0:2

konec (0:2)

16.03.2019, 20:45 • Estadio Municipal de Butarque • 28. kolo • Petr Sumbal

Tipsport: 2.26 3.13 3.81 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera. (22:50:17)

Dnešní utkání sledovalo 9 873 diváků.
Utkání skončilo, Girona se postarala o mírné překvapení, když vyhrála na hřišti Leganés 2:0. Hosté předvedli zejména skvělý první poločas, ve kterém zadělali na své vítězství. Utkání rozhodl dvěma góly po parádních akcích Cristian Portugués, který tak jen potvrdil svou skvělou formu. Následně ještě hosté napálili tyč. Ve druhém poločase měli domácí optickou převahu, ale žádnou opravdu velkou šanci si nevypracovali.

90+5

90+4

Girona vyváží míč na útočnou polovinu a už je jasné, že dnes vyhraje.

90+3

Domácím už trochu tečou nervy, za zbytečný faul zezadu dostal žlutou kartu Guido Carrillo.

90+2

Ještě jeden míč před branku Girony poslal Vasilij Kravec, ale znovu žádného se svých spoluhráčů nenašel.

90+2

Girona zvládá poslední minuty zatím s přehledem, drží míč na svých kopačkách.

90+1

Nastavují se čtyři minuty.

90

Cristhian Stuani sice vyhrál hlavičkový souboj, ale míč prodloužil jen za sebe, kde byli hráči Leganés, takže se Girona bude znovu bránit.

88

Domácí se stále víc tlačí dopředu, ale zatím se jim nedaří vytvořit si takový tlak, aby měli hosté opravdu problémy.

87

Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Pedro Porro, přichází Aleix Garcia.

86

Júsuf Nasjrí sice skončil v pokutovém území na zemi, ale tedy o penaltě nemůže být řeč.

85

Znovu z levé strany centroval Kravec, ale tentokrát z toho není ani rohový kop.

84

Jasín Bunú je dnes velice jistý, poradil si i s další rohovým kopem Leganés, míč vyboxoval.

83

Centr z levé strany byl hodně špatný, vůbec se nepovedl Kravecovi.

81

Hosté postupovali ve dvou do brejku, Stuani ale nepřihrál Ponsovi nejlepší přihrávku a ten míč záhy ztratil.

80

Jasín Bunú si došel pro nakopnutý míč do vápna a navíc ho přitom ještě fauloval Michael Santos.

79

Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Borja García, přichází Jonás Ramalho.

77

Carles Planas sice ve středu pole skončil na trávníku, ale sudí faul nepíská. Bude se pokračovat autovým vhazováním.

75

Pere Pons si sice nabíhal na centr z pravé strany, ale ten míč byl příliš vysoký, Pons ho neměl šanci zasáhnout.

73

Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Martin Braithwaite, přichází Michael Santos.

72

Nabil El Zhar poslal dobrý centr na zadní tyč, ale obránci Girony si i s touto situací dokázali poradit.

71

Z dálky vypálil Óscar Rodríguez, ale vůbec netrefil branku.

70

Rozhodčí si všiml nedovoleného zákroku Júsufa Nasjrího, který si pomáhal ve výskoku loktem.

68

Následoval ještě rohový kop domácích, ten ale skončil v rukou brankáře Bunúa.

68

Rozehrávku přímého kopu si vzal na starosti Rubén Pérez a jeho míč propadl až do nebezpečného prostoru před branku. Nikomu se ale zakončit nakonec nepovedlo.

66

Centr Leganés z levé strany byl hodně přetažený, míč skončil je v zámezí.

65

Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Recio, přichází Guido Carrillo.

64

Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Valery Fernández, přichází Carles Planas.

63

Na trávníku zůstává ležet Cristhian Stuani a musí být ošetřen.

61

Rubén Pérez fauloval Ponse a dostává žluté napomenutí.

60

V posledních minutách se moc nehrálo, dočkali jsme se jen série nedovolených zákroků.

58

Martin Braithwaite byl tísněn, ale přesto se dokázal protlačit ke střele. Ta podle rozhodčího nebyla tečovaná.

57

Nabil El Zhar znovu centroval a tentokrát alespoň vybojoval rohový kop.

56

Júsuf Nasjrí odcentroval z pravé strany, ale ten centr se mu vůbec nepovedl, poslal míč jen do zámezí.

54

Jasín Bunú předvedl jistý zákrok proti střele, která na něj šla z levé strany.

53

Júsuf Nasjrí dostává žlutou kartu za ostrý nedovolený zákrok.

52

Júsuf Nasjrí ukázal, jak má rychlé nohy a unikal po pravém křídle. Ale nevyšlo mu ideálně zpracování, takže nakonec ani nevystřelil.

51

Girona se dostává k míči na vlastní polovině hřiště po faulu Nyoma.

49

Recio už se pokusil finální přihrávkou hledat spoluhráče ve vápna, ta mu ale nevyšla.

47

Teď už jsou s míčem na útočné polovině domácí, ale zatím docela daleko od branky soupeře.

46

Girona začíná druhý poločas hodně aktivně, ke střele se dostal Cristhian Stuani, ale jeho technické zakončení bylo nepřesné.

46

Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Diego Reyes, přichází Nabil El Zhar.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
První poločas je za námi, mnohem lépe vyšel hostům, Girona vede nad Leganés 2:0. Hosté měli parádní vstup do zápasu, už v třinácté minutě je poslal do vedení Cristian Portugués. Než se stihli domácí vzpamatovat, inkasovali ještě jednou, když se trefil opět Cristian Portugués. V závěru poločasu se hosté už radovali ze snížení, ale branky Nyoma kvůli ofsajdu neplatila.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+3

45+3

Žlutou kartu ještě dostává Vasilij Kravec za faul na Portua.

45+2

Nastavená porce jedné minuty mezitím vypršela.

45+2

45+2. Gól Nyoma neplatí.

45+2

Potvrzeno, gól Leganés neplatí.

45+1

Situaci řeší VAR. Ofsajdová situace byla hraniční a pak si možná Nyom přiťukl míč rukou.

45

Už to vypadalo, že je sníženo, ale podle rozhodčího byl Nyom v ofsajdu.

44

Kravec je v prvním poločase asi nejaktivnějším hráčem domácích. Jeho střelu z dálky ale Jasín Bunú bez problému pokryl.

41

Domácí se ubránili následnému rohovému kopu, inkasovat potřetí by už pro ně byla tragédie.

40

40. Juanpe napálil horní tyč.

40

Míč propadl až k Juanpemu, který míč okamžitě napálil směrem na branku, ale trefil jen břevno!

39

Rubén Pérez fauloval a hosté mají k dispozici další standardní situaci.

38

Martin Braithwaite dostává žlutou kartu, v hlavičkovém souboji si pomáhal rukama.

37

Akce Leganés je zastavena, rozhodčí zdvihl nad hlavu praporek, byl to ofsajd.

35

Allan Nyom zasáhl ve svém vápně míč rukou, ale rozhodčí penaltu nepíská.

34

K odraženému míči po standardní situaci se dostal Marc Muniesa a ranou z velké dálky překvapil Ivána Cuéllara.

33

Ještě než bude rozehrána standardní situace, řeší rozhodčí strkanice v pokutovém území Leganés.

32

Allan Nyom skluzem nezasáhl vůbec míč, ale jen soupeře, takže vidí po zásluze žlutou kartu.

31

V posledních minutích utkání trochu chybí větší akce, oba týmy trápí nepřesnosti v kombinaci.

30

Girona se pokusila dostat se dopředu jednoduchým nákopem, ten byl ale nepřesný, takže je z toho jen rozehrávka od branky domácích.

29

Hosté v tuto chvíli nikam nespěchají, zapojují do rozehrávky i brankáře Bunúa.

27

Po centru Nyoma se na druhé straně dostal k hlavičce Júsuf Nasjrí, ale netrefil branku.

26

Hosté šli znovu do rychlé protiakce, ale tentokrát jejich průnik po levém křídle k ničemu nevedl.

25

Kravecův centr z levé strany nebyl špatný a došlo i k zakončení. Ale brankář Jasín Bunú s ním neměl žádné problémy.

22

22. Cristian PORTUGUÉS - 0:2

22

Girona právě vstřelila branku!
Domácí jdou do vedení 2:0! Znovu předvedli rychlou akci, Stuani vysunul Fernándeze a ten našel výbornou přihrávkou před brankou CRISTIANA PORTUGUÉSE. Ten se už z blízky nemohl mýlit. Asistence: Valery Fernández.

21

Domácí se dostali k centru z pravé strany, ale vyrovnání z toho není, bude se jen kopat od branky.

18

Hra se teď hodně kouskuje, tentokrát se faulem provinil Vasilij Kravec, když protihráče zasáhl loktem

17

Marc Muniesa byl v souboji pozdě a za nevybíravý zákrok dostává žlutou kartu.

16

Rychlý úvodní gól by mohl zápasu určitě pomoci, Leganés se bude muset ještě více tlačit dopředu, hosté mohou spoléhat na rychlé protiútoky.

13

13. Cristian PORTUGUÉS - 0:1

13

Hostující CRISTIAN PORTUGUÉS dostál krásnou přihrávku, skoro by se chtělo říci českou uličkou, a střelou podél brankáře Cuéllara posílá hosty do vedení! Borja García.

12

Na šanci zatím stále čekáme, domácí mají územní převahu, ale zatím vystřelili pouze hosté.

9

Střela domácích zblokována na roh, ten pak hosté s přehledem odvrátili.

8

Po sérii chyb na obou stranách se dostal míč k hostujícímu brankáři a Bounou odkopl míč dopředu.

5

Hostující Portu po zákroku jednoho z domácích hráčů leží na zemi a svíjí se, ale hra pokračovala dál a nakonec se Portu sám zvedl a pokračuje ve hře.

3

Domácí zaútočili, ale z první akce se šance neurodila.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

CD Leganés: Cuéllar – Nyom, D. Reyes, Omeruo, Siovas – V. Kravec, Óscar Rodríguez, Recio, R. Pérez (C) – Braithwaite, Nasjrí.
Náhradníci: Lunin – Carrillo, El Zhar, Juanfran, Santos, Vesga.

Girona FC: Bunú – Porro, Alcalá, Juanpe, Muniesa – B. García, Pons, Granell (C), V. Fernández – Portugués, Stuani.
Náhradníci: Iraizoz – Doumbia, Aleix Garcia, Lozano, Planas, Ramalho.

Rozhodčí: Munuera Montero, Prieto López, Baena Espejo.
Girona FC

Girona má podobné ambice jako Leganés, také ona si hlavně chce udržet prvoligovou příslušnost, nejlépe se pohybovat v klidných vodách tabulky. V tuto chvíli je Girona v tabulce s jednatřiceti body na čtrnáctém místě. Náskok na sestup má tak jen šest bodů. Z posledních pěti utkání Girona hned tři vyhrála, naposledy ale padla doma 2:3 s Valencií. Na hřištích soupeřů Girona vyhrála už třikrát po sobě, naposledy překvapila Barcelonu, kterou porazila 1:0.
CD Leganés

Leganés patří ve Španělsku mezi průměrné kluby, jeho hlavním cílem je udržet se ve nejvyšší soutěži, případně hrát klidný střed tabulky. To se mu zatím daří, s třiatřiceti body se nachází na třináctém místě tabulky s náskokem osmi bodů na sestupové příčky. Z posledních čtyř utkání Leganés jen jednou vyhrál, naposledy prohrál 0:1 na hřišti Atlética Madrid. Doma uz ovšem Leganés devět utkání v řadě neprohral. Naposledy porazil doma Levante 1:0.
Zdravím a vitam všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 28. kola La Ligy mezi týmy CD Leganés a Girona FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.