Menu

Hokej

World Roller Games (muži)

Česko – Slovensko

9:4

konec (2:1, 7:3)

11.07.2019, 17:15 • CEM Mar Bella, Barcelona • Čtvrtfinále • David Šimon (@David_Simon92)

Češi jdou do semifinále! Pohledné a gólově bohaté derby se Slovenskem vyznělo v jejich prospěch a mohou se radovat z postupu. V semifinálovém boji český tým čeká vítěz duelu mezi Španělskem a Kanadou. (18:27:33)

Konec zápasu.

39:59

Česko právě vstřelilo branku!
Poslední slovo má ale český tým. Do samostatného úniku se dostal PETR KAFKA, kterému už nezbýval čas na vymýšlení, a tak prostě napřáhl a propálil slovenského brankáře. Bez asistence.

39:32

Slovensko právě vstřelilo branku!
V poslední minutě se Slovensku daří snižovat manko. O čtvrtou branku se postaral PATRIK SZABÓ. Asistence: Andrej Mrázik.

39:09

Slovensko právě vstřelilo branku!
PATRIK SZABÓ ještě v poslední minutě koriguje skóre zápasu. Slovenský střelec dostal puk do jízdy a hodně prostoru, natlačil se před Frodla a křížnou střelou přesně vymetl šibenici. Asistence: Martin Žitňanský.

38:56

Zase Fiala. Tentokrát se prokličkoval až k nahrávce na Chamráda, před kterým se otevírala slovenská branka. Již překonaný Bohuš si musel oddechnout, když Chamrád nestřílel přesně.

38:35

Martin Fiala se šikovně dostal až před slovenskou branku a po naznačení zakončoval. Bohuš výborně zasáhl.

37:05

Česko právě vstřelilo branku!
Dobrou práci odvedl Bernad, kterému na zádech visel bránící protihráč a dokázal se natlačit až před branku, kam si najel ROBIN MALÝ, jenž se trefil pod víko slovenské branky. Asistence: Jakub Bernad.

36:35

Na českou branku se nalepil kotouč, jenže Frodl neváhal, aby jej vyrazil rozehrát.

35:40

Andrej Mrázik to zkusil z poměrně velké dálky, což nemohla Frodla rozhodit. Český brankář vyrazil.

34:18

Patrik Šebek se natlačil před slovenského hráče a z vrcholu kruhu mohl rovnou pálit na slovenskou branku. Bohuš se znovu vytáhl a rukavicí kotouč vytěsnil.

33:57

Fiala už hledal Chamráda před brankou, jenže tento pas stihl na poslední chvíli překazit slovenský obránce. Bohuš poté rychle zakryl kotouč lapačkou.

33:27

Slovensko právě vstřelilo branku!
V signalizované výhodě se slovenskému týmu povedlo alespoň snížit. Bednarič míchal s kotoučem v rohu a počkal si, než mu před branku najede DENIS TRENČAN, který bez obtíží zametl za Frodla. Asistence: Andrej Bednarič.

32:47

Malý přehrál kotouč na Loskota, který čekal na bodu pro vhazování a okamžitě střílel. Bohuš se roztáhl na brankovišti a stihl zasáhnout betonem.

32:19

Andrej Mrázik zkusil pozornost Frodla, jenže ten je na tomto šampionátu téměř neprůstřelný. Mrázik si na něj s touto střelou také nepřišel.

32:07

Česko právě vstřelilo branku!
Semifinále se českému týmu čím dál více přibližuje. FILIP KUŤÁK dostal pár okamžiků navíc na levém kruhu a ihned toho využil. Jeho svižná střela se otřela o tyč a zapadla za Bohuše. Asistence: Jakub Cik.

31:32

Boris Ertel to zkusil bekhendem z levého kruhu. Frodl se natlačil ke své tyči a soupeři nedovolil najít prostor v jeho postavení.

31:01

Češi teď mají při útocích hodně prostoru, Chamrád při přečíslení tří na jednoho dobře vybídl Zbořila, jeho slušnou střelu ale parádně vyčapal Bohuš.

29:58

Frodl oddechuje, když na něj nepříjemně mířil Nechala.

29:02

Jakub Cik vyslal svižný pokus, který Neumann vyrazil betonem. Z následné akce bez přípravy střílel Loskot, který rozvilnil jen boční síť na slovenské brance.

28:20

Ertel s Trenčanem nebezpečně operovali před Frodlem, který měl plné ruce práce.

27:10

Česko právě vstřelilo branku!
Akce tři na dva končí dalším gólem! Aleš Chamrád měl na ose hřiště dost prostoru na střelu, zamířil ale mimo. Puk se však odrazil k tyčce přesně před PATRIKA ŠEBKA, který zvyšuje na 6:1! Asistence: Aleš Chamrád.

26:53

Martin Uhnák si zpracoval skákavý kotouč za Frodlovou brankou a tlačil se do brankoviště. Český brankář si pomohl holí, jíž Uhnákovi zabránil v dalším postupu.

26:01

Marek Loskot málem přidal parádní gól! Loskot se od pravého mantinelu pustil do středu, protáhl se kolem bránícího hráče přes střed až na druhiu stranu, při zakončení bekhendem měl ale puk hodně daleko před sebou a nezvládl už trefit branku.

25:29

Česko právě vstřelilo branku!
Češi se radují popáté, když do slovenská branky prošla nenápadná střela JAKUBA CIKA, která byla možná ještě lehce tečována. Asistence: Filip Kuťák.

25:15

Fiala dostal pas do brankoviště ale stál k brankáři zády, a tak měl hodně složitou situaci. Neumann si poradil.

24:05

Pohledný slalom mezi slovenskými hráči předvedl Martin Fiala, jenž se dostal až před Vladimíra Neumanna. Ke gólovému zakončení ale akce nevedla, když si Neumann na zakončení chytře počkal.

23:27

Česko právě vstřelilo branku!
Vyčkávaná se českému týmu vyplatila. Malý vtrhl na slovenskou polovinu po levé straně, před brankou stál nachystaný PETR KAFKA, kterému adresoval milimetrově přesný pas a Kafka jej usměrnil za Neumanna. Asistence: Robin Malý.

22:24

Češi drží kotouč u své branky a vůbec nikam se neženou. Na druhé straně stojí rozestavěná slovenská čtveřice.

21:11

Chamrád v rychlosti dlouho naznačoval přihrávku na Fialu, nakonec ale zatáhl puk a prudce vystřelil, jeho střela ale mířila kousek vedle pravé tyče.

20:30

Česko právě vstřelilo branku!
Českému týmu vyšel znovu nástup. Slováci svou šanci na jedné straně zužitkovat nedokázali, a tak si najel před branku PETR KAFKA, kterému parádně naservíroval kotouč na hokejku Marek Loskot.

20:15

Slováci začali velkou šancí, Uhnáka výborně vychytal Frodl, k dorážce se ale dostal Szabó a puk Frodl jen těsně vyrazil nad branku!

20:01

Začal druhý poločas.
Polovina utkání utekla jako voda a český tým je v jednobrankovém vedení, které stihl vytvořit během úvodních dvou minut. Slovensku poté pomohl oddechový čas a podařilo se mu snížit. Pokračovalo se aktivní hrou z obou stran a na obou stranách zvonily tyče! Zbytek zápasu tak slibuje ještě hodně zajimavou podívanou.

20:00

První poločas skončil.

19:48

Jurík zahnal potenciální protiútok českého týmu a rovnou se opřel do střely, která přes blokujícího hráče v českém dresu neprošla. Juraj Jurík to tedy zkusil znovu, ale ani jeho druhá rána k Frodlovi nezamířila.

19:05

Češi jeli tři proti jednomu, Chamrád byl ale ve složité situaci a puk musel na Fialu hodit bekhendem žabičkou, Fialovi pak střela v obtížné situaci nesedla.

18:53

Adam Šimonič nabral rychlost a střílel z levého kruhu. Frodl nemusel zasahovat, když střela prošla vedle jeho branky.

18:27

Neumann likviduje další českou příležitost. Slovenský brankář je jednoznačně největší oporou svého týmu.

17:59

Vyloučení v týmu Slovensko (Ondrej Burzala – 2 min, držení).
Vyloučení v týmu Česko (Filip Kuťák – 2 min, držení).

17:35

Rubeš šel do protiútoku tři na dva a mezi kruhu posunul Kuťákovi. Ten dobře střílel a Neumannovi znovu pomohla tyč!

16:59

Šebek si narazil s Bernadem a najížděl si do předbrankového prostoru, soupeř mu ale zpracování znemožnil drobným potažením.

16:03

Nechala se pro sebe v tomto zápase typicky protáhl po mantinelu a zpoza branky bekhendem hledal spoluhráče, puk ale projel mezi holemi až zpět na polovinu Slováků.

15:12

Fiala objel celou útočnou polovinu, dostal se za branku a zpět před gólmana, střelou ale nepřekonal bránícího hráče.

13:55

Jakub Bernad skvěle našel Tomáše Rubeše, před kterým Neumann padal k zemi. Rubeš ale čekal příliš dlouho a gólovou situaci nedokázal využít.

12:48

Frodl zázračně! Uhnák si v situaci dva na jednoho parádně poradil s obráncem a poslal puk na najíždějícího Burzalu, jeho pokus k tyči ale Frodl vyrážečkou vytěsnil mimo!

12:18

Ostře střílel Juraj Jurík, proti kterému znovu vynikl český brankář Dominik Frodl. Slováci jsou hodně nebezpeční proti obhájcům světového titulu.

11:35

Kafka nabral rychlost na pravé straně, stáhl si puk víc do středu a kolem nohou obránce střílel, Neumannovi puk vypadl, slovenský gólman jej ale rychle přikryl.

11:22

Tyč zvoní také za Dominik Frodlem. Na střed hru strhnul Adam Šimonič a dobře vypálil na českou branku. Poté ještě i dorážel, ovšem to už si Frodl dokázal pohlídat, ač mu chvíli trvalo, než si našel kotouč.

10:42

Vladimír Neumann dobře viděl na střelu, kterou vyslal Martin Fiala. Hra se obrací a vpřed ihned směřují Slováci.

09:57

Obrovská šance Slováků, Bendarič se dostal s pukem do úniku a z trestné zároveň naskočil Žitňanský, situaci dva na jednoho řešil Bednarič nahrávkou, ta ale na zcela volného spoluhráče neprošla!

09:41

Slovensko v plném počtu.

09:31

Jakub Cik našel Tomáše Rubeše na pravé straně a po druhé v krátkém čase zvoní tyč na slovenské brance!

08:55

Bernad se dostal v rohu k puku a využil toho, že mu soupeři dali chvíli času, vyjel před branku, ale při snaze o zakončení už neměl dost prostoru a puk mu přeskočil čepel hole.

08:38

Filip Kuťák měl dostatek času, aby zamířil, jenže chyběl mu kousek, aby se mohl radovat. Jeho střela orazítkovala tyč!

07:55

Strýček hledal křižným pasem Loskota, který čekal na puk. Adresát ale přihrávku nedokázal zpracovat.

07:41

Vyloučení v týmu Slovensko (Martin Žitňanský – 2 min, zdržování hry).

06:32

Po upadnutí protihráče se kotouče za slovenskou brankou ujal Martin Fiala a pokoušel se přihrát spoluhráči před Neumannem. Pas ale nikdo nedokázal získat.

05:16

Ihned po vhazování se do střely opřel Tomáš Nechala a z vrcholu kruhu pořádně provětral Frodla, který ovšem prokázal své kvality a skvěle zasáhl lapačkou.

05:11

S další ránou přišel Patrik Szabó, který zakončoval z podobné pozice jako Žitňanský. Frodl kotouč kryje a přerušuje zároveň i hru.

04:43

Slováci jsou nyní aktivnější. Martin Žitňanský střílel z pravého kruhu a trefil Frodla do betonu.

04:04

Po další akci mohlo být i srovnáno. Denis Trenčan získal kotouč na polovině a mohl ještě využít spoluhráče, ovšem situaci řešil individuálně a s jeho střelou si Dominik Frodl poradil.

03:06

Slovensko právě vstřelilo branku!
Je sníženo. Podél pravého mantinelu se před branku tlačil Nechala, který kotouč poslal přes brankoviště k MARTINU UHNÁKOVI, jenž jej dopravil za Frodla. Asistence: Tomáš Nechala.

02:16

Češi drží kotouč a zároveň stíhají střídat. Do hry naskakuje čerstvá čtverka.

01:06

Slovensko polila ledová sprcha po dvou rychle inkasovaných brankách. Oddechový čas.

01:06

Česko právě vstřelilo branku!
Obrovská chyba slovenského týmu před vlastní brankou a je to už o dvě branky. MARTIN FIALA se dostal k volnému kotouči, brankář Neumann nestihl zareagovat a Fiala jej poslal za jeho záda. Asistence: Aleš Chamrád.

00:53

Česko právě vstřelilo branku!
Češi jdou do vedení! Nejdříve to sice hořelo na druhé straně, z prvního útoku ale skóruje český výběr. Loskot našel PATRIKA ŠEBKA, který z blízkosti prostřelil Neumanna! Asistence: Marek Loskot.

00:30

Uhnák se před Frodlem natahoval po puku a jen dobrá práce obránců mu znemožnila vystřelit.

00:01

Utkání právě začalo.
Do české branky jde Dominik Frodl, kterému bude krýt záda Daniel Brabec. Slovenskou klec bude strážit Vladimír Neumann. Slováci navlékli modrou sadu dresů, Češi nastupují v bílé.
Úvodní sestavy:

Česko: Frodl, Brabec – Strýček, Malý, Cik, Kuťák, Zbořil, Gremlica – Kafka, Bernad, Loskot, Chamrád, Rubeš, Fiala, Přibyl, Šebek.

Slovensko: Neumann (Bohus) – Uhnák, Žitňanský, Nechala, Valach, Szabó, Jurík, Burzala, Mrázik, Trenčan, Šimonič, Bednarič, Ertel.

Rozhodčí: Peters, Basso.
Češi ovládli skupinu A, do čtvrtfinále tak postoupili z první příčky. Postupně dokázali přehrát Itálii (2:1), rozstříleli Kanadu (9:1) a v závěrečném boji dokázali přehrát USA (4:2). Tyto výsledky je tak posunuli do čtvrtfinále proti kvalifikantovi, což znamená, že se obhájci světového titulu potkají ve federálním derby se Slovenskem.

Slováci měli poměrně snadnou skupinu a důležitý pro ně byl zejména zápas s Lotyšskem. Zápasy s Indií a Íránem totiž bez potíží zvládli. A v přímém boji o výhru ve skupině zdolali také Lotyšsko (4:2). Aby postoupili do play-off, museli zvládnout ještě dva zápasy. V prvním duelu zdolali přesvědčivě Brazílii (6:0) a v klíčovém duelu se do čtvrtfinále prodrali přes nebezpečnou Kolumbii (5:2).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Česko – Slovensko

9:4

konec (2:1, 7:3)

Zpět na online

Branky a nahrávky: 1. Šebek (Loskot), 2. Fiala (Chamrád), 21. Kafka (Loskot), 24. Kafka (Malý), 26. Cik (Kuťák), 28. Šebek (Chamrád), 33. Kuťák (Cik), 38. Malý (Bernad), 40. Kafka – 4. Uhnák (Nechala), 34. Trenčan (Bednarič), 40. Szabó (Žitňanský), 40. Szabó (Mrázik)

Česko: Frodl (Brabec) – Strýček, Malý, Cik, Kuťák, Zbořil, Gremlica – Kafka, Bernad, Loskot, Chamrád, Rubeš, Fiala, Přibyl, Šebek.

Slovensko: Neumann (30. Bohuš) – Uhnák, Žitňanský, Nechala, Valach, Szabó, Jurík, Burzala, Mrázik, Trenčan, Šimonič, Bednarič, Ertel.

Rozhodčí: Peters, Basso

Průběh zápasu
1. poločas
00:53 CZE 1:0 Šebek (Loskot)
01:06 CZE 2:0 Fiala (Chamrád)
03:06 SVK 2:1 Uhnák (Nechala)
07:41 SVK 2 Žitňanský, zdržování hry / zašlapování puku
17:59 SVK 2 Burzala, držení
CZE 2 Kuťák, držení
Přestávka po pol.
2. poločas
20:30 CZE 3:1 Kafka (Loskot)
23:27 CZE 4:1 Kafka (Malý)
25:29 CZE 5:1 Cik (Kuťák)
27:10 CZE 6:1 Šebek (Chamrád)
32:07 CZE 7:1 Kuťák (Cik)
33:27 SVK 7:2 Trenčan (Bednarič)
37:05 CZE 8:2 Malý (Bernad)
39:09 SVK 8:3 Szabó (Žitňanský)
39:32 SVK 8:4 Szabó (Mrázik)
39:59 CZE 9:4 Kafka
Konec