0:2

konec (0:1)

12.01.2019, 10:30 • Xaverov, Horní Počernice • Skupina A • Libor Kokoška

To je z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou. (12:36:54)
Votroci vyhrávají i druhý zápas v Tipsport Lize a stávají se žhavými kandidáty na prvenství ve své skupině.

Už v 11. minutě ze strany propálil Tvrdoně Vízek. Do poločasu toho k vidění už ale moc nebylo a ani druhá část sobotního mače nenabídlo moc pohledného fotbalu. Martinec v 65. trefil hlavičkou tyč. O pět minut později využil Kropáček obrovské chyby v ústecké obraně a lobem poslal míč do sítě Army.

90+1

90+1

Další roh pro Ústí.

90+1

I roh hradečtí fotbalisté dokázali ubránit, z ústeckého obležení se ale neprobojovali.

90+1

Z centru Ústí bude nakonec roh.

90

Nastavuje se jedna minuta.

90

Kvída za tvrdý faul dostává žlutou. Ústí navíc bude kopat zajímavý volný kop.

89

Střílený centr Mahra končí vysoko nad brankou.

88

Peterka tvrdě přejel svého soupeře a dostal zaslouženou žlutou kartu.

88

Nepřesný ústecký pas končí až u Vízka.

87

Kropáček faulován. Votroci ale místo centru do vápna rozehrávají na vlastní polovinu.

86

Votroci kombinují a získávají cenný čas do konce utkání.

85

Kateřiňák zkusil nacentrovat, trefil ale pouze obránce před sebou.

84

Rychlý hradecký brejk zakončoval Kateřiňák, klička do strany mu nevyšla podle představ a do střely mu nohu ještě stihl vložit ústecký obránce.

83

Procházkův střílený centr končí sražený za brankou Votroků. Roh pro Armu.

82

Vízek se štěstím vyrazil střelu Bílka z rohu šestnáctky. Ústí teď bude kopat roh.

81

Hradec se v útoku moc dlouho neohřál a Ústí opět obléhá hradecku branku.

81

Pas na Procházku byl až moc vysoký. Hradec bude házet aut.

81

Janoušek nenašel žádného ze svých nabíhajících spoluhráčů v přečíslení 4 na 3 a místo toho odevzdal balón nejbližšímu obránci.

80

A na fotbalové hřiště se začíná snášet jemný déšť.

79

Mahr to zkouší z dálky, přestřeluje.

78

Peterka si zkušeně pohlídal míč mířící do zámezí .Teď navíc obral Kropáčka balón.

77

Ústí má teď trochu navrch. Do žádné větší šance se Arma ale zatím ještě nedostala.

76

Střela Ústí! Opět mimo branku!

75

Vízek uklízí přemrštěný ústecký pas za obranu odkopem do zámezí.

74

Kropáček stihl hodně dlouhý pas za obranu. Do střely své nabíhající spoluhráče ale nakonec neposlal. Teď už Ústí má zase míč na svých kopačkách.

73

Střídání v týmu FK Ústí nad Labem: ze hřiště odchází Brak, přichází Příhonský.

72

Po vyraženém centru a kratší kombinací před hradeckým vápnem se Arma dopouští útočného faulu na jednoho z obránců v souboji ve vápně.

71

Centr Richtra z pravé strany skončil sražený za hradeckou brankou. Tohle bude roh.

70

70. KROPÁČEK - 0:2

70

Hradec Králové právě vstřelil branku!
Obrovské chyby Ústí využívá René Kropáček, který levačkou lobuje ústeckého gólmana a trefou pod víko posílá Hradec do dvoubrankového vedení.

69

Zajímavý ústecký útok končí centrem z pravé strany a hlavičkou těsně vedle branky!

68

Kateřiňák obětavě dobíhal míč mířící do zámezí, nakonec ho ale nestihl.

67

Martinec už málem unikal na osamoceného ústeckého gólmana, za pět minut dvanáct mu ale míč skluzem vypíchl Vojtěch Brak.

66

Šup byl u míče málem rychleji než Vízek, hradecký brankář si se složitou situací nakonec poradil.

65

Hradec se kombinací vyhání až na vlastní polovinu.

64

Centr z úrovně vápna se dobře zatočil až na zadní tyč, kde už čekal Martinec, který hlavičkoval do břevna!

63

Kopečný nejdřív nízkým centrem našel pouze bránícího Bílka, pak si ale došel pro faul, který se nemusel pískat.

62

Kropáček ve vzdušném souboji udeřil Braka do hlavy. Faul, po kterém bude Ústí rozehrávat z vlastní poloviny.

61

Hradec ztrácí svou dominanci na hřišti. Martinec navíc opět tvrdě fauluje a koleduje si o červenou.

60

Daniel Procházka je na pas na levé křídlo moc pomalý a nechává si míč utéct do zámezí.

59

Martinec v souboji přejel Peterku a vysloužil si žlutou kartu.

59

Daniel Procházka se dostal do zajímavé střelecké pozice, Vízek ani tentokrát nemusel zasahovat, jelikož se do střely vložil jeden z bránicích hráčů.

58

Střídající Miloš Kopečný nejdřív ztratil míč a pak sám i fauloval.

57

Janoušek centrem z hloubi pole našel Kropáčka, který vyskočil výš než jeho obránce a hlavičkou jen těsně minul pravou tyč.

56

Vízek našel v útoku Mahra, ten ale nedokázal těžký balón zpracovat.

56

Hradec je teď jasně aktivnějším celkem.

55

Janoušek pílí přízemní dělovku z dálky. Míč jde sice doprostřed branky, Tvrdoň je ale vůbec rád, že ho aspoň napodruhé chytá.

55

Brak šlapákem fauloval Kropáčka. Míč pro Hradec, který takřka z půlky možná požene míč do vápna.

54

Jiří Kateřiňák vzal přečíslení tři na dva na sebe a zpoza šestnáctky placírkou vystřelil. Branku minul o dobrý půl metr.

53

Velmi nepřesná přihrávka za ústeckou obranu končí v hromadě sněhu za brankou Tvrdoně.

52

Obrovská hrubka v ústecké kombinaci není potrestána. Centr z levé strany ani nedoputoval do vápna, nýbrž skončil za brankou.

51

Kropáček ve vápně stažen na zem, podle rozhodčího šel na trávník ale až moc dobrovolně a o žádný fau lse tak nejednalo.

51

Střídající Richter lapen v ofsajdu.

50

Brak zkušeně obešel svého protihráče a založil ústecký brejk.

49

Hradecká obrana ukazuje své kvality a po zisku míče kombinuje na vlastní polovině.

49

Centr propadl hloučkem hráčů až na zem, pohotovější byli obránci, kteří poslali ihned míč na ústecké útočníky do brejku.

48

Tři přihrávky a centr z pravé strany. Tak vypadal hradecký útok, který teď bude pokračovat rohem

48

Faul skoro na půlce a volný kop pro Hradec.

47

Vojtěch Brak se pokusil o průnikovou přihrávku po laně, míč skončil v zámezí.

47

Mič získává ústí a kombinuji v obranné čtyřce.

46

Votroci zahajují druhou polovinu dnešního mače.

46

První poločas je za námi. Krom povedené střely hradeckého Šípka v 11. minutě není k vidění vůbec nic. Oba týmy se trápí ve finální fázi hry a míč tak mají na nohách častěji brankáři než útočníci obou týmů. Skvěle hraje hradecký Finěk přes kterého dnes nepřešel jediný ústecký útok.

45

45

Dvořák se vlastním driblinkem vyhnal do autu.

44

Míč opět u Tvrdoně.

44

Kvída v souboji přejel Šmehýla. Rozhodčí si teď s hradeckým fotbalistou něco vyjasňuje a vypadá to, že podruhé to už bude žlutá karta.

43

Krátký opět v ofsajdu.

42

Roh na krátko končí u Miskoviče, který špatným zpracováním ztrácí míč a posílá Votroky do zajímavého brejku.

42

Finěk v těžké situaci ve vápně v obklíčení dvou útočníků vybojoval míč a poslal ho za vlastní branku. Roh pro Armu.

41

Šmehýl sice neprocpal přihrávku na své spoluhráče do útoku, nakonec ale aspoň vybojoval aut.

40

Ústí v útoku moc dlouho nevydrželo a po několik nepřesných přihrávkách se vyhnalo do autu. U míče je po nepřesném hradeckém výkopu už ale opět Tvrdoň, který rozehrává další akci Army.

39

Útočný faul Votroků ukončuje rodící se gólovou šanci.

38

Šmehýl poslal Dvořáka po levé straně do vápna, ústecký fotbalista poslal na Vízka střílený centr, který nakonec nadělal mnohem víc paseky, než by vůbec asi sám Dvořák očekával. Vízek měl míč chvíli po sebou, nakonec ho ale dokázal do náručí uklidit.

38

Do hradecké kombinace se zapojil i Vízek, který kousek od postranní lajny neřešil zrovna dvakrát komfortní situaci.

37

Tvrdoň vyhazuje přes polovinu hřiště, kde našel nabíhajícího Krátkého. Celá ústecká kombinace ale po několika přihrávkách opět končí Vízkovi v náručí.

36

Brilantní přihrávku Kateřiňáka mířící na úplně volného Šípka se štěstím srazil jeden z ústeckých beků.

35

Přihrávka na Miskoviče mířící za hradeckou obranu skončila u vybíhajícího Vízka.

34

Finěk dnes hraje prim a opět je tím, kdo zastavil rodící se ústecký útok.

33

Ústecká rozehrávka se posouvá až k Tvrdoňovi, který míč odkopl daleku na soupeřovu polovinu.

33

Hradečtí fotbalisté tahají za záchranou páku a zastavují rodící se brejk Ústí.

32

Martinec si nadělal špatným zpracováním velké problémy v obraně, po ztrátě míče Krátkému odcentrovat nedovolil a sám napravil svou chybu.

30

Krátký zkušeně vystihl kombinaci Votroků po levém křídle.

30

Jeden z hradeckých hráčů dostal míč v ofsajdu.

29

Hlavičkový souboj na polovině Ústí. Nakonec z toho bude aut pro Votroky.

28

Vízek odkopl míč z nelehké pozice do autu.

28

Kateřiňák byl při svém pokusu utéct do brejku faulován.

27

Finěk si připisuje dva důležité obranné zákroky.

26

Radek Dvořák v úniku na levém křídle centroval, netrefil ale míč vůbec ideálně a ten se tak po zemi svezl až do náruče Vízka.

25

Pro centr z pravé strany si vyskočil Tvrdoň, nakonec ho jen prodloužil k ústeckým obráncům na druhé straně hřiště.

23

Dvořák nejprve špatným zpracováním ztratil v útoku míč, pak ale zatlačil na Fiňka tak, až ho donutil odkopnout míč do autu. Ten nakonec bude házet Hradec, jelikož se míče naposled dotkl ústecký útočník.

21

Hradecká kombinace se stahuje až k Vízkovi, který vše řeší dobrým odkopem na levou straně hřiště.

20

Janoušek zkusil poslal Šípka za ústeckou obranu, u míče byl ale nakonec jako první Tvrdoň.

19

Ústečtí hráči si teď nerozuměli a špatnou přihrávkou zakopli míč do autu.

19

Tvrdoňův dalekonosný odkop skončil až u jeho brankářského kolegy na druhé straně hřiště

18

Tak to nevypadá vůbec hezky. Jakub Šípek se s někým asi srazil ramenem a zůstal ležet na zemi. Už ale vstává a pokračuje ve hře.

17

Pro vysoký centr si nakonec vyskočil Vízek, který vyboxoval míč do bezpečí.

17

Kvída hlavičkuje pouze k ústeckým protihráčům, ty teď navíc po faulu na Krátkého budou kopat zajímavý volný kop.

16

Leibl opět u míče! Koloběžkou si povodil jednoho obránce, pak vystřelil pouze do předním stojícího beka.

15

Centr z pravé strany těsně přeletěl nabíhajícího Leibla, který tak málem dal gól svým bývalým spoluhráčům.

14

Šmehýl si nedokázal zpracovat míč mířící na úroveň pasu a odkopl si ho do autu.

13

Hradecká obrana nachytala Krátkého v ofsajdu.

11

11. ŠÍPEK - 0:1

11

A je tu první branka utkání! JAKUB ŠÍPEK dobrou střelou překonává Tvrdoně a přidává druhou branku v přípravě!

9

Tvrdoň teď musel řešit nepřesnou ústeckou kombinaci riskantním skluzem.

8

Pro centr z pravé strany si vybíhá Tvrdoň.

7

Krátký zkusil na levém křídle najít nabíhající Šupa, přihrávku ale nezamířil vůbec přesně. Hradec bude házet aut.

7

Další nepřesná hradecká kombinace v útoku končí u Tvrdoně.

6

Zajímavá akce modro-bílých fotbalistů. Šup byl u přihrávky za hradeckou obranu ale o něco později než Vízek.

5

Firbacher zkusil nacentrovat z pravé strany, nízký centr našel hned prvního ústeckého obránce.

4

Vzdušný souboj ve středu hřiště vyhrává Martinec, hlavičkou našel pouze své soupeře z Ústí.

4

Ústí posílá míč až k Tvrdoňovi.

3

Urma nacentroval do ústeckého vápna. Tam na míč už ale čekal Brak.

2

Firbacher dostal míč do vápna, levačkou ale Tvrdoně z nadějné pozice nepřekonal.

1

Bílek vystihl hradeckou kombinaci a sklepnutím na Tvrdoně uklidnil ústeckou rozehrávku.

1

Šup našel přihrávkou ze středového kruhu Dvořáka, je rozehráno.

1

Úvodní výkop bude mít na starost Ústí.
Ústí nastoupí v modro-bíle pruhovaných dresech, fotbalisté z Hradce přijeli v černých dresech.
Hráči už přicházejí z kabin na hřiště. Utkání mezi Ústím a Votroky během pár minut započne.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Bílek, Šmehýl, Pimpara, Nágl, Miskovič, Krátký, Šup, Dvořák, Peterka, Brak
Náhradníci: Příhonský, Valenta, Matějka, Procházka, Richter, Kingue, Lindr

FC Hradec Králové: Vízek – Finěk, Kvída, Martinec, Urma, Janoušek, Kateřiňák, Černý, Leibl, Šípek, Firbacher
Náhradníci: Kropáček, Mahr, Kopečný, Plašil, Ottmar

Rozhodčí: Martin Nenadál – Milan Flimmel, Dušan Pospíšil.
Ještě jednou Vás zdravíme, tentokrát už přímo z Počernic, kde za několik minut začne další utkání Tipsport Ligy.. Všem fanouškům přejeme příjemný sportovní zážitek.
FC HRADEC KRÁLOVÉ

Votroci mají velké ambice a chtějí postoupit do první ligy. Jsou třetí a drží se na poslední barážové pozici. Na první České Budějovice, které teď mají průběžně jistý postup do první ligy, ztrácí už pět bodů. Na čtvrtý Varnsdorf mají Votroci náskok jednoho bodu.

I Hradec hlásí nové posily, z Ústí Votroky posílí defenzivní univerzál Michal Leibl. S hradeckým celkem se navíc připravuje mladoboleslavský Jiří Kateřiňák, jehož přestup z první ligy ale ještě není vyřešený.

Do přípravy se zapojí i Jakub Šípek a brankář Patrik Vízek, kteří se vrátili z hostování. Jan Mahr a Filip Firbacher se do přípravy "A" týmu zapojili z juniorky.

Hradecký celek naopak opustil brankář Jan Stejskal, který odešel sbírat zkušenosti do prvoligové Boleslavi. Na hostování do Vítkovic byl poslán Jirka Miker, který nebyl v Hradci dostatečně herně zatížen.

Hradec čeká zajímavý přátelské utkání s Mladou Boleslaví, na konci ledna Votroky čeká soustředění ve Špindlerově Mlýně.

Na úvod Tipsport Ligy Votroci překvapili prvoligovou Příbram. Po konci hostování v Chrudimi se skvěle uvedl Šípek gólem ve 29. minutě. Ve 64. minutě dával druhý gól Hradce Kopečný. Na finální skóre 2:1 upravil Januška.

Hradec se bude muset obejít bez Filipa Zorvany, Adama Vlkanova, Martina Matouška a Michala Trávníčka, kteří jsou zranění.
FK ÚSTÍ NAD LABEM

Ústí už osm let patří k pravidelným účastníkům druhé ligy. Před rokem z toho bylo až desáté místo, letos je ale severočeský celek šestý a na barážové pozice, které uzavírá právě Hradec Králové, ztrácí pouze pět bodů.

Arma přivedla už čtyři hráče, Marek Strada a Michal Bílek v Ústí už na podzim hostovali z prvoligových Teplic, před zimní přípravou se v Ústí dohodli na tříleté smlouvě. Do severočeského celku z Teplic přichází i obránce Michal Šimeček, který bude v druhé lize působit minimálně do konce sezóny, kdy končí i jeho hostování. Z Litoměřicka dostal šanci nastartovat svou kariéru Jan Štefko.

V minulých dnech navíc Arma oznámila příchod slovenského bývalého mládežnického reprezentanta Šimona Šmehýla, který byl na trhu volným hráčem a Matěje Valenty, který bude působit v Ústí na hostování z pražské Slavie. Do přípravy se zapojí i trojice ústeckých odchovanců – Radim Příhonský, Daniel Chodora a Bohumil Hudec.

Ve hře je také varianta, že Olivier Kingue se už z hostování v Ústí do Slavie nevrátí a zůstane kmenovým hráče Army.

Teplice uplatnili opci na Martina Jindráčka, který dres "fotbalistů roku", oblékl už na podzim. Ústecký dres navíc svlékne Michal Leibl, který přestoupí právě k hradeckým Votrokům.

Ústecký tým se v přípravě utká s mistrovskou Plzní nebo pražskou Slavií.

Tipsport Ligu Arma nezahájila ideálně, už v poločase prohrávala s Vlašimí 2:1. V deváté minutě se trefil Skopec, o dvacet minut později Badocha, jediným ústeckým střelcem se stal Smehyl. V 68. minutě dával na 3:1 vlašimský Medeiros.
Zimní příprava už je v plném proudu. Většina prvoligových i druholigových celků má za sebou první zápasy. V plném proudu je i zimní Tipsport liga, která s dalším ročníkem přinesla revoluční změny. Opět turnaj obsahuje čtyři skupiny po čtyřech týmech, ke kterým ale ve finální fázi, která se mimochodem odehraje na Maltě, připojí Zbrojovka Brno, Slovan Bratislava a Mladá Boleslav.

I skupina "A" má za sebou první zápasy a čeká na druhé kolo. V něm se utká dvojice žhavých adeptů na postup do první ligy. Ústí nad Labem se v Xaverově představí proti Votroků z Hradce, kteří do sobotního mače vstoupí jako mírní favorité.
Krásné sobotní dopoledne všem nadšencům kopané! Vítáme Vás u on-line přenosu ze zápasu Tipsport Ligy mezi FK Ústí nad Labem a FC Hradec Králové. Úvod utkání je naplánován na 10:30 a bude Vás jím provázet Libor Kokoška.