4:3

po prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)

03.12.2019, 18:00 • Zimný štadión Banská Bystrica • 28. kolo • Dávid Švec sk

Tipsport: 1.5 4.5 5.05 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konštatovaním, že Banská Bystrica porazila na domácom ľade hokejistov Michaloviec 4:3 po predĺžení sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám pekný zvyšok večera. Dočítania priatelia. (20:22:38)

60:27

Banská Bystrica dala gól!
Tak toto bola doslova hokejová lahôdka! Southorn našiel prihrávkou JOONU JÄÄSKELÄINENA, ktorý delovkou z prvej vymietol všetky pavučinky v bránke smutného Filipa Suráka! Asistencie: Jordon Southorn, Jordan Hickmott.

60:22

Domáci okamžite v útočnom pásme pred Filipom Surákom.

60:05

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Korhonen – 2 min., hrubosť).

60:01

Začalo sa predĺženie.
Po troch tretinách máme v Banskej Bystrici stav 3:3, o malú chvíľu sa začne predĺženie.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:32

Peter Galamboš bol v dobrej streleckej pozícii, trafil však len obrancu Michaloviec.

59:21

Hostia stále kombinovali v útočnom pásme, napokon je to zakázané uvoľnenie v podaní Banskej Bystrice.

59:01

Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

58:29

Michalovce sa snažia ešte niečo vymyslieť, Lalancette ale neprihral presne Korhonenovi.

58:01

Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:11

Hostia v tomto momente stiahli puk za svoju bránku, oba tímy striedajú počas hry.

56:22

A je vyrovnané! Bubela opäť našiel medzi kruhmi MAREK BARTÁNUSA, ktorý nikým nekrytý z prvej doslova prestrelil nešťastného Suráka v bránke hostí! Asistencie: Miloš Bubela, Marek Slovák.

55:36

Jacob Cardwell sa vydal do útoku po ľavej strane, následne Surák kryl strelu jedného z domácich útočníkov.

55:01

Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.

54:12

Pekná akcia v podaní domáceho obrancu Vladimíra Mihalika, ktorý utešenou strelou preveril pozornosť Suráka v bránke hostí.

53:51

Daniel Hančák šikovne zastavil Gilberta Gabora, hostia sa opäť na chvíľočku oslobodili.

53:12

Domácim sa kráti čas na vyrovnanie, hostia sa však snažia držať puk čo najďalej od svojej bránky.

52:23

Nemčík nahodil puk na bránku hostí, Surák ho skryl do lapačky a radšej prerušil hru.

51:59

Nemčíkova strela od modrej čiary končí v lapačke pozorného brankára Líšok.

51:54

Buly po ľavej Surákovej ruke vyhrali domáci.

51:31

Zubákovu tvrdú strelu inkasoval obetavý Korhonen, Surák mu po prerušení hry poďakoval.

50:55

Hostia v plnom počte.

50:41

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Lamper – 2 min.hrubosť).
Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Dalhuisen – 2 min., hrubosť).

50:31

Mike Dalhuisen posiela puk cez všetky čiary.

50:01

Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Banská Bystrica prehráva s Michalovcami 2:3.

49:49

Do zakončenia sa dostal fínsky útočník domácich Joona Jääskeläinen, ale Surák znovu kvalitným zákrokom podržal svoj tím.

49:23

Domáci už v nápore počas presilovej hry.

48:55

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Mašlonka – 2 min., krosček).

48:50

Závar pred bránkou hostí, Michalovce budú hrať opäť v oslabení.

48:40

Vhadzovanie po pravej ruke brankára Michaloviec.

48:12

Hostia sa snažia prehustiť priestor pred vlastnou bránkou, Banskobystričanom tak viazne kombinácia v útočnom pásme.

47:37

V Banskej Bystrici máme reklamnú prestávku, hosťom to viacmenej len vyhovuje, keďže si stihnú vydýchnuť pred náročným záverom riadneho hracieho času.

46:59

Dan Ceman je poriadne nasrdený a rázne rozdáva pokyny svojim hráčom.

46:11

Hra sa v týchto momentoch prelieva zo strany na stranu, domáci sa už zo všetkých síl ženú dopredu.

45:45

Ivan Ďatelinka sa oprel do strely, Surák však výborným zákrokom podržal svoj tím!

45:01

Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, Banská Bystrica prehráva na domácom ľade s Michalovcami 2:3.

44:23

Dukla Michalovce dala gól!
Nuž a toto bol prekvapujúci moment! CHRISTOPHE LALANCETTE vletel po pravej strane do útočného pásma, vystrelil švihom a Mihalik čepeľou hokejky puk tečoval do protipohybu Beskorowaneho lapačky! Asistencie: Marek Mašlonka.

43:43

43:33

Safaralejev naháňal v rozohrávke jedného z domácich hráčov a získal tak cenné sekundy pre svoj tím.

43:00

Bartánus hľadal prihrávkou Lampera, táto mu však nevyšla podľa predstáv.

42:45

Domáci Barani musia začínať ďalšiu útočnú akciu až od vlastnej bránky.

42:33

Delovka Jordona Southorna bola tečovaná na ochrannú sieť.

42:05

Domáci hokejisti v mohutnom nápore.

41:43

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Mesikämmen – 2 min.).

41:12

Bubela tvrdo vypálil, ale minul Surákovu bránku, Banská Bystrica však bude hrať presilovú hru.

40:54

Prvý útok hosťom nevyšiel, napriek tomu ostávajú v útočnom pásme.

40:01

Úvodné buly tretej tretiny v prospech hostí z Michaloviec.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine máme v Banskej Bystrici stav 2:2. Tretia časť zápasu sa začne približne o 19:39.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:35

Buly pred Beskorowanym vyhrali domáci hokejisti.

39:01

Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:58

Marek Slovák si v útočnom pásme nerozumel s Petrincom, domáci tak prichádzajú o útočné pásmo.

38:22

Banská Bystrica je akoby zaskočená vývojom druhej časti hry, Barani sa vôbec nedokážu dostať do potrebného tempa.

38:01

Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.

37:18

Nuž, domáci si o gól doslova koledovali a tak ho i dostali. MAREK MAŠLONKA dostal výbornú prihrávku na ľavú stranu a z prvej mieril absolútne presne! Asistencie: Christophe Lalancette, Mike Dalhuisen.

36:32

Nuž a Michalovce v týchto momentoch zvierajú Banskú Bystricu v obrannom pásme, Ventelä však strelou recept na brankára domáceho tímu recept nenašiel.

35:56

Formácia Michaloviec okolo Eduarda Šimuna si vynútila tlak v útočnom pásme, Borov však recept na Beskorowaneho nenašiel.

35:01

Začalo sa posledných 5 minút druhej tretiny.

34:34

Lukáš Hvila sa oprel do puku, ale Beskorowany je pozorný a znovu podržal svoj tím.

34:02

Znovu aktívny Giľák, ktorý má na sebe nalepeného Fafráka a tak nedokázal ohroziť brankára domáceho tímu.

33:33

Giľáka je dnes plný ľad, zatiaľ však nedokázal skórovať.

32:39

Nemčíkova strela poriadne vystrašila brankára hostí, hra je však vykázaná do stredného pásma.

32:22

Hrá sa pomerne veľmi rýchlo, hra sa v týchto momentoch vráti pred Suráka, dôvodom je zakázané uvoľnenie v podaní hostí.

31:50

Obrovská šanca Banskej Bystrice, Marek Slovák sa po chybe obrancu hostí dostal do nájazdu, ale opečiatkoval len brvno Surákovej bránky!

31:33

Hričina zo striedačky svojho tímu mieri do šatne, želáme mu každopádne skoré uzdravenie.

30:59

Southorn tvrdo poslal na ľad Hričinu, ktorý sa z ľadu zbiera len za pomoci svojich spoluhráčov, bol to však čistý, ale poriadne tvrdý hit.

30:21

Výborná akcia domácich, Jääskeläinen však výborného Suráka neprekabátil.

30:01

Polovica zápasu je za nami, Banská Bystrica stále vedie nad Michalovcami 1:0.

29:29

Hra má tempo a výborný spád, fanúšikovia v Banskej Bystrici sa dnes rozhodne nenudia.

28:55

Pekná akcia Baranov, strelu od modrej čiary napriek cloneniu Surák videl a dokázal puk vyraziť.

28:12

Banskobystričania stiahli puk za svoju bránku a striedajú, po výmene formácii sa okamžite hrnú dopredu.

27:33

Hostia sa v týchto momentoch snažia vymyslieť niečo smerom dopredu, nedarí sa im však prechod cez stredné pásmo.

26:56

Ďalšia akcia hostí z východu republiky končí pre postavenie mimo hru.

26:21

Michalovce však hrajú v druhej časti hry podstatne odvážnejšie než v prvej tretine.

25:26

Krásny prienik obranou Baranov predviedol aktívny Giľák, no Beskorowany výborným zákrokom podržal svoj tím!

25:13

25:01

Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, stav je stále 2:1.

24:49

Marek Bartánus z ľavej strany švihom minul Surákovu bránku.

24:14

Domáci hokejisti sú znovu v pásme pred bránkou hostí, po zakončení Southorna však Surák s námahou skryl puk vo svojej výstroji.

23:44

Hostia však získali puk a okamžite ho poslali až za domácu bránku.

23:25

Banská Bystrica okamžite v nápore pred Surákom.

23:13

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Kolba – 2 min., faul kolenom).

22:49

Marek Spilar sa predral do útočného pásma, našiel Mareka Kolbu, ktorého strela napokon končí v lapačke gólmana Baranov.

22:27

Domáci v plnom počte.

21:44

Hostia znovu v nápore, lenže po vlastnej chybe strácajú útočné pásmo.

21:20

Jordon Southorn vyhodil puk z vlastného pásma a získal cenné sekundy pre svoj tím.

20:45

Hostia okamžite v nápore, Marek Mašlonka však v dobrej pozícii minul bránku domáceho tímu.

20:27

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Bartánus – 2 min., nedovolené bránenie).

20:01

Úvodné buly druhej tretiny v prospech hostí z Michaloviec.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine vedie Banská Bystrica nad Michalovcami 2:1. Druhá tretina sa začne približne o 18:50.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:33

V závere tretiny akcia hostí, Giľák však neprihral úplne voľnému Marekovi Kolbovi a ten sa následne pochopiteľne hnevá na spoluhráča.

19:01

Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:28

Nemčík sa tvrdo oprel do puku, jeho delovka však skončila v moci Suráka a hokejista domáceho tímu navyše zlomil hokejku.

18:00

Vzápätí však Southorn skvele vysunul do úniku JORDANA HICKMOTTA, ktorého strelu síce Surák vyrazil, ale puk ho nešťastne preskočil a skončil v siete hostí. Asistencie: Jordon Southorn, Jacob Cardwell.

17:35

Rýchle prečíslenie hostí, Hvila v nájazde ešte neuspel, ale Beskorowany puk vyrazil priamo pred SAMUELA CHALUPU, ktorý vyrovnáva na 1:1! Asistencia: Lukáš Hvíla.

16:57

Buly po ľavej ruke brankára domáceho tímu síce vyhrali hostia, vzápätí však prišli o puk a dopredu idú domáci.

16:23

Fafrák chyboval v obrane, Michalovce však túto možnosť nedokázali zužitkovať na ohrozenie Tylera Beskorowaneho.

15:55

Ťažké boje o puk v ľavom rohu pri bránke hostí, domáci získali puk. Gabor sa následne oprel do strely, ale viackrát tečovaný puk minul Surákovu bránku.

15:32

Gabor našiel v útočnom pásme Hrnku, ktorý však strelou Suráka neprekvapil.

15:01

Začalo sa posledných 5 minút prvej tretiny.

14:43

Rýchly útok Michalovčanov, Cardwell sa však stihol včas vrátiť.

14:00

Banská Bystrica sa opäť ženie dopredu, tentoraz puk na zadný mantinel nastrelil Ivan Ďatelinka.

13:13

Fafrák našiel výborne Kabáča, ktorý však v dobrej pozícii trafil puk zle bekhendom a treba povedať, že Michalovce mali v tomto momente kus šťastia.

12:59

Vysoké napádanie Baranov robí hosťom obrovské problémy.

12:28

Banská Bystrica začína útok z hĺbky vlastného pásma, Mihalik puk tvrdo napálil do útočného pásma.

11:55

Delovku Tomáša Hrnku zastavila korčuľa Gabriela Spilara.

11:40

Hrá sa pomerne dlho bez prerušenia, domáci napriek tomu sú v nápore.

11:00

Ďatelinka tvrdo zastavil útočníka hostí, nuž, dnes to budú mať Líšky z Michaloviec pod Urpínom veľmi náročné.

10:22

Marek Mašlonka hľadal pred bránku domáceho tímu, Korhonena, ale Beskorowany napokon skryl puk do svojej lapačky.

10:01

Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Banská Bystrica vedie nad Michalovcami stále 1:0.

09:35

Desiatu strelu Baranov v zápase si pripisuje na svoje konto Joona Jääskeläinen, ale Surák bol znovu pozorný a podržal svoj tím.

08:51

Domáci hokejisti sú stále aktívni smerom dopredu, Southorn od modrej čiary nahodil puk na bránku súpera, ale Surák bol pozorný.

08:12

Máme tu prvú reklamnú prestávku v dnešnom zápase.

08:03

Oba tímy striedajú počas hry.

07:28

Lalancette naháňal jedného z obrancov Banskej Bystrice pri rozohrávke a napokon bol úspešný, vzápätí však o puk prišiel.

06:58

Stále sa hrá v pásme hostí, Surák nemá čas si vydýchnuť.

06:11

Ďalšia útočná akcia domáceho tímu je zastavená, Marek Slovák je totiž v postavení mimo hru.

05:39

Nápor domácich pokračuje, Suráka preverili strelami Southorn i Cardwell.

05:01

Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, Banská Bystrica vedie nad Michalovcami 1:0.

04:45

Krásna akcia Banskej Bystrice, Bubela z pravej strany puk ideálne naservíroval MAREKOVI BARTÁNUSOVI, ktorý z medzikružia delovkou nedal Surákovi šancu na úspešný zákrok. Asistencie: Miloš Bubela, Patrik Lamper.

04:01

Buly pred bránkou Michaloviec vyhrali hostia, následná prihrávka do útoku na Mareka Mašlonku však bola nepresná.

03:22

Michalovce majú problém dostať sa z hlbokej defenzívy, Filip Surák tentoraz puk radšej podržal puk vo svojej lapačke a prerušil hru.

02:44

Domáci Barani sú stále v útoku, Gilbert Gabor hľadal prihrávkou Mareka Slováka pred bránkou hostí, ten však zle trafil puk.

02:02

Tentoraz skúsil strelu spoza obrancu michalovský útočník Gabriel Spilar, Beskorowany nemal žiadny problém.

01:32

Domáci zachytili prihrávku hostí v strednom pásme, následne po rýchlej strele Jääskeläinena musel zasahovať brankár Michaloviec.

00:55

Domáci začali aktívne, Bubela zaviezol puk do útočného pásma, ale Surák zatiaľ nemusel zasahovať.

00:01

Úvodné buly v prospech hostí z Michaloviec.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany (Gajan) – Southorn, Cardwell, Ďatelinka, Nemčík, Mihalik, Petrinec, Zubák, Sojka – Hrnka, Hickmott, Jääskeläinen – Bartánus, Bubela, Lamper – Gabor, Slovák, Šille – Kabáč, Tamáši, Fafrák

HK Dukla Ingema Michalovce: Surák (Glosár) – Dalhuisen, Ventelä, Vorobjev, Mesikämmen, Hančák, Kolba, Zekucia, Borov – Korhonen, Lalancette, Mašlonka – Hričina, Galamboš, Spilar – Safaralejev, Linet, Giľák – Chalupa, Šimun, Hvila

Rozhodca: Kalina, Kókai – Bogdaň, Kis-Király.
Príjemný dobrý deň z Banskej Bystrice, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 28.kola hokejovej Tipsport ligy, v ktorom hokejisti HC 05 Banská Bystrica privítajú na domácom ľade hráčov HK Dukla Ingema Michalovce. Zápas sa začína o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Banskej Bystrici patrí v tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné druhé miesto so ziskom 53 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Dana Cemana zvíťazili na domácom ľade nad Miškovcom 4:2 (góly Baranov Lamper, Hickmott, Southorn, Šille). Najproduktívnejším hráčom Bystrice je Jordan Southorn, ktorý má na svojom konte 30 kanadských bodov.

Michalovce sú nováčikom našej najvyššej súťaže a počínajú si nad očakávania. Líškam patrí v tabuľke šieste miesto so ziskom 39 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Miroslava Chudého porazili doma Detvu hladko 6:1 (góly Dukly 3x Korhonen, po jednom Giľák, Mašlonka, Hričina). Najproduktívnejším hráčom Michaloviec je Christophe Lalancette, ktorý má na svojom konte 20 kanadských bodov.

Zápas sa začína o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

4:3

Branky a nahrávky: 5. Bartánus (Bubela, Lamper), 18. Hickmott (Southorn, Cardwell), 57. Bartánus (Bubela, Slovák), 61. Jääskeläinen (Southorn, Hickmott) – 18. Chalupa (Hvila), 38. Mašlonka (Lalancette, Dalhuisen), 45. Lalancette (Mašlonka)

HC´ 05 Banská Bystrica: Beskorowany (Gajan) – Southorn, Cardwell, Ďatelinka, Nemčík, Mihalik, Petrinec, Zubák, Sojka – Hrnka, Hickmott, Jääskeläinen – Bartánus, Bubela, Lamper – Gabor, Slovák, Šille – Kabáč, Tamáši, Fafrák

HK DUKLA Ingema Michalovce: Surák (Glosár) – Dalhuisen, Ventelä, Vorobjev, Mesikämmen, Hančák, Kolba, Zekucia, Borov – Korhonen, Lalancette, Mašlonka – Hričina, Galamboš, Spilar – Safaralejev, Linet, Giľák – Chalupa, Šimun, Hvila

Rozhodčí: Kalina, Kókai – Bogdaň, Kis-Király