15.08.2019, 19:00 • Dinamo Stadion, Minsk • 3. předkolo • Jakub Kopřiva

Tipsport: 7.27 4.9 1.43 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z mé strany vše, hezký večer. (21:13:40)
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 6:7. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 13:11.
Je dobojováno. Sledovali jsme vyrovnaný zápas, který toho nakonec příliš nenabídl. Dvě branky jsme ale viděli. Po krásné individuální akci se trefil Zaza, ale Turín to do vítězného konce nedotáhl, protože v nastaveném čase se z penalty trefil Januš a duel skončil 1:1. Vzhledem k tomu, že Turín doma vyhrál 5:0, tak o postupujícím není pochyb.

90+3

90+1

90+1. Nikolaj JANUŠ - 1:1

90+1

Salihorsk právě vstřelil branku!
Po faulu hostujícího brankáře nařídil rozhodčí pokutový kop. K míči se postavil NIKOLAJ JANUŠ, který nekompromisní střelou překonal brankáře a vyrovnal na 1:1!

90+1

Rozhodčí přidal tři minutky.

90

Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

88

Hosté zahrávali rohový kop. Po centru se jeden z hráčů na přední tyči dostal k hlavičce, ale branku trefit nedokázal.

86

Střídání v týmu FK Šachtěr Salihorsk: ze hřiště odchází Balanovič, přichází Bodul.

84

Hosté jsou po vstřelené brance hodně při chuti a znovu se tlačí dopředu.

82

82. Simone ZAZA - 0:1

82

FC Turín právě vstřelil branku!
Tak hosté se dočkali a jdou zcela zaslouženě do vedení 1:0! SIMONE ZAZA si vzal míč, obešel několik protihráčů a zkušeně překonal brankář, krásná individuální akce.

82

V posledních minutách se hraje hlavně na domácí branku, ale gólu jsme se zatím nedočkali. Domácí brání velmi dobře.

80

Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Belotti, přichází Millico.

79

Střídání v týmu FK Šachtěr Salihorsk: ze hřiště odchází Bakaj, přichází Januš.

78

Žlutou kartu dostává Lukić (Turín FC).

77

Zaza to vyzkoušel ze standardní situace, ale míč skončil dobré dva metry nad brankou Salihorsku.

75

Ani z tohoto rohu nic nebylo, protože pro centrovaný míč si skvěle došel Klimovič.

74

Rohový kop pro Turín.

73

Na druhé straně to vyzkoušel dnes velmi aktivní Kovalev, ale Sirigu si v pohodě poradil.

71

Ale ani z rohového kopu nic nebylo a dvacet minutek před koncem je to stále 0:0.

70

Belotti se dostal do zakončení z rohu malého vápna, ale skvěle ho vychytal pozorný Klimovič! Roh pro Turín.

69

Střídání v týmu FK Šachtěr Salihorsk: ze hřiště odchází Rybak, přichází Burko.

68

Belotti obešel dva protihráče a skvěle zrychlil hru, ale celou akci pokazil nepřesnou střelou Meite, který to vzal na sebe.

66

Turín přidal a je to znát. Hosté jsou nyní lepším týmem, ale do zakončení se jim zatím nedaří proniknout.

64

Střídání v týmu FK Šachtěr Salihorsk: ze hřiště odchází Ansaldi, přichází Aina.

63

Žlutou kartu dostává Ansaldi (Turín FC).

63

Domácí byli při napadání až příliš důrazní a nakonec jim byl odpískán faul na polovině hřiště.

61

Je před námi posledních zhruba třicet minutek. Je to stále 0:0, ale vzhledem k tomu, že Turín doma vyhrál 5:0, tak je o postupujícím rozhodnuto.

59

Stále je k vidění pouze mnoho nepřesností na obou stranách a diváci toho tedy zatím moc neviděli.

57

Zaza se hnal za dlouhým míče, ale vše skvěle přečetl Klimovič, který vyběhl daleko ze své branky a míč uklidil do bezpečí.

55

Už se opět hraje. Domácí to zkusili rychlou kombinací, ale pozornou obranu soupeře nepřekonali.

53

Jeden z domácích hráčů zůstal ležet na trávníku a rozhodčí hru raději přerušil, bude se ošetřovat.

51

Nepřesná přihrávka domácího hráče, který míč doslova daroval soupeři.

49

Oba celky se tlačí dopředu, ale zatím se ani jednomu nedaří podle představ a proto je to stále 0:0.

47

Vypadá to, že ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku duelu.

46

Druhý poločas začne přibližně v 20:00 hodin.
První poločas je za námi. Příliš jsme toho neviděli, víceméně pouze jednu šanci. Do zakončení se dostal domácí Ebong, který z dobré pozice trefil břevno. Jinak to žádná ofenzivní show rozhodně není. Je to tedy 0:0 a druhý poločas bude ještě zajímavý.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45

Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

44

První poločas se už pouze dohrává a vypadá to, že na úvodní branku si budeme muset počkat do druhého dějství.

42

Po ztrátě míče šli domácí do přečíslení, ale Kovalev s přihrávkou tak dlouho váhal, až o míč přišel.

41

Hosté kombinují na své polovině a dopředu se stále příliš netlačí.

39

Do zakončení se natlačil Bremer, ale tahle hlavička neměla šanci na úspěch a rozehrávat od své branky bude Klimovič.

38

Po zblokované střele je tu další rohový kop pro hosty.

38

37

Obávaný střelec Belotti se dostal ve vápně k míči, rovnal si ho na střelu, ale zastavil ho pomezní rozhodčí, ofsajd.

35

Chadarkevič ostře zajel do protihráče a může být rád, že za svůj zákrok nevyfasoval žlutou kartu.

33

Kovalev si přebral míč na hranici velkého vápna soupeře, ale zakončení vůbec nezvládl a branku Turína minul o několik metrů.

31

Další nepřesná přihrávka směrem dopředu v podání hostů a míč sebral zkušený Klimovič, který ho hned poslal do strany na spoluhráče.

29

Domácí hráč se prodral do vápna a vyzkoušel to z úhlu, ale poslal míč jen do boční sítě a ani tentokrát se stav utkání nemění.

27

Hosté jsou velkým favoritem tohoto odvetného utkání, ale zatím toho moc nepředvedli. Obávaný Belotti je navíc téměř neviditelný. To samé Zaza.

25

Po střele z dálky měl práci Sirigu, ale s tímto propagačním pokusem si zkušený brankář v pohodě poradil.

23

Domácí nyní dobře kombinovali na levé straně hřiště, ale nic z toho nevytěžili, protože i hosté zatím brání skvěle.

21

No, zatím to žádná fotbalová show rozhodně není. Úvodních dvacet minutek nabídlo jednu střelu, míč skončil na břevně, ale to je vše, jinak je k vidění mnoho nepřesných přihrávek.

19

Nakonec to hosté zkusili dlouhým nákopem, ale tomu scházela přesnost a míč sebrali domácí zadáci.

17

Domácí zastavil ofsajd a rozehrávat bude Sirigu, který nikam nepospíchá a domácí fanoušci pískají.

15

Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje. Hraje se hlavně uprostřed hrací plochy a na další šanci stále čekáme.

12

Hostující zadáci drží míč na své polovině a nikam se netlačí. Je pravda, že dnes musí hrát hlavně domácí, kteří v Itálii prohráli 0:5.

10

Snažení domácích tentokrát zastavil rozhodčí, který odpískal útočný faul. Provinil se Bakaj.

8

Dopředu se vydali také hosté, dobře kombinovali, ale finální přihrávce scházela přesnost a míč skončil v zámezí.

6

Domácí zatím hrají velmi aktivně a italský celek s tím má velké problémy.

4

4. Ebong poslal míč do břevna

4

Ale domácí získali míč a rychle šli dopředu. Ve vápně si míč po přesně přihrávce zpracoval Ebong, který ho následně poslal do břevna!

3

Hostující celek je u míče a kombinuje kolem středového kruhu.

2

Oba celky se už v tomto utkání vydaly dopředu, ale ani z jedné akce nic nebylo. Ale vypadá to, že bránit se dnes příliš nebude.

1

Vše je připraveno, jdeme na to!
Hráči jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

FK Šachtěr Salihorsk: Klimovič (C) – Matvejčik, Chadarkevič, Rybak, Antić – Selyava, Szöke – Kovalev, Ebong, Balanovič – Bakaj
Náhradníci: Česnovskij – Burko, Januš, E. Višņakovs, Chvaščinskij, Lambulić, Bodul

Turín FC: Sirigu – Bonifazi, Nkoulou, Bremer – De Silvestri, Lukić, Rincón, Meite, Ansaldi – Belotti (C), Zaza
Náhradníci: Rosati – Baselli, Singo, Berenguer, Millico, Djidji, Aina

Rozhodčí: Petrescu – Ghinguleac, Grigoriu.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

ÚVODNÍ ZÁPAS

První zápas, který se samozřejmě hrál v Turíně, byl jasně v režii domácího celku. Ten prokázal svojí kvalitu, hlavně tedy směrem dopředu a vyhrál jasně 5:0. O tom, že Turín měl drtivou převahu vypovídají například střely na branky, na které Turín vyhrál 11:1. Dnes je to tedy spíše už jen formalita.
FK ŠACHTĚR SALIHORSK

Jelikož běloruská nejvyšší soutěž se hraje systémem jaro-podzim, tak Šachtěr odehrál už téměř polovinu ligových utkání. V průběžné tabulce běloruské první ligy je Šachtěr po 14 odehraných zápasech na třetím místě se ztrátou 8 bodů na první Brest, ten už ale odehrál o dva zápasy více. V Evropské lize dokázal druhý tým minulého ročníku běloruské první ligy postoupit přes dvě předkola, přičemž ve čtyřech zápasech ještě neinkasoval ani jeden gól. V 1. předkole si Salihorsk poradil s maltským Hiberniansem (doma 1:0, venku 1:0) a ve 2. předkole vyřadili hosté dánský Esbjerg (doma 2:0, venku 0:0).
FC TURÍN

Domácí se do Evropské ligy dostali díky sedmému místu v minulé sezoně Serie A a současně díky tomu, že pátý AC Milán byl vyloučen ze soutěže kvůli porušení finančních pravidel UEFA. Italská nejvyšší soutěž ještě nezačala, proto mají domácí na kontě jen přátelská utkání a dvojzápas 2. předkola Evropské ligy. Turín FC odehrál tři přátelská utkání proti týmům z nižších italských soutěží a všechny tři vyhrál. Co se týče předchozího předkola, tak v něm si italský celek suverénně poradil s maďarským Debrecínem, který zdolal v obou zápasech (doma 3:0, venku 4:1).
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Evropská liga má na programu odvety třetího předkola a my budeme sledovat duel mezi Salihorskem a Turínem. Jasným favoritem je italský celek, který doma vyhrál jasně 5:0 a o postupujícím je tedy nejspíše už rozhodnuto.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.