2:3

po prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

15.01.2020, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.47 3.91 2.48 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z tohoto utkání vše. Děkuji za pozornost a přeji klidný zbytek noci! (04:17:28)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 22:30 (12:12, 5:9, 5:8 – 0:1)
Zblokované střely – 18:13
Vyhraná vhazování – 24:31
Trestné minuty – 2:4
Hity – 36:24
V prodloužení hokejisté Chicaga dovršili obrat z 0:2 na 3:2, když se o vítěznou trefu postaral jejich kapitán Jonathan Toews. Neméně důležitou postavou duelu byl ale také Dominik Kubalík. Český útočník totiž vstřelil oba góly Blackhawks v řádné hrací době a krátce před jejím koncem nebyl daleko od hattricku.

60:42

60:42 Jonathan TOEWS - 2:3

60:42

Chicago právě vstřelilo branku!
Hosté si odvezou z Ottawy dva body! V prodloužení to vzal na sebe kapitán JONATHAN TOEWS. Už to sice vypadalo, že Toews po elegantním průjezdu přes střední pásmo svou šanci prováhal, když se ocitl až za brankou. Na puku se ale udržel a vyjel si na osu hřiště, odkud střelou zápěstím přes bránícího hráče překonal Högberga. Asistence: Patrick Kane.

60:01

Ve třetí třetině se trefil pouze Dominik Kubalík, který svou druhou trefou v utkání srovnal na 2:2. Český útočník mohl v závěru i rozhodnout, ale Sens zachránil brankář Högberg. Bude se tedy prodlužovat.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:59

Alex DeBrincat si mezi kruhy rovnal puk na střelu, ale byl čistě sražen k ledu. Poté ještě nametl puk před branku Slater Koekkoek, ale na skóre se už nic nezmění.

59:02

Běží už poslední minuta třetí třetiny.

58:56

Tentokrát Högberg vyrazil dělovku Murphyho od modré čáry.

58:12

Dominik Kubalík byl blízko hattricku! Jonathan Toews mu nabídl puk před branku, Kubalík si ho stáhl na bekhend, ale nedostal ho přes levý beton Marcuse Högberga, který Ottawě zachránil nerozhodný stav!

57:30

Drake Caggiula se spokojil s nahozením puku za branku soupeře. Hosté střídají.

56:31

Dobré střídání hostí. Střelu Alexe DeBrincata vyrazil Högberg, pokus Connora Murphyho pak postrádal přesnost.

55:25

Patrick Kane si obhodil Chabota a pokusil se prostrčit puk na Dominika Kubalíka. Hattrick se zatím konat nebude, kotouč neprošel změtí bruslí.

2:3

Branky a nahrávky: 4. Co. Brown (DeMelo, Pageau), 8. Tierney (Chabot, Co. Brown) – 38. D. Kubalík (P. Kane, J. Toews), 44. D. Kubalík (J. Toews, Koekkoek), 61. J. Toews (P. Kane)

Ottawa Senators: M. Högberg (C. Anderson) – Hainsey (A), Chabot (A), N. Zajcev, Borowiecki (A), DeMelo, Reilly – Co. Brown, Pageau, B. Tkachuk – Batherson, Tierney, Duclair – Ennis, White, Chlapík – Balcers, Anisimov, Naměstnikov.

Chicago Blackhawks: Lehner (Crawford) – Boqvist, Keith (A), C. Murphy, E. Gustafsson, Koekkoek, Määttä – Sikura, J. Toews (C), D. Kubalík – Kämpf, Dach, DeBrincat – P. Kane (A), Carpenter, A. Nylander – Caggiula, Z. Smith, Highmore.

Rozhodčí: St. Laurent, Joannette – Barton, Nansen

Diváci: 12 238

03:32 OTT 1:0 Co. Brown (DeMelo, Pageau)
05:11 CHI 2 D. Kubalík, držení hole
07:21 OTT 2:0 Tierney (Chabot, Co. Brown)
15:03 OTT 2 Borowiecki, faul loktem