SK Jihlava – HBC Flyers Jihlava

7:2

konec (1:0, 2:1, 4:1)

23.09.2017, 14:00 • Hokejbalové hřiště pod autobusovým nádražím • Pavel Křivan

Třetí dějství se stalo přestřelkou rezervy Jihlavy. Za SK Jihlava se prosadili střelci Martin Trybuček dvěma trefami, Petr Král a Lukáš Pošvic. Za tým Flyers se dokázal prosadit David Souček, ale jeho branka už nedokázala nikterak odvrátit konečný výsledek derby 7:2 pro SK Jihlava "B" (15:24:13)
Závěrečný hvizd je odměněn potleskem diváků a oba celky se ve středu hřiště loučí podáním ruky.

44:17

Na druhé straně Jan Střecha předvedl parádní únik. Koudelka se jeho nahození snažil dostrkat za čáru brankové klece, ale Milfajt míček bezpečně pokryl.

44:04

Lukáš Drápela měl na hokejce branku, ale jeho pokus končí za ochrannou sítí.

43:25

Rezek se dostal do úniku přes celé hřiště, ale jeho pokus není úspěšný. Pozornost brankáře Bártů byla neomylná.

43:06

Další pokus Jihlavy Milfajt kryje a vhazuje se po jeho levici.

41:56

Jihlava právě vstřelila branku!

Nebezpečný útok Trybuček, Pošvic a Průcha opět řádí. Tentokrát vsítil branku LUKÁŠ POŠVIC. Asistence: Trybuček, Průcha

41:19

Flyers Jihlava právě vstřelila branku!

Vlastní branka domácích, ale uznána Davidu Součkovi.

40:37

Král měl po vhazování možnost zakončit, ale jeho pokus vyráží Milfajt do rohu hřiště.

40:07

Tým Flyers má tedy možnost upravit skóre utkání, ale pozornost jihlavské obrany SK je neomylná.

39:38

Za napadení je vyloučen hráč Lukáš Pošvic, který sroloval unikajícího Rezka u mantinelu.

37:47

Jan Střecha vybídl kapitána PETRA KRÁLE ke střele a zvyšuje náskok na šest branek. Asistence: Střecha, Koudelka.

37:40

Míček je více mimo hrací plochu než na hřišti. Vhazuje se před Milfajtem.

37:33

Střelu Koudelky vyhlavičkoval Milfajt mimo hrací plochu.

36:25

Opět závar před brankou Milfajta, který radši střelu Krále schovává pod své betony.

36:12

Vhazuje se po levici Radomíra Milfajta.

35:32

Lukáš Pošvic našel opět MARTINA TRYBUČKA, který dává pomyslnou rukavici svému soupeři. Stav utkání je tedy už 5:1. Asistence: Lukáš Pošvic

35:12

Kourek s Bohatým vybojovali míček za brankou Milfajta a posílají své spoluhráče do útoku.

34:54

Ladislav Homola vykryl prostor unikajícímu Trybučkovi.

34:45

Zakázané uvolnění hráčů SK Jihlava.

34:33

Souboj Kourka s Králem vyústil opuštění míčku mimo hrací plochu.

34:15

Zakázané uvolnění. Teč Rezka sudí nezaznamenal a omlouvá se týmu. Vhazuje se ve středovém kruhu.

33:33

Zákrok na Rezka pro nevoli lavičky Flyers není odpískán a pokračuje se ve hře.

31:36

Průcha nejdříve vybojoval pásmo a zpoza branky našel volného Pošvice, který ještě přistrčil volnému MARTINU TRYBUČKOVI, který zvyšuje na rozdíl tří brane. Asistence: Průcha, Pošvic.

30:46

Lukáš Drápela se dostal také do zakončení, ale jeho pokus kryje Bártů pod lapačku.

30:16

David Souček se dostává k první střele třetí třetiny. Bártů jeho pokus kryje.

30:01

Mužstvu Flyers se podařilo vyrovnat v úvodu druhé třetiny, kdy využilo přesilovou hru. Autorem branky se stal Lukáš Drápela. Tým SK však tato vyrovnávající branka nepoložila a naopak dokázala nejprve ve 20. minutě brankou Lukáše Pošvice vrátit vedení na stranu SK Jihlava a o devět minut později branka, Jana Střechy posílá SK do vedení o dvě branky. Stav utkání je tedy po dvou třetinách 3:1.

30:00

29:44

Flyers se snaží o kontaktní branku, ale jejich šance jsou pokryté obranou SK Jihlavy.

28:16

Krásnou střelou pod víko trefil branku JAN STŘECHA z těsné blízkosti. Asistence:Koudelka, Harasim

27:46

Anděl zkoušel uklidnit hru, ale spíše svým spoluhráčům zavařil. Harasim se dostal k míčku a vyhazuje do bezpečí.

27:19

Bohatý zkouší střelu od modré. Jeho rána končí v reklamách na ochranných sítí.

26:07

Vala se snažil zachránit útočné pásmo. Nakonec jeho nahození se stalo nebezpečným, kdy se před brankou pohyboval Průcha, ale ten nedokázal zpracovat poskakující míček.

25:21

Průcha s Trybučkem se také dostali do podobné šance. Pošvic zkoušel ještě dorazit pokus Trybučka, ale také ani zde to brankou nekončí.

25:07

Drápela s Rezkem zkoušeli umotat obranu SK Jihlava, ale jejich pokus brankou nekončí.

24:25

Jan Střecha dostihl unikající míček v útočném pásmu. Před brankou se mu zjevil Koudelka, ale jeho pokus Milfajt vyráží.

23:02

Materna viděl osamoceného Smutného, ale jeho úmysl vystihl Anderle.

22:40

Vhazuje se před Milfajtem.

22:00

Bártů si myslel že střelu Rezka drží bezpečně u sebe, ale míček se dostává před branku. Pohotový Jan Jiskra uklízí míček do bezpečí.

19:33

Jan Střecha našel osamoceného LUKÁŠE POŠVICE, který dorazil míček pod betonem Milfajta do branky.Asistence: Jan Střecha, Jan Harasim.

19:10

Koudelka zkoušel střelu od modré.Míček končí mimo tyče brankáře Milfajta.

19:00

Ladislav Homola vyváží míček do bezpečí a tým Flyers může vystřídat.

17:18

Za nedovolené bránění je vyloučen Michal Šlégl za nedovolené bránění.

17:00

Bohatý uniká s míčkem přes celé hřiště ale jeho pokus končí v rohu hřistě.

16:21

Král se dostal do zakončení ale jeho bekhend vyráží Milfajt do ochranné sítě. Vhazuje se před Milfajtem.

15:50

Flyers využívá svoji početní výhodu. Střelcem vyrovnávající branky se stává LUKÁŠ DRÁPELA. Asistence: Rezek, Kourek

15:08

Jihlava z úvodního vhazování posílá míček za branku Milfajta.

15:01

První třetina nám skončila. Autorem jediného gólu se stal Petr Policar v deváté minutě. SK Jihlava je o něco více aktivnějším týmem, ale hra je převážně vyrovnaná na obou stranách.

15:00

14:59

Za nedovolené bránění je vyloučen David Dolejší za nedovolené bránění a síly se opět vyrovnají na začátku druhé třetiny.

14:27

Pošvic nahazuje za branku Flyers, ale u míčku jsou dřív obránci Flyers.

13:58

Skoro minuta do konce a Jihlava si zahraje minutu přesilovku. Vhazuje se před Milfajtem.

13:48

SK Jihlava v plném počtu.

13:37

Tým Flyers vyhazuje na zakázané uvolnění.

13:30

Koudelka se Střechou umíchali obranu Flyers. Brankou to však nekončí.

12:59

Síly na hřišií se vyrovnají. Na dvě minuty je vyloučený Hanus za naražení.

12:29

Homola nahazuje na Rezka, který nabízí svým spoluhráče zformovat přesilovkové postavení.

11:46

Šimon Průcha neustál otloukání hráčů Flyers a odpyká si dvě za napadení.

01:33

Karel Vala prověřil od modré pozornost Milfajta

11:18

Vhazuje se po levici brankáře Milfajta.

10:50

Homola stojí s míčkem za brankou Jihlavy, ale nikdo ze spoluhráčů se mu nenabízí.

08:55

PETR POLICAR otevírá skóre dnešního derby. Položil si brankáře Milfajta k zemi a neměl větší problém trefit prázdnou bránu.Asistence: Radim Smutný, Filip Materna.

08:22

Pošvic zakládá nový útok SK Jihlavy.

08:08

Střela Bohatého končí sražená v ochranné síti. Vhazuje se ve středním pásmu.

07:57

Vhazuje se ve středním pásmu.

07:42

Anděl přihrál kapitánu Královi, ale jeho střela končí na clonícím Střechovi.

06:34

Rezek si obhodil obránce SK a dostává se do úniku.

05:31

Martin Trybuček se dostal sám před brankáře Milfajta, ale jeho zakončení nemělo úspěšný konec.

05:00

Lorenc prověřil lapačku brankáře Bártů. Vhazuje se v obranném pásmu Jihlavy.

04:20

Jan Střecha vyslal nebezpečnou střelu na Milfajta, ale jeho betony byly včas na jeho místě.

02:53

Drápela si vyměnil přihrávku s Rezkem, A druhý zmiňovaný prověřil pozornost brankáře Bártů.

02:12

Trybuček forčekuje před branou Flyers, ale obrana dostává míč do bezpečí

01:33

Rychlík vyhazuje na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Milfajtem.

01:25

Posunutá branka týmu Flyers.

00:43

Jan Střecha se dostal do pásma, ale pozorný Milfajt vyběhl a vyrazil mu míček z hokejky.

00:14

Zakázané uvolnění týmu Flyers

00:03

Rezerva SK Jihlavy vyhrává buly a zakládá první útok.

00:01

Obě mužstva už jsou nastoupena na modrých čarách a čeká se na úvodní vhazování.
Ještě jednou vítejte u zápasu Moravské hokejbalové ligy mezi týmy HBC Flyers a SK Jihlava "B". Začátek zápasu začne zhruba za 20 minut.
Ohlasy týmů z předzápasové tiskové konference

"Derby je krásné v tom, že se v něm nemůžete řídit papírovými předpoklady. Je to zkrátka zápas bez favorita. My budeme chtít hrát aktivně a dostávat Flyers co nejvíce pod tlak. Zároveň se musíme vyvarovat vyloučením. Věřím, že nás všechny čeká hezké hokejbalové odpoledne," nechal se slyšet kapitán SK Petr Král.

"V derby se nám dlouhodobě nedaří, a tak je na čase to změnit. Budeme potřebovat, aby měl náš brankář formu a nám se povedlo využít nějaký ten protiútok. Snad přijde i dost diváků," prohlásil útočník Flyers Lukáš Drápela.
Vzájemné zápasy

Historicky půjde o derby s pořadovým číslem 18! V dlouhodobých statistikách pak mají navrch jasně hráči SK, kteří svého rivala dokázali porazit 13x. Neporazitelnost v derby pak drží 3 roky.

Loňské derby ovládla rezerva SK 4:1 (Koudelka, Hlavatý, Zápotočný, Anděl – Kourek) a 3:2 (Průcha 2x, Král – Kučera, Drápela).

Poslední derby sledovalo 108 diváků – překoná se v sobotní odpoledne tato hranice?
SK Jihlava "B"

Rezervní tým SK vstupuje do nové sezóny jako úřadující šampión Moravy z posledních čtyř let. Jeho řady prošly drobnými změnami. Tým opustil loni nejlepší brankář soutěže Ježek a chybět bude na prahu nové sezóny taky historicky nejlepší střelec Apeltauer. Mimo hru je také centr první elitní formace Zápotočný. A když jsme představily posily Flyers, musíme také ty SK – do kádru se po dvouleté odmlce vrací kanonýr Pošvic nebo obránce Vala. Post jedničky bude patřit zkušenému Bártů. Bude SK pokračovat v honbě za dalším titulem?
HBC Flyers Jihlava

"Letci" mají jeden z nejzkušenějších kádrů v lize. Dvakrát po sobě skončili v play-off před branami finále. Letos by chtěli o stupínek výše. To dokazuje také jejich aktivita na přestupovém trhu, kde ulovili velezkušeného obránce Zeleného a také kontroverzního útočníka Bohatého. Jinak zůstal tým Flyers pohromadě a bude se opět opírat o brankáře Milfajta a produktivní duo Drápela – Rezek. Velkou zbraní tohoto týmu jsou přesilové hry, potvrdí to na startu nové sezóny?
Novou sezónu Moravské hokejbalové ligy (MHbL) zahájí pořádný šlágr = městské derby mezi Flyers a SK! Hokejbalové baště v Jihlavě se tak naservíruje kvalitní menu. Úvodní buly bude vhozeno ve 14:00 hod. Pokud nemůžete dorazit na stadion, sledujte derby pomocí našich textových onlajnů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

7:2

Branky a nahrávky: 9. Policar (Smutný, Materna), 20. Pošvic (Střecha, Harasim), 29. Střecha (Koudelka, Harasim), 32. Trybuček (Průcha, Pošvic), 36. Trybuček (Pošvic), 38. Král (Střecha, Koudelka), 42. Pošvic (Průcha, Trybuček) – 16. Drápela (Rezek, Kourek), 42. Souček (Rezek, Schlögl)

SK Jihlava: Bártů – Anděl "A", Harasim, Fatrdla, Vala, Hrbáč, Dolejší, Jiskra – Střecha, Koudelka, Král "C" – Pošvic, Trybuček, Průcha – Policar, Materna, Smutný – Fejt.

HBC Flyers Jihlava: Milfajt – Kourek "C", Homola, Schlögl, Volf, Anderle – Souček, Drápela, Rezek – Lorenc, Kučera, Hanus – Lichtenberg, Rychlík, Bohatý.

08:55 JIH 1:0 Policar (Smutný, Materna)
11:46 JIH 2 Průcha, napadení
12:59 FLY 2 Hanus, vražení na hrazení
14:59 JIH 2 Dolejší, nedovolené bránění
15:50 FLY 1:1 Drápela (Rezek, Kourek)
17:18 FLY 2 Šlégl, nedovolené bránění