Andrej Sekera (DAL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 23:37
Radek Faksa (DAL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:20.
Střely na branku: 32 – 26 (14:5, 13:6, 5:12, 0:3)
Trestné minuty: 8 – 10
Využité přesilové hry: 0/5 – 0/4
Vyhraná vhazování: 54% – 46%
Bodyčky: 19 – 18.
Je dobojováno! Všechny dosavadní zápasy obou týmů skončily nejtěsnějším možným rozdílem. Totéž platilo i v sedmi z posledních osmi vzájemných zápasů, takže dnes asi nikoho nepřekvapilo, že utkání mezi Washingtonem a Dallasem muselo rozseknout až prodloužení. Stars přitom měli dlouho nakročeno ke čtvrté porážce za sebou. Za první dvě třetiny vyprodukovali jen jedenáct střel a museli být rádi, že po gólech Kuzněcova, Hintze a Carlsona prohrávali pouze 1:2. Do třetí části však nastoupil úplně jiný Dallas, Bishop přes deset minut nemusel zasahovat a na druhém konci hřiště mezitím Radulov s Caamanem otočili stav na 2:3. Půlminutu před koncem zařídil Washingtonu bod Bäckström, nicméně v první minutě prodloužení rozhodl o první hostující výhře Tyler Seguin.

60:43

60:43 Tyler SEGUIN - 3:4

60:43

Dallas právě vstřelil branku!
Mužstvo z Texasu nakonec nemusí vůbec mrzet, že půlminutu před koncem třetí třetiny ztratilo nejtěsnější vedení. Poté, co Alexandr Ovečkin ztratil puk v útočném pásmu, vyrazil na zteč jeho krajan Radulov. Ten zkušeně objel ležícího Carlsona a zleva předložil kotouč před branku, kde už to měl TYLER SEGUIN při zakončení do odkryté branky velice jednoduché. Asistence: Alexandr Radulov.

60:15

Hintz to musel zkusit individuálně, ovšem poslední bek Orlov ho dokázal na poslední chvíli rozhodit při bekhendovém zakončení.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:29

59:29 Nicklas BÄCKSTRÖM - 3:3

59:29

Washington právě vstřelil branku!
Obrovská radost v Capital One Areně, která podle všeho uvidí prodloužení! Jako slepý k houslím se ke gólové střele dostal NICKLAS BÄCKSTRÖM, ke kterému Wilson posunul puk během nepřehledné trmy vrmy. Švédský útočník se rychle zorientoval a střelou přes nohu Sekery dopravil puk za vyjetého Bishopa. Asistence: Tom Wilson, John Carlson.

59:07

Ovečkin přenesl hru doprava, což vedlo k nahození Carlsona. Bishop si proti dorážce Bäckströma poradil, nicméně si oddechnout ještě nemůže.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:36

Braden Holtby okamžitě vystartoval směrem na střídačku. Capitals riskují při hře v šesti proti pěti.

58:26

Carlson ztratil puk za vlastní brankou, kde domácím dělal problémy Rhett Gardner, nicméně se mu nepovedlo vystřelit z bezprostřední blízkosti.

58:07

57:25

Kotouč vyletěl mimo hrací plochu. Capitals vystřídali a díky Ellerovi vyhodili přes všechny čáry. Raději by se však viděli někde poblíž Bishopa.

57:06

Pavelski zastavil Gudasovo vyhození. Dallas se zabydlel v útočné třetině, ale Hagelin po sérii nepřesných přihrávek dostal puk do klidnějších vod.

56:27

56:07

Za katr tentokrát míří Jevgenij Kuzněcov, který mimo hru vysekl hokejku z rukou Mattiase Janmarka. Dvacet vteřin se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

56:06

Opět příhra Carlsona na Ovečkina, jehož rána letěla vedle branky a tam trefila do nohy Oshieho. Navíc se bude znovu vylučovat na domácí straně.

55:41

Carlson nabil Ovečkinovi, jehož střelu golfákem zablokoval Andrej Sekera a navrch vyhodil kotouč do bezpečí.

55:28

Cogliano vyhodil puk přes celé hřiště až k Holtbymu. To už jsou domácí v pěti a mají k dispozici dvojnásobnou přesilovku.

55:21

54:54

Bäckström uspěl na buly a Capitals se okamžitě usadili v útočném pásmu. Proti však byl Radek Faksa, který srazil jednu z mnoha přihrávek do středního pásma.

54:27

Další menší trest za držení! Při útočení se tentokrát provinil Tyler Seguin, takže Capitals rázem dostávají k dispozici přesilovku čtyři na tři.

54:26

Heiskanen prodloužil spoluhráčovu přihrávku na Seguina, který ještě stihl objet branku, ale kotoučem pak zasáhl jenom Johna Carlsona.

54:03

Tato přesilovka se do dějin Stars rozhodně nezapíše. Eller zkusil zaútočit a vynutil si faul, kterým se podruhé v utkání provinil John Klingberg.

53:43

Po šavlovačce v rohu hřiště se puk odrazil k modré čáře na Klingberga. Ten poté špatně přihrál na pravý mantinel a Capitals se díky tomu osvobodili.

53:21

Další velká komplikace pro Washington! Za držení míří na trestnou lavici útočník Garnet Hathaway.

52:03

52:03 Nick CAAMANO - 2:3

52:03

Stars se osm minut před koncem třetí třetiny poprvé ujímají vedení! Hagelin ztratil puk na obranné modré čáře. Cogliano ho pak přenechal NICKU CAAMANOVI, jenž se v levém kruhu prohnal kolem Carlsona a bekhendovou střelou mezi betony zaznamenal svůj první gól v kariéře! Asistence: Andrew Cogliano, Tyler Seguin.

51:36

Stars se s obtížemi drželi v útočném pásmu. Zezadu atakovaný Radulov naslepo nahazoval puk z pravého křídla, ale Holtbyho v nedbalkách nenachytal.

50:28

A další dva zákroky pro hostujícího strážce branky, který v obou případech s přehledem vychytal švédského útočníka Nicklase Bäckströma.

50:11

Tak až teď se trochu rozhýbal také Ben Bishop, který neměl problém se střelou Carlsona bezprostředně po Bäckströmem vyhraném buly.

50:09

Pokus o vysunutí Joela L'Esperance skončil jen odpískaným ofsajdem. Následuje komerční přestávka, která přichází vhod především Capitals. Ti jsou ve třetí třetině stále bez střely.

49:46

Radulov vybojoval puk na levé straně útočného pásma. Capitals si ho rychle získali zpět, jenže to platilo jen do nahození Larse Ellera.

48:59

Stephenson neměl šanci dosáhnout na přetažený pas od Leipsica, nicméně se mu alespoň povedlo zabránit zakázanému uvolnění.

47:53

47:53 Alexandr RADULOV - 2:2

47:53

Vypadá to, že nás čeká pořádně dramatická koncovka! Poprvé v sezóně se do střelecké listiny zapisuje urostlý ruský útočník ALEXANDR RADULOV, kterému se povedlo dorazit mezi Holtbyho betony Lindellovo nahození od modré čáry. Asistence: Esa Lindell, Jamie Benn.

47:26

Janmark dobře vyhodnotil situaci na pravém křídle a přihrávkou pod sebe nabil volnému Seguinovi, jenž napálil Holtbyho hrudník.

46:45

Dallas se po druhé přestávce bezesporu zvedl. Na kontě má už osm střel na branku, zatímco Bishop ve třetí části ještě zasahovat nemusel.

46:12

Garnerova střela švihem přes obránce letěla vedle Holtbyho brankoviště. Následuje velká pranice u rohu hostujícího útočného pásma.

45:58

Hagelinovo nahození z poloviny hřiště bylo sraženo až do ochranné sítě. Na řadu tak může přijít reklamní přestávka.

45:44

Obě obrany v těchto chvílích pracují velice dobře. Gudasovo nahození sebrali hosté, ale ti se pro změnu nedostali ani přes červenou čáru.

44:59

Kuzněcov si neobhodil Oleksiaka. Následnou akci Dallasu završila přihrávka L´Esperance na Faksu, ale ten se v předbrankovém prostoru neprosadil.

44:13

Klingberg rozehrál na Radulova, který uprostřed hřiště těžký puk nezkrotil. Ani přechodová fáze Capitals však povedená nebyla.

43:30

43:25

Seguin rozdal puk doprava na Pavelskiho, který zase otáčel hru doleva, ale i Lindellova střela švihem se stala snadnou kořistí pro domácího gólmana.

43:07

Teď už si ruský útočník Dallasu počínal šikovněji, odražený puk si bruslí posunul na hokejku, ale pak vystřelil jen na prostředek Holtbyho klece.

42:36

Radulova zradilo zpracování u pravého mantinelu a puk jeho vinou na pár vteřin opustil útočné pásmo Dallasu.

42:06

Carlson vyhodil s pomocí mantinelu do středního pásma. Stars se poté provinili postavením mimo hru a na plac tak přichází Faksova speciální formace.

41:30

Vyloučení v týmu Washington Capitals (Jonas Siegenthaler – 2 min., hákování).

41:21

Jensen se vydal na útočný výlet, při kterém kotouč ztratil a pak zákonitě chyběl vzadu. Pavelski chytrou nahrávkou uvolnil Hintze, ovšem Holtby bekhendové zakončení vyrazil.

40:27

40:15

Zadovka Bäckströma šla jen na hůl Heiskanena, který poslal puk na druhý konec hřiště. Ani tuto přesilovku tak domácí hokejisté nevyužijí.

Bodyčky: 16 – 14.
Druhé dějství bylo dosti podobné tomu prvnímu. Washington znovu jednoznačně opanoval statistiku střel na branku a přestože v čase 21:59 inkasoval od Roopeho Hintze, tak odchází do šaten s opětovně získaným jednogólovým náskokem. Může za to situace z šestatřicáté minuty, kdy si Carlsonovu nenápadnou střelu od mantinelu srazil do vlastní sítě Ben Bishop. Hvězdy budou muset pořádně zabrat, aby zabránily čtvrté porážce v řadě. Kromě čtyřgólového Hintze v ofenzivě zrovna nezáří.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:45

Sekera neustál souboj s Oshiem. Capitals zůstali nastěhovaní v útočném pásmu, dokud nebyla střela zmíněného útočníka s číslem 77 sražená do ochranné sítě.

39:24

John Carlson otočil hru doleva, kde ve své oblíbené palebné pozici čekal Alexandr Ovečkin, ale Bishop zakončení bez přípravy precizně zastavil.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:45

Capitals kvůli prohranému vhazování přišli o útočné pásmo. Po nějakých dvaceti vteřinách se do něj vrátili, ale to zase přestalo platit po nepřesné střele Kuzněcova.

38:27

John Klingberg ve středním pásmu neoddiskutovatelně podrazil Ovečkina a daroval Washingtonu další přesilovou hru.

38:04

Cogliano vystřelil z otočky z levého mantinelu. Před brankovištěm clonil Nick Caamano, ale puk skončil v lapačce pozorného Holtbyho.

37:26

T. J. Oshie si nerozuměl s Jensenem a přihrávkou do zadního mantinelu doslova zadrbal nebezpečně vypadající přečíslení čtyři na dva.

35:55

35:55 John CARLSON - 2:1

35:55

Krásná ukázka pravidla nedáš – dostaneš! Holtby udržel pro Capitals remízový stav a po chvilce se naopak mohl zaradovat z gólu na 2:1. JOHN CARLSON si prohodil pozici s Ovečkinem a Bishop si jeho střelu z pravého křídla ramenem smolně srazil do sítě. Asistence: Alex Ovečkin, Nicklas Bäckström.

35:32

Janmark měl na hokejce druhý gól Dallasu, jenže Holtby jeho zakončení po Seguinově centru z pravého křídla senzačně vyrazil. Zároveň založil protiútok a proti Pánikovi musel pro změnu zasahovat Bishop.

34:57

Pánik na levém křídle neobešel Oleksiaka. Holtby po nahození Janmarka špatně rozehrál a práci bude mít pro změnu Radko Gudas.

34:28

Brendan Leipsic si narazil se spoluhráčem a kvalitně vystřelil z pravého kruhu. Bishopovi se každopádně povedlo nadzvednout puk nad břevno.

33:49

Taylor Fedun na poslední chvíli vytlačil rozjetého Stephensona k zadnímu mantinelu, kde probíhají velké boje o kotouč.

33:15

Joe Pavelski posunul puk Bennovi, který se zastavil u levého mantinelu a pak pod tlakem obránce vybruslil až do středního pásma.

32:14

31:55

Znovu Ovečkin několik vteřin držel kotouč v levém kruhu, ale svižnou střelou zápěstím prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

31:36

Carlson opět rozdával puky do obou kruhů. Kuzněcov se ke střele neměl, a tak to zleva zkusil až Ovečkin a trefil dobře postaveného Bishopa.

31:03

Špatná rozehrávka Capitals znamená zakázané uvolnění a vhazování před Holtbym. Domácí hráče tak čeká dlouhá cesta směrem do útočného pásma.

30:35

Carlson si vyměnil přihrávky s Bäckströmem a pak z jedničky vypálil z osy kluziště. Bishop do akce ale nemusel, puk proletěl vedle jeho branky.

30:14

Justin Dowlinga chtěl zasáhnout do výšky sražený puk rukavicí, ale místo toho sáhl Ellerovi do obličeje, za což si vysloužil menší trest za hrubost.

29:26

Střelecky aktivní Carlson znovu dvakrát napřáhl, ale Bishop ve finále nemusel zasahovat ani proti jednomu pokusu zpoza pravého kruhu.

28:49

Oleksiakovu pomalou střelu z levého mantinelu nevědomky dorážel Tyler Seguin. Holtby však byl v pozoru a nedopustil otočku ve skóre.

28:18

Janmark se štěstím obešel Lewingtona, který jej narazil na zadní mantinel, ovšem hlavní rozhodčí žádný prohřešek proti pravidlům nenašli.

27:20

Hintz centroval z pravého křídla, ale ke Coglianovi kotouč nedostal. Na druhé straně Pánikovo nahození za svou brankou zastavil Bishop.

26:59

Siegenthaler vyslyšel klepání Ovečkina a připravil mu zajímavou střeleckou pozici. Bishop ale zasáhl betonem a pak si poradil i s Wilsonovou ranou z levého mantinelu.

26:36

Orlov přihrál jenom na Heiskanena. Stars ve středním pásmu o kotouč ale přišli a teď už musí řešit útočnou akci první formace Capitals.

25:41

Netrpělivý Roope Hintz přejel útočnou modrou čáru o chloupek dříve než po ose hřiště jedoucí Fedun. Akce tři na tři tak ztroskotala na ofsajdu.

25:08

Joel L'Esperance nechtěně zablokoval nahození spoluhráče Sekery. Pukem zřejmě dostal do obličeje, neboť po odjezdu na střídačku zamířil rovnou na ošetřovnu.

24:47

Bennovi se po Seguinem vyhraném vhazování zamotal puk mezi nohama, ale pak měl trochu štěstí, že rychlý brejk Capitals přinesl jenom postavení mimo hru.

24:40

Nepochopená rozehrávka zpoza Holtbyho klece končí zakázaným uvolněním a vhazování v útočném pásmu Dallasu.

24:18

Oshie dlouho čekal na podporu od Kuzněcova. Přihrávka mezi kruhy byla snadno čitelná a hostující obránci ji k ruskému útočníkovi nepustili.

23:25

Ovečkin si u mantinelu vyměnil puk s Bäckströmem, načež jeho střelu zpoza levého kruhu tečoval Wilson, ale Bishop si i přesto v těžké situaci poradil.

21:59

21:59 Roope HINTZ - 1:1

21:59

Zničehonic je vyrovnáno na 1:1! Jamie Oleksiak zachytil křižnou přihrávku a ve středním pásmu přihrál mezi obranné duo na vycházející hvězdu ROOPEHO HINTZE, který z levé strany vystřelil nad Holtbyho lapačku. Asistence: Jamie Oleksiak.

21:23

Hagelinův výpad zpoza branky Bishopa nepřekvapil a Pánik už se k dorážce nedostal. Přechodová fáze Dallasu skončila icingem.

21:04

Eller vyhrál buly nad Faksou, díky čemuž to mohl od modré čáry zkusit Dmitrij Orlov, ovšem hostující gólman svůj tým opět podržel. Kotouč vzápětí vyletěl mimo hřiště.

20:45

Ovečkin tentokrát obešel Heiskanena krásnou stahovačkou, díky které se dostal s pukem až před Bishopa, ale ten už jeho individuální akci zastavil.

20:28

Miro Heiskanen vypíchl puk Ovečkinovi a první obranný pár Washingtonu se kvůli tomu musel vrátit až k vlastnímu brankovišti.

20:17

Poprvé o sobě dala vědět elitní formace Dallasu. Radulov přihrál podél zadního mantinelu na Seguina, který našel před brankou třetího do party Benna. Holtby ho ale vychytal a Carlson odpálil puk na icing.

Bodyčky: 11 – 7.
Dallasu se v úvodu sezóny vůbec nedaří a první třetina zápasu s Washingtonem na tom vůbec nic nezměnila. Domácí byli celých dvacet minut jasně lepší, svého soupeře přestříleli 14:5 a v páté minutě se taktéž dostali do zaslouženého vedení, o které se postaral navrátilec Jevgenij Kuzněcov. Stars byli směrem dopředu bezzubí a ve finále mohou být rádi, že stále mají pouze jednogólové manko.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:53

Lars Eller objel hostující branku, ovšem bekhendová střela moc nebezpečná nebyla. Oshieho pokus z menší skrumáže už byl nebezpečnější, ale Bishop kotouč vyrazil.

19:19

Orlov převzal Ovečkinovu přihrávku do dobré střelecké pozice. Místo zakončení ještě přihrával do pravého kruhu, ale puk se zastavil o nedaleko stojícího obránce.

19:00

Poslední minuta první třetiny.

18:39

Tom Wilson dostal dlouhý pas od Ovečkina a zprava ještě hledal Kuzněcova, přičemž puk skončil na betonu trochu překvapeného Bishopa.

18:14

John Carlson u mantinelu dobře zakřižoval Janmarka. Další útočnou vlnu obstaral Miro Heiskanen, jenže mu byl odpískán ofsajd.

17:36

U Siegenthalerem nahozeného puku byli zase rychleji hostující obránci, kteří od modré čáry sledovali neúspěšný pokus Stars o usazení se v útočném pásmu.

17:15

Benn nezpracoval Klingbergovu přihrávku směřující na osu kluziště. Puk sebral Jensen a započal útočné snažení týmu z hlavního města USA.

16:48

16:44

Kotouč vyletěl mimo hrací plochu. Hra je pochopitelně přerušena a Dallas může čtyři vteřiny před skončením oslabení v klidu střídat.

16:15

Stars se vysvobodili a pak sebrali puk Ellerovi, což vedlo k útoku L´Esperance a pošetření mnoha cenných vteřin.

15:43

Carlsonovu dělovku Bishop vyrazil před sebe a posléze měl co do činění se zakončením Oshieho po nahrávce Kuzněcova.

15:11

Faksa se Seguinem dostali puk jen kousek za modrou čáru, takže se Washington velice rychle vrátil před Bena Bishopa.

14:48

Esa Lindell se snažil prosmýknout mezi mantinelem a Siegenthalerem, kterého chytil kolem krku a stáhl k zemi. Je z toho první přesilovka pro Caps.

14:39

Alexandr Ovečkin rozehrál na Carlsona, jehož nahození ze středního pásma Bishop zastavil a raději neriskoval žádnou rozehrávku. Vhazovat se bude po jeho pravici.

14:20

Roope Hintz o kousíček nedosáhl na oblouček z hloubi pole. Puk tečoval až těsně před brankovištěm a zvedl jej pouze do Holtbyho výstroje.

13:59

Hagelin jednoznačně přebruslil Feduna a byl u puku první, přestože startoval z mnohem větší dálky. Bishop bekhendový pokus z ostrého úhlu ale zlikvidoval.

13:16

Teď už Radko Gudas posílal puk od modré rovnou na branku. Ke chtěné teči však nedošlo a Ben Bishop si celou situaci bez potíží pohlídal.

12:46

Wilson složil k zemi Faksu a nenechal ho vyvézt puk z obranného pásma. Gudasovo nahození nicméně skončilo v moci zadáků Stars.

12:01

Nicklas Bäckström vyhrál buly nad zatím neviditelným Seguniem. Puk dostal na Ovečkina a ten okamžitou střelou přidělal Bishopovi další prácičku.

11:52

Jenom to zahučelo! Leipsic pohotově prodloužil přihrávku ze zadního mantinelu a z druhé vlny přijíždějící Orlov trefil rychlým švihem tyč!

11:28

Radulov sebral přihrávku Kuzněcova a rychle otočil hru po pravé straně. Hosté díky tomu zahrozili Oleksiakem, jehož pokus zpoza pravého kruhu Holtby snadno lapil.

10:28

Klingberovo nahození bylo sraženo k Hintzovi, který pro změnu trefil Oshieho. Protiakce Capitals skončila ofsajdem Jakuba Vrány.

10:05

Ovečkin převzal puk od Bäckströma. Pak ale byl podražený a rozhodčí k nelibosti ruského snajpra faul neodpískali. Vše tak skončilo nepřesnou střelou Bäckströma z pravého kruhu.

09:49

Tom Wilson u obranné modré čáry nerozehrál přes Gardnera, ovšem Stars se po jeho nahození už ke kotouči nedostali.

09:16

08:57

Radulov střílel z pravého křídla, ale Holtby byl na první tyči připravený. Neškodná byla i Klingbergova střela zpoza kruhu.

08:36

A znovu letí kotouč až na Bishopa. Z první početní výhody Hvězd zbývá už jenom čtyřicet posledních vteřinek.

08:12

Ani v přesilovce se zatím Dallas k ničemu nedostává, Richard Pánik dostal spoustu času a prostoru na vyhození kotouče do bezpečí.

07:36

Heiskanen vydoloval puk z boje u pravého mantinelu, jenže Siegenthaler jeho nahození srazil někam k zadnímu hrazení, odkud Holtbymu nic nehrozí.

07:16

Vyloučení v týmu Washington Capitals (Lars Eller – 2 min., podrážení).

06:45

Radko Gudas nahazoval puk na zadní mantinel, kde se faulem provinil dobře pokrytý Lars Eller. Stars ještě dostávají k dispozici výhodu.

06:29

Hathaway tečoval nástřel Jensena, ale kotouč skončil jenom na zadním mantinelu. Domácí však pokračují v útočné akci.

05:45

Lindell přes sebe nepustil průbojného Wilsona, který se pokoušel probít za obranu Dallasu. Tomu se pak znovu nepodařilo pořádně rozehrát.

05:05

Poprvé si kotouč ošahal také Braden Holtby, který neriskoval rozehrávku po nahození ze středního pásma od Taylora Feduna.

04:49

04:49 Jevgenij KUZNĚCOV - 1:0

04:49

Domácí se v páté minutě dostávají do vedení! Siegenthaler se vysunul do levého křídla, odkud s trochou štěstí přihrál na JEVGENIJE KUZNĚCOVA a ten bekhendem zvedl kotouč mimo dosah Bena Bishopa. Asistence: Jonas Siegenthaler.

04:33

Carlsonovo několikáté nahození z pravého konce modré čáry bylo sraženo zpět k mantinelu, odkud Bishopa propagačně vyzkoušel Lars Eller.

04:01

Vrána přihrál Oshiemu na brusle a trochu tak pokazil rychlou akci druhé formace Washingtonu, kterou u mantinelu definitivně zastavil Andrej Sekera.

03:15

Alexandr Ovečkin zůstal trestuhodně nehlídán v předbrankovém prostoru, nicméně po přihrávce od modré nenašel žádnou skulinku v postoji Bishopa.

03:04

Ještě jeden pokus od modré z hokejky Carlsona. V tomto případě se ale jednalo o zcela rutinní zákrok pro zkušeného gólmana Stars.

02:56

Stephenson a Leipsic zabojovali na zadním mantinelu. Jejich zásluhou se puk dostal na modrou, ale Carlsonova tečovaná střela na překonání Bishopa nestačila.

02:03

Domácí se chtěli rychle vrátit do útoku, jenže se dopustili zakázaného uvolnění, po němž se vhazuje po pravici zatím nezaměstnaného Holtbyho.

01:43

Kuzněcov si vybruslil k modré čáře a přihrávkou přes šířku kluziště oslovil Radka Gudase, s jehož střelou z první neměl Bishop moc velké problémy.

01:15

Po hodně vlažném úvodu se domácí dostali do přečíslení tři na dva, nicméně Vránovo zakončení celé situace postrádalo přesnost.

00:01

Washington Capitals: Holtby (Samsonov) – Carlson (A), Siegenthaler, Jensen, Orlov, Gudas, Lewington – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Oshie, Eller, J. Vrána – Pánik, Kuzněcov, Hagelin – Hathaway, Stephenson, Leipsic.

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Heiskanen, Lindell, J. Klingberg (A), Sekera, Fedun, Oleksiak – Radulov, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Pavelski, Hintz, Janmark – L'Esperance, Faksa, Cogliano – Dowling, Gardner, Caamano.

Rozhodčí: Pollock, McIsaac – Tobias, Cormier.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Washington Capitals

Předminulí vítězové Stanley Cupu v předchozí sezóně nezvládli první kolo play-off s Carolinou, nicméně ani to nedonutilo generálního manažera Briana MacLellana provést nějaké významnější změny v kádru. Ten opustil jen nevybroušený talent André Burakovsky a zkušený obránce Matt Niskanen, za kterého přišel český tvrďák Radko Gudas. Stejně jako u Dallasu, tak i v případě Washingtonu platí, že v prvních třech zápasech sezóny vždy svedl výsledkově velice vyrovnané bitvy. Capitals nejprve porazili v prodloužení St. Louis, nicméně po výhře 2:1 na ledě New Yorku Islanders padli 2:3 v prodloužení s již zmíněnou Carolinou. S poměrně hubeným skóre 7:6 je nalezneme na třetím místě Východní konference právě za Hurricanes a Sabres. Od závěru minulé sezóny Washingtonu chybí devětadvacetiletý bek Michal Kempný, který je jediným zraněným hráčem v celém týmu. Po vypršení disciplinárního trestu si poprvé v sezóně zahraje i ruský útočník Kuzněcov.

Nejproduktivnější hráči:
• T. J. Oshie – 3 body (2+1)
• J. Vrána – 3 body (2+1)
• J. Carlson – 3 body (0+3).
Dallas Stars

Klub z Texasu před sezónou zase výrazně posílil a jednoznačně vyhlásil útok na Stanley Cup, na který čeká od roku 1999. O to více zarážející je fakt, že Stars nemají po třech odehraných zápasech jediný bod. Drobnou omluvou může být nejtěžší možný los, neboť Dallas po domácí prohře 1:2 s Bostonem narazil i na druhého finalistu play-off ze St. Louis a opět prohrál o jeden jediný gól 2:3. Na třetí pokus už to pro svěřence Jima Montgomeryho vypadalo nadějněji. Na ledě průměrného Detroitu vedli v první třetině 0:2, jenže pak je čtyřmi góly převálcoval Anthony Mantha a rozhodl o výhře Red Wings 4:3. V tabulce Západní konference jsou Stars předposlední, hůře na tom překvapivě jsou už jenom hráči San Jose. Co se marodky týče, tak Dallasu delší dobu chybí obránce Johns a útočníci Perry, Hanzal, Comeau a Dickinson. V utkání s Bostonem se navíc zranili Roman Polák, Blake Comeau a Jason Dickinson.

Nejproduktivnější hráči
• R. Hintz – 3 body (3+0)
• M. Janmark – 3 body (1+2)
• M. Heiskanen – 2 body (1+1).
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od jedné hodiny se můžeme těšit na atraktivní duel mezi Washingtonem Capitals a Dallasem Stars!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

3:4

Branky a nahrávky: 5. Kuzněcov (Siegenthaler), 36. Carlson (Ovečkin, Bäckström), 60. Bäckström (T. Wilson, Carlson) – 22. Hintz (Oleksiak), 48. Radulov (Lindell, Ja. Benn), 53. Caamano (Cogliano, Seguin), 61. Seguin (Radulov)

Rozhodčí: Pollock, McIsaac – Tobias, Cormier

Diváci: 18 573

04:49 WSH 1:0 Kuzněcov (Siegenthaler)
07:16 WSH 2 Eller, podrážení
14:48 DAL 2 Lindell, hrubost
21:59 DAL 1:1 Hintz (Oleksiak)
30:14 DAL 2 Dowling, hrubost
35:55 WSH 2:1 Carlson (Ovečkin, Bäckström)