3:0

konec (1:0, 1:0, 1:0)

03.04.2021, 21:00 • Bridgestone Arena, Nashville • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 2.26 4.21 2.59 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. Na počtenou! (23:42:38)
Statistické okénko

Střely na bránu: 21 – 41 | Přesilová hra: 1/1 – 0/4 | Trestné minuty: 8 – 2

Kdo se postavil do brankoviště?

Juuse Saros (NSH) – 41 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 60:00
Kevin Lankinen (CHI) – 18 zákroků, 3 OG, úspěšnost 85,7%, odchytal 59:28

Československá stopa v utkání

Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:12
David Kämpf (CHI) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 10:54

Tři hvězdy utkání

1. Juuse Saros (NSH) – 41 zákroků
2. Colton Sissons (NSH) – 1+0
3. Eeli Tolvanen (NSH) – 1+0
Zápas mezi Nashvillem a Chicagem skončil vítězstvím domácích barev v poměru 3:0. V každé třetině vstřelili Predátoři jednu branku a dnes si připisují zisk dvou bodů oni. Jako první se do listiny střelců zapsal Eeli Tolvanen, který krásnou střelou v přesilovce poslal Nashville do vedení. V polovině utkání bylo nařízeno trestné střílení, které proměnil Colton Sissons. Ve třetí třetině Chicago nevyužilo dlouhou přesilovku 5 na 3 a za tuto celkem jasnou chybu bylo vzápětí potrestáno třetím gólem. O ten se postaral Luke Kunin. Musíme vyzdvihnout i skvělý výkon brankáře Sarose, který odolal jednačtyřiceti střelám Blackhawks.

59:47

Utkání se už dohrává v pásmu Chicaga. Nashvillští fanoušci mohou být maximálně spokojeni.

59:15

I Kirby Dach si dnes už několikrát vylámal na domácím brankáři zuby. Ani teď jej nepřekonal, neboť Saros zasáhl ramenem.

58:56

Chicago to bez brankáře zřejmě nezkusí. Nemá trvalejší tlak a zároveň tříbranková ztráta je asi už příliš velká.

58:32

Jakov Trenin odvedl dobrou práci v útočném pásmu. Pro svůj tým ušetřil několik cenných sekund.

57:54

Hostující útočník Hagel se natlačil před bránu, ale jeho pokus o dlouhou forehandovou kličku byl finským brankářem přečten.

57:30

Dylan Strome z těsné blízkosti neuspěl. I tentokrát byl v tomto souboji úspěšnější Juuse Saros, jenž velmi odhodlaně kráčí za čistým kontem.

57:05

Chicago se ale stále nemůže trvaleji usadit před bránou soupeře. Do konce třetí periody už zbývají necelé tři minuty.

56:40

Domácí vyhazují na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před Juusem Sarosem.

56:20

Po poslední reklamní přestávce se už dostáváme do závěrečné pasáže tohoto utkání. Uvidíme, jestli se Chicago rozhodne hrát bez brankáře.

55:55

Nashville nebyl daleko od vstřelení další branky! Při akci tři na dva oslovil Eeli Tolvanen najetého Romana Josiho, jehož rychlý pokus zápěstím zazvonil o tyč.

55:24

Trenin zvládl souboj a poté na červené čáře jen posunul puk za bránu Chicaga.

54:57

Saros rychle vytřepal kotouč z lapačky, aby se před ním nemusela hra přerušovat.

54:21

Mattias Janmark střílel pohotově z levého kruhu, ale zadní tyč domácí klece minul zhruba o 50 centimetrů.

53:36

Teď se dlouho sváděl ostrý souboj u mantinelu. To samozřejmě domácím vyhovuje, neboť se hraje v pásmu Jestřábů.

52:59

David Kämpf se snažil něco vymyslet v útočné třetině, ale klid na kotouči neměl. Obránci Nashvillu velmi rychle zareagovali.

3:0

Branky a nahrávky: 6. Tolvanen (Järnkrok, Josi), 31. Sissons (TS), 50. Kunin (Davies, Harpur)

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Davies, Ekholm (A), Fabbro, Josi (C), Benning, Harpur – Arvidsson, Johansen, Tolvanen – Kunin, Mikael Granlund, Järnkrok – Cousins, Haula, Grimaldi – Olivier, Sissons, Trenin.

Chicago Blackhawks: Lankinen (M. Subban) – C. Murphy (A), Zadorov, Boqvist, Keith (A), Kalynuk, de Haan – P. Kane (A), Dach, DeBrincat – Kurashev, Kämpf, D. Kubalík – D. Strome, Suter, Janmark – Carpenter, Highmore, Hagel.

Rozhodčí: McIsaac, Luxmore – Tobias, Marquis

05:38 CHI 2 Zadorov, faul loktem
05:56 NSH 1:0 Tolvanen (Järnkrok, Josi)
09:01 NSH 2 Olivier, držení
28:43 NSH 2 Kunin, hrubost
30:14 NSH 2:0 Sissons (TS)