DHL Extraliga juniorů

HC Olomouc – Piráti Chomutov

4:5

po s.n. (1:3) (0:2, 4:1, 0:1 - 0:0)

11.01.2019, 17:30 • Zimní stadion Olomouc • Skupina o 13. - 24. místo • Martin Vavruša

Ode mě je to k dnešnímu zápasu vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase zítra ve 12:00, kdy olomoučtí junioři přivítají na svém ledě karlovarskou Energii. (19:59:14)
V samostatných nájezdech se tak nakonec mohou radovat z bodu navíc Chomutovští, kteří proměnili hned tři ze čtyř svých pokusů. Vítězná byla střela mezi betony v podání Josefa Koláčka.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Piráti Chomutov.
Autorem vítězné branky je JOSEF KOLÁČEK.

4. série 1:3

Mácha neproměňuje.

Petr Chlán překonává Mokrého kličkou do bekhendu a Mácha proto musí dát.

3. série 1:2

Matiaško si zkusil Běhulu rozhýbat, ale ten mu postavil do cesty beton.

Josef Koláček zkusil totéž a byl úspěšnější.

2. série 1:1

Podlaha nenašel místo mezi betony Běhuly.

Mežnar s kličkou do bekhendu neuspěl.

1. série 1:1

David Štefka zamířil přesně do horního rohu.

1. série 0:1

Matyáš Svoboda bekhendem překonává Mokrého!

Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo, přestože hosté ujížděli dokonce ve dvou sami na brankáře, a následovat proto budou samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:59

Čeká nás ještě poslední vhazování. Máchovu střelu chytil Běhula do lapačky.

64:52

Jeho další střela mířila příliš vysoko.

64:45

Hlaváč vystřelil jen do bránícího hráče.

64:27

Chomutov posílá puk do bezpečí.

63:51

Olomouc si zahraje přesilovku! Dvě minuty za zdržování hry si odpyká Richard Běhula (CHO). Trest za něj podstoupí Jakub Váchal.

63:33

Hlaváč se snažil poslat Podlahu do brejku, ale ten nedokázal skákavý puk zkrotit.

62:45

Na druhé straně Rutar prověřil betony Běhuly.

62:30

Koláček se Zemanem šli dokonce dva na nikoho, ale druhý jmenovaný nastřelil tyč!

62:14

Koláčkova střela minula branku.

62:01

Rozehrávka se Pirátům ale vůbec nepodařila a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Běhulou.

61:46

Chlán se zmocnil branky a uklidňuje situaci za svou brankou.

61:14

Kalač je pod tlakem a tak raději ztratí útočné pásmo a vrátí puk na spoluhráče u vlastní branky.

60:35

Hosté šli do přečíslení dvou proti jednomu, ale fantasticky se vrátil Matiaško, který se vřítil před branku a srazil puk mimo!

60:10

Rutar drží puk za svou brankou.

60:01

V poslední třetině se Chomutovu podařilo vyrovnat zásluhou Erica Mežnara a co víc, Koláček měl na holi rozdílovou branku, ale netrefil odkrytou klec. Oběma týmům se tak bodová série protáhne o další zápas a vítěze musí určit prodloužení potažmo samostatné nájezdy.

60:00

59:34

Koblížek se protáhl kolem obránce a pokusil se zasunout puk kolem tyče, ale Mokrý byl připraven.

59:16

Zeman si obhodil obránce Olomouce, ale poslal puk jen na hůl dalšího soupeře.

58:53

Štefkovu střelu srazil bránící hráč za branku.

58:18

Mader už je na ledě a Chomutov tak pouze posílá puk k Mokrému.

57:52

Matiaškova přihrávka na Podlahu nebyla přesná, ale Kohouti se ještě drží v útočném pásmu.

57:13

Dvě minuty za držení protihráče si odpyká Jakub Šuráň (CHM).

57:13

Jejich nevydařenou rozehrávku chytá Běhula a hra je přerušena.

56:59

Síla na ledě se vyrovnají. Zatím ale mají Kohouti puk na své hokejce.

56:38

Po krásné kombinaci hostů na Koláčka zívala prázdná klec, ale ten trestuhodně minul!

56:14

Chomutov má šanci rozhodnout ještě v šedesáti minutách! Dvě minuty za napadení si musí odpykat Petr Mader (OLO).

56:04

Tomajko pouze tečoval Pírkovu přihrávku do útočného pásma, kde se puku zmocnili Piráti.

55:29

Šuráňovi nesedla střela a Mácha tak může otočit hru.

55:05

Chlán nedosáhl na Zemanovo prudké vyhození podél mantinelu a píská se tak další zakázané uvolnění.

54:58

Podlahova střela z mezikruží postrádala razanci a Běhula s ní neměl větší potíže.

54:34

Na druhé straně se Piráti provinili zakázaným uvolněním.

54:27

Útok Kohoutů zastavuje postavení mimo hru.

54:17

Domácí si celkem pochopitelně berou oddechový čas.

54:17

Piráti teď v olomouckém obranném pásmu rozpoutali hotovou bouři a Mokrý měl plné ruce práce, aby puk udržel před brankovou čarou, ale podařilo se mu to a po ráně Šuráně už podržel puk u tyčky.

53:48

Koblížek číhal na přihrávku před brankou, ale Mokrý ho dokázal vychytat! Chomutovský útočník se poté ještě pokusil obtočit kolem druhé tyče, ale i tentokrát se olomoucký brankář vytáhl.

53:18

Dospělova tečovaná střela jen o vlas minula pravou tyč Mokrého branky!

52:51

Mader zkusil překvapit Běhulu střelou z otočky, ale ten nakonec nemusel zasahovat.

52:08

Kalačovu tvrdou ránu Běhula vyrazil. Vzápětí navíc rozhodčí pískají postavení mimo hru.

51:52

Piráti právě vstřelili branku!
Chomutov vyrazil ve dvou hráčích proti dvěma obráncům Olomouce a ERIC MEŽNAR nic nevymýšlel, stáhl si puk k bruslím a prudkou střelou vyrovnává! Asistence: Jan Prokop.

51:35

Podlahova rána končí ve výstroji Běhuly.

51:23

Ministr nahodil puk ze středního pásma na Běhulu, který ho raději přikrývá lapačkou.

50:56

Hlaváč musí spěchat pro puk za svou branku.

50:44

Mader nastřelil jen bránícího hráče.

50:00

Tomajko se natahoval po puku, který ztratil jeho spoluhráč, ale Chomutov ho k brance nepustil.

49:45

Hanáci nicméně posílají puk jen na zakázané uvolnění.

49:30

Bahounek nepropustil přihrávku na Svobodu, který by se hnal sám na Mokrého.

49:13

Chomutov opět vyhazuje puk k Mokrému.

48:54

Šuráň se zmocnil puku a vyvezl ho až za branku soupeře.

48:39

Piráti opět vyhazují přes všechny čáry.

48:15

Po riskantní přihrávce domácích hráčů se Chomutov zmocnil puku a posílá ho až k Mokrému.

47:46

Máchova přihrávka na Hlaváče byla nepřesná. Domácí musejí pro puk až ke své brance.

47:21

Kohouti si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podrážení si odpyká Peter Lobodowski (CHO).

47:14

Rutar se dostal ke kotouči přímo před brankou, ale jeho bekhendový pokus mířil nad horní tyč.

46:51

Koláček vystřelil jen mimo branku.

46:22

Beneš zachytil puk až ve středním pásmu a píská se ofsajd.

45:58

Bahounek ve středním pásmu zachytil rozehrávku soupeře a Tomajko ihned vrací puk za Běhulovu branku.

45:42

Na druhé straně ale musel zasahovat Běhula, který má puk v lapačce.

45:30

Vaněk neprošel přes domácí obranu.

45:05

Hosté rozehrávku tečovali ještě před červenou čárou a po zakázaném uvolnění se tak bude opět vhazovat před Běhulou.

44:48

Tomajko poslal puk z otočky od mantinelu přímo na branku, ale Běhula byl u své tyčky dobře přitisknutý.

44:12

Jeden z jeho spoluhráčů ale najel do Běhulova brankoviště a domácí jsou vykázáni do středního pásma.

43:54

Bahounek skvěle vystihl rozehrávku soupeře a vrací puk do útočného pásma.

43:29

Ke střele se dostal ještě Pírek, ale Běhula dobře viděl a nastavil jeho ráně hruď.

43:18

Mácha jel sám na Běhulu, ale ten proti jeho kličce vystrčil beton!

42:20

Zeman hledal před brankou Svobodu, který ale jeho přihrávku neviděl a nestihl jí nastavit do cesty hokejku!

41:34

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Kalač – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Beneš – 2 min., hrubost).

41:34

Mader se zkusil vytočit kolem tyčky, ale Běhula byl na místě.

41:26

Kalačovu střelu z úhlu srazil jeden z hostů do rohu.

40:55

Pírkovo vyhození z obranného pásma zachytil Koblížek, ale domácí dokázali záhy vybojovat puk zpět.

40:28

Další pokus o útok Kohoutů zastavuje postavení mimo hru.

40:11

Rutar nahazuje puk za Běhulovu branku. Tam budou první hosté.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:03.
Co Hanákům v první třetině nevyšlo, to jim vyšlo v té druhé a jen během prvních dvanácti minut se jim podařilo utkání otočit. Nejprve se z dorážky prosadil Josef Podlaha, poté zamířil přesně David Štefka. O chvíli později úřadoval opět Josef Podlaha, který překvapil Běhala střelou od červené čáry, a ve 34. minutě tak Michal Matiaško zvyšoval už na 4:2. Radost domácích ještě před přestávkou zchladil Dominik Vaněk, nicméně Kohouti si do třetí třetiny nesou jednobrankový náskok.

40:00

39:28

Hlaváčova střela byla na Máchu příliš dlouhá, a tak musí olomoucký útočník bojovat o puk v útočném pásmu.

39:11

Na druhé střele pálil od modré čáry Zeman, ale Mokrý byl na místě včas.

38:52

Také Rutar nastřelil jen napadajícího hráče. Chomutov k domácím střelcům přistupuje velmi rychle.

38:36

Piráti zblokovali i další střelu Olomouce a vhazovat se bude před jejich brankářem.

38:14

Dajčar tečoval vyhození Chomutova, ale zastavit je nedokázal.

38:05

Třetí pokus už Hlaváčovi vyšel, ale Běhula má puk v lapačce.

37:50

Také jeho další pokus směřoval jen do Mežnara a olomoucký obránce se pak musel rychle vracet, aby zabránil brejku soupeře.

37:25

Hlaváčovu střelu hosté také zblokovali.

37:20

Štefkova střela se odrazila o Štochla přímo do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Běhulou.

36:45

Pech vyváží puk a ušetřil i několik vteřin ve středním pásmu, než ho nahodil za Mokrého branku.

36:36

Olomouc bude hrát další přesilovku. Dvě minuty za podrážení si odpyká Luboš Dospěl (CHO).

36:21

Olomoucká rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

36:01

Šuráňova střela zamířila jen do zadního mantinelu.

35:20

Radost domácích netrvala dlouho. Svoboda vyrazil do protiútoku a snažil se poslat přihrávku před branku. Puk se k němu odrazil zpět a Mokrý se tak musel vrhnout na led, aby zabránil případné dorážce, ale Svoboda místo toho nabil na vrchol kruhů DOMINIKU VAŇKOVI, kterému stačilo střílet do vrchní poloviny branky. Asistence: Matyáš Svoboda.

34:47

Střelu z otočky vykopl Mokrý okrajem betonu.

34:32

Před Běhulou clonil Matiaško, ale chomutovský brankář si puk dokázal najít a drží ho ve výstroji.

33:51

Olomouc právě vstřelila branku!
Fantastická jízda Kohoutů pokračuje. Rutarova střela se odrazila od Běhuly přímo na dojíždějícího MICHALA MATIAŠKA, od nějž se pak puk odrazil přímo do branky. Asistence: Adam Rutar, David Štefka.

33:24

Mežnar se Štochlem šli do přečíslení dvou proti jednomu, ale prvnímu jmenovanému se nepodařilo protlačit přihrávku přes bránícího hráče.

32:54

Vosátko vystřelil jen do jednoho z hráčů Chomutova.

31:57

Kořenek si udělal prostor na ose hřiště a pokusil se vystřelit mezi betony Běhuly. Ten je ale včas sklapl.

31:39

Lobodowski se v útočném pásmu zmocnil puku a pokusil se prokličkovat na osu, ale puk ztratil. Ukořistil ho JOSEF PODLAHA, který vyrazil do protiútoku a překvapil Běhulu prudkou střelou od červené čáry! Bez asistence.

31:15

Štefkovu střelu zblokoval hostující obránce.

30:43

Tomajko se dokázal uvolnit u mantinelu a prověřil pozornost Běhuly, který měl zakrytý výhled. Našel však jen jeho rameno.

30:17

Bahounek srazil puk pouze do středního pásma.

30:00

Ani tentokrát olomoucký obránce na vyhození nedosáhl, ale už se píská zakázané uvolnění.

29:29

Pírek nedosáhl na vyhození hostů a musí se pro puk vracet až do obranného pásma.

29:10

Kořenek se prokličkoval před branku a nabídl puk k druhé tyči Máchovi, který ale ani na dvakrát nedokázal překonat beton Běhuly.

28:53

Matiaško vyvezl puk do útočného pásma a nabídl ho DAVIDU ŠTEFKOVI, který zamířil přesně do horního rohu! Asistence: Michal Matiaško.

28:28

Mokrý vystihl přihrávku před branku, ale srazil ji jen k Dospělovi, který okamžitě střílel! Na domácího brankáře si ovšem nepřišel.

28:12

Hosté už jsou kompletní a Běhula raději přikrývá puk, aby uklidnil situaci.

28:02

Dajčarova dělovka končí na zadním mantinelu.

27:25

Svoboda vystihl přihrávku mezi olomouckými obránci a vypíchl puk až k brance Mokrého. Chomutov okamžitě mění bránící čtveřici.

26:55

Hlaváč vystřelil jen do clonícího Kalače.

26:20

Podlaha zkusil Běhulu překvapit střelou z úhlu a puk se ještě odrazil před branku ke Kalačovi. Ten byl ale dobře hlídaný a nedostal se k dorážce.

26:05

Přesilovku si vyzkouší také Olomouc. Dvě minuty za nedovolené bránění si odpyká Jiří Beneš (CHO).

25:41

Matiaško hledal zadovkou spoluhráče, ale ten stihl puk až za modrou čárou.

24:56

Tentokrát to byli Olomoučtí, kdo si dával přednost na puku, a Chomutov toho dokázal využít, aby puk posunul do středního pásma.

24:37

Chomutovské vyhození končí zakázaným uvolněním.

24:12

Tomajko nedosáhl na prudkou přihrávku a puk končí až za brankou Běhuly.

23:30

Domácí se dostali do přečíslení dvou proti jednomu, ale Máchovi utekl puk a jeho pozdní zadovku už vystihl hostující obránce.

22:41

Opět se potvrzuje známé pravidlo "nedáš – dostaneš". Rutarova střela se odrazila přímo k volnému JOSEFU PODLAHOVI, který poslal puk mezi betony přesunujícího se Běhuly! Asistence: Adam Rutar, David Štefka.

22:18

Chlán se tlačil za dorážkou, ale nedokázal zakončit za ležícího Mokrého!

22:05

Další olomoucký útok končí postavením mimo hru.

21:44

Olomouc mohla jít do přečíslení tří proti jednomu, ale Beneš stihl zasáhnout do přihrávky.

21:15

Hosté si dávali přednost kdo půjde pro puk a málem toho využili Hanáci. Nakonec byl ale Beneš u puku včas.

20:45

Máchova střela z úhlu se odrazila přímo před branku, kde stál Kalač, ale ten se nedokázal prosadit přes obranu Pirátů.

20:33

Koláček byl úspěšnější, provezl puk do útočného pásma, sjel si na osu a prověřil Mokrého lapačku.

20:10

Zemanova prudká přihrávka končí na holích Kohoutů.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:14.
První třetina je minulostí a ačkoliv Kohouti předvedli aktivnější hokej a připsali si řadu šancí, šťastnější jsou na jejím konci Chomutovští, které skvěle podržel brankář Běhula. Piráti tak v úvodních dvaceti minutách spoléhali spíše na rychlé protiútoky, a z jednoho takového se jim podařilo také skórovat, když se trefil mezi betony Mokrého Petr Chlán. V patnácté minutě pak Chomutov po rychlé výměně puku přidal druhou branku, když kombinaci přesně umístěnou střelou zakončil Josef Koláček.

20:00

19:34

Štefkova střela končí v rohu kluziště.

19:11

Mader dostal puk na chvíli do bezpečí, ale teď už ho mají opět v moci Piráti.

18:53

Beneš ještě drží útočné pásmo.

18:40

Prudká střela Dospěla z levého kruhu končí v lapačce Mokrého.

18:18

Koblížek zachytil puk až za modrou čárou. Hosté se vlastní chybou připravili o útočné pásmo.

17:50

Olomouc vyhazuje puk až k Běhulovi.

17:09

Napodruhé se chomutovský obránce pokusil o střílenou přihrávku, která se o jednoho z domácích hráčů odrazila jen těsně vedle branky!

16:58

Chlán nastřelil jen Vosátka.

16:40

Šuráň už ho ale zavezl zpět.

16:25

Domácím se daří prostrčit puk do středního pásma.

16:02

Je tady další vyloučení Olomouckých a opět je to za podrážení. Tentokrát se provinil Vojtěch Mokrý (OLO).

15:07

Piráti se teď trochu osmělili, ale zdá se, že se spíše více otevírají vrátka v jejich obraně. Matiaško jel proti jedinému obránci a pokusil se střelu ukrýt za jeho chrániče. Zasáhl ale jen holeně bránícího hráče.

14:06

Hosté si několikrát rychle vyměnili puk u pravého mantinelu, čímž na sebe stáhli domácí obranu a poté už poslali puk na druhou stranu osamocenému JOSEFU KOLÁČKOVI, proti kterému se Mokrý stihl přesunout, ale na jeho přesně umístěnou střelu nedosáhl. Asistence: Petr Chlán, Matyáš Svoboda.

13:43

Je tady první vyloučení dnešního zápasu. Jakub Horký (OLO) si odypká dvě minuty za podrážení.

13:38

Horký z otočky poslal puk jen na hostujícího hráče.

12:52

Dospěl pouze posunul puk do středního pásma, ale tam se ho zmocnil Ministr, který dokázal puk protlačit obranou soupeře a pokusil se bekhendem zakončit mezi Běhulovy betony. Opět ale narazil jen na výstroj hostujícího brankáře.

12:14

Kořenek vyvezl puk zpět do útočného pásma, ale při kličce ztratil rovnováhu i puk.

11:49

Mikulec má čas rozehrát od své branky.

11:10

Podlaha se zmocnil puku před brankou a pokusil se zasunout puk mezi betony Běhuly! Ten je ale včas sklapl.

10:57

Mader zavezl puk do útočného pásma, ale Tomajko byl rychlejší a píská se proto postavení mimo hru.

10:26

Vaněk dostal nabito na osu a se střelou dlouho váhal, ale nakonec vyslal na branku tvrdý projektil. Mokrý jeho střelu kryje.

09:48

Svoboda našel zadovkou jen Podlahu, který se ihned vrátil do útočného pásma a prověřil Běhulu střelou z úhlu.

09:14

Vosátkova střela se odrazila o chumel hráčů před brankou přímo k Matiaškovi, ale tomu hostující obrana zablokovala hůl.

08:44

Olomouc dál pokračuje v bojovném výkonu a po většinu času se drží v soupeřova obranném pásmu.

08:09

Ministr zkusil vystřelit podél levého betonu Běhuly, ale tam se puku zmocnila lapačka hostujícího brankáře.

07:31

Další útok Pirátů zastavuje ofsajd.

06:59

Hosté vyrazili do rychlého protiútoku, na jehož konci si PETR CHLÁN rychlou stahovačkou udělal prostor na vrcholu kruhu a mezi betony Mokrého poslal puk do sítě. Asistence: Matyáš Svoboda, Jiří Beneš.

06:48

Bahounkova střela končí v náručí Běhuly.

06:43

Stejně si počínal na druhé straně Mežnar.

06:16

Mácha nezpracoval přihrávku, ale alespoň protečoval puk do útočného pásma.

05:38

Štefka fantasticky vybojoval puk za brankou Chomutova a předložil ho před branku Matiaškovi, ale Běhula se stihl vrhnout na led.

05:31

Stejně si počínal také Dajčar, jehož střelu tečoval jeden z hostů.

05:16

Podlaha vystřelil jen mimo branku.

04:48

Tentokrát už se Vosátko prokličkoval přes osu hřiště a prověřil Běhulovy betony. Hostující brankář je včas sklapl.

04:15

Vosátko nastřelil jen bránícího hráče.

03:48

Chomutovská rozehrávka opět končí zakázaným uvolněním.

02:58

Matiaško byl zastavený při pokusu o projetí do útočného pásma, ale vybojoval puk zpět, několika kličkami se prokličkoval až k brance a předkládal puk spoluhráči. Jeden z bránících hráčů ale vystihl jeho záměr a včas zalehl.

02:25

Štefka tečoval Dajčarovo nahození těsně před Běhulou, ale ten drží puk v náručí.

02:07

Pech dostal nabito na osu hřiště, ale ve stejnou chvíli jeden z jeho spoluhráčů najel do brankoviště a hra je vykázána do středního pásma.

01:54

Benešovo nahození proletělo neškodně kolem branky.

01:11

Koblížek protečoval puk do útočného pásma, ale tam zahrál Mokrý, který posílá puk do středního pásma.

00:57

Další rozehrávka hostů už končí zakázaným uvolněním.

00:39

Mácha vystihl rozehrávku soupeře, ale puk pouze tečoval a nemohl tak do rychlého protiútoku.

00:14

Štefka nahodil puk za branku, ale tam bude jako první Šuráň.

00:01

HC Olomouc: Hořejší (Mokrý) – Bahounek (A), Mader, Hlaváč, Vosátko, Rutar, Pírek, Dajčar – Kalač (C), Matiaško, Štefka, Tomajko, Mácha, Horký, Kořenek, Štědrý, Podlaha (A), Rosecký, Ministr.

Piráti Chomutov: Šatný (Běhula) – Váchal, Šuráň, Zeman, Mikulec, Beneš, Vaněk, Štochl – Dospěl, Chlán (A), Svoboda, Prokop, Benda, Mežnar, Koláček, Lobodowski, Koblížek, Pech, Ouřada (C).

Rozhodčí: Markovský – Lukš, Hanzlík.
Kdo naváže na úspěšnou sérii? Uhájí Kohouti domácí led, nebo Piráti vyplení plecharénu? Úvodní buly je na programu v 17:30.
Oba týmy mají ve svém středu hráče, který vévodí individuálním statistikám. Zatímco kanadské bodování a střelce vede chomutovský Kryštof Ouřada, Olomouc má ve svém středu nejlepšího nahrávače bojů o umístění, Michala Matiaška.