Perth Glory FC – Western Sydney Wanderers FC

4:3

konec (0:1)

13.01.2019, 10:00 • 13. kolo • Adam Dořák

Viděli jsme bombastický druhý poločas! Ten nabídl strhující podívanou. Domácí začali aktivně, ale díky své díře v obraně inkasovali druhou branku a soupeř měl pohodlné dvou brankové vedení. Domácí však dokázali rychle odpovědět a snížili na 1:2! Perth nadále pokračoval ve své aktivní hře, ale opět doplatil na děravou obranu a soupeř si vrátil dvou brankové vedení. Perthu se podruhé podařil husarský kousek a velmi brzy přišla další snižující branka -2:3! Aby toho nebylo málo, Perth byl na koni ještě více a velmi brzy přišlo vyrovnání! Strhující koncovka druhého poločasu však nekončila a domácí se ujali poprvé vedení v zápase, když dokázali proměnit nařízený pokutový kop! Perth následně dokázal ubránit toto vydřené vedení a po pěkném zápase (zejména druhého poločasu) nakonec slaví tří bodové vítězství. (12:06:27)
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 5:2. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:12.

90+6

90+6

Hosté zahrávali ještě rohový kop, který byl přetažený.

90+5

Přihrávku z pravé strany nakonec dokázal obránce Perthu zastavit a ihned odkopává míč.

90+5

Poslední minuta nastaveného času. Míč na půlící čáře a hosté budou vhazovat aut.

90+3

Až nyní se daří hostům zaútočit, ale obrana Perthu zvládla nyní ubránit tuto situaci.

90+2

Perthu se však zatím stále daří držet míč na polovině svého soupeře.

90+1

Druhý poločas je nastaven o pět minut. To je poměrně dostatek času pro hostující celek k případnému vyrovnání.

90

Faul na polovině hostí a domácí budou zahrávat standardní situaci, se kterou nebudou rozhodně pospíchat.

89

Perth kombinuje s míčem na vlastní polovině. Uvidíme ještě nějaké drama?

88

Domácím se zatím bez problémů daří držet jedno brankový náskok.

87

Střídání v týmu Western Sydney Wanderers FC: ze hřiště odchází Yeboah, přichází Sotirio.

87

Žlutou kartu dostává Santalab (Perth Glory FC).

86

86. Juande JUANDE - 4:3

86

Perth Glory právě vstřelilo branku!
Pokutový kop bez větších problémů proměňuje JUANDE JUANDE. Tak tomu říkám otočení zápasu!

85

A podívejme se! Pro domácí celek je odpískaná penalta!

82

82. Andy KEOGH - 3:3

82

Neuvěřitelné! Domácí nakonec vyrovnávají stav zápasu a po pěkné rychlé akci z pravé strany přišla přesná přihrávka Franjice před branku a ANDY KEOGH již problém míč dorazit do branky. No, tak teď budou domácí výrazně na koni a uvidíme, jestli se jim ve zbytku zápasu podaří dotáhnout zápas do vítězství.

81

Střídání v týmu Perth Glory FC: ze hřiště odchází Ferreira, přichází Santalab.

79

79. Ivan FRANJIC - 2:3

79

Brankově bohatý druhý poločas pokračuje nadále a domácí opět rychle odpovídají na branku svého soupeře. První střela šla do horní tyčky, od které se míč odrazil zpět před branku. Suman se snažil co mohl, ale na dorážku už zkrátka nestačil. Autorem branky je IVAN FRANJIC.

77

77. Abraham MAJOK - 1:3

77

Tým Sydney Wanderers právě vstřelil branku! Perth si opět nepohlídal své zadní vrátka a za obranu přišla přihrávka na Yeboaha, který stál na hranici ofsajdu. Nakonec pomezní neukázal ofsajd a Yeboah mířil již sám na branku z pravé strany. Nakonec se rozhodl pro přihrávku na střed vápna, kde dorážel nabíhající ABRAHAMA MAJOK.

75

Žlutou kartu dostává Mourdoukoutas (Western Sydney Wanderers FC).

74

Tu si domácí nakonec rozehráli přihrávkou do strany a hráč Perthu se snažil dostat do střelecké pozice. Nakonec vystřelil, ale přímo do klubka hráčů stojících před brankou.

73

Faul před hranicí pokutového území a bude následovat nebezpečná standardní situace pro domácí celek.

71

Domácí pokračují ve svých útočných choutkách a po brzké kontaktní brance jim ještě svitla naděje v tomto zápase.

70

70. Diego CASTRO - 1:2

70

Domácí se nakonec z rohového kopu prosazují. Po skrumáží před brankou se k odraženému míči dostal hráč domácích, který vystřelil z hranice šestnáctky. Suman dokázal vyrazit před sebe, ale zde pohotově zakončil do branky DIEGO CASTRO. Branka byla ještě kontrolována videem a nakonec uznána. Bylo zde podezření na ofsajdové postavení.

69

Franjic se dostal do zakončení, jeho pokus byl sražen na rohový kop.

67

67. Roly BONEVACIA - 0:2

67

Tým Sydney Wanderers právě vstřelil branku! Hostující celek nyní zcela využil otevřené obrany Perthu a v přečíslení to vykombinoval parádně. Na konci celé akce byl ROLY BONEVACIA, který ze středu vápna zakončuje přízemní střelou k pravé tyči.

66

...dobrý centr z rohového kopu, ale před brankou hostí nedokázal nikdo z domácích zpracovat míč.

65

Ferreira a jeho zakončení bylo sražené na rohový kop...

64

Obránce domácích nyní bravurně dokázal vyřešit situaci ve vlastním pokutovém území. Soupeř na něj vehementně dotíral, avšak hráč se elegantně kolem něj obtočil a vyváží míč.

63

Tohle byla dlouhá pobídka pro Brimmera. Odkop od branky Westernu.

62

Střídání v týmu Western Sydney Wanderers FC: ze hřiště odchází Fitzgerald, přichází Mahazi.

61

Ten končí zakončením Franjice z pravé strany a Suman připraven u své levé tyčky.

60

Centr na přední tyči byl ihned odhlavičkován a již jsou tu domácí se svým dalším útokem.

59

Rohový kop ze strany hostí, míč jen proletěl kolem branky a bude následovat roh z druhé strany.

58

Po delší době se do zakončení dostali i hosté. Střela míří nad branku. Reddy jen kontroloval dráhu míče.

56

O tom, že domácí jsou od inkasované branky výrazně aktivnější, svědčí i držení míče, které je nyní 65:35% ve prospěch Perthu.

55

Hráč domácích to ještě stihl a dokázal odcentrovat před branku. Avšak nyní jen obránce hostí, který hlavičkou odklízí míč do bezpečí.

54

Další závar před brankou hostí, první střelu dokázal Suman vyrazit. Dokázal reagovat i na dorážku, která už však přišla z ofsajdu.

53

Míč byl ihned po centru odražen a Keogh se snažil rychle zaútočit, nakonec byl faulován.

53

Brimmer je dnes druhým hráčem zápasu, který vidí žlutý kartónek.

52

Standardní situace hostí ze střední vzdálenosti.

51

Dobrá pobídka z pravé strany a před brankou Sydney moc nechybělo, aby míč někdo z řad domácího celku doklepl do branky.

49

Franjic nestačil ani odcentrovat míč a byl u postranní čáry tvrdě faulován.

48

Domácí vstoupili do začátku druhého poločasu ofenzivně naladěni. Jejich pokus po levé straně končí zakončením mimo tři tyče hostující branky.

46

Střídání v týmu Perth Glory FC: ze hřiště odchází Lowry, přichází Davidson.
Střídání v týmu Perth Glory FC: ze hřiště odchází Chianese, přichází Castro.

46

První poločas přinesl překvapivě aktivnější hru hostí, kteří si dokázali vytvářet více šancí směrem na branku soupeře. Nakonec se dokázali skrze rohový kop jednou prosadit a určili poločasový výsledek 0:1! Po inkasované brance se Perth herně zvedl a uvidíme, jestli ve své aktivitě budou pokračovat i ve druhém poločase.

45+4

45+3

Blíží se závěr nastavené doby, ve které měli míč pouze domácí, ale ti se nedokázali dopracovat k žádnému nebezpečnému zakončení.

45+2

Hlavní sudí se rozhodl první poločas prodloužit o tři minuty! Může za to dlouhé ošetřování O´Dohertyho.

45+1

Baccus dostává jako první muž tohoto zápasu žlutou kartu.

45

Domácí u míče, ale pohybují se s ním v blízkosti půlící čáry.

43

Centr z pravé strany byl hodně přetažený. Domácí hráč se snažil vybojovat alespoň rohový kop, nakonec je však hostům přisouzen odkop od jejich branky.

42

Blíží se konec první půle a na domácích jde vidět snaha o rychlé vyrovnání.

41

Střela z hranice šestnáctky se nakonec nedostala až k brankáři hostí a obrana skvěle dokázala míč srazit.

39

39. Kwame YEBOAH - 0:1

39

Tým Sydney Wanderers právě vstřelil branku! Avizovaná předpověď se naplnila. Hosté zahrávali rohový kop, před brankou vznikla menší skrumáž a nakonec hlavička KWAMEHO YEBOAHA končí v síti.

38

Domácí si koledují o inkasovanou branku. Další pohodlný přechod soupeře do vápna. Zde byl centrován míč před branku a zakončení z první míří mimo branku. Avšak další dobrý útočný výpad hostí po pravé straně hřiště. Tam mají domácí velké mezery.

36

Ten přichází záhy, avšak nepřesný centr a bude následovat odkop brankáře Sumana.

35

Perthu se daří držet míč a jejich kombinace zatím nepřináší nebezpečný útočný výpad.

33

Domácí hráči po zisku míče se snaží uklidnit svou hru.

32

Kamau dobře přihrával na nabíhajícího Yeboaha, který zakončoval k levé tyči. Reddy se ukázal dalším výborným zákrokem!

31

Obrana domácích si poradila s dlouhým nákopem na pravou stranu.

29

Vše už vypadá v pořádku a daný hráč bude moci pokračovat ve hře. Perth i nadále bojuje o míč, který má jeho soupeř.

28

Menší nepříjemnost pro domácího hráče, který dostal v těsné blízkosti míčem do oblasti břicha a těžce rozdýchává toto nastřelení.

27

Hamill a jeho pokus po levé straně. Avšak nakonec mu utíká míč do zázemí a z této akce nebude nic vážného.

25

Perth, jakožto první celek tabulky, zatím nepředvádí dobrou hru. Jejich soupeř je aktivnější na míči a také v podnikání útočných snah.

23

V posledních minutách postrádáme pohlednou útočnou akci se zakončením. Nyní je to spíše taková nakopávaná z jedné strany na druhou.

22

Domácí se nyní tlačí více do útoku, avšak jejich snaha končí většinou na hranici šestnáctky soupeře.

20

Avšak rychlý protiútok Perthu nakonec neslavil úspěch.

20

Reddy likviduje pohotové zakončení hostujícího celku a ihned rychle rozehrává na pravou stranu hřiště.

19

Opět se pokračuje ve hře. Míč se pohybuje na půlící čáře.

18

O´Doherty nebude moci pokračovat a je tu brzké střídání hostí. Na jeho místo nastupuje Majok.

17

Momentálně se již téměř dvě minuty nehraje, O´Doherty sedí na trávníku a očividně má nějaké problémy v oblasti hlavy.

15

Dobrá táhlá střela ze střední vzdálenosti, kterou Suman nadvakrát musel krotit.

14

Baccus se dostal rychle po pravé straně do útočné akce, nakonec zakončoval, ale spíše to byla z nouze ctnost a jeho zakončení nepřineslo žádné nebezpečí pro domácí celek.

12

Obránce Perthu dobře provedl své obranné povinnosti a dokázal nakonec míč odehrát tak, aby neskončil na rohovém kopu. Vhazování pro hostující celek.

11

Po delší připravě byla tato situace nakonec rozehrána na krátko. Následoval centr z pravé strany, který však byl přetažený. Obrana domácích následně odvrací míč do bezpečí.

9

Hosté budou mít nyní možnost standardní situace ze střední vzdálenosti...

8

Hosté jsou momentálně aktivnějším týmem a snaží se aktivně útočit. Soupeři se daří jejich počínání zastavovat před jejich vlastní šestnáctkou.

7

Wanderers a jejich snaha o ohrožení brankáře Reddyho. Jejich zakončení však přichází z velké vzdálenosti a pro Reddyho není problém zachytávat tyhle míče.

5

První velká šance domácího celku, kdy se po centru z pravé strany vložil do hlavičky Keogh a jeho pokus jde těsně mimo levou tyčku!

4

Faul hostů a domácí celek bude rozehrávat z vlastní poloviny.

3

Domácí se snaží uprostřed hřiště kombinovat...soupeř zatím bez problémů zvládá zadržovat jejich pokus o útočnou snahu.

2

Oba celky začaly aktivně směrem dopředu, ale zatím nevznikla žádná ohrožující situace před jednou či druhou brankou.

1

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

4:3

konec (0:1)

Branky: 70. Castro, 79. Franjic, 82. Keogh, 86. Juande (pen.) – 39. Yeboah, 67. Bonevacia, 77. Majok

Karty:   53. Brimmer (PEG), 87. Santalab (PEG) – 45+1. Baccus (WSW), 75. Mourdoukoutas (WSW)

Perth Glory FC: Reddy – Grant, Lowry (46. Davidson), Mrcela – Franjic, Juande, Brimmer, Neville – Chianese (46. Castro), Keogh, Ferreira (81. Santalab).
Náhradníci: Velaphi – Santalab, Kilkenny, Davidson, Castro

Western Sydney Wanderers FC: Suman – Russell, Mourdoukoutas, Hamill, Elrich – Baccus, O´Doherty (18. Majok) – Kamau, Fitzgerald (62. Mahazi), Bonevacia – Yeboah (87. Sotirio).
Náhradníci: Janjetovic – Cordier, Mahazi, Majok, Sotirio

Rozhodčí: K. Ams