To už je z tohoto zápasu vše. Někdy zase u NHL na počtenou! (04:55:50)

Tomáš Tatar (MTL) 1+0, 7 střel, čas na ledě 16:23
3. Pekka Rinne (NSH) 34 zák., 1 gól, 97,1%
Střely na branku – 38:35 (16:8, 11:21, 11:6)
Zblokované střely – 15:14
Vyhraná vhazování – 33:36
Trestné minuty – 6:6
Hity – 15:15
Hokejisté Nashvillu po třech porážkách v řadě zabrali a vítězí nad Montrealem výsledkem 3:1!

Hosté dnes doplatili především na koncovku, protože od druhé třetiny začali být aktivnější, ale první gól obdrželi oni, když se ve 30. minutě prosadil z dorážky Ryan Hartman. V závěrečné periodě nápor Habs pokračoval a ve 46. minutě výborný Rinne přeci jen inkasoval. Proti zakončení Tomáše Tatara do odkryté klece už nic dělat nemohl. Inkasovaný gól ale Predátory probudil. Ve 49. minutě jim tak vrátil vedení tvrdou střelou Brian Boyle a o chvíli později ještě pojistil skóre po pěkné souhře Viktor Arvidsson. Canadiens už pak nepomohla ani více než dvouminutová power play.

59:28

A je z toho naopak zakázané uvolnění Montrealu! Price se musí vrátit do své branky.

59:23

Další šikovné domácí vyhození. Hosté musejí hrát.

58:53

Forsberg teď vyhodil takovým obloučkem, který se snesl do středního pásma. Čas utíká.

58:32

Zakázané uvolnění Preds.

58:11

Josiho vyhození tentokrát dobruslil Arvidsson a tak se nemůže pískat icing. Domácí ale nedokázali ohrozit prázdnou branku soupeře.

57:58

Roman Josi minul opuštěnou klec Montrealu. Je z toho zakázané uvolnění.

57:42

Branka Habs je prázdná!

57:41

Oddechový čas Montrealu...

57:41

Price našel dlouhou rozehrávkou Tomáše Tatara. Ten si vyměnil puk s Maxem Domim a z bezprostřední blízkosti pálil na Rinneho. Domácí gólman svému týmu udržel dvoubrankový náskok!

57:22

Brian Boyle bojoval v rohu kluziště s Weberem. Ten vyhrál souboj tělo na tělo.

56:50

Domácí se teď spokojili s tím, že dostali puk do středního pásma. Canadiens utíká čas.

55:52

Max Domi přenechal kotouč Sheovi Weberovi, jehož bomba od modré těsně minula Rinneho branku. Puk se pak od mantinelu odrazil k Victorovi Metemu, jenž z úhlu netrefil odkrytou klec!

55:28

Puk opustil hrací plochu. Čas na poslední reklamní přestávku.

55:00

Do konce třetí třetiny zbývá pět minut. Preds vedou o dvě branky.

54:07

Zakázané uvolnění Canadiens.

53:55

Ellis rozjel Ryana Hartmana, který se snažil prokličkovat až do zakončení, ale byl vytlačen mimo střelecký úhel. Poté pálil od modré právě obránce Ryan Ellis a Price přerušil hru.

53:24

Domácí jsou už v plném počtu a zase blíže vítězství.

Staňte se fanoušky NHL.cz!

52:56

Domácí vyhazují!

52:26

Ránu Jonathana Drouina tečoval Tomáš Tarar. Rinne puk vyrazil a obránce Hamhuis následně kotouč zasunul pod jeho betony.

51:54

Kotkaniemi nabil mezi kruhy Joelovi Armiovi. Ten neprostřelil Rinneho.

51:23

Vyloučení v týmu Nashville Predators (Roman Josi – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

51:00

51:00 Viktor ARVIDSSON - 3:1

51:00

Nashville právě vstřelil branku!
A je to o dvě branky! Tohle navíc domácí sehráli nádherně! Ve středním pásmu získal puk Ryan Johansen, který si ho v útočné třetině narazil s Ryanem Ellisem. Poté kotouč naservíroval na vzdálenější tyčku VIKTORU ARVIDSSONOVI a ten už to měl poměrně snadné – 3:1. Asistence: Ryan Johansen a Ryan Ellis.

49:53

Domácí tedy opět vedou. Tenhle gól by pro ně mohla být velká vzpruha do zbytku duelu.

48:36

48:36 Brian BOYLE - 2:1

48:36

Od chvíle, kdy jsem domácí lehce zkritizoval, se Preds nadechli k náporu, který korunují vedoucím gólem! Roman Josi zavezl puk do útočného pásma a u modré čáry ho přenechal Subbanovi. Ten udělal to samé pro BRIANA BOYLA a ten bombou po ledě z osy hřiště propálil Price – 2:1. Asistence: P. K. Subban a Roman Josi.

48:05

Nyní pozlobili hostující obranu Arvidsson s Johansenem, ale pro Price to dobře dopadlo.

47:34

Hosté jsou opět na kotouči. Hráči Nashvillu postrádají lehkost.

46:50

Hostům bylo tentokrát odpískáno postavení mimo hru.

46:22

Carey Price svým zákrokem přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.

45:26

45:26 Tomáš TATAR - 1:1

45:26

Montreal právě vstřelil branku!
Teď už hosté vyrvávají! Andrew Shaw se ocitl s pukem před Rinnem, ještě ale nahrával TOMÁŠOVI TATAROVI a ten už zakončoval do odkryté části branky. Slovenský útočník svůj zásah oslavil valentýnským srdíčkem. Asistence: Andrew Shaw a Jordie Benn.

45:00

44:55

Habs opět v oslabení zahrozili. Střelu Joela Armiy vyrazil Rinne a následně přikryl puk, který se odrazil od zadního mantinelu.

44:37

Hosté teď dokonce vyrazily do přečíslení 2 na 1. Phillip Danault to řešil střelou z pravého kruhu, která orazítkovala bližší tyčku!

44:16

Domácím se dnes přesilovky nedaří, Montreal vyhazuje.

43:49

Puk byl nyní sražen do ochranné sítě. V bolestivém předklonu odjel na střídačku Brian Boyle, kterého zasáhl Shea Weber holí do citlivých míst. Rozhodčí to ale neviděli.

43:17

Hosté v oslabení zaútočili. Puk vyvezl Danault a ke střele se dostal Lehkonen. Finský útočník trefil Arvidssona.

42:59

Dale Weise trefil hokejkou do brady Yannicka Webera. Domácí si tak zahrají přesilovku.

42:32

Z levé strany pálil Kevin Fiala. Obránce mu vložil do rány hůl a Price tak nemusel zasahovat.

42:18

Ve středním pásmu se dostal k puku Kyle Turris. Domácí útočník následně nabral rychlost, přejel útočnou modrou a vystřelil. Price zasáhl lapačkou.

41:28

Po vyhraném buly přiťukl Hamhuis puk Subbanovi. Ten od modré neprostřelil Price.

41:24

Arvidsson našel zajímavou přihrávkou Ryana Johansena. Jeho střelu srazil do ochranné sítě obránce Petry.

41:03

Domácí protiútok skončil ofsajdem.

40:55

Hosté vstoupili také do třetí třetiny náporem. Teď ho přerušil Rinne, v jehož výstroji zůstal puk po střele Gallaghera.

Hity – 9:11
Druhá třetina je u konce. Výrazně aktivnější v ní byli Canadiens, ale do vedení šli paradoxně domácí hráči. Ve 30. minutě potrestal špatnou rozehrávku soupeře Ryan Hartman, který dorazil puk za Price po střele Smithe. Hrdinou druhé části utkání je ale především brankář Predátorů Pekka Rinne, jenž v ní úspěšně čelil 21 střelám Montrealu.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:53

Zakázané uvolnění Montrealu. Ještě se tedy bude vhazovat v útočném pásmu Predátorů.

39:27

Z ostrého úhlu střílel Kevin Fiala. Poté ještě dorážel jeho spoluhráč Colton Sissons a tentokrát se měl co ohánět Price!

39:04

Běží už poslední minuta druhé třetiny. Josi si vyměnil puk s Ellisem a nahodil puk na Price. Ten přerušil hru.

38:44

Další zákrok Rinneho. Ten čelil ve druhé části 20 střelám!

38:05

38:05 Skvělý Rinne pokryl dorážku Shawa.

38:05

Oba brankáři ukazují, že jsou elitou NHL! Nyní se vyznamenal Rinne, který se vrhl proti dorážce Andrewa Shawa, který měl před sebou už prázdnou branku. Domácí gólman teď chytil jasný gól!

37:16

37:16 Arvidsson v samostatném úniku nepřelstil Price.

37:16

Viktor Arvidsson zablokoval střelu Petryho a puk se mu odrazil tak šikovně, že mohl jet sám na Price. Zvolil forhendovou kličku, ovšem hostující brankář kotouč vytěsnil mimo svou branku!

37:09

Puk byl zašlápnut za brankou Nashvillu. Vhazovat by se mělo před Rinnem.

36:13

Do šance se nyní dostali domácí! Turris našel před brankou volného Kevina Fialu, který ztroskotal na výborném zákroku brankáře Price.

35:32

Pekka Rinne je ve druhé třetině mnohem zaměstnanějším gólmanem, přesto drží čisté konto. Teď vyrazil střelu Tomáše Tatara.

34:52

Hostům byla odpískána přihrávka rukou a tak jsou vykázáni z útočného pásma.

34:40

Po pravém křídle se prodral do zakončení Nate Thompson. Jeho střela končí v klíně Pekky Rinneho a zařazena tak může být další reklamní pauza.

33:45

Vyrovnání měl na holi Jeff Petry. Zblízka nedostal puk přes levý beton a levou ruku brankáře Rinneho!

33:02

Filip Forsberg se s pukem proháčkoval až na levý kruh. Z poměrně těžkého úhlu zamířil vedle bližší tyčky.

32:20

Dobrou střelou se prezentoval P. K. Subban. Price ale stačil zasáhnout.

31:48

Hosté si nerozuměli v útočném pásmu. Zaútočit mohou Preds.

31:17

Od modré čáry střílel Ryan Ellis. Střelu domácího obránce pokryl Price.

30:18

Habs se okamžitě snažili vyrovnat a Rinne se měl co ohánět! Dokázal pokrýt i šanci Nicolase Deslaurierse, který zakončoval zblízka bekhendem. Nyní tu máme reklamní pauzu.

29:49

29:49 Ryan HARTMAN - 1:0

29:49

Domácí se ve druhé třetině v podstatě jen bránili, ale nyní udeřili! Ryan Hartman zachytil ve středním pásmu špatnou hostující rozehrávku a předal puk Craigovi Smithovi. Ten z pravé strany Price neprostřelil, ovšem vyražený kotouč si našel právě RYAN HARTMAN a bekhendem ho vrátil za záda hostujícího gólmana. Asistence: Craig Smith.

29:29

Další zákrok Rinneho. Ten si sáhl lapačkou pro Bennovu střelu od modré čáry.

29:23

Závar před domácí brankou, který vyřešil Pekka Rinne. Jestli byli domácí v první třetině aktivnější, tak ve druhé mají herně jasně navrch hosté. Ti už i vedou na střely na branku.

29:11

Domácí jsou v plném počtu. Po střele Brendana Gallaghera z pravé strany přerušil hru Rinne.

28:58

Tentokrát domácí osvobodil Forsberg.

28:36

Ryan Ellis tečoval hostující přihrávku a dostal tak kotouč do středního pásma!

28:05

Z mezikruží střílel Jesperi Kotkaniemi, Rinne puk vyrazil do rohu.

27:37

Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.

27:26

Colton Sissons se snažil obejít Sheu Webera, který ho před sebe nepustil. Domácí alespoň ušetřili cenné sekundy z oslabení.

27:10

Jenže právě Kevin Fiala se dopustil podrážení. Přesilovka Canadiens začne po reklamní přestávce.

26:50

Kyle Turris našel z rohu kluziště Kevina Fialu. Ten donutil Price vůbec k prvnímu zákroku ve druhé třetině!

26:00

Domácí kontrovali střelou Yannicka Webera. Ta se ale nevešla mezi tyče.

25:01

Hosté jsou ve druhé třetině jasně lepší! Joel Armia nyní nastřelil tyčku!

24:50

Střely na branku ve 2. třetině – 0:7.

24:37

Puk nyní skončil až v hledišti. Vhazuje se ve středním pásmu.

24:13

Další práce pro Rinneho! Nahození Webera se snažil uklidit za jeho záda Tomáš Tatar. Rinne se ale stačil přesunout proti ose střely a znovu byl na místě.

24:06

To Rinne si na druhé straně musel připsat další zákrok. Pokryl střelu Phillipa Danaulta.

23:48

Ani po střele Filipa Forsberga nemusel Price zasahovat. Puk byl sražen do rohu.

23:08

Čtvrtá domácí řada se s pukem dostala až za branku soupeře, ale ohrožení brankáře Price nepřišlo. Teď už opět drží kotouč Habs.

22:37

Od levého mantinelu vystřelil obránce Brett Kulak, Rinne má puk v lapačce. Nápor Montrealu pokračuje.

21:54

Další střela Tatara, kterou ukryl Rinne ve výstroji. Hosté začali druhou třetinu velice aktivně!

21:47

Přes obránce střílel Tomáš Tatar. Jeho pokus vyrazil Rinne lapačkou.

21:24

Hosté se snažili přečíslit obranu soupeře. Petrymu však kotouč utekl do rohu.

20:27

Brendan Gallagher se natlačil před branku a byla z toho dobrá šance. Hostující útočník ale ani nadvakrát bekhendem nedostal kotouč za Rinneho!

Hity – 5:5
Skončila rozhodně zajímavá první třetina, byť jsme gól neviděli. Aktivnější byl domácí Nashville, jehož hráči zasypali brankáře Price 16 střelami, ale hostující maskovaný muž vše pochytal. Ani Habs několik nadějných příležitostí nevyužili a tak musíme na góly čekat minimálně do druhé části zápasu.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:42

Hosté si v útočném pásmu rychle vyměnili puk a Nicolas Deslauriers se ocitl v dobré příležitosti. Mířil mezi betony a Rinne si nebyl jistý, zda mu puk mezi nimi neprošel. Nakonec zůstal někde pod jeho výstrojí.

19:01

Poslední minuta první třetiny...

18:50

Roman Josi v útočném pásmu přenesl hru na Briana Boyla, proti jehož střele se stačil přemístit Price!

18:11

Nahození Turrise z rohu hřiště si našel Price, který drží puk v lapačce.

17:50

Domácí teď byli dlouho usazeni v útočném pásmu. Tlak Nashvillu přerušil Carey Price, který zalehl volný puk.

Střely na branku – 14:6.

16:34

Na ose hřiště se opřel do puku z voleje Max Domi. Domácí branku minul.

16:09

15:07

Nahození Ryana Ellise bylo ještě tečováno. Price reagoval na poslední chvíli!

14:51

Puk putoval na levý kruh na Filipa Forsberga, který vystřelil. Price svým zákrokem přerušil hru.

14:35

Hostům se opět podařilo vyhodit.

14:20

Domácí prohráli buly a tak na úvod přesilovky přišli o pásmo.

14:08

Za držení je vyloučen hostující Artturi Lehkonen. Predátoři si tak zahrají druhou dnešní přesilovku.

13:34

Roman Josi připravil šanci pro Filipa Forsberga, který zakončoval z mezikruží. Jeho střela však byla sražena do ochranné sítě.

12:55

Nahození Matta Irwina před brankou šikovně tečoval Brian Boyle. Puk ale trefil Price do hrudi!

12:23

Z ostrého úhlu zakončoval obránce Matt Irwin. Hostující branku minul.

12:14

Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. To je důvod pro další přerušení hry.

11:54

Puk ale získali domácí, kteří se usadili v útočném pásmu. Od modré nakonec vystřelil Kyle Turris a Price puk podržel v rukavici.

11:33

Hráči Montrealu nyní rozehrávají další útočnou akci. Ta začíná od obránců.

10:55

Hosté se pomalu osmělují. Rinne musel reagovat na zakončení Gallaghera.

10:45

Jonathan Drouin vypálil z levého kruhu a Rinne měl co dělat. Následovaly totiž ještě dorážky hráčů Montrealu, se kterými si finský gólman Nashvillu nakonec poradil! Přesilovka Habs již skončila, teď tu máme reklamní přestávku.

10:21

Další domácí vyhození.

10:15

Snaha hostů vrátit se do útočného pásma skončila ofsajdem.

09:59

Domácí opět vyhazují, postaral se o to Brian Boyle.

09:32

Z vrcholu levého kruhu pálil Shea Weber, Rinne byl na místě. Vzápětí vyhodil Bonino.

08:44

Za držení hole je vyloučen Ryan Johansen. Šance pro hosty na provětrání brankáře Rinneho.

08:31

Ke své pověstné dělovce napřáhl hostující obránce Shea Weber. Branku ale netrefil.

08:01

Z osy hřiště pálil z voleje Viktor Arvidsson. Price měl levý beton na místě.

07:55

Přesilovka domácích skončila. Nyní tu máme reklamní přestávku.

07:49

Přesilová hra spíše zabrzdila nápor Nashvillu, vůbec se totiž domácím nepovedla. 4 sekundy před jejím koncem se Preds dopustili ofsajdu.

07:17

Hosté opět vyhazují.

06:43

Price za brankou zbrzdil nahozený puk a jeho spoluhráči pak mohli vyhodit.

05:59

Od modré čáry střílel P. K. Subban. Price vyráží.

05:53

Brendan Gallagher zasáhl vysokou holí domácího Grimaldiho. Uvidíme tedy přesilovku Predátorů.

05:22

Domácí si nyní nerozuměli na útočné modré. Subban zahnal Dana Hamhuise do středního pásma.

04:51

Lehkonen vyvezl puk k modré čáře a nahodil ho za domácí branku. Na víc se hráči Montrealu v ofenzivě nezmohli.

04:14

Predátoři nadále aktivně forčekují a hosté nemají čas na rozehrávku. Habs jsou tedy pod tlakem.

03:13

Vůbec první zákrok pro Pekku Rinneho. Domácí brankář vyrazil ránu Tomáše Tatara.

03:03

Hamhuis přišel ve středním pásmu o kotouč a z toho mohl těžit Brendan Gallagher. Do jeho střely vložil hokejku Subban a puk skončil v ochranné síti.

02:46

Kotouč zavezl do útočného pásma P. K. Subban. Bývalý bek Canadiens ho nakonec i nastřelil na Price, který černou pryž přidržel pod lapačkou.

02:16

Domácí vedou na střely už 6:0!

01:40

Preds pokračují v náporu. Hned dvakrát pálil Kyle Turris a Carey Price si musel připsat další zákroky.

00:35

Hodně ostrý nástup domácích! Další střela Craiga Smithe skončila v Priceově lapačce.

00:30

První šance pro domácí! Z pravé strany tvrdě pálil obránce Yannick Weber a Price kotouč vyrazil před sebe. K dorážce se tak dostal Craig Smith, puk propadl Priceovi mezi betony a zastavila ho až tyčka!

00:01

Veškeré oficiality už jsou za námi, na řadě je úvodní buly.
Ze sestavy Preds na poslední chvíli vypadl obránce Mattias Ekholm, kterého vyřadila nemoc. Jeho místo zaujme Matt Irwin.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – P. K. Subban, Ellis (A), Josi (C), Y. Weber, Hamhuis, Irwin – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg (A) – C. Smith, Bonino, Fiala – Hartman, B. Boyle, Sissons – Järnkrok, Turris, Grimaldi.

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – S. Weber (C), Mete, Petry (A), Reilly, Jo. Benn, Kulak – Gallagher (A), Danault, Drouin – A. Shaw, Domi, Tatar – Armia, Kotkaniemi, Lehkonen – Weise, N. Thompson, Deslauriers.

Rozhodčí: McIsaac, Hebert – Galloway, Suchánek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tomáš Tatar (MTL) – 55 zápasů, 43 bodů (17+23)

Nashville Predators:
Hráči Nashvillu v této sezóně nasbírali zatím 71 bodů a v tabulce Západní konference jim patří čtvrté místo. Postup do vyřazovacích bojů už by jim opravdu utéci neměl. Na výhru Preds ale čekají už tři zápasy. Postupně totiž podlehli 2:3 v St. Louis, doma 4:5 v prodloužení stejnému soupeři a naposledy padli 2:3 s Detroitem. Predátoři budou postrádat zraněného Zaca Rinalda, potrestaného Austina Watsona a možná také dalšího maroda, Miikku Salomäkiho.