Tenis

WTA Nan-čchang (tvrdý povrch)

Šuaj Pcheng – Kristýna Plíšková (8)

2:1 6:3, 0:6, 6:4

12.09.2019, 10:08 • Centrální kurt, Nan-čchang (CHN) • Osmifinále • Milan Huppert

Tipsport: 1.63 2.27 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Šuaj Pcheng v dramatickém utkání porazila ve třech setech nasazenou osmičku Kristýnu Plíškovou a na domácím podniku v Nan-čchangu postoupila do čtvrtfinále.

V první sadě se Číňanka rychle dostala do výhody brejku, ovšem tu ztratila za stavu 4:2. Bohužel Kristýna si vzápětí nedokázala udržet vlastní servis a za stavu 5:3 Pcheng na podání sadu ukončila.

Druhý set netrval ani dvacet minut, proměnil se totiž v jasnou dominanci lounské rodačky. Plíškové vycházelo úplně všechno, naopak soupeřce téměř nic. Výsledkem bylo udělení potupného kanára a posunutí utkání do třetí sady.

V rozhodujícím setu se hra opět vyrovnala a o vítězce střetnutí nakonec rozhodl jediný brejk. Naneštěstí ho na svou stranu získala domácí hráčka, jež za stavu 4:4 využila třetí brejkbol. Trojka byla pro Pcheng šťastná i v následující hře, proměnila totiž třetí mečbol. Ve čtvrtfinále se Číňanka utká s krajankou Lin Žu.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (12:10:56)

Konec zápasu

6:4

Do třetice už ale Šuaj Pcheng mečbol proměňuje a na domácím turnaji postoupuje do čtvrtfinále! V poslední výměně zahrála po dobrém servisu a ratším returnu nechytatelný bekhend.

40-30

A další forhendový return, který domácí tenistka nedokázala vrátit. Zbývá poslední příležitost.

40-15

Rodačka z Loun vytáhla skvělý forhendový return kros, který sokyně nedokázala vrátit na správnou polovinu kurtu.

40-0

Po bekhendu Číňanky byla Kristýna u balónku příliš pozdě, míček skončil na pásce. Tři mečboly!

30-0

Forhend hraný v plném běhu odpálila Kristýna za základní čáru. Nevypadá to dobře.

15-0

Kratšího returnu soupeřky zužitkovala Pcheng k vítěznému forhendu.

5:4

Konec přestávky, podávat bude Šuaj Pcheng.

5:4

Následuje přestávka a výměna stran.

5:4

Tak to je velmi nepříjemné. Kristýna předvedla proti brejkbolu dvojchybu. Bez práce darovala sokyni možná klíčovou hru celého utkání.

A-40

Domácí hráčka se trpělivě bránila a nakonec se dočkala chyby od soupeřky, díky níž má třetí brejkbol v gemu.

40-40

I druhou příležitost dokázala rodačka z Loun smazat. Zahrála forhend pod nohy sokyně, ta poté přepálila kurt.

40-30

První Kristýna úspěšně zlikvidovala. Na bekhend po lajně reagovala Číňanka úderem do sítě.

40-15

Další chyba z bekhendové strany přináší Šuaj Pcheng dva brejkboly!

30-15

Servis dobrý, jenže posléze Češka o pořádný kus přepálila forhend. Zadělává si při vlastním podání na pořádné komplikace.

15-15

Vzápětí ale přichází už šestá dvojchyba Kristýny.

0-15

Domácí tenistka chtěla hrát chytře do protipohybu soupeřky, jenže balónek doplachtil do deblového koridoru.