6:2

konec (1:1, 2:0, 3:1)

14.01.2020, 01:10 • Madison Square Garden, New York • Jan Přikryl (@PrikrylJ)

Tipsport: 2.61 3.89 2.36 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mne to je již z tohoto utkání vše, přeji Vám příjemný zbytek úterní noci a u dalších textových přenosů nejen z NHL se budu těšit na počtenou. (03:52:39)

Dnešní utkání sleduje 17.403 diváků.
Máme tu konec letošního prvního "derby o New York", které zvládli rozhodně lépe domácí Jezdci, kteří uštědřili Ostrovanům debakl 6:2 a hlavní zásluhu na tom má ARTĚMIJ PANARIN. Skóre utkání otevřel již po osmnácti sekundách Jordan Eberle. Do konce první třetiny ještě za domácí srovnal Jesper Fast. Ve druhé třetině poslaly dva puky za Varlamova záda nejprve chytrou tečí Chris Kreider a po něm "lišáckým" zakončením Adam Fox. Na začátku třetí třetiny ujel všem Artěmij Panarin a střelou k tyči překonal Varlamova. Tentýž hráč vstřelil také další branku domácích, když byl zcela volný na brankovišti a střelou mezi betony překonal svého krajana v hostujícího svatyni. Poté využil domácí přesilovou hru dělovkou od modré domácí Jacob Trouba, který již vyhnal Varlamova z branky. Za hosty poté "kosmetický" snížil také z přesilové hry tečí Eberleho střely Brock Nelson.

59:08

Zápas se nám již dohrává.

58:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:29

Střela Boychuka od modré vyprášila betony Georgijeva.

56:12

Jezdci vyhazují na Greisse.

54:51

Komerční přestávka.

54:51

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu New York Rangers (Anthony DeAngelo – 2+10 min., hrubost + nesportovní chování).
Vyloučení v týmu New York Rangers (Chris Kreider – 2+2+10 min., hrubost + nesportovní chování).
Vyloučení v týmu New York Islanders (Brock Nelson – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu New York Islanders (Ross Johnston – 2+10 min., hrubost + nesportovní chování).

54:33

Střela Nelsona od pravého mantinelu byla nepřesná.

52:48

52:48 Jordan EBERLE - 6:2

52:48

Islanders právě vstřelili branku!
Hosté "kosmetický" snižují a také využívají přesilovou hru. Brassard našel z pravého kruhu v mezikruží Eberleho, jehož střelu ještě tečoval za záda Georgijeva BROCK NELSON. Asistence: Jordan Eberle, Derick Brassard.

52:39

Domácí se osvobozují a vyhazují na Greisse.

52:03

Vyloučení v týmu New York Rangers (Marc Staal – 2 min., podrážení).

50:51

Bekhendový pokus Barzala z mezikruží skončil na betonech Georgijeva.

50:15

Střídání v týmu New York Islanders: ze hřiště odchází Semjon Varlamov, přichází Thomas Greiss.

50:15

50:15 Jacob TROUBA - 6:1

50:15

Rangers právě vstřelili branku!
Domácí vedou již o pět branek a máme z toho využitou přesilovou hru. Chytil vyhrál buly na modrou pro Foxe, který nabil na druhou stranu modré čáry pro JACOBA TROUBU, který svojí dělovkou překonává bezmocného Varlamova, který ještě před střelou uklouzl, proto nemohl lépe zareagovat a na jeho nervovou soustavu to bylo již moc a odjíždí na střídačku. Asistence: Adam Fox, Filip Chytil.

50:11

Vyloučení v týmu New York Islanders (Johnny Boychuk – 2 min., sekání).

50:02

Menší potyčka u branky Georgijeva. Následuje komerční přestávka.

48:54

48:54 Artěmij PANARIN - 5:1

48:54

"Bůro" v podání Jezdců. Fast ze středního pásma našel na pravém mantinelu Stroma, který předložil puk na brankoviště pro ARTĚMIJE PANARINA, který střelou mezi betony překonává Varlamova. Ruský "snajpr" má v zápase již 2+3. Asistence: Ryan Strome, Jesper Fast.

48:28

Kostrbatý přechod Islanders do útočného pásma nevěstí do zbytku utkání pro hosty nic dobrého.

47:46

Akce Rangers zastavena ofsajdem.

47:35

Georgijev vyráží střelu Brassarda z levého kruhu vyrážečkou do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

47:12

Rána Nelsona z pravého kruhu zamířila vysoko nad branku.

46:41

Střela Panarina z levého kruhu na zadní tyč vychytána Varlamovem.

46:03

Boychukova střela na teč nikoho ve stejném dresu nenašla.

45:29

Zibanejad poslal puk před branku, kde stál Kreider, ovšem byl vychytán Varlamovem.

44:53

Domácí ujeli tři na jednoho, ale Kakko celou akci na levé straně zazdil. Na druhé straně zastavil útok Islanders ofsajd.

44:12

Střela Fasta z otočky na levém kruhu skončila na betonu Varlamova.

43:31

Fox v obrovské šanci na levé straně vychytán Varlamovem.

42:38

Lee jako správný kapitán bojuje, je na to ovšem sám.

42:19

Ofsajd zastavuje útočný pokus hostů.

41:59

Ostrované se ještě snaží něco udělal s výsledkem, ale domácí obrana a dobře chytající Georgijev jsou zatím proti.

40:49

40:49 Artěmij PANARIN - 4:1

40:49

Domácí vedou již o tři branky. ARTĚMIJ PANARIN se rozjel sám na Varlamova a bekhendovou střelou k tyči překonává svého krajana. Mayfield ho již těžko doháněl. Panarin má již nyní na kontě z tohoto utkání 1+3. Bez asistence.

40:30

Skjei od modré vypálil, ale byl zablokován.

Hity: 23 – 19
Po druhé třetině vedou domácí Jezdci 3:1. Ve druhé třetině jsme mohli vidět dvě branky a obě v hostující síti. Nejprve překonal Varlamova šikovnou teči po nahození od modré v podání Panarina Chris Kreider. Podruhé v této třetině hostujícího gólmana překonal střelou z nulového úhlu Adam Fox, který to udělal i ke svému jménu hodně lišácky.

38:47

Dobsonova střela od modré sražena do ochranné sítě.

38:00

Nahození Komarova ze středního pásma nemohlo ohrozit Georgijeva.

37:16

Dobson začne další akci od vlastní branky.

36:50

Panarin byl přidržený při vjezdu do útočné třetiny, divákům se to nelíbí, ale rozhodčí vylučovat nebudou.

36:23

36:17

Bekhendová střela Beauvilliera z mezikruží skončila na vyrážečce Georgijeva.

35:50

Další dělovka Boychuka od modré orazítkovala zadní mantinel.

35:31

Rána Boychuka od modré mimo.

35:05

Nahození DeAngela od modré vyráží Varlamov betony do rohu.

34:19

Hostům se teď vůbec nedaří dostat se do útočného pásma a poté na druhé straně z brankoviště málem překonal bekhendovou střelou Varlamova Zibanejad.

33:38

Islanders opět jenom nahazují do útočné třetiny a střídají.

32:48

Lehký zákrok Georgijeva po střele z levé strany.

31:11

31:11 Adam FOX - 3:1

31:11

Jezdci vedou již o dvě branky. Fox si vyměnil puk s Fastem stojícím na modré. ADAM FOX poté od pravého mantinelu vyjel na kruh a následnou střelou z nulového úhlu překonává překvapeného Varlamova, který dnes nemá rozhodně svůj den. Fox to udělal hodně "lišácky". Asistence: Jesper Fast, Artěmij Panarin.

30:31

Střela Fasta z pravého kruhu byla sražena.

30:07

Po přihrávce Panarina od levého mantinelu vypálil z první dělovku od modré Skjei, jeho pokus skončil v náručí Varlamova. Následuje komerční přestávka.

29:26

Eberle našel na levém kruhu najetého Dobsona, kterého vychytal Georgijev.

29:07

Islanders posílají puk do útočného pásma a v klidu střídají.

28:27

Haley se po pravé straně dostal s pukem do útočného pásma, ke střele ho poté však nepustil Toews.

27:30

Bailey v útočném pásmu o puk proti trojici protihráčů přišel.

26:51

Kreider ujel z levé strany na Varlamova, ale svojí střelu namířil pouze do lapačky. Následuje komerční přestávka.

26:40

Schovaná střela Nelsona z levého kruhu skončila na betonu Georgijeva.

25:50

Po střele Chytila zazvonila tyčka.

25:06

25:06 Chris KREIDER - 2:1

25:06

Jezdci se dostávají do vedení. Skjei našel od levého mantinelu na modré čáře Panarina, jehož nahození tečoval na brankovišti CHRIS KREIDER, který sklepl puk za Varlamova, ale ten se rozčiluje, že to byla vysoká hůl, po shlédnutí videa rozhodčí branku uznávají. Asistence: Artěmij Panarin, Brady Skjei.

24:51

Strome našel na levém kruhu Panarina, který z první vypálil pouze do výborně postaveného Varlamova.

24:37

24:04

Střelu Pulocka od modré vyráží Georgijev betony před sebe, kde stál na dorážku Eberle, puk však ke smůle hostů netrefil.

23:57

Islanders se zatím v přesilové hře vůbec nemohou usadit v útočném pásmu.

23:28

Další vyhození od domácích.

23:09

Rangers posílají puk až na Varlamova.

22:37

Vyloučení v týmu New York Rangers (Anthony DeAngelo – 2 min., sekání).

22:07

Střela Brassarda z levého kruhu skončila na betonu Geogijeva.

21:19

Nepřesná kombinace připravuje hosty o útočné pásmo, ti tak musejí začínat opět od Varlamova.

20:51

Rozehrávka Islanders končí pouze zakázaným uvolněním.

20:25

Eberle od levého mantinelu našel na brankovišti Leeho, jehož zakončení šlo vedle branky.

Hity: 13 – 12
Po první třetině máme stav 1:1. Skóre otevřel již po osmnácti sekundách utkání po přihrávce Nelsona Jordan Eberle, který vyškolil jak obránce tak poté i domácího brankáře a uklidil puk do odkryté branky. K vidění byli také dvě dvojičky, které se do sebe pustili pěstmi, ale po druhou dvojici Smith – Martin utkání skončilo, protože se o druhou bitku jednalo ve stejném čase jako o úvodní a to pravidla NHL trestají trestem do konce zápasu. Za domácí se po střele Panarina a vyraženém puku od Varlamova dostal k dorážce Jesper Fast, který zametl puk za hostujícího brankáře.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:39

Úvodní třetina se nám již dohrává.

19:15

Od modré vypálil Staal, jeho pokus skončil v nastavené lapačce Varlamova. Následuje komerční přestávka.

19:00

Poslední minuta první třetiny.

18:50

Ránu od modré nepustili na Georgijeva obránci.

17:57

Oba týmy střídají na puku je v obranném pásmu DeAngelo.

17:30

Bekhendový pokus Kakka z brankoviště skončil na betonech Varlamova.

17:00

Islanders odpalují puk, aby z toho nebyl icing a střídají.

16:07

Rána Kreidera z mezikruží byla také sražena.

15:49

Střela Trouby od modré byla sražena do rohu.

15:19

Puk na hostující střídačce. Následuje komerční přestávka.

14:41

Brassardova střela z otočky byla hodně nepřesná.

13:54

Ránu Panarina z levého kruhu srazil obránce hostí do rohu.

13:21

Ránu Nelsona z mezikruží srazila domácí obrana.

12:46

Střelu Kreidera z levého kruhu zastavil beton Varlamova.

12:29

Pulockova střela od modré orazítkovala zadní mantinel.

11:18

10:39

Kakko to udělal šikovně, když se proháčkoval až před Varlamova, ten jeho střelu vyrazil před sebe, kde stáli jeho obránci.

10:08

Dělovka Panarina z levého kruhu byla zablokovaná.

09:58

Islanders vyhazují na Georgijeva.

09:18

Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., podrážení).

09:18

09:03

Rangers si zahrají přesilovou hru.

08:14

08:14 Jesper FAST - 1:1

08:14

A máme srovnáno. Nejprve se nedokázal prosadit po přihrávce Panarina Strome, který vypálil z levého kruhu nepřesně. Následně se po střele Panarina z mezikruží, kterou vyrazil Varlamov pouze před sebe dostal k dorážce JESPER FAST, který již zametl puk za bezmocného Varlamova. Asistence: Artěmij Panarin, Brady Skjei.

07:27

Kakko získal puk na pravém mantinelu v útočném pásmu, ale proti přesile dvou protihráčů o něj rychle přišel.

06:38

Barzal nabil na levý kruh pro Baileyho, který vypálil, Geogijev si připsal zákrok vyrážečkou.

06:11

Rána Kreidera z mezikruží vyprášila betony Varlamova.

05:50

Ofsajd Islanders.

04:57

Varlamov si připisuje zákrok lapačkou proti střele od modré.

04:42

Chytilova formace se drží v útočném pásmu, ale zatím honí puk po mantinelu.

03:54

Barzal našel mezi kruhy Kühnhackla, který vypálil do dobře postaveného Georgijeva.

02:12

Vyloučení v týmu New York Rangers (Micheal Haley – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu New York Islanders (Ross Johnston – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu New York Rangers (Brendan Smith – 5 +20 OK min., bitka + osobní trest do konce utkání).
Vyloučení v týmu New York Islanders (Matt Martin – 5 +20 OK min., bitka + osobní trest do konce utkání).

02:13

Bitka mezi Haleym a Johnstonem.

02:12

Ofsajd zastavuje akci Rangers.

01:45

Chytilova střela z mezikruží skončila na betonech Varlamova.

00:18

00:18 Jordan EBERLE - 0:1

00:18

Na branku jsme příliš dlouho v derby nečekali a Islanders se dostávají v utkání do vedení. Nelson přenechal puk v mezikruží na JORDANA EBERLEHO, který zůstal s pukem v mezikruží úplně sám, "vyškolil" dva obránce, kteří vypadali jako by, ještě zůstali v šatně a poté poslal na "párek" i Georgijeva a uklidil puk do odkryté branky. Asistence: Brock Nelson.

00:01

00:01

Madison Square Garden zní státní hymna USA a po ní budeme moci přistoupit k samotnému duelu.

New York Rangers: Georgijev (H. Lundqvist) – Skjei, Trouba, M. Staal (A), DeAngelo, R. Lindgren, Fox – Kreider (A), Zibanejad, Bučněvič – Panarin, R. Strome (A), Fast – B. Howden, Chytil, Kakko – Br. Smith, McKegg, Haley.

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Leddy, Pulock, D. Toews, Mayfield, Dobson, Boychuk (A) – Beauvillier, Barzal, Jo. Bailey (A) – Lee (C), B. Nelson, Eberle – Dal Colle, Brassard, Kühnhackl – Johnston, Komarov, M. Martin.

Rozhodčí: Kozari, L´Ecuyer – Sericolo, Suchánek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vzájemné zápasy

29. 9. 2019 NY Islanders – NY Rangers 4:2
25. 9. 2019 NY Rangers – NY Islanders 3:1
12. 1. 2019 NY Islanders – NY Rangers 1:2
NY Islanders

„Ostrované“ mají odehráno 43 zápasů. Islanders se to těchto utkáních nachází na 4. místě Východní konference, když si připsali bilanci 17-10-4-12 při skóre 122:111. V Metropolitní divizi je NY Islanders na 3. místě. Na venkovních kluzištích si z 21 odehraných zápasů připsali bilanci 8-5-1-7 při skóre 55:53. Po utkání s „Jezdci“ je čeká domácí série tří utkání proti Detroitu, NY Rangers a Washingtonu.

Absence

obránce Adam Pelech (zranění achillovy šlachy)
útočník Cal Clutterbuck (poranění zápěstí)