Portugalská Primeira Liga

CD Aves – Rio Ave FC

2:1

konec (2:0)

10.11.2018, 16:30 • Estádio Clube Desportivo das Aves, Aves • 10. kolo • Milan Huppert

Tipsport: 2.8 3.42 2.54 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Přeju hezký zbytek večera a u sledování dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (18:37:26)
Skončilo utkání portugalské Primeiry Ligy, ve kterém Aves porazilo favorita z Ria Ave 2:1. Rozhodující moment celého utkání přišel ve 14. minutě, kdy byl po faulu ve vápně vyloučen Nadjack, nařízenou penaltu pak s přehledem proměnil Rodrigo. Do dvoubrankového vedení se Aves dostali ve druhé nastavené minutě první půle, kdy prodloužený centr z rohového kopu klidil do sítě Galo. Druhý poločas se domácí převážně soustředili na bránění vítězství, což hostům příliš nevyhovovalo, jelikož měli o hráče méně a navíc museli napadat rozehrávku domácích. Snížení sice přišlo, ale až příliš pozdě. V první nastavené minutě druhé půle se hlavičkou prosadil střídající Moreira. Aves se díky výhře vyhouplo ze sestupového pásma až na dvanácté místo, Rio Ave prozatím zůstává na místě čtvrtém.

90+6

90+5

Amilton se dnes již podruhé řítil z úhlu sám na brankáře, ani v tomto případě však neuspěl, Jardim ho vychytal.

90+4

Obrovský zmatek v pokutovém území domácích! Balón se odrazil k Jonathanu Buatu Manangovi, jemuž však v rozhodující chvíli vypíchl balón jeden z obránců!

90+3

Žlutou kartu dostává Amilton (CD Aves).

90+2

Střídání v týmu CD Aves: ze hřiště odchází Derley, přichází Michel Douglas.

90+1

90+1. Bruno MOREIRA - 2:1

90+1

Rio Ave právě vstřelilo branku!
Pozor, přichází dramatizace utkání! na centr z pravé strany si naskočil BRUNO MOREIRA a střelou k pravé tyči překonal doposud bezchybného Ferreiru. Máme zaděláno na pořádné drama!

90

Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.

89

Žlutou kartu dostává Braga (CD Aves).

89

Z úhlu se sám na gólmana řítil Amilton, trefil však pouze boční síť!

88

Nově příchozí Moreira se pokusil o střelu, která ale neměla šanci na úspěch. Byla příliš pomalá, brankář Ferreira ji uschoval v náručí a zase našetřil cenné vteřinky.

87

Centr na Gelsona byl příliš vysoký, míč sbírá Ferreira.

86

Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Matheus Reis, přichází Bruno Moreira.

85

Exekuce se ujal Schmidt, avšak trefil jen zeď.

84

Matheus Reis faulován těsně za šestnáctkou. Rio Ave má k dispozici nebezpečně vypadající přímý kop.

83

Z první se opřel do balónu Schmidt, jeho technická střela na zadní tyč proletěla těsně nad břevnem.

82

Střídání v týmu CD Aves: ze hřiště odchází Nildo Petrolina, přichází Braga.

81

Do protiútoku se hnala hned čtveřeice domácích, brejk ale zastavila příliš dlouhá nahrávka na jednoho z domácích.

80

Ferreira se na centr z rohového kopu musel pořádně natáhnout, zřejmě si přitom i mírně ublížil.

79

Pokus překvapit gólmana střelou z přímého kopu nevyšel, střelu zblokovala dobře postavená zeď.

78

El Adoua vedl balón tak dlouho, až o něj přišel.

77

Útočného faulu se dopustil hostující Schmidt.

76

Rio Ave se snaží, ale skutečnost, že jich je o jednoho méně, je zkrátka znát.

75

Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Tarantini, přichází Gabrielzinho.

74

Přílišná snaha Derleyho vyprodukovala útočný faul.

73

Na trávník se svalil Petrolina, nicméně to vypadá, že bude v pořádku.

72

A další roh domácích, tentokráte ho vyboxoval brankář Jardim.

71

Probíhá závěrečná dvacetiminutovka. Nechci příliš předbíhat, ale vypadá to, že o vítězi dnešního zápasu je již rozhodnuto.

70

Gelson teď možná zbytečně přihrával, Galeno s jeho nahrávkou nepočítal a tak se za ní ani nerozběhl.

69

Střídání v týmu CD Aves: ze hřiště odchází Luis Fariña, přichází Hamdou Elhouni.

68

Do nebezpečné šance se hnal dnes zřejmě nejaktivnější hráč domácích Galeno, jeho střela byla zblokována.

67

Borevkovič zazmatkoval a místo aby si balón zpracoval pro sebe, tak zbytečně odhlavičkoval na roh.

66

Žlutou kartu dostává André Ferreira (CD Aves).

65

Galenova střela ze záklonu letěla až někam mezi diváky.

64

Centr z přímého kopu doplachtil až do rukavic Jardima.

63

Reis se po kontaktu s protihráčem dožadoval odpískání penalty, rozhodčí však zůstal v klidu.

62

Žlutou kartu dostává Galeno (Rio Ave FC).

61

Hra se přiostřuje, do konfliktu se nyní dostali Coentrao s Fariňou.

60

Z jubilejního desátého rohu nic nebude, útočným faulem se provinil Ponck.

59

Další z mnoha centrů končí rohovým kopem domácích.

58

Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Vinícius, přichází Gelson.

57

Aves kombinuje na středu hřiště, Rio Ave jen těžko dokáže získat balón.

56

O střelu z nějakých dvaceti metrů se pokusil Rodrigo, avšak mířil příliš doleva.

55

Žlutou kartu dostává Diego Lopes (Rio Ave FC).

54

Jeden centr za druhým se valí na hostující obranu, ta zatím odolává.

53

Žlutou kartu dostává Matheus Reis (Rio Ave FC).

52

Do útoku se opět hrnou hráči Aves, kteří dnes hrají s opravdu velkou chutí.

51

Útočného faulu se dopustil Vinicius. Pro něj toto utkání musí být velmi těžké, jako útočník se do hry moc často nedostává, na to není druhý nejlepší střelec ligy příliš zvyklý.

50

Domácí dnes hrozí hlavně z centrů, další takový odvrátil Coentrao.

49

Velmi nepovedený rohový kop končí v boční síti.

48

Amiltonův centr zblokován na roh.

47

Derley přihrávkou hledal Petrolinu, ten se s balónem zahnal do rohu hřiště.

46

Druhý poločas začně přibližně v 17:37.
Skončil první poločas utkání mezi Aves a Rio Ave. Úvodní půli zvládli lépe domácí, kteří jdou do kabiny s dvoubrankovým vedením v zádech. průběh zápasu výrazně ovlivnila čtrnáctá minuta, kdy Nadjack dostal za faul ve vápně rovnou červenou kartu, z penalty navíc poslal Aves do vedení Rodrigo. Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za stavu 1:0, tak v druhé nastavené minutě se prodloužený balón z rohového kopu dostal k Galovi, jenž vstřelil uklidňující druhý gól. Rio Ave to nyní bude mít hodně těžké, prohrává o dva góly, navíc hraje v deseti lidech.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+3

45+2

45+2. Diego GALO - 2:0

45+2

CD Aves právě vstřelilo branku!
Na tohle už však byl i Jardim krátký! Rohový kop byl v souboji prodloužen na DIEGA GALA, jenž kolenem dopravil balón do odkryté brány!

45+1

45+1.

45+1

Na krásný centr z levé strany si naskočil Fariňa, Jardim balón na poslední chvíli vytěsnil na břevno!

45

Rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.

45

Na levé straně se zjevil úplně volný Petrolina, než však stihl vystřelit, postavil se mu do cesty obránce, výsledkem je rohový kop.

44

Do kombinace domácích se zapojil i brankář, cílem čevenobílých je dohrát poločas s vedením.

43

Další centr domácích, avšak i tentokráte si s ním stopeři Rio Ave poradili.

42

Roh domácích odvrátila obrana do bezpečí.

41

Do brejku se hnal rychlonohý Amilton, svým centrem však trefil prvního bránícího hráče.

40

Galeno si pohrál s pěti protihráči, akci ale poté zbrzdil Coentrao.

39

Reisův centr do šestnáctky končí pouze v rukavicích Ferreiry.

38

Galeno nevypustil zdánlivě ztracený souboj a vybojoval roh.

37

Rodrigův přetažený centr prolétl vysoko nad hlavami hráčů obou týmů.

36

Amilton dotíral na Reise a úspěšně, vybojoval autové vhazování.

35

Rio Ave se i navzdory oslabení sympaticky snaží držet míč kombinační hrou, která by mohla vést k vyrovnání.

34

Derleyho přízemní centr skončil pouze u obránců.

33

33.

33

Po pěkné kombinaci se ke střele dostal Galeno. Mířil na přední tyč, gólman Ferreira se však vyšponoval do vzduchu a balón vytěsnil nad břevno!

32

Jardimův odkop směřující na Galena končí v zámezí.

31

Centr Petroliny však bez problémů odklidila obrana.

30

Schmidt se dopustil faulu těsně za hranicí vápna, nebezpečně vypadající přímý kop pro domácí.

29

29.

29

Derley se krásně uvolnil mezi dvěma hráči, jeho křižnou střelu ale skvěle vyrazil Jardim!

28

Krásné přenesení hry na Galena, ten ale v souboji jeden na jednoho ztrácí balón.

27

Hosté to mají s útočením opravdu těžké. Je znát, že jich je na hřišti o jednoho méně.

26

Ofsajd, ve kterém se ocitl domácí Lenho.

25

Nebezpečný Amiltonův centr odvrátila hostující obrana do bezpečí.

24

Na druhé straně mohl skórovat Fariňa, jeho dělovka vyprášila Jardimovi pouze vyprášila rukavice.

23

Střela z dálky nadělala Ferreirovi velké problémy, balón pouze vyrazil před sebe. Dorážející Vinicus se nacházel v ofsajdu.

22

Coentrao je ošetřován za hřišti, zřejmě si při kličkách přivodil nějaké zranění.

21

Coentrao motal tři hráče, nakonec se ale zamotal sám a ztratil balón.

20

Nařízený přímý kop pouze proletěl vápnem, ani jeden z hráčů na centr nedosáhl.

19

Cizí vinou se na zemi ocitl Derley, přímý kop.

18

Vývoj utkání se nám tak pořádně zamotává. Favorit prohrává a navíc bude zbytek utkání dohrávat o deseti.

16

16. RODRIGO - 1:0

16

K exekuci penalty se postavil RODRIGO a střelou k pravé tyči byl úspěšný! Gólman sie vystihl směr střely, avšak tato "desítka" byla opravdu nechytatelná.

15

Hostující hráči se ještě snaží přesvědčit sudího o omylu, ale marně.

14

14. Červená karta

14

Nadjack fauloval ve vápně a od rozhodčího vidí rovnou červenou kartu! Penalta pro Aves!

13

Slibně vypadající protiútok skončil u Amiltona, ten vybojoval aspoň aut.

12

Přímý kop byl rozehrán nakrátko, ke střele se následně dostal Galeno, jehož slabou střelu pokryl Ferreira.

11

Faul Farini na polovině hřiště, přímý kop pro hosty.

10

Galeno se snažil prohodit si balón kolem bránícího hráče, to se mu ale nepovedlo a tak jsou u míče opět domácí.

9

Zahrozilo i Rio Ave, Vinicius ale zamířil vedle.

8

8.

8

Tutovka domácích! Na centrovaný balón si naskočil útočící hráč a trefil tyčku, dorážku zase lapil pozorný Jardim!

7

Centr Adouy zblokován na rohový kop.

6

U balónu už hráči hostí, od kterých se očekává, že budou po většinu času diktovat tempo hry.

5

V úvodu utkání jsou překvapivě aktivnější domácí fotbalisté.

4

Faul Petrolina, Rio Ave bude rozehrávat přímý kop.

3

Asi tři centry nyní poslali domácí hráči do vápna, všechny byly odvráceny.

2

Do prvního útoku se ženou domácí, vybojovali rohový kop.

1

CD Aves: A. Ferreira – Rodrigo, Galo, Ponck, Lenho – Petrolina, El Adoua, Falcao, Fariña – Derley, Amilton.

Rio Ave FC: Jardim – Nadjack, Borevković, Buatu Mananga, Reis – Tarantini, Schmidt, Coentrão, D. Lopes – Galeno, Vinícius.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Rio Ave FC

Rio Ave bude v souboji proti Aves jasným favoritem. Napovídá tomu i tabulky, ve které se nachází na pěkném čtvrtém místě. Svěřenci trenéra Gomese se navíc mohou pochlubit skvělou formou z posledních pěti zápasů, ve kterých si připsali tři výhry a dvě remízy. Hořkost porážky poznalo Rio Ave pouze jednou a to hned v úvodním kole na hřišti Feirense. Jasný favorit sobotního utkání se může spolehnout i na Carlose Vinicuse, který se s pěti góly nachází na druhém místě tabulky střelců.
CD Aves

Aves se v letošní sezóně příliš nedaří. Svěřenci trenéra Moty okupují šestnácté místo, čili první sestupové. Z dosavadních devíti zápasů dokázalo Aves zvítězit jen dvakrát, avšak druhou výru si připsalo minulý týden proti tabulkovému sousedovi z Cháves. Nejlepším střelcem je Gomes, jenž se prozatím dokázal prosadit třikrát.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky a fanynky fotbalu! Vítám vás u sledování desátého kola portugalské Primeiry Ligy mezi Aves a Rio Ave.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

2:1

konec (2:0)

Branky: 16. Rodrigo, 45+2. Galo – 90+1. B. Moreira

Karty:   66. A. Ferreira (CDA), 89. Braga (CDA), 90+3. Amilton (CDA) – 53. Reis (AVE), 55. D. Lopes (AVE), 62. Galeno (AVE)   14. Nadjack (AVE)

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 5:3. Rohy: 13:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 22:11.

CD Aves: A. Ferreira – Rodrigo, Galo, Ponck, Lenho (C) – Petrolina (82. Braga), El Adoua, Falcao, Fariña (69. Elhouni) – Derley (90+2. Douglas), Amilton.
Náhradníci: Beunardeau – M. Baldé, Costa, Braga, Douglas, Elhouni, Rodrigo Defendi.

Rio Ave FC: Jardim – Nadjack, Borevković, Buatu Mananga, Reis (86. B. Moreira) – Tarantini (C) (75. Gabrielzinho), Schmidt, Coentrão, D. Lopes – Galeno, Vinícius (58. Gelson).
Náhradníci: Paulo Vítor – Gabrielzinho, Gelson, Leandrinho, B. Moreira, M. Rodrigues, Rocha.

Rozhodčí: Godinho L. (Por.)