Tenis

Challenger Istanbul (tvrdý povrch)

Geoffrey Blancaneaux – Lukáš Rosol (6)

1:2 2:6, 6:3, 4:6

10.09.2019, 12:01 • Centrální kurt, Istanbul (TUR) • 2. kolo • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.18 1.62 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

4:6

Blancaneaux z forhendu napálil míček až do hrazení za kurtem. Je konec!

4:5

Rosol si natáhl soupeře na síť a pak výměnu i gem ukončil. Tohle zahrál chytře.

4:4

Rosolovi teď zkomplikovala situaci páska! Ta jeho úder tečovala tak, že to měl Francouz jednodušší a mohl Rosola prohodit. Je srovnáno.

3:4

Blancaneaux zkoušel úder zády ke kurtu mezi nohama, který proslavil například Roger Federer. Provedení ale dokonalé nebylo, míček skončil na síti. Lukáš Rosol tak otáčí skóre.

3:3

A je to tady! Blancaneaux zřejmě uspěchal forhend a míček poslal za boční lajnu. Rosol je zpět ve hře!

3:2

Rosol tenhle gem nakonec uhrál a snižuje stav.

3:1

Větší drama Blancaneaux nepřipustil a tak si nadále drží náskok jednoho brejku.

2:1

Blancaneaux se pokusil o bekhendový dropshot, ale míček nepřelezl přes pásku. Rosol tak snižuje.

2:0

Blancaneaux však zakončil gem esem a potvrzuje tak brejk z první hry.

1:0

Blancaneaux nabídnutou šanci využil! Vydal se k téčku a přesným úderem už nedal Rosolovi šanci.

6:3

Uvidíme třetí set! Geoffrey Blancaneaux dostal slajzovaným bekhendem Rosola k boční lajně a následný forhend napálil do protipohybu českého hráče, který se snažil vrátit na střed kurtu.

5:3

Lukáš Rosol tenhle gem zvládl, ale Blancaneaux jde servírovat na vítězství v setu.

5:2

Forhend Rosola doputoval do sítě. Blancaneaux potvrzuje předchozí brejk.

4:2

Lukáš Rosol poprvé v zápase přichází o svůj servis. Po příliš dlouhém forhendu má Blancaneaux nakročeno k zisku druhé sady!

3:2

Ve druhé sadě si zatím Blancaneaux drží servis a proto opět vede.

2:2

A důležitý gem Rosol končí přímým bodem ze servisu! Je vyrovnáno.

2:1

Blancaneaux uzavřel gem dalším kvalitním servisem.

1:1

Nyní už ne. Český tenista ho tentokrát ukončil.

1:0

Blancaneaux dokázal hrát v náběhu na síť z poměrně těžké pozice. Rosol tak musel zkoušet hodně složitý prohoz a míček už do kurtu nevměstnal. Blancaneaux tak přerušil Rosolovu sérii z první sady a konečně si připsal na své konto gem.

2:6

A přímým bodem první sadu končí!

2:5

Výtečně! Lukáš Rosol bere soupeři opět servis a po výměně stran bude servírovat na vítězství v prvním setu.

2:4

Rosol přestál náběh Francouze na síť a dostal se zpět do výměny. Nakonec v ní byl úspěšnější a potvrzuje tedy brejk z předchozí hry!

2:3

Geoffrey Blancaneaux ukončil gem dvojchybou a nyní se kvůli něčemu rozčiluje na umpirového rozhodčího.

2:2

Také Rosol si servis udržel a vyrovnal.

2:1

Teď měl Blancaneaux velké štěstí! Razantní forhend napálil do pásky, od které míček přeskočil na Rosolovu stanu kurtu. S tímhle nemohl český tenista už nic dělat. Škoda, Rosol měl v tomto gemu čtyři brejkboly.

1:1

Rosol ukončil gem esem a srovnává stav!

1:0

Blancaneaux sice musel na druhý servis, ale to mu nezabránilo, aby ukončil úvodní gem zápasu.