Mistrovství světa

Švédsko – Česko

3:0

konec (2:0, 0:0, 1:0)

25.05.2014, 15:30 • Minsk Arena. • Jakub Mezlík, Lukáš Kratochvíl (@LukasKratoch), Dominik Tobola (@DomTo81)

Tipsport: 2.1 4.2 3.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

50:14

Další faul českého národního týmu, dvě minuty za držení si na trestné lavici odsedí Martin Ševc.

42:03

Dlouho však náš tým v pěti nepobyl, za další faul je vyloučen Jaromír Jágr, který ve středním pásmu zahákoval Järkroka. Zbytečné oslabení.

39:48

Kindl (CZE) v samotném závěru druhé části fasuje menší trest za vysokou hůl.

38:16

Jordán zkusil střelu z dálky a ještě dojel do branky pohlídat odražený kotouč, to se ale nelíbilo Švédům, kteří se na něj vrhli. Na trestnou lavici tak míří český obránce a Ericsson. Bude se hrát ve čtyřech, buly ve středním pásmu.

32:34

Švédská přesilovka dlouho netrvala, hned po buly se provinil proti pravidlům Ericsson (SWE).

32:32

Sobotka (CZE) je prvním vyloučeným Čechem ve třetí třetině, menší trest dostal za sekání.

28:34

Sjögren (SWE) je už třetím hráčem výběru Pära Märtse, který ve druhé části bude potrestán. Češi mají další možnost přesilové hry.

22:40

Hjalmarsson (SWE) vyhodil puk a střídá tak Ekholma na trestné lavici.

20:37

Ekholm (SWE) inkasuje menší trest.

09:53

Střelec zatím jediné branky Joakim Lindström (SWE) musel zažehnat český tlak v obranném pásmu svého týmu sekáním, za což inkasuje po zásluze dvě minuty. Další možnost pro naše hráče srovnat stav.

06:43

Souboj za českou brankou končí vyloučením Erika Gustafssona (SWE), který dostává trest za držení holení.

3:0

Branky a nahrávky: 5. Lindström (Andersen, Möller), 16. Hjalmarsson (Danielsson, Ekholm), 49. Backlund (Gustafsson, Lindström)

Švédsko: Nilsson (Eriksson) – Fransson, Ekholm, Erixon, Gustafsson, Burström, Andersen, Nygren – Lindtröm, Möller, Backlund – Järnkrok, Nyquist, Klasen – Lundqvist, Ericsson, Axelsson – Hjalmarsson, Sjögren, Rasmussen – Danielsson.

Česko: Salák (Jakub Kovář) – Němec, Vitásek, Kindl, Jordán, Zámorský, Kolář, Ševc – Červenka, Novotný, Jágr – Sobotka, Klepiš, Hertl – Hudler, Zaťovič, Sekáč – Jan Kovář, Rolinek, Vondrka – Růžička.

Rozhodčí: Bulanov (RUS), Ronn (FIN) – Suominen (FIN), Valach (SVK).