Německý pohár

Energie Cottbus – VfB Stuttgart

2:2

po penal. (3:4) (2:0)

13.08.2017, 18:30 • Stadion der Freundschaft, Chotěbuz • 1. kolo • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Energie na domácím hřišti pořádně potrápila favorizovaný Stuttgart, když se již v páté minutě prosadil Fabio Viteritti. Další gól vstřelili po necelé půlhodině hry opět domácí. V momentě, kdy se Stuttgart nadechoval k obrovskému tlaku, z ničeho nic udeřil Maximilian Zimmer. VfB vzkřísil kontaktní gól, o který se postaral krátce po přestávce Josip Brekalo a vlastní branka Jose-Juniora Matuwily, který těsně předtím mohl vrátit svému týmu dvoubrankové vedení. Osud si s Chotěbuzí pořádně pohrál a na penalty nakonec vyhrál favorit. Konečný výsledek: Energie Cottbus 2 Stuttgart 2 (3:4 pen.). (21:31:00)

5. série 3:4

Benjamin FÖRSTER se dostal na hřiště těsně před penaltami a klíčový okamžik v páté sérii neustál, když dal vzpomenout na Johna Terryho z Chelsea při finále Ligy Mistrů! Fotbalista Chotěbuzi podklouzl a jeho střela minula levou tyč! Stuttgart dovršil obrat.

Berkay ÖZCAN mohl rozhodnout, ale také neproměnil! Meyer předvedl skvělý zákrok.

4. série 3:4

Bjorn ZIEGENBEIN mířil až moc přesně a trefil levou tyč!

Josip BREKALO zamířil po zemi přesně k pravé tyči.

3. série 3:3

Lasse SCHLÜTER zamířil doleva, Zigler si vybral pravou stranu.

3. série 2:3

Benjamin PAVARD si počínal hodně sebevědomě na obránce a krásnou střelou vymetl levý horní roh.

2. série 2:2

Marc STEIN nedal Zielerovi žádnou šanci.

2. série 1:2

Daniel GINCZEK si také vybral pravou stranu a Meyer opět vystihl jeho úmysl, na míč ale nedosáhl!

1. série 1:1

Fabio VITERITTI bezpečně proměnil, když razantní přízemní střelou zamířil do pravého spodního rohu.

1. série 0:1

Simon TERODDE zamířil do levého horního rohu, Meyer sice směr střely vystihl, byl tam ale pozdě.

Střílení penalt začíná.
Dramatické utkání mezi Chotěbuzí a Stuttgartem vyvrcholí penaltovou loterií poté, co se během prvního poločasu prosadili v domácím dresu Fabio Viteritti a Maximilian Zimmer a krátce po přestávce snížil Josip Brekalo. Stuttgart nakonec svou převahu dokázal využít ke vstřelení vyrovnávací branky, která byla vlastní a zaznamenal ji Jose-Junior Matuwila, jenž jen pár sekund předtím mohl vrátit Energii dvoubrankové vedení a mohlo být hotovo.

120+1

Druhé prodloužení skončilo.

120+1

Lasse Schlüter ještě viděl v samotném závěru prodloužení žlutou kartu, penalty už ale nikdo neodvrátí.

119

Střídání v týmu Energie Cottbus: ze hřiště odchází Streli Mamba, přichází Benjamin Förster.

116

Pavard se prezentoval nádherným kolmým pasem za obranu a málem z toho byla obrovská šance Stuttgartu, jenže Meyer včas vyběhl z brány a míč odpálil do bezpečí! Stále je to 2:2!

2:2

Branky: 5. Viteritti, 28. Zimmer – 49. Brekalo, 78. Matuwila (vla.)

Karty:   120+1. Schlüter (COT) – 70. Özcan (STU), 82. Zimmermann (STU), 90+3. Terodde (STU)

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 9:10. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 18:22.

Energie Cottbus: Meyer – Starcev, Stein (C), Matuwila, Schlüter – Kruse – Zimmer (79. Zickert – 106. Ziegenbein), Freitas Costa, Viteritti, Geisler (56. Weidlich) – Mamba (119. Förster).
Náhradníci: Spahic – Gehrmann, Karbstein.

VfB Stuttgart: Zieler – Zimmermann, Pavard, Kaminski, Ofori (60. Özcan) – Burnic, Gentner (C) (97. Mangala) – Akolo (67. Donis), Asano (55. Ginczek), Brekalo – Terodde.
Náhradníci: Langerak – Green, Baumgartl, Özcan.

Rozhodčí: Benjamin Cortus (GER)

Diváci: 17516