konec (0:1, 2:1, 3:1) Stav série: 1:0

02.04.2021, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Semifinále • Anna Ardonová

Tipsport: 1.77 4.4 3.68 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je pro dnešek ode mě všechno, přeji hezký zbytek dne. (20:29:28)
V poslední třetině byli více aktivnější domácí, kteří také za svoji urputnost byli odměněni góly. Ty trefil Filip, Račuk a po odvolání gólmana se trefil i Melka. Hosté se však nevzdali a po zbytek utkání se tlačili do branky. To se jim také povedlo a Toman přidal třetí gól Poruby. Další góly už ale Poruba nedokázala vsítit a tak je po prvním zápase stav série 1:0 pro Kladno.

58:45

58:45 Radim TOMAN - 5:3

58:45

Poruba právě vstřelila branku!
Poruba se ještě nevzdává! RADIM TOMAN se dostal k puku po odražené střele a zpoza branky nastřelil Košarišťanova záda. Asistence: Šimon Szathmáry.

Kladno právě vstřelilo branku!
Kladno dává gól do odkryté klece! ANTONÍN MELKA se dostal k puku ve středním pásmu a trefil odkrytou klec přesně. Bez asistence.

57:37

A Kladno se osvobozuje.

57:21

Poruba zůstává v pásmu, ale zatím se Rytíři dobře brání.

56:13

Vhazování vyhráli domácí, ale osvobodili se jen na chvíli.

56:11

Hostující branka zůstává prázdná.

56:11

Oddechový čas pro hosty.

55:17

Hra se zasekla v obranném pásmu Poruby u mantinelu, ale nakonec puk získali hosté.

54:31

Puk se špatně odrazil a Košarišťan chvíli nevěděl, kde kotouč je. Naštěstí pro něj byl puk mimo branku.

54:25

Poruba se ale nevzdává a zůstává v pásmu Kladna.

52:56

52:56 Marek RAČUK - 4:2

52:56

Z velkého tlaku přeci jen dává Kladno další gól! MAREK RAČUK nahodil puk do prostoru před branku a tam se od jednoho hráče Poruby puk odrazil až do sítě. Bez asistence.

52:00

Kladno se drží v útočném pásmu a pere se o další gól.

49:17

49:17 Matyáš FILIP - 3:2

49:17

Kladno poprvé v zápase vede! Račuk přihrál přesně MATYÁŠI FILIPOVI zpoza branky a ten trefuje přesně na 3:2. Asistence: Rostislav Marosz, Marek Račuk.

48:29

Pituleho střela skončila v náručí Foltána.

47:46

Po dlouhé době se hra přesunula před branku Košarišťana, ten ale také žádný další gól nedovolil.

46:36

Plekanec poslal puk pouze vedle branky.

46:06

Račuk zkoušel najít škvírku mezi tyčí a Foltánem, ale nakonec se mu to nepovedlo a hra je přerušena.

44:55

A Machala v další šanci, ale poslal kotouč pouze nad branku Foltána.

43:23

Machala dostal přesnou přihrávku do mezikruží od Plekance, ale trefil gólmana pouze do těla. Ten přerušuje hru.

42:15

Sikora špatně trefil kotouč a nemohl tak ohrozit odkrytou klec domácích.

40:19

I když Kladenští vyhráli vhazování, nedokázali se dostat z obranného pásma. Toho využili hosté, kteří měli dobré možnosti, ty však blokovali domácí obránci.

40:01

Druhá třetina byla poznamenána vyloučením Nicolase Hlavy, který dostal trest ve hře. Kladenské to ovšem naopak více nabudilo a dokázali srovnat skóre po trefě Machaly. Vyrovnané skóre však vydrželo pouze 38 vteřin, po kterých poslal do vedení opět Porubu Korkiakoski. Do konce třetiny byl ale k vidění ještě jeden gól, a to trefa Kladenských. Skóre je tak po druhé třetině vyrovnané 2:2. Třetí dvacetiminutovka začne přibližně v 19:43.

40:00

39:30

V poslední minutě se přelévá hra a nejsou vidět střely na branku.

37:25

Nájezdu Špačka skvěle zabránil Frye a nedovolil tak další gól Poruby.

36:24

36:24 Zachary FRYE - 2:2

36:24

A je vyrovnáno! Kladenský obránce ZACH FRYE zachytil letící puk do rukavice a poslal přesnou trefu, kterou vyrovnává skóre zápasu na 2:2! Bez asistence.

35:11

Urbanec poslal střelu na Košarišťana, ale vyražený puk zachytil kladenský hráč, který poslal kotouč až k brance soupeře.

34:36

Po přihrávce rukou se bude vhazovat ve středním pásmu.

33:27

Poruba se nemůže dostat do pásma Kladna.

32:49

Kladenští nastřelili pouze tyčku a vhazovat se tak bude v pásmu Poruby.

31:50

31:50 Markus KORKIAKOSKI - 1:2

31:50

Hosté si berou vedení bleskově zpět! Po krásné kombinaci už byl MARKUS KORKIAKOSKI sám před brankou a zakončoval do úplně odkryté sítě. Asistence: Tomáš Jáchym a Petr Stloukal.

31:07

31:07 Ondřej MACHALA - 1:1

31:07

Rytíři srovnávají v oslabení! Domácí se dostali do přečíslení dvou proti jednomu, ONDŘEJ MACHALA dostal na pravou stranu puk od Tomáše Plekance a přesnou ranou propálil Foltána. Asistence: Tomáš Plekanec.

29:57

Kladno zatím oslabení zvládá a většinu času se hraje mimo jeho obranné pásmo.

28:09

Velká nepříjemnost pro Kladno! Hlavovi byl odpískán faul, kladenský útočník se posléze rozjel proti Žovincovi a hlavičkou ho poslal k ledu. Domácí forvard dostává trest ve hře a Rytíři se budou bránit sedm minut ve čtyřech!

28:09

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Nicolas Hlava – 2 min., krosček + trest ve hře, úder hlavou).

27:32

Račuk byl v dobré pozici, ale nedokázal zpracovat puk, ke kterému se nakonec dostali hosté.

26:32

Poruba se nemůže dostat do útočného pásma.

26:06

Kladenští se osvobozují.

26:02

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Vševolod Sorokin – 2 min., krosček).

24:42

Hlava dobře objel branku a zkoušel zasunout puk mezi Foltánovy betony. Ten je však stiskl ve správný čas a kladenský pokus zastavil.

23:48

Na druhé straně Hudečkovu střelu viděl Košarišťan dobře a poslal puk do bezpečí.

23:12

Kladenští si teď dobře přihráli, ale nedokázali vystřelit.

22:48

Raškovu střelu musel Košarišťan likvidovat vestoje a přerušuje hru.

22:15

Frye zkusil nahodit puk na hostujícího gólmana, ale tam stáli porubští hráči a nedovolili mu střelu.

21:54

Zatím jsme ovšem nevidělo skoro žádnou střelu, i když mají domácí tlak.

20:46

Kladno zůstává v útočném pásmu a snaží se vyrovnat skóre.

20:01

Oba týmy začaly první semifinálové utkání aktivně, Kladeňáci měli dokonce tři přesilové hry, ale ani jednu nedokázali využít. To Poruba naopak využila svoji šanci v početní výhodě a otevřela skóre zápasu po trefě Jana Hudečka. I když byl poté v dobré možnosti Pitule, skóre po první třetině je 0:1.

20:00

19:30

Druhá Pituleho možnost opět neskončila gólem. Tentokrát proletěl puk pouze za zády Foltána.

18:47

Kladenská branka po Košarišťanově zásahu zůstala prázdná, ale Poruba se nedokázala k puku dostat.

17:35

17:35 Jan HUDEČEK - 0:1

17:35

Nakonec však Poruba využívá přesilovou hru! I když se Kladeňáci osvobodili, Porubští se dokázali rychle dostat do útočného pásma. Teper z kruhu přihrál úplně volnému JANU HUDEČKOVI, který byl před gólmanem a ten otevírá skóre zápasu. Asistence: Jakub Teper, Lukáš Kozák.

17:21

Kladenští se ale opět zvládli osvobodit.

17:02

Poruba se usadila v pásmu Kladna a bojuje o první gól v zápase.

16:25

Kladno se osvobozuje.

16:14

A opět Szathmáry střílel z dobré pozice na kladenského gólmana. Ten puk dobře viděl a přerušuje hru.

15:59

Teď mají šanci hosté využít přesilovou hru.

15:59

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Guman – 2 min., nedovolené bránění).

15:26

Navíc jeli hosté opět v přečíslení, ale Szathmáry poslal puk pouze do těla Košarišťana. Ten vyrazil puk před sebe a zalehl ho.

15:11

To se jim nedaří a puk je opět v pásmu domácích.

14:42

Poruba se po střele Kladenských osvobozuje a Kladno tak musí znovu zaujmout útočné pozice.

14:05

Machala nepřesně přihrál Plekancovi, který mohl mít volný prostor pro střelu.

13:44

Puk je opět v ochranné síti a vhazovat se bude ve středním pásmu.

13:31

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jan Hudeček – 2 min., hrubost).

13:12

Ani druhou přesilovku nedokázali Kladeňáci využít.

12:55

Poruba se osvobozuje.

12:31

Račukovu střelu zablokoval jeden z Porubských.

11:54

Kladno se drží v útočných pozicích, ale po střele Fryeho skončil puk v ochranné síti.

11:12

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Dušan Žovinec – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

10:40

Na kladenského gólmana vyjeli dva hráči Poruby a Kanko měl v oslabení šanci otevřít skóre zápasu.

10:03

A opět se Poruba osvobozuje, Kladno zůstalo v útočné třetině přibližně 2 vteřiny.

09:25

Kladno se nemohlo dostat ze svého obranného pásma.

08:56

A je pískáno zakázané uvolnění a vhazovat se bude až před Košarišťanem.

08:50

Ti vyhráli vhazování, ale Poruba se osvobozuje.

08:33

První přesilovou hru zápasu si zahrají domácí.

08:33

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Lukáš Endál – 2 min., podrážení).

08:04

Je signalizovaná výhoda pro Kladno.

07:40

Rytíři neudrželi útočné pásmo.

07:27

Puk skončil v ochranné síti a vhazovat se bude před Foltánem.

06:37

Hra se přelévá ze strany na stranu a nejsou k vidění větší šance.

04:57

Porubští teď měli veliký tlak před Košarišťanem, ten ale puk chytil do lapačky a přerušil hru.

04:05

Marosz zkoušel najít svého spoluhráče přihrávkou před porubského gólmana, ale tam zrovna nikdo z Kladenských nebyl.

03:30

Machala dostal přihrávku od Jágra ve středním pásmu a vydal se do útočné třetiny. Tam ale byli připraveni Porubští a Machala tak neměl volnou cestu ke střele.

02:23

Pitule mohl dávat do prázdné branky, ale netrefil puk a dopředu se tak ženou hosté.

01:55

Stejně tak Snuggerud nastřelil puk na brankáře, ale střela neměla velkou rychlost a Foltán tak puk podržel a přerušil hru.

01:10

Poruba vyslala první střelu na Košarišťana, ale ze středního pásma, proto kladenský gólman puk dobře viděl.

01:00

Kladno zůstává v útočném pásmu, ale zatím nedošlo na žádnou střelu na branku.

00:01

Úvodní vhazování vyhráli domácí.

00:01

Rytíři Kladno: Košarišťan (Brízgala) – Frye, Mikliš, Snuggerud, V. Sorokin, Suchánek, S. Zacharčuk, Zelingr – Machala, Plekanec (C), Jágr (A) – Filip, Marosz, Račuk (A) – Hlava, Pitule, Melka – Guman, Machač, Kubík.

HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán (Slíž) – Teper, Žovinec, Urbanec, T. Voráček, Kozák (C), Szathmáry, Slavík – Hotěk, Hudeček, Kanko – Sikora (A), Adam Raška I, Pořízek – Špaček, Toman, Endál (A) – Korkiakoski, T. Jáchym, Stloukal.

Rozhodčí: Čech, Jaroš – Otáhal, Komínek.
HC RT TORAX Poruba 2011
Poruba si naopak musela čtvrtfinále play off Chance ligy vybojovat, protože skončila po základní části na 6. místě. Předkolo i čtvrtfinále play off však zvládla naprosto skvěle a vítězstvím 3:0 a 4:0 na zápasy ukázala, že má v bojích o postup svoje místo.

84 %

Poruba má navíc nejvyšší počet vstřelených gólů ve vlastním oslabení – 3 góly.
Rytíři Kladno
Rytíři skončili v základní části Chance ligy na 1. místě a měli tak jasný postup do čtvrtfinále play off. V něm vyzvali tým HC Slavia Praha, který dokázal v předkole play off porazit hráče z Třebíče 3:2 na zápasy.
S Pražany to však Kladenští neměli vůbec lehké, i když série skončila 4:1 vítězstvím Kladna.

82,61 %

Rytíři Kladno mají navíc nejvyšší průměr v počtu vstřelených gólů na zápas – 4 góly.
Vítejte u prvního semifinálového zápasu play off Chance ligy mezi týmy Rytíři Kladno a HC RT TORAX Poruba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

5:3

Branky a nahrávky: 32. Machala (Plekanec), 37. Frye, 50. Filip (Marosz, Račuk), 53. Račuk, 58. Melka – 18. Hudeček (Teper, Kozák), 32. Korkiakoski (T. Jáchym, Stloukal), 59. Toman (Szathmáry)

Rozhodčí: Čech, Jaroš – Otáhal, Komínek

08:33 POR 2 Endál, podrážení
11:12 POR 2 Žovinec, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
13:31 POR 2 Hudeček, hrubost
15:59 KLA 2 Guman, nedovolené bránění
17:35 POR 0:1 Hudeček (Teper, Kozák)
26:02 KLA 2 V. Sorokin, krosček
28:09 KLA 2+TH Hlava, krosček+úder hlavou