3:4

konec (0:0, 0:2, 3:2)

12.09.2019, 17:30 • Skupina Střed • Lukáš Chuchválek

Tímto se s vámi loučím a přeji hezký zbytek dne. (19:37:03)
To byla nakonec teda jízda. Boleslav dokázala v bláznivé dvouminutovce zásluhou Szturce a Poláka srovnat stav na 2:2, pak se ale Hradec vrátil do hry rychlou Brožkovou odpovědí. Bruslaře pak zmrazil vlastní gól, který byl připsán Součkovi a na konci si Boleslav ještě zahrála power-play šest na tři, z něhož dokázali dát jeden gól, o který se postaral Jasečko. Druhý potřebný gól už ale nedali a tak Hradec odváží z Boleslavi své první tři body!

59:50

Boleslav nadále hrála bez brankáře, ale gól už nedá...

59:12

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
V závaru se nakonec přece jen prosazuje SEBASTIAN JASEČKO! Jelikož sekundu předtím skončil trest Petrovi Moravcovi, bude hrát Hradec v pěti Asistence: David Moravec a Vojtěch Polák.

59:11

Hraje se 6 na 4!

58:57

V dalším momentu Gardoň zblízka trefuje brankářovu výstroj.

58:30

Nedaří se najít místo pro střelbu. Křepelka nakonec zlomil při střele hůl.

58:10

Boleslav hraje přesilovku 6 na 3!

58:10

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Jirků – 2 min., příliš mnoho hráčů).

57:49

Bruslaři se znovu dostali do pásma, ale hosté se znovu osvobodili po boleslavské ztrátě puku.

57:19

Matěj Novotný vložil hůl do zpětné přihrávky Boleslavi a hosté se osvobozují.

57:11

Boleslav hraje bez brankáře.

57:11

Oddechový čas pro domácí.

57:11

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Moravec P. – 2 min., podrážení).

56:19

Nyní si nerozvážně počínal brankář Tichý, jenž chytil nahození, ale rozehrál v momentě, kdy se k němu blížil Matěj Pinkas, který hokejkou lízl kotouč a trefil ho za bránu.

54:45

54:20

Neuvěřitelná chyba hned na obou stranách, kdy domácí obránce nechal puk na modré čáře v přítomnosti dvou hradeckých útočníků. Jeden z nich přihrál poté před bránu Petru Moravcovi, jenž kličkoval, až ztratil před brankovištěm puk a vůbec nezakončil.

53:36

Ve zhuštěném předrankovém prostoru se domácí neúspěšně snažili uklidit puk do sítě. Hosté nakonec odpálili puk ze třetiny.

53:05

Křepelkova rána od modré byla sražena hostujícím obráncem těsně vedle tyče!

52:45

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Havlíček – 2 min., podrážení).

52:36

Tichý zachytil kotouč letící k němu a rozehrál.

52:00

Ale Hradec, který už hraje v plném počtu, zachytil puk a podržel si ho do konce oslabení pro sebe.

51:29

Domácí v plném počtu a hraje přesilovku.

51:10

Při hře čtyř na čtyři se nic významného nedělo.

50:00

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Pajer – 2 min., nedovolené bránění).

50:00

Pajer zastavil nečistým zákrokem protihráče ujíždějícího do brejku v jeho vlastní třetině.

49:29

Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Gardoň – 2 min., faul loktem).

49:00

A jsme zpátky tam, kde jsme byli na začátku třetí třetiny. Hradec se ale nestahuje do obranné hry.

47:39

Před Tichým se strhla menší potyčka, kterou sudí rychle rozehnali.

47:13

Hradec právě vstřelil branku!
Spíš vstřelil domácí celek vlastní gól, o který se postaral boleslavský Jasečko zkaženým pokusem zastavit holí letící puk. Toho se předtím naposledy dotkl hradecký LUKÁŠ SOUČEK. Bez asistence.

46:00

A už moc nemusí, protože DAVID BROŽEK získal na modré puk, prosmýkl se kolem obrany a poslal puk přímo podél Tichého lapačky přesně do sítě. Asistence: Adam Jirků.

45:30

Hraje se zase od nuly a Hradečtí znervózněli.

44:19

Co nedokázal Haas, dokonal VOJTĚCH POLÁK do levého růžku Tichého branky. Je vyrovnáno! Asistence: Oskar Haas.

44:00

Po vhazování ujel Oskar Haas přes celé kluziště, ale nezakončil pořádně.

43:52

Zakázané uvolnění domácího celku.

43:36

Nakonec přece Boleslav skóruje, když z další vlny útoku snižuje GABRIEL SZTURC, na jehož střelu byl brankář Tichý krátký. Asistence: Matěj Gardoň.

43:00

Bruslaři se nakonec vrátili do útočného pásma, kde si klestil cestu předbrankovým prostorem Jakub Hruška.

41:50

Bruslaři nadále útočí, ale nyní je soupeř z pásma vyhnal.

41:23

Před bránou si důrazně počínal Plíšek, jehož pokus z bezprostřední blízkosti lapil lapačkou Tichý.

41:18

Po vhazování se kotouče nakonec zmocňuje Jakub Tichý.

41:08

Hradec zahrál zakázané uvolnění.

40:50

Ani Hradec na druhé straně toho mnoho nevymyslel.

40:30

Bruslaři zahájili poslední dějství aktivitou, avšak nakonec přišli o kotouč.

40:01

Zatímco první třetina byla vyrovnaná, ve druhé získal navrch Hradec Králové, který se zvedl poté, kdy Brožek využil chyby boleslavské obrany při jejich útoku a nájezdem otevřel skóre utkání. Následovaly dva pětiminutové tresty plus do konce utkání na obou stranách a zatímco Boleslav svou přesilovku nevyužila, Hradec ano a Michal Beneš navýšil na prozatím 2:0 pro Hradec.

40:00

39:46

Brankář Jakub Tichý zastavuje hru při boleslavském protiútoku.

39:16

Budina hledal na pravém křídle spoluhráče, jenž netrefil v rozjezdu puk pořádně.

37:25

Hosté zatlačili na Bruslaře a seslali na brankáře pár střel, které nedokázal zachytit do lapačky. Nakonec se jeden odražený puk dostal k MICHALOVI BENEŠOVI, jenž neváhal a než se brankář stihl jeho střele postavit, vypálil. Asistence: Matěj Pinkas a Matyáš Budina.

36:04

Hosté v plném počtu a hrají více než dvě minuty přesilovku.

35:54

Hra se nakonec stejně přesunula na druhou stranu, kdy si svou šanci vypracoval Michal Beneš, který na kruhu vyslal střelu do horní části branky. Brankář ale jeho hru přečetl a zastavil puk lapačkou.

35:12

Chyba domácích po buly, kdy na modré málem Hradec vyválčil puk.

34:51

Gardoňova rána od modré byla zachycena brankářem Tichým.

34:06

Ale byla zbržděna ofsajdem, který byl posouzen jako úmyslný. Vhazování před Šatným.

33:49

Ve hře čtyři na čtyři si zatím počíná útočněji Boleslav.

33:29

Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Hrouda – 5 min., zásah do hlavy nebo krku + osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Kredl. K tomuto faulu došlo na úplně stejném místě jako při vyloučení do konce utkání před dvěma minutami.

33:07

Křepelkova odražená rána z dálky nenašla svůj cíl v síti.

32:30

Boleslav se dostala při útoku do úzkých a špatnou přihrávkou se sama vyhnala z pásma. Hradec může po více než minutě na ledě střídat.

32:00

Hradec se zatím urputně brání.

31:04

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Beneš Matěj – 5 min., faul kolenem + osobní trest do konce utkání, faul kolenem). Trest odpyká Beran. Ke střetu došlo ve středním pásmu v místě před hraeckou střídačkou, kde se nehrálo o puk.

30:34

Další chyba Boleslavi, která je mohla přijít draho. Při útoku Hradce se nepovedlo odpálit puk ze třetiny a Táborský ho vrátil před bránu střelou od modré. Pak měl brankář co dělat, aby zvládl dorážku Východočechů.

29:35

Nakonec Boleslav ztratila pásmo po odražené střele.

28:38

Gabriel Szturc po vhazování a objetí brány zkoušel trefit skulinu mezi tyčkou a brankářem Tichým. Vymyšlené to bylo hezky, ale hradecký gólman stihl prostor ucpat.

28:14

Sudí přerušili hru, když v rohu kluziště ztratili přehled o puku při souboji obou celků o něj.

27:49

Východočechům narostla křídla a zrychlili pohyb.

26:39

Boleslav v útočném pásmu udělala hrubou chybu na modré, které využil DAVID BROŽEK. Východočeši sebrali puk obránci soupeře, Brožek pak ujel do brejku a propálil v nájezdu Olivera Šatného. Asistence: Adam Jirků, Jan Boukal.

26:04

Hradec se však do pásma vrátil a Oliver Šatný musel chytit kotouč do výstroje.

25:48

25:47

Hosté se špatnou přihrávkou vyhnali z pásma.

24:45

Matěj Pavlík reflexivně hokejkou zblokoval prudkou ránu Lukáše Pajera, která šla díky tomu jen do plexiskla.

23:56

Bruslaři se osvobozují.

23:48

Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Gardoň – 2 min., sekání).

23:25

Sérii důrazných soubojů u mantinelu u trestných lavic nakonec vyhrává Hradec.

22:41

Ofsajd Boleslavi, která zvýšila svou aktivitu.

21:38

Nyní měli hosté štěstí, když se boleslavský útok zblízka jen odrazil do předbrankového prostoru a obrana Hradce zaspala v čištění prostoru. Málem toho využil Vojtěch Polák svým vpádem, kdy prudkou ranou netrefil mezeru do branky.

21:04

Gardoňova nepřesná střela se odrazila od mantinelu.

20:23

Hradec v plném počtu.

20:10

Hosté se osvobozují.

20:01

V první třetině jsme gól neviděli a zápas se nejspíš bude nést ve stylu neudělat fatální chybu jako první. Oba celky těch chyb vyrobily mnoho, avšak v koncovce dosud všechny útoky na obou stranách selhaly. Uvidíme, co přinese dalších dvacet minut.

20:00

19:40

Vojtěch Polák měl u pravé tyče Tichého brány odkrytou polovinu brány, avšak byl zahnán za bránu a nedokázal puk šťouchnout odtamtud zpět, aby se snad odrazil do branky. Pro domácí škoda.

19:00

18:32

Zhuštěný předbrankový prostor nedokázali domácí prostřelit. Puk pak poskakoval u pravé tyčky, ale do branky ho nedokázal boleslavský útočník, obklopen samými hradeckými hráči, doplácnout.

18:23

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Boukal – 2 min., hákování).

18:18

Boleslavský Hrouda zkusil jinou taktiku a nahodil jen puk od modré.

17:18

Hráči obou celků předvedli pár nepřesností v rozehrávkách poté, kdy soupeř udělal chybu. Byla z toho nakonec jen nesmělá a nepřesná střela Hradce Králové.

16:34

15:53

Půček zkoušel střílet od modré, ale důrazná hradecká obrana mu nedovolila vystřelit pořádně.

15:21

A Boleslavi se nedaří dostat se do pásma. Hradečtí dobře hlídají svou modrou čáru.

15:08

14:34

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Pelda – 2 min., vysoká hůl).

14:19

Konečně trochu vzruchu, Půček hledal před bránou Gardoně, který však byl příliš dobře hlídán a netrefil.

13:28

Boje u mantinelu za bránou Hradce nakonec přerušuje sudí, protože se puk ocitl na střídačkách.

12:43

Nyní se hraje nahoru dolů, ale chybí pořádná střelba.

11:52

Michal Beneš získal ve svém pásmu puk a projel přes střední pásmo. Pak z mezikruží zaútočil, ale nepříliš důrazně, takže z toho nakonec nic nebylo. Poté se hra vrátila na druhou stranu.

10:52

Chyba Boleslavi po vhazování u modré a je z toho brejk dvou na jednoho! Před bránou šla přihrávka na Peldu, proti němuž musel boleslavský brankář vytáhnout pořádný zákrok, aby jeho šanci zblízka zkrotil. Následně ještě přišla jedna dalekonosná střela z dálky, kterou Šatný zachytil a přerušil hru.

10:21

10:00

Haasův průnik do třetiny a zadovka na spoluhráče nezafungovala. Hradec svoje oslabení velmi dobře odbránil.

09:10

Boleslavi ujel do brejku hradecký Budina, který si proklestil cestu až před Šatného.

08:30

Szturc zaváhal u mantinelu, čehož využil soupeř a vyhodil puk ze třetiny.

08:21

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Pinkas – 2 min., hákování).

08:12

Haas si dojel pro puk a svým sólem neuspěl kličkami mezi obránci soupeře.

07:38

06:56

Pajer zahrál signál k protější tyči, ale jeho spoluhráč byl dobře přečten obranou a bylo proti němu adekvátně zasáhnuto.

06:40

Pajerova rána od kruhu byla zblokovaná obráncem.

05:48

Pro hosty trochu škoda, že si Budina nevšiml poskakujícího puku pod bruslemi. Postavený byl dobře a chráněný málo.

05:38

Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Křepelka – 2 min., krosček).

04:54

David Moravec se dostal do brejku a hledal spoluhráče u pravé tyče. Obrana Hradce se vrátila včas a nedovolila Boleslavi vypracovat si stoprocentní tutovku.

04:30

Po vhazování to zkusil od modré Sebastian Jasečko, jehož zvednutou střelu Tichý v klidu sebral lapačkou.

04:10

Naproti tomu Novotného průnik byl nebezpečnější, ale nakonec jen odevzdal domácím puk. Ti pak svou další akci zmařili ofsajdem.

03:36

Bruslaři se sice dostali do útočného pásma, ale hráči na puku neměli moc komu přihrát a nevystřelili. Navíc se pak sami z pásma vyhnali.

02:22

Pokus Matěje Havlíčka od modré do chumlu hráčů se odrazil. Poté kotouč vyletěl ven mimo kluziště. Hra byla vykázána do středního pásma.

02:07

Po vhazování chytá do lapačky i jeho kolega naproti, Jakub Tichý.

01:45

Nyní hru zastavuje Šatného lapačka.

01:19

Dva obránci Bruslařů dokázali zabránit šanci dvěma hradeckým útočníkům.

00:40

V prvních momentech jsme viděli dva neúspěšné pokusy o průnik do útočného pásma, nejprve hostů, potom domácích, kteří se málem chytli do ofsajdové pasti.

00:01

BK Mladá Boleslav: Šatný (Král) – Křepelka, Jasečko, Rajgl (A), Hrouda, Žabka, Moravec D. – Sluka, Kredl, Gardoň, Peca, Pavlík, Půček, Polák, Hruška, Szturc (A), Haas, Strnádek, Plíšek (C)

Mountfield HK: Tichý (Žalčík) – Táborský, Beran, Boukal, Havlíček (C), Pelda, Jerman, Pinkas – Budina, Pajer, Jirků, Beneš Matěj (A), Novotný, Souček, Brožek, Moravec P., Beneš Michal

Rozhodčí: Wagner – Gabriel, Zmeškal.
Hokeji zdar, mládežnickému zvlášť. Dlouhá letní příprava je za námi a vše je připraveno ke startu ELIOD extraligy dorostu! V prvním kole, které dnes přinese až 14 zápasů, na sebe narazí BK Mladá Boleslav a Mountfield HK.

Oba celky na sebe v přípravě narazily dvakrát a v obou dvou zápasech zvítězila Mladá Boleslav rozdílem jediného gólu. Nejprve Bruslaři Východočechy porazili na jejich ledě 4:3 a poté je znovu porazili na turnaji v Pardubicích 3:2.

Pro diváky bude zajímavé sledovat, zda si Bruslaři vítěznou vlnu z přípravy přenesou i do sezóny. Hradec však v přípravě ukázal, že vyhrát venku nemusí být problém. Takže nás čeká napínavá bitva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

3:4

Branky a nahrávky: 44. Szturc (Gardoň), 45. Polák (Haas), 60. Jasečko (Moravec D., Polák) – 27. Brožek (Jirků, Boukal), 38. Beneš Michal (Pinkas, Budina), 46. Brožek (Jirků), 48. Souček

31:04 HKM 5+OK Beneš Matěj, faul kolenem+faul kolenem, odpyká Beran
33:29 MBL 5+OK Hrouda, zásah do hlavy nebo krku+zásah do hlavy nebo krku, odpyká Kredl
37:25 HKM 0:2 Beneš Michal (Pinkas, Budina)
43:36 MBL 1:2 Szturc (Gardoň)
44:19 MBL 2:2 Polák (Haas)
46:00 HKM 2:3 Brožek (Jirků)
47:13 HKM 2:4 Souček
49:29 MBL 2 Gardoň, faul loktem
50:00 HKM 2 Pajer, nedovolené bránění
52:45 HKM 2 Havlíček, podrážení