tyčky byl na dorážku připraven spoluhráč, ale obrana Liberce jej do zakončení nepustila.

75:00

Po delší době také zákrok Petra Kváči, který střelu Martina Janduse viděl naprosto jasně a nikdo z hráčů před ním nestínil či netečoval.

74:30

Nejdříve Ondřej Vitásek vybojoval kotouč a Tygři šli do přečíslení. Špatný pohyb ale znamenal ofsajd, a tak se přerušuje a vhazovat se bude ve střední třetině.

3:2

Branky a nahrávky: 9. Polášek (Forman, M. Jandus), 55. Horák (Rousek), 81. Řepík (Košťálek, Horák) – 39. Vitásek (Lenc, Birner), 47. Birner (Knot, Lenc)

HC Sparta Praha: Machovský (Salák) – Košťálek, Němeček, M. Jandus, Polášek, O. Němec, Tomáš Dvořák, Jurčina – Řepík, Horák, Rousek – Tomášek, Sobotka, Forman – Zikmund, Pech, Buchtele – Dvořáček, Sukeľ, Kudrna.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek, Havlín – Birner, A. Musil, Lenc – Najman, Gríger, Bulíř – J. Vlach, P. Jelínek, D. Špaček – Rychlovský, Šír, A. Dlouhý.

Rozhodčí: Jeřábek, Pešina – Brejcha, Pešek

04:18 SPA 2 Tomášek, podrážení
08:30 SPA 1:0 Polášek (Forman, M. Jandus)
14:53 LIB 2 Kolmann, podrážení
24:30 SPA 2 M. Jandus, sekání
36:00 SPA 2 M. Jandus, podrážení