po s.n. (2:1) (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)

16.02.2019, 08:00 • Fetisov Arena • Karel Jedlička

Tipsport: 1.9 4.1 3.41 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Statistiky zápasu:
Střely na bránu 47:35, vhazování 32:28, hity 5:6, čas v útoku 12:34-10:20, vyloučení 6:8, navíc Těreščenko (U) 10 minut, využití 1:0.

Česká stopa
Karel Kubát (VLD) 0+0, 2 střely, 2 trestné minuty, čas na ledě 16:13
Vojtěch Polák (VLD) 0+0, 5 střel, čas na ledě 16:18 (11:04:24)
Admiral si za velkou bojovnost zasloužil v dramatickém zápase vyhrát. V útočně vedené první třetině dvakrát inkasoval, pak mu dva sporné góly odvolali rozhodčí po zhlédnutí videa a nevyužil 93 vteřin přesilovky pět na tři. Nakonec však domácí hokejisté, kteří zasypali soupeřovy brankáře 47 přímými střelami, přece jen dokázali vyrovnat a obrat dotáhli do konce v samostatných nájezdech.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Admiral Vladivostok.

Autorem vítězné branky je KONSTANTIN GLAZAČEV.

6. série 2:1

Konstantin GLAZAČEV proměňuje. Domácí útočník vymetl šibenici a v šesté sérii nájezdů dokonává obrat Admiralu z 0:2 na 3:2.

6. série 1:1

Alexandr BURMISTROV neproměňuje. Šestá série začíná v opačném pořadí, Krasotkin oplácí.

5. série 1:1

Alexandr BURMISTROV proměňuje. Mečbol je odvrácen, Burmistrov parádně provedl bekhendový blafák.

Alexandr KONNOV

5. série 1:0

Alexandr KONNOV proměňuje. Lillehammer 1994 a Forsbergova paráda má svého následovatele!

4. série 0:0

Anton PAČIN neproměňuje. Trefuje gólmana do paže.

Vojtěch POLÁK neproměňuje. Českému centrovi při blafáku sklouzl kotouč od hole.

3. série 0:0

Pavel ŠEN neproměňuje. Opět vítězí brankář.

Konstantin GLAZAČEV neproměňuje. Zatím nejlepší nájezd, jenže proti byla tyčka.

2. série 0:0

Vladimir TKAČOV neproměňuje. Ani nejlepší hráč hostů nenašel mezírku mezi betony.

Sergej KOŇKOV neproměňuje. Trefil jen brankářovy betony.

1. série 0:0

Vladislav LUKIN neproměňuje. Položil si brankáře, z úhlu však už nedokázal trefit.

Jurij PETROV neproměňuje. Jeho blafák Tarasov vystihl.

Samostatné nájezdy začínají.
Ani pětiminutové prodloužení nerozhodlo, oba celky vyplýtvaly přesilovou hru a o vítězi zápasu rozhodnou samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:28

Krasotkin chytá pohotovou střelu Vladimira Tkačova z pokleku.

64:16

Ufa se nepřesnou přihrávkou na modré čáře připravuje o pásmo.

63:44

Oddechový čas pro hosty.

63:44

Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Ivan Miščenko – 2 min., podrážení).

62:40

Dvě vteřiny před návratem Koledova na led přikryl Tarasov kotouč lapačkou na ledě před dorážejícím Mereskinem.

61:49

Polák zavezl puk do útočného pásma, při české souhře si třikrát vyměnil kotouč s Kubátem, ale ex-litvínovský obránce pálí od modré nepřesně.

61:04

První nápor Salavat Julajev přežil a v oslabení 3 na 4 vyhazuje.

60:42

Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Pavel Koledov – 2 min., podrážení).

60:13

Po souboji s Koledovem napnul ufinskou síť nikoli pukem, nýbrž vlastním tělem domácí Konnov. Posunutá brána, na led míří technická četa.

60:01

Aktivně hrající domácí přežili sérii tří oslabení a sami dokázali konečně využít přesilovku a zaslouženě vyrovnat. 5181 diváků na Dálném východě tedy čeká ještě prodloužení a pokud v něm nepadne gól, tak i samostatné nájezdy.
Statistiky po třetí třetině:
Střely na bránu 42:33, vhazování 28:26, hity 5:6, čas v útoku 11:09-9:24, vyloučení 5:7, využití 1:0.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:46

59:46 Lukin trefuje pár vteřin před koncem tyč

59:46

Teď stáli při Admiralu všichni svatí, či spíše pravoslavné ikony. Po buly trefuje Vladislav Lukin tyč a odražený puk se zezadu dostává pod ležícího Krasotkina. 14 vteřin před koncem mohli domácí těžce vybojovaný výsledek zase ztratit.

58:40

Vladimir Butuzov už vyjel ze střelecké pozice, dokázal ale chytře zadovkou mezi nohama nabídnout šanci spoluhráčům. Krasotkin byl připravený a kotouč brankářskou holí vypíchnul.

58:16

Georgij Busarov se proháčkoval přes půl ledové plochy, nakonec švihem přestřelil.

56:25

Domácí dál útočí, remíza jim nestačí. Rybin zastavil obětavým pádem tvrdou ránu a Ufa se osvobozuje vyhozením.

55:27

Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Konečně využitá přesilovka – v době, kdy hosté měli tři hráče s hokejkou a Semjonova bez hole, ji zařídil bombou z mezikruží po Miščenkově přihrávce od mantinelu obránce ALEXANDR UGOĽNIKOV.
Asistence: Ivan Miščenko, Jurij Petrov.

55:27

55:27 Alexandr UGOLNIKOV - 2:2

55:22

Semjonov je bez hokejky, hosté mají při tlaku Admiralu jen tři ozbrojené hráče v obranném pásmu.

54:14

Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladislav Lukin – 2 min., vražení na hrazení).

53:49

Voronin v útočném pásmu nevyužil pádu couvajícího beka, akce Admiralu uvízla v rozích.

53:18

V pokračujícím tlaku po skončení přesilovky ještě střílel zápěstím Gleb Kuzmin, domácí brankář se ovšem dál překonává.

52:58

Admiral z posledních osmi minut strávil šest v oslabení, teď je znovu v plném počtu.

51:50

Baškirský celek rozestavěl přesilovkový lichoběžník, ale ke střele se nedostal a přichází i o pásmo.

50:58

Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Vasilij Strelcov – 2 min., vysoká hůl).

50:38

Jenže branka Ufy je opět prázdná, rozhodčí signalizuje zdviženou paží odložený trest a domácí čeká vzápětí další oslabení.

50:19

Mereskinův slalom v oslabení sice do cíle nedorazil, ale domácí přežili další hru v početní nevýhodě.

49:13

Krasotkin zblízka vychytal Šena a poradil si i s dorážkou.

48:47

Burmistrov zpoza brány nabil Těreščenkovi, jehož rána golfákem nebyla přesná.

48:25

Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Gleb Zajcev – 2 min., faul kolenem).

48:13

Zakázané uvolnění vrací hru před branku Vladivostoku.

47:32

Vladimir Butuzov zavezl kotouč do útočného pásma, po jeho přizvednuté střele do ochranné sítě přichází na řadu komerční přestávka.

46:52

Domácí přežili díky gumově mrštnému Krasotkinovi další oslabení a jsou v plném počtu.

45:41

Alexandr Burmistrov přihrává nalevo volnému Busarovovi a následuje další neskutečný zákrok Antona Krasotkina robinzonádou.

44:52

Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Karel Kubát – 2 min., podrážení).

44:36

Hosté hrají v poskytnuté výhodě šest na pět.

43:55

Útoky se střídají na obou stranách, ale pokaždé chybí finální přihrávka nebo lepší zpracování.

41:40

41:13

Z obou stran ostřelovali domácí Tarasova, v rychlém sledu na něj pálili zprava Polák a zleva Tatalin. Náhradní brankář Ufy obě rány vyrazil.

40:50

První řadě Vladivostoku se nepodařilo dostat s pukem do útočného pásma, domácí střídají.

40:01

Salavat Julajev Ufa do třetí třetiny vyměnil brankáře, místo Karejeva si stoupl do brány Daniil Tarasov.

40:01

Další třetina začne přibližně v 9:57.
V hodně rozkouskované prostřední části se rozhodčí nejprve deset minut radili o trestech za rvačku, po níž nakonec hráli domácí 93 vteřin přesilovku 5 na 3. Dva dosažené góly Vladivostoku po zhlédnutí videa však sudí zase odvolali, až v 38. minutě se povedl konečně regulérní kontaktní gól. Celá druhá třetina se nakonec protáhla na 53 minut, zatímco první byla hotová za 31 minut.
I třetí část, stejně jako druhou, začnou hosté v oslabení. Domácí budou mít na srovnání stavu ještě téměř celou přesilovku.
Statistiky po druhé třetině:
Střely na bránu 34:24, vhazování 24:16, hity 2:3, čas v útoku 8:19-4:54, vyloučení 2:6, bez využití.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:40

Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Maxim Rybin – 2 min., vysoká hůl).

39:15

Hosté vybojovali buly v útočném pásmu.

38:05

Nápor dálněvýchodní družiny neslábne, Vladimir Butuzov byl rychlejší než beci a tváří v tvář brankáři trefuje z pravého kruhu pro vhazování jen jeho výstroj.

37:42

Jurij Petrov číhal u zadní tyčky, Kozlovského prudký pas sklepl vedle.

37:17

Napotřetí už se povedl regulérní gól. Vasilij Streľcov si nabruslil podél pravého mantinelu a zpoza brány našel bekhendem před bránou ALEXANDRA KONNOVA, který zblízka zavěsil.
Asistence: Vasilij Streľcov, Denis Vicharev.

37:04

Admiral nepřestává útočit, Denis Vicharev od modré čáry gólmana neprostřelil.

35:52

Dnešní utkání sleduje 5181 diváků.

35:00

Další závar před brankou baškirského mužstva, i tentokrát ho hosté přežili a dorážející Jurij Petrov jen rezignovaně máchl rukou.

34:28

Ani podruhé není gól uznán, tentokrát kvůli přihrávce rukou.

34:28

34:28 neuznaný gól Vasilije Streľcova

34:28

Vasilij Streľcov z hranice brankoviště dorazil kotouč za Karejevova záda, domácí se radují ze snížení, ale možná předčasně. Rozhodčí za mohutného pískotu tribun ještě znovu míří prohlédnout situaci na videu.

33:45

Salavat Julajev vyhazuje na zakázané uvolnění.

33:31

Z druhé vlny najíždějící Vojtěch Polák nečekanou střelou těsně minul hostující klec.

32:34

Velmi nebezpečný brejk Ufy. Vladimir Bobyljov už mohl střílet, ale raději nechal brankáře povyjet a ještě posouval puk napravo lépe postavenému Čebykinovi. Tomu do rány padl poslední zbývající obránce a zastoupil na čáře gólmana.

31:18

A po pár vteřinách zasvítil semafor znovu po ráně Alexandra Ugoľnikova.

31:12

Od modré čáry zakončil rychlou souhru Admiralu obránce Tatalin příklepem po ledě, Karejev vytáhl pěkný zákrok lapačkou.

30:40

Neustálá přerušení úplně vyvedla hokejisty z tempa, úroveň zápasu šla oproti první třetině radikálně dolů. Domácí se vystavili do ofsajdu.

29:52

Krasotkin skáče rybičkou na led a zalehává kotouč před Šenem.

29:22

Po dlouhé rozkouskované pasáži a čtyřminutovém oslabení se dostává Ufa ke slovu, Nikolaj Čebykin ale spíše tahá čas v útočném pásmu a nechce se mu odevzdat kotouč spoluhráčům.

27:51

A končí i klasická přesilovka, čtyřminutový trest vypršel Těreščenkovi a na ledě je Daniil Skorikov, který ho zastoupil při osobním trestu.

27:09

Druhá třetina se hodně natahuje, deset minut se sudí radili o trestech po rvačce, pak se sledovalo video a teď pro změnu přichází na řadu zapuštění posunuté branky.

27:09

Vasilij Streľcov byl v plné rychlosti natlačen na ufinskou bránu, kterou doslova odpálil až k zadnímu hrazení.

25:55

4 vteřiny po vypršení přesilovky 5 na 3 se domácí Mereskin zblízka trefuje mezi betony, jenže rozhodčí prověřovali regulérnost gólu na videu a výsledek většinu fanoušků nepotěšil. Píská se postavení útočícího hráče v brankovišti a gól neplatí.

25:51

Jeden z vyloučených hráčů Ufy je na ledě, domácí nevyužili 93 vteřin převahy pět na tři.

25:35

Jenže dvojnásobná převaha vůbec nevychází, Ďjakov práskl hokejkou spíše o led než do puku a hosté vyhazují.

24:18

Konnov skáče na led, domácí mají více než minutu a půl přesilovky 5 na 3.

23:51

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Sergej Těreščenko – 2 min. + 10 min. osobní trest, hrubost).
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexej Semjonov – 2 min., hrubost).
Deset minut trvaly porady rozhodčích, kteří nakonec trestají pouze hostující hokejisty.

23:51

Dlouho se nehraje, rozhodčí mají velkou práci s odhalením všech prohřešků před rvačkou i během ní a radí se o vynesených trestech.

23:51

23:51 Sergej Mstitel Těreščenko zasahuje

23:51

Hromadná rvačka na ledě, čtyři přilby leží stranou, dvě dvojičky se od sebe snaží roztrhnout čároví rozhodčí. Největší práci mají s obrovitým Semjonovem. Ten se ve dvou na jednoho vydal mstít seknutí do brankáře. Když přesilovka, tak se vším všudy...

23:25

Domácí přežili nevídanou sérii šancí, Krasotkin sebou házel v bráně od tyče k tyči jak Lev Jašin a dokázal postupně vyrazit čtyři bomby příklepem, než dostal puk po Burmistrovově ráně do lapačky.

22:38

Přechod modré čáry hostům nevyšel, píská se ofsajd.

22:18

Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Alexandr Konnov.

22:15

Alexandr Konnov si ramenem odtlačil obránce a jednou rukou se pokoušel obhodit Karejeva, který mu kotouč brankářskou holí vypíchl.

21:32

Na druhé straně pálil tvrdě z levého kruhu Anton Pačin, první zákrok po přestávce připisuje Krasotkin.

21:06

Hosté už byli na ledě v plném počtu, když se Vladivostok dostal k pořádné souhře. Glazačev zpětnou přihrávkou po ledě našel Mereskina, který z mezikruží trefuje jen brankáře Ufy.

20:30

Ani po změně stran se domácím nedaří rozepsat přesilovkový vzorec.

20:01

Další třetina začne přibližně v 8:49.
Úvodní třetina přinesla útočný hokej se spoustou šancí na obou stranách a kdyby bylo skóre 4:4, těžko by se dalo gólmanům něco vyčítat. Do černého se trefili pouze dvakrát hosté, Vladivostok bude mít po přestávce ještě možnost minuty a dvou vteřin přesilové hry.
Statistiky první třetiny:

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:35

Domácí obránce Kozlovskij čeká za brankou na spoluhráče, kterým se snad nechce v závěru třetiny střídat, tak je rukou popohání.

19:02

Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Jurij Sergijenko – 2 min., podrážení). Zbytečný faul na Černikova ve středním pásmu.

17:10

Nedotažené útoky na obou stranách, hraje se nahoru-dolů ve velkém tempu.

16:20

14:58

Ve vlastním oslabení ujel do samostatného nájezdu Sergej Koňkov. Obránci nikde, situace připomínala trestné střílení. Útočník Admiralu vysekl bekhendový blafák, Karejev přicvakl beton k tyčce v posledním zlomku vteřiny.

14:32

Přesilovka mohla být okamžitě využitá, bombu z mezikruží vyrážel Krasotkin do strany a pak famózním zákrokem vychytal i z gólové pozice pálícího obránce Sergijenka.

14:20

Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Vladimir Butuzov – 2 min., podrážení).

13:04

Nabuzený Vladimir Tkačov přinutil pohotovou střelou nad ledem Krasotkina k rozkleku a zákroku pravým betonem.

12:21

Zaváhání brankáře Karejeva málem vedlo ke snížení. Celkem lehké nahození Sergeje Koňkova mu vypadlo z lapačky a k dorážce se z úhlu dostal Vojtěch Polák. Český centr však zblízka nedokázal umístit kotouč do poloodkryté brány.

11:59

Krasotkin si trochu zlepšil čísla semaforem proti střele od modré.

11:23

11:23 Alexandr BURMISTROV - 0:2

11:23

Ufa právě vstřelila branku!
Tkačov byl i u druhého gólu, když prohodil puk ze středu k pravému hrazení a odtud trefuje mistrovsky bližší šibenici ALEXANDR BURMISTROV.
Asistence: Vladimir Tkačov, Sergej Těreščenko.

10:11

Rychlý kontr Admiralu vedl Voronin, protáhl se po levém křídle a zakončení vzal za sebe, technický pokus ovšem Karejev vystihl.

9:56

Nahození pokryl v lapačce Krasotkin, vhazuje se znovu před domácí brankou.

8:42

8:42 Vladimir TKAČOV - 0:1

8:42

VLADIMIR TKAČOV naskočil na led z trestné lavice a svůj prohřešek rovnou odčinil vedoucím gólem. Nový člen zahajovací formace Šen vybojoval kotouč u mantinelu, Burmistrov posunul před bránu a tam Tkačov po krátkém oblouku zasunul bekhendovým blafákem po ledě za Krasotkinova záda.
Asistence: Alexandr Burmistrov, Pavel Šen.

8:16

Hosté v plném počtu. První přesilovka v zápase vyzněla do prázdna.

7:51

Až v samém závěru přesilovky se Admiral dostává do pásma, Glazačev z těžkého úhlu dobře mířeným švihem marně hledá skulinku u bližší tyče.

7:00

Salavat Julajev zatím zvládá oslabení bravurně a nepouští domácí mužstvo vůbec k ničemu.

6:16

Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladimir Tkačov – 2 min., podrážení). Zbytečný faul v útočném pásmu, kde si Tkačov dělal v rozporu s pravidly prostor ke střele.

5:11

Kirill Voronin si předvídavě nabruslil k tyčce, jenže nedokázal usměrnit prudký křížný pas a Vladivostok ztrácí pásmo.

4:23

Georgij Busarov dal při rychlé akci hostů bekhendem přihrávku na levé křídlo, Kuzminův pokus pokryl opět Krasotkin.

2:56

Nastřelený kotouč pokryl gólman Admiralu Krasotkin, vhazuje se před domácí brankou.

2:29

Začalo se pořádně zostra, šance stíhá šanci. Vladimir Butuzov dostal vynikající kolmici do jízdy a z pravé strany mířil na zadní tyčku, výtečným zákrokem vytěsnil jeho pokus Karejev.

1:30

A hned šance na druhé straně, zaútočil český obránce Karel Kubát a z mezikruží bekhendem nepřekonal Karejeva v brance Ufy.

0:55

Vladimir Tkačov dostal skvělou přihrávku na levý kruh a dokonce prostřelil mezi betony domácího brankáře, ten snad bruslí dokázal tečovat kotouč vedle tyčky, aniž sám věděl jak.

0:15

Čároví záhy pískají ofsajd domácích při pokusu přejít přes modrou čáru.

00:01

Na led nenápadně vyjeli hokejisté Ufy v zelenobílých dresech. Ovace vítají při nájezdu z hlavního tunelu domácí hráče v modrém, které hlasatel představuje jmenovitě.

Admiral Vladivostok: Krasotkin (Serebrjakov) – Kozlovskij, Miščenko, Patrikejev, Ugoľnikov, Kubát, Tatalin, Ďjakov, Karmaškov – Černikov, Petrov, Butuzov – Konnov, Vicharev, V. Streľcov – Koňkov, Polák, Zajcev – Glazačev, Mereskin, Voronin.

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Tarasov) – Semjonov, Těreščenko, Koledov, Sergijenko, Culygin, Garejev, Petrišev, Jelizarov – Tkačov, Burmistrov, Šen – Rybin, Soloduchin, Pačin – Busarov, Lukin, Kuzmin – Čebykin, Bobyljov, Skorikov.

Rozhodčí: Běljajev, Ansons – J. Streľcov, Viljugin.

Vladivostok – Ufa 3:0
Salavat Julajev Ufa (24-6-9-21, 153:135) naopak z posledních tří kol získal jediný bodík za prohru po prodloužení s Astanou. Na dálněvýchodním výjezdu podlehl Amuru v Chabarovsku a neuspěl ani v prvním ze dvou měření sil s Admiralem. Ve Východní konferenci má Ufa prakticky předplacené šesté místo, nahoru ani dolů se už neposune a zbytek základní části může pojmout čistě jako přípravu na play-off.
Na Dálném Východě se podruhé během 48 hodin utkají už vyřazení domácí s hostujícím celkem, který naopak ladí formu na play-off.
Admiral Vladivostok (16-4-5-33, 130:167) nabral bohužel pro něj příliš pozdě velmi slušnou formu a když už nezachrání postup do play-off, alespoň se vyhne nelichotivé vizitce nejslabšího klubu KHL. Z posledních pěti utkání čtyřikrát vyhrál v základní hrací době, podlehl pouze doma Omsku. Toto zaváhání napravil ve čtvrtek vítězstvím 3:0 nad Ufou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.

3:2

Branky a nahrávky: 38. Konnov (V. Strelcov, Vicharev), 56. Ugolnikov (Miščenko, J. Petrov), rozh. náj. Glazačev – 9. Tkačov (Burmistrov, Šen), 12. Burmistrov (Tkačov, S. Těreščenko)