Menu

Fotbal

UEFA Super Cup

Liverpool FC – Chelsea FC

2:2

po penal. (5:4) (0:1)

14.08.2019, 21:00 • Beşiktaş Park (Istanbul) • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 1.75 3.81 4.86 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

STATISTIKY

Střely celkem: 20 – 20
Střely na bránu: 11 – 6
Střely mimo: 4 – 9
Zablokované střely: 5 – 5

Držení míče: 51% – 49%
Přihrávky:83% (599/723) – 83% (529/640)
Rohové kopy: 8 – 7
Ofsajdy: 2 – 11

Fauly: 10 – 12
Žluté karty: 2 – 1
Červené karty: 0 – 0 (00:09:35)
Kapitán Liverpoolu Jordan Henderson už převzal trofej pro šampióny letošního evropského superpoháru a za tónů klubové hymny "You'll never walk alone!" fotbalisté v červeném už mohou radostně křepčit u svých fanoušků.
Fotbalisté Liverpoolu slaví svůj čtvrtý triumf v historii evropského superpoháru, když zdolali Chelsea po penaltovém rozstřelu!

Chelsea rozehrála zápas lépe, když svoji aktivitu v prvním poločase využila k vedoucí brance Girouda, ovšem krátce po přestávce vyrovnal Sadio Mané.

Na další branky se pak muselo čekat až do prodloužení, kdy se po hezké souhře s Firminem podruhé v zápase prosadil Sadio Mané, ovšem nedlouho poté dostala Chelsea možnost pokutového kopu, který proměnil Jorginho.

V penaltovém rozstřelu prvních devět hráčů proměnilo pokutový kop, nakonec zaváhal až Tammy Abraham, čímž přisoudil trofej do rukou hráčů Liverpoolu.

Konec zápasu.

Tammy ABRAHAM

5. série 5:4

Tammy Abraham střílel také po zemi doprostřed, Adrián si ale na jeho ránu počíhal a dokázal ji vykopnout! Zisk evropského superpoháru tak slaví Liverpool FC!

Mohamed SALAH

5. série 5:4

Mohamed Salah poslal Kepu na opačnou stranu než míč a dostává pod tlak Tammyho Abrahama.

EMERSON

4. série 4:4

Emerson střílel po zemi přesně doprostřed a protože Adrián padl k zemi, tak také osmá penalta v rozstřelu a devátá v zápase je proměněna.

Trent ALEXANDER-ARNOLD

4. série 4:3

Mountův vrstevník Trent Alexander-Arnold napodobil Origiho, také vystřelil k levé tyči, kde Kepa byl včas, mladý obránce ale nějakým způsobem dokázal procedit míč do sítě!

Mason MOUNT

3. série 3:3

Dvacetiletý Mason Mount neomylně trefil horní roh!

Divock ORIGI

3. série 3:2

Divock Origi měl pořádný kus štěstí, když dokázal svoji střelu propasírovat přes Kepovy rukavice do branky!

Ross BARKLEY

2. série 2:2

Ross Barkley zvolil pořádně prudkou ránu a nedal Adriánovi šanci zasáhnout, ačkoliv liverpoolský brankář vystihl směr střely.

FABINHO

Liverpool FC – Chelsea FC

2:2

po penal. (5:4) (0:1)

Zpět na online

Branky: 48. Mané, 95. Mané (Firmino) – 36. Giroud (Pulisic), 101. Jorginho (pen.)

Karty:   85. Henderson (LIV), 107. Alexander-Arnold (LIV) – 79. Azpilicueta (CHE)

Penaltový rozstřel:
1. série:
1:0   Roberto Firmino (LIV)
1:1   Jorginho (CHE)
2. série:
2:1   Fabinho (LIV)
2:2   Ross Barkley (CHE)
3. série:
3:2   Divock Origi (LIV)
3:3   Mason Mount (CHE)
4. série:
4:3   Trent Alexander-Arnold (LIV)
4:4   Emerson (CHE)
5. série:
5:4   Mohamed Salah (LIV)
5:4   Tammy Abraham (CHE)

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 11:6. Střely mimo: 4:9. Rohy: 8:7. Ofsajdy: 2:11. Fauly: 10:12.

Liverpool FC: Adrián – Joe Gomez, Matip, V. van Dijk, Robertson (91. Alexander-Arnold) – Milner (64. Wijnaldum), Fabinho, Henderson (C) – Oxlade-Chamberlain (46. Firmino), M. Salah, Mané (103. Origi).
Náhradníci: Kelleher – Alexander-Arnold, Brewster, Firmino, Lallana, Origi, Wijnaldum, Shaqiri.

Chelsea FC: Arrizabalaga – Azpilicueta (C), K. Zouma, Christensen (85. Tomori), Emerson – Jorginho, Kanté, Kovačić (101. Barkley) – Pedro, Giroud (74. T. Abraham), Pulisic (74. Mount).
Náhradníci: Caballero – T. Abraham, M. Alonso, Barkley, Batshuayi, Willian, Mount, Kenedy, Zappacosta, Tomori, Rüdiger.

Rozhodčí: Frappartová – Nicolosiová (obě Fr.), O'Neillová (Ir.)

MOL Cup

Kolín – Ústí n/O 17:00 0:1

Humpolec – Jihlava 17:00 0:9

Komárov – Vltavín 17:00 0:1

Kroměříž – Vítkovice po penal. (3:4) 17:00 2:2

Lanžhot – Znojmo po penal. (3:1) 17:00 1:1

Letohrad – Hr. Králové 17:00 0:3

Motorlet – Chomutov 17:00 4:0

Český Brod – Velvary 17:00 1:3

Dětmarovice – Třinec 17:00 1:7

Zbuzany – Domažlice 17:00 1:3

Frenštát p/R – Hlučín 17:00 1:2

Aritma – Adm. Praha 17:00 0:1

Souš – Sokolov 17:00 0:3

Olešnice – Otrokovice 17:00 2:1

Strání – Prostějov 17:00 1:3

Ždírec – Stará Říše 17:00 3:1

Sedlčany – Táborsko 17:00 0:4

Srbice – Králův Dvůr 17:00 1:2

Hlubina – D. Benešov 17:00 1:2

Val. Meziříčí – Slavičín po prodl. 17:00 4:2

Velké Hamry – Varnsdorf 17:00 0:4

Všechovice – Petřkovice 17:00 0:4

Přepeře – Dvůr Králové 17:00 6:2

Rosice – Vel. Meziříčí 17:00 4:2

Rýmařov – Uničov 17:00 2:3

Skaštice – Líšeň 17:00 3:5

Beroun – Dukla Praha 17:00 0:7

Nový Jičín – Frýdek-Místek 17:00 2:3

Soběslav – Benešov 17:00 0:2

Libiš – Zápy 17:00 0:2

Hostouň – K. Vary 17:00 2:1

HFK Olomouc – Brno 17:00 0:3

Ostrá – Vlašim 17:30 1:3

Slaný – Vyšehrad 17:30 0:4

Libčany – Chlumec nad Cidlinou 17:30 0:3

Dobříš – Písek 18:00 0:2