Mistrovství světa

Švýcarsko – Norsko

4:1

konec (1:0, 1:0, 2:1)

15.05.2019, 16:15 • Zimný štadión Ondreje Nepely, Bratislava • Skupina B • Jonáš Majtyka, Tomáš Kalas (@tomascipy)

Tipsport: 1.25 7.77 8.46 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z naší strany je to pro dnešek vše, přejeme vám pěkný zbytek středečního večera. (18:41:08)
Střely na bránu ve třetí třetině (celkem):

Švýcarsko: 13 (42)
Norsko: 11 (32)

Nejlepšími hráči střetnutí byli určeni Patrick Thoresen (NOR) a Andres Ambühl (SUI).
Zápas je u konce. Norové dnes rozhodně nebyli horším týmem, jenže dostali od Švýcarů lekci z produktivity. Hráči s křížem na dresech se dostali v první třetině do vedení, který v následující dvacetiminutovce navýšili. Seveřané se prosadili až v závěru duelu, kdy snížili na 1:4 z jejich pohledu. Na větší zdramatizování utkání už jim ale nezbyl čas. Švýcarsko si připisuje čtvrtou výhru a zůstává na tomto turnaji stoprocentní.

59:27

Sven Andrighetto vybídl k zakončení do odkryté klece Grégoryho Hofmanna, jehož ránu z voleje ale vychytal fantastickým přesunem Henrik Holm.

58:35

Niklas Roest (SUI) si odsedí dvě minuty za sekání.

58:04

58:04 Tobias LINDSTRÖM - 4:1

58:04

Norsko právě vstřelilo branku!
O to ale vzápětí přichází! Alexander Reichenberg vyslal do samostatného úniku TOBIASE LINDSTRÖMA, jenž si chvíli pohrával s kotoučem a poté jej poslal mezi betony švýcarského gólmana. Asistence: Alexander Reichenberg.

57:34

Leonardo Genoni si připisuje další úspěšný zákrok a stále drží naději na čisté konto.

56:02

56:02 Andres AMBÜHL - 4:0

56:02

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Branka je potvrzena! Simon Moser přihrál na levý kruh Joëlu Genazzimu, který vypálil a jeho dělovku do sítě úspěšně tečoval ANDREAS AMBÜHL! Norsko reklamovalo postavení hráče v brankovišti, jenže neuspělo a ztrácí oddechový čas. Asistence: Joël Genazzi, Simon Moser.

56:02

Gól Švýcarska se bude ještě kontrolovat u videa na popud trenéra severského týmu.

55:06

Tým ze země helvétského kříže se opět osvobozuje.

54:30

Po nahrávce Erlenda Lesunda pálil z pravého kruhu Tobias Lindström bez přípravy, jenže trefil pouze přesouvajícího se Leonarda Genoniho.

54:05

Norsko se v útočném pásmu moc dlouho neohřálo, opět musí začít na své polovině.

53:44

Švýcaři vyhazují puk na druhou stranu kluziště.

53:35

Vyloučení v týmu Švýcarsko (Roman Josi – 2 min., sekání).

Dnešní utkání sleduje 4 673 diváků.

53:25

Norové jsou v plném počtu, stále se však musí bránit tlaku Švýcarů.

52:39

Diaz si nezpracoval přihrávku od spoluhráče a máme tu ofsajd švýcarského týmu.

51:58

Norové hrají v oslabení a bez problémů šetří čas. Otázkou je, jestli zrovna šetřit čas potřebují.

51:23

Bonsaksen narazil tvrdě na mantinel zezadu Foru a vysloužil si 2+10 minut za vražení na hrazení. Menší trest odsedí Olden.

50:25

Ofsajd norského kapitána Hölöse značí další přerušení hry a úklid ledu. Ve svém okolí vidím hned několik diváků, kteří si už přejí konec zápasu. Pravdou je, že zápas za moc nestojí, co se krásy a dramatu týče.

50:15

Michael Fora byl opět při chuti, tentokrát ale od modré poslal kotouč mimo tři tyče.

49:01

49:01 Grégory HOFMANN - 3:0

49:01

Krutá chyba Norů zřejmě stojí severský celek body! V obranném pásmu totiž zachyboval Olimb a napadající Martschini jej obral o puk. Navíc vznikla situace 2 na 1, kterou Martschini vyřešil před brankou jednoduchou nahrávkou na GRÉGORYHO HOFMANNA. Švýcarský člen druhé formace už to pak měl snadné a překonal ležícího Holma – 3:0! Asistence: Lino Martschini.

48:22

Kevin Fiala našel parádním křížným pasem přes celou šíři pásma sjíždějícího Michaela Foru, který měl před sebou zcela odkrytou bránu. Naneštěstí ale mířil až moc přesně a trefil tyč!

48:06

V předbrankovém prostoru tečoval střelu Roda Praplan, ale vedle branky. Švýcaři stále drží pásmo a útočí.

47:31

Lesund se napřáhl od modré a pokus nepostrádal razanci, postrádal ale přesnost.

46:46

Téměř to byl další icing Švýcarů, čárový sudí ale nechal hru pokračovat. Kotouč pak zmizel v ochranné síti a je nařízena úprava ledu.

46:03

Olden zpoza klece našel před brankou zcela volného Roesta, který netrefil puk před brankou ideálně. Proto se nejednalo prakticky ani o vážné ohrožení švýcarské kasy.

45:27

Další střela švýcarského týmu, byl to Diaz z levé strany. Puk však šel o dobrý metr nad spojnici tyčí.

44:56

44:56 Lindströmovo zakončení

44:56

Tobias Lindström se hned po vhazování dostal k bekhendovému zakončení, s kterým měl Leonardo Genoni hodně velké problémy. Norský útočník se vzápětí dostal ještě k dorážce, která mířila těsně vedle tyče!

44:33

Norsko využilo chyby v rozehrávce Helvétů a mělo situaci 4 na 3, kterou ukončil střelou z úhlu Roest, Genoni opět zasáhl bez problémů.

44:24

Norský gólman si následně poradil i s ne moc povedeno ranou Yannicka Webera od modré čáry.

44:14

44:14 Praplanova střela na horní tyč

44:14

Praplan si objel branku a z bekhendu střílel na delší tyč, jenže přesně trefil právě tyčku, Holm pak zasáhl! Smůla pro švýcarský tým.

43:36

Švýcarsko je nastěhováno před brankou a opět kombinuje, tentokrát to ale na nějaký přesný zásah vůbec nevypadá.

42:15

Gaëtan Haas se proháčkoval skrz několik hráčů a poté vypálil. Henriku Holmovi vypadlo jeho zakončení z lapačky, k dorážce už ale defenziva Haase nepustila.

41:29

Norsko sevřelo svého soupeře v útočném pásmu a snaží se kombinovat před jeho brankou. Jedna špatná přihrávka ale stačila na to, aby se to otočilo v neprospěch severského týmu.

41:22

Fiala si stáhl kotouč před obráncem a přes levý kruh se protlačil ke střele, Holm se nenechal rozhodit a jeho střelu zachytil.

40:33

Ambühl si vyjel až na střelu z ostrého úhlu, Holm lapil, přesto Švýcarsko zůstává v útoku.

40:02

Buly tentokrát vyhrála norská skvadra a okamžitě nahodila do pásma, puk se jim ale vrátil jako bumerang nazpět.

40:01

Po druhé třetině je náskok navýšen o jednu branku. Střelecky aktivnější Švýcaři se dočkali hned po 34 sekundách hry, kdy se prosadil Nico Hischier. Sám zápas upadl ve druhé třetině do takové šedi a rozhodně to není nic, co by bylo divácky atraktivní. Norům se nedaří vůbec protlačit do větší akce nebo šance, na druhé straně to také není od Švýcarů nic světoborného. Nicméně to vypadá, že země helvétského kříže bude v turnaji i nadále neporažena. Jestli to ale opravdu tak zůstane, na to si bude potřeba počkat do poslední třetiny, která začne za 10 minut.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:45

Kotouč končí někde před Genonim a tam asi i skončí druhá třetina zápasu.

39:21

Espeland si nepohlídal přejezd modré čáry a přebruslil Thoresena, což má za následek další odpískaný ofsajd.

39:00

Poslední minuta třetiny začíná primárně odpískaným postavením útočícího hráče v brankovišti Norska. Hra musí být vykázána do středního pásma.

38:12

Haas sice pěkně kličkoval, kličkoval však i na modré, což mu přineslo odpískaný ofsajd 108 sekund před koncem třetiny.

37:36

Grégory Hofmann propíchl puk až za norskou branku, kde nikoho neměl a Norové opět stěhují svoji armádu do útoku.

36:33

Patrick Thoresen vybruslil od mantinelu a pustil puk na branku, Genoni vyrazil betonem. Závěr třetiny ale Norsko tráví tam, kde by chtělo. Před brankou svého soupeře.

35:59

35:59 Šance Švýcarska

35:59

Norové přežili zajímavou šanci Švýcarska a sami přešli do útočné zóny, ve které střílel jako poslední hráč Espeland kousek za modrou, Genonimu ale puk šel přímo na střed branky a nebyl problém puk zachytit.

35:14

Romain Loeffel nahodil puk až z vlastního obranného pásma. Henrik Holm touš chytil do rukavice a chtěl rozehrát, nakonec se však rozhodl přerušit hru.

34:20

Andrighetto se dostal před obránce Norska v útoku a byl lehce přistrčen na zem, sudí ale nechtějí vylučovat. Vadit to ale Švýcarům moc nemusí, ti totiž kontrolují své vedení v poklidu a bez nervů.

33:36

Mathias Trettenes přistrčil kotouč k jednomu ze svých spoluhráčů, jenže Norové opět pohořeli na přechodu modré čáry. Na obranu proti švýcarskému útoku využili zbraň v podobě icingu.

33:02

Joël Genazzi prověřil Holmovu pozornost ranou od modré čáry, norský maskovaný muž obstál

32:49

Loeffel dostal zpětnou přihrávku na útočnou modrou a velice tvrdě pálil, jenže rozezvučel pouze zadní plexi.

31:44

Prohození kotouče na modrou neslavilo u norských hráčů úspěch. Ti se nyní musí pakovat zpět ke své brance a tato přesilovka není rozhodně ta, která by byla dobrá.

31:14

Polovina početní výhody je bezmála pryč a za tu dobu se seveřané nedostali ani jednou do pásma.

30:32

Opět to je tak, že Švýcaři vyhráli ve svém pásmu puk a vyhodili ho na druhou stranu ledové plochy. Začíná to být poměrně nudné utkání.

30:27

Po úpravě ledu se rozehraje další hra v nerovném počtu. Vyloučeným hráčem je Andres Ambühl za podrážení.

30:03

Seveřané se ubránili a jsou v plném počtu.

29:54

Tentokrát Josi střílenou přihrávkou vybízel před brankou k teči Hischiera, který ale nepřiložil hůl zcela přesně.

28:53

Fiala bez přípravy od modré pálil, jeho střela však šla vedle pravé tyče o pár decimetrů. Švýcaři nicméně pokračovali v přesilovkovém tlaku a Josi se odhodlal k další střele, taktéž mimo.

28:50

Andres Ambühl přihrával svému spoluhráči a jeho pas si málem srazil do vlastní klece jeden z obránců Norska. Henrik Holm se ale ještě neodlepil od tyče a stačil zasáhnout.

28:27

I Norové se však brání poměrně v klidu a nepouští Švýcary do větších útočných akcí v pásmu.

28:03

Andreas Martinsen (NOR) tvrdě narazil Philippa Kurasheva na mantinel a vysloužil si trest na 2+10 minut za vražení na hrazení.

27:17

Tobias Lindström se dostal v mezikruží k tvrdé střele, první bránící hráč Švýcarska ji ale zblokoval a na to konto švýcarský tým přesouvá hru pod kotel svých nejvěrnějších.

27:08

Henrik Holm pokryl nahození Romaina Loeffela od pravého mantinelu a přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.

26:44

Bekhendové vyhození na Foru, který naskakoval do hry, uzavřelo nepovedenou dvouminutovku Norska v početní výhodě.

26:33

Sedm sekund před koncem přesilové hry vystřelil od modré tvrdě Lesund, Genoni musel nadvakrát zasáhnout proti jeho střele.

26:25

Martin Röymark vypálil z levého kruhu pro vhazování, mířil ale přímo do lapačky Leonarda Genoniho.

26:20

Přesilovka se hraje všude možně, jenom ne v útočném pásmu severského týmu. Nyní to byl ofsajd a Fora bude mít nástup na plochu za 20 sekund. Podaří se Norsku přesilovku využít?

26:05

Haas dobrusloval vyhozený kotouč tak důsledně, až Holma donutil k zákroku a Švýcarsko se tak zadarmo dostane do útočného pásma.

25:19

Olimb pálil po krosové přihrávce, ale jenom do boční sítě. Josi pak vyhrál souboj u mantinelu, vyhodil puk z pásma a dočkal se potlesku z tribun.

24:45

První buly po vyloučení ale Švýcaři zvládli a puk poslali až za branku Holma.

24:40

Michael Fora (SUI) putuje na trestnou lavici za hákování. Seveřané budou hrát početní výhodu.

24:19

Grégory Hofmann se protáhl po levé straně až do zakončení, byl však už v příliš ostrém úhlu a Henrika Holma nijak zvlášť neohrozil.

23:45

Fiala byl za norskou brankou připraven o puk od Espelanda. Norsko ale v útoku nemůže nic moc vymyslet, pro Švýcary se jedná o jednodušší bránění.

23:05

Norsko se nakonec připravilo o útočné pásmo nepřesnou přihrávkou.

22:49

Lední medvědi se dostali na delší dobu do útočného pásma a zatlačili hráče ze země helvétského kříže. Svými tlapami ale kříž nezadupali a Švýcaři toto zvládli.

22:30

Sondre Olden jel po levém křídle a krasojízdu zakončil tvrdou střelou, která skončila v Genoniho výstroji. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

21:35

Josi rozehrál velice nepřesně a Olimb se dostal ke dvěma střelám z jiných pozic, ale obě mířily mimo.

20:46

Norové se snaží rychle kontrovat zachycením kotouče a tlakem v útočném pásmu, který ale k ničemu moc nevede.

20:34

20:34 Nico HISCHIER - 2:0

20:34

Švýcarsko navyšuje vedení! Kevin Fiala přihrál na hranici brankové čáry NICU HISCHIEROVI, který nejdříve naznačil, že pojede za bránu a následně zasunul kotouč k bližší tyči. Henrik Holm už se začínal přesouvat a na Hischierovu kulišárnu už nestihl reagovat. Asistence: Kevin Fiala.

20:25

Diaz od modré po vyhraném buly okamžitě střílel, Holm nastavil puku lapačku a zachytil jej.

20:22

Pokus Lukase Fricka byl tečován do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Henrikem Holmem.

20:03

První buly šlo pro švýcarské hráče, kteří se ihned natlačili do útoku a udělali vítr v norské obraně, která nevypadala moc připraveně.

20:01

STATISTICKÉ OKÉNKO

Střely na branku: 15 – 14
Vyloučení: 2 – 1
Využití: 0 – 0, v oslabení: 0 – 0
Vhazování: 16 – 13
Vyrovnaná první třetina nabídla celkem 29 střel a jeden gól. Doposud jediný gól utkání vsítil ve šesté minutě po zaváhání norské obrany Andres Ambühl. Rozhodně se nejedná o špatné utkání, ale rozhodně mu chybí větší grády a náboj. Švýcarský tým si navíc od vedoucího gólu poměrně v klidu hlídal vedení a norský tým bude muset zapnout zejména v útočné sekci. Jestli se mu to povede, uvidíme za 12 minut!

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:50

Nico Hischier nyní velmi nebezpečně tečoval pokus Vincenta Praplana od modré lajny, Henrik Holm ale stihl na poslední chvíli zareagovat.

19:37

Ofsajd se ale konal i na druhé straně a závěr třetiny vypadá, že se dohraje v klidné náladě.

19:26

Olimb udělal žákovskou chybu v podobě kličky na modré, čímž znemožnil pokračovat dále. Navíc za sekundu končí jejich přesilová hra.

18:45

Scherway tvrdým hitem obral o puk norského hráče Hagu a ani zkrácená norská přesilovka není to, co by bylo tím nejlepším pro seveřany.

18:12

Henrik Holm neudržel ne moc razantní střelu Raphaela Diaze, naštěstí pro něj se ale kolem něj nenacházel nikdo z protihráčů, kteří by mohli dorážet.

17:54

Josi středem kluziště vyvezl puk, čímž dovolil švýcarské čtveřici vystřídat.

17:40

Švýcaři si při rozehrávce vedli poněkud rozporuplně, čehož využil Olimb a nasadil na levém křídle do útoku, celé to zakončil střelou na Genoniho, který ale chytil bez problémů.

17:29

Nico Hischier (SUI) se provinil sekáním. Chvíli se bude hrát čtyři na čtyři a poté začne norská početní výhoda.

17:20

Norové po delší době u sebe v pásmu vyhazují kotouč. Navíc to ale vypadá, že se bude trestat na švýcarské straně.

16:34

Fiala zakombinoval na pravé straně s Hischierem, nic zásadního z toho nevzešlo. Zajímavější byla následná střela právě Fialy, kterou zastavila levá tyčka!

16:25

Střela Hischiera přes obránce skončila sražená v ochranné síti. Vhazování se tak bude prakticky opakovat.

16:13

Bull doslova hodil útočícího Diaze na brankáře Holma, čímž donutil hlavního sudího zvednout ruku a vyloučit norského beka za nedovolené bránění.

16:02

Reichenberg táhl norskou situaci 2 na 1, která nicméně skončila na odebrání puku Reichenbergovi.

15:46

Tlak Švýcarů nakonec ukončil Henrik Holm, jenž lapil střelu Svena Andrighetta.

15:13

Ztráta Norska na obranné modré rezultovala ve střelu Scherweye z levé strany, Holm opět zasáhl. A zasáhl i v několika dalších nepříjemných případech, nicméně alpská země pokračuje v tlaku.

14:58

Kevin Fiala si po pravém kruhu vyjel do ideální střelecké pozice, i on si ovšem vylámal zuby na brankáři Henriku Holmovi.

14:07

Diaz z vrcholku kruhu vypálil na delší tyč, Holm vykopl kotouč přímo na hůl dorážejícího švýcarského hráče, ten ale Holmův beton napodruhé neprostřelil!

14:01

14:01 Šance norského týmu

14:01

Niklas Roest našel svým pasem v brankovišti číhajícího Martina Röymarka, jenž se jeho střílený pas snažil nasměrovat za brankovou čáru. Proti byl Leonardo Genoni, který stačil vytasit svůj pravá beton.

13:27

Bull si vybruslil z levého kruhu a přes bloky střílel, Genoni vyrážečkou poslal kotouč za branku. Zde vyhráli souboj Švýcaři a posunuli hru do neutrální zóny.

13:20

Mathias Trettenes se zpoza brány nacpal až před Genoniho, toho ovšem z bezprostřední blízkosti nepropálil.

13:05

Genoni zachytil nahození norských hráčů a přerušil hru. Následovala opět drobná šarvátka mezi dvěma hráči, nebylo to ale nic, co by nešlo vyřešit domluvou.

12:45

Erlend Lesund se napřáhl na modré čáře a poslal touš na bránu. Leonardo Genoni měl sice trochu zakrytý výhled, nakonec však stačil zareagovat.

12:30

Espeland natáhl na sebe dva obránce a střílel, Genoni vykopl betonem do rohu kluziště.

12:08

Mathis Olimb chtěl při situaci tři na tři přihrát svému najíždějícímu spoluhráči, jenže pas se mu vůbec nepovedl a k puku se dostali hráči s helvétským křížem na dresech.

11:50

Dopředu byl obloukem vyslán Haas, proti dvěma norským obráncům si nedokázal poradit a hra je zase tam, kde byla před chvílí. V obranném pásmu Švýcarska.

11:32

Grégory Hofmann si vybruslil z pravého kruhu až na osu ledové plochy a z nápřahu střílel, Holm proti jeho pokusu vytáhl lapačku.

11:07

Zatím sledujeme poměrně vyrovnaný duel. Hra se přelévá ze strany na stranu a diváci se rozhodně nenudí.

10:50

Hischier nahodil do útočného pásma poněkud riskantně přes obránce, Švýcarům se ale nepovedlo vůbec získat kotouč a Norové převáží hrací předmět na druhou stranu.

10:33

Současně s nástupem vyloučeného Loeffela na hrací plochu přišla druhá střela Norska v přesilové hře a byla sražena na zadní plexi. Prakticky záhy pískají sudí postavení útočícího hráče v brankovišti a máme tu první přestávku na úklid ledu.

09:50

Norsko předvádí o něco horší přesilovku, Švýcarsko se brání v klidu a Lední medvědi ani nebyli schopni rozestavit vzorec.

09:07

Jonas Holös nápřahem od modré přerazil pukem hůl švýcarskému bekovi a chvíli tedy hrál favorit dnešního zápasu prakticky o třech hráčích, nakonec se mu však povedlo vyhodit.

08:48

Další šarvátka u švýcarské branky po Genoniho zákroku na levé tyči, tentokrát sudí přistupují na domluvu a upozornění.

08:33

Norsko si však zahraje přesilovku. Romain Loeffel (SUI) je vyloučen za sekání.

08:27

Reichenberg se protlačil přes Loeffela až do střely z levého kruhu, zakončení ale mířilo na střed branky a Genoni kryje.

08:17

Henrik Holm měl nyní velmi dobrý výhled a bez výraznějších potíží lapil pokus Raphaela Diaze od modré čáry.

08:06

Lino Martschini si připsal do kolonky první střelu v dnešním zápase. Po pravé straně táhl švýcarský přesun před norskou branku a sám obstaral i střelu, kterou ale Holm skryl v lapačce.

07:29

Johannesen od modré po vyhraném buly zkusil překvapit Genoniho táhlou střelou, jenže ta ani ke švýcarské brance vůbec nedoletěla.

07:24

Christian Bull zkoušel od modré využít provozu před švýcarskou svatyní, jenže Leonardo Genoni si jeho střelu našel a bez problému ji pokryl.

06:50

Z ničeho nic měli Švýcaři další šanci na gól! Na druhé straně od hráče s pukem si najel Haas pro kotouč a přihrávku i dostal. Nepřesná střela v kombinaci se zásahem norského gólmana ale drží stav 1:0!

06:40

Vincent Praplan chtěl najít před bránou někoho ze svých řad, obránci soupeře však jeho pas zblokovali.

05:52

Kotouč se ocitl na norské střídačce. Hra je přerušena.

05:30

05:30 Andres AMBÜHL - 1:0

05:30

Arénou opět zní švýcarský goal horn, země helvétského kříže jde totiž do vedení! Rychlý přechod do útoku totiž značil volného Bertschyho u levého mantinelu. Před branku sjíždějící ANDRES AMBÜHL si klepl o přihrávku, dostal ji a kličkou do protipohybu gólmana rozradostnil fanoušky – 1:0! Asistence: Christoph Bertschy, Romain Loeffel.

04:35

Kurashev napadal vysoko rozehrávku Norska, jenže byl tak vysoko, že mu čárový sudí pískl ofsajd.

04:27

Roman Josi objel celé útočné pásmo kolem dokola a poté poslal puk do brankoviště. Tam se nacházeli hned dva jeho spoluhráči, jenže ani jeden z nich na touš nedosáhl.

04:04

Trettenes jednoduše protečoval nahození k brance Genoniho a odjel střídat.

03:40

Kevin Fiala se šikovně uvolnil v rohu a poté přihrál na modrou Raphaelu Diazovi, jehož tvrdý projektil vyrazil Henrik Holma nad břevno. Vzápětí se Norové dostali do rychlého protiútoku, který svým zákrokem vyřešil Leonardo Genoni.

03:28

Fialovi se v útočném pásmu otevíral prostor, který mladý útočník ale sotva využil, neboť při přechodu neměl puk zrovna pod největší kontrolou. Nakonec se mu to povedlo a Švýcaři hrají před Holmem.

03:18

Praplan marně sprintoval za kotoučem a pro zemi helvétského kříže se jedná o další zakázané uvolnění v tomto utkání.

02:43

Roest podél mantinelu dostal Nory do středního pásma. Neměl okolo sebe ale své posily, a proto Švýcaři otáčeli hru. Celou situaci však vyřešili nejhůře, jak mohli. Vyhozením na icing.

02:33

Simon Moser to nyní zkusil z pravého kruhu, jenže trefil pouze hrudník připraveného Henrika Holma.

02:02

Weber zpoza branky zakládá útok Švýcarů, kteří zatím naráží na dobře organizovanou norskou obranu.

01:18

Po levém křídle se z vlastního pásma prohnal Scherwey, svoji akci zakončil tvrdou střelou z levého kruhu. Netrefil ale prostor mezi třemi tyčemi a pokus udržet Švýcary v pásmu skončil ofsajdem.

01:15

Nyní už se seveřané dostali i ke střele. Ránu Erlenda Lesunda ale Leonardo Genoni ukryl do své lapačky.

00:33

Hofmann po vyhraném buly pálil od modré, před brankou tečoval Hischier, jenže vedle branky. Norové kontrovali útokem, který ale skončil u útočné modré.

00:28

Norsko vyhodilo na zakázané uvolnění a Švýcaři posílají na led čerstvé síly.

00:01

Úvodní buly vyhrálo Švýcarsko, které s podporou fanoušků otevírá toto utkání pobytem v útočném pásmu.

00:01

-3:00

Oba týmy se dostávají na hrací plochu, každou chvíli začínáme!

-8:00

Opět se dostává ke slovu multimediální show. Hala je zaplněna velice spoře a bude úspěchem, když se návštěva dostane přes pět tisíc.

-20:00

Dvacet minut do začátku, oba týmy již zmizely v útrobách arény, která je zatím zaplněna velice spoře. Na led vyjíždí dvě žluté rolby a budou upravovat led. Zůstaňte s námi!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

-54:00

Švýcarsko: Genoni (Mayer) – Y. Weber, Josi (A), Loeffel, Genazzi, Diaz (C), Frick, Fora – Praplan, Hischier, Fiala – Hofmann, Kurashev, Martschini – Scherwey, Haas, Andrighetto – S. Moser (A), Bertschy, Ambühl – Rod.

Norsko: Holm (Haukeland) – Holös, Bonsaksen, Lesund, Espeland, Johannesen, Bull, Nörstebö, Kaasastul – Olden, M. Olimb, P. Thoresen – Trettenes, Haga, Valkvae Olsen – Reichenberg, Lindström, Martinsen – Röymark, K. Forsberg, Roest.

Rozhodčí: Iverson (CAN), Tufts (USA) – Dalton (GBR), Nikulainen (FIN).

-54:30

Dobré chladné odpoledne z Bratislavy! Zhruba za hodinu započne utkání šestého hracího dne MS mezi Švýcarskem a Norskem. Venku jsou již i sestavy, které nedoznaly tolik změn. Na švýcarské straně se pokračuje ve střídání gólmanů, dnes dostal důvěru Leonardo Genoni, jinak se jedná o kopii toho, co bylo včera k vidění proti Rakousku. Norsko zaznamenalo změnu na postu gólmana, jedničkou bude Henrik Holm.
ŠVÝCARSKO
1. místo, 9 bodů, skóre 16:1, bilance 3-0-0-0

Švýcarsko naopak mělo vstup do šampionátu snažší. Na úvod to byl soupeř z Itálie, který byl od začátku mistrovství pasován do role odpadlíka. O tom, kam se bude zápas naklánět, rozhodla již první třetina, která dopadla pro Švýcarsko zcela jednoznačně poměrem 4:0, střely na branku pak byly 21:5. Ve druhé třetině stačily tři minuty a 32 sekund od úvodního buly, aby to bylo již 6:0 a první debakl byl na světě. Rozjetá země helvétského kříže v posledních dvaceti minutách na konto zdecimovaných Italů přihodila ještě tři branky, vytoužených deset branek ale nepřidala. Konečné skóre se zastavilo na devítce, Itálie ani jednu branku nevstřelila.

Druhý zápas proti Lotyšsku nabídl výborný hokej v pozdějších fázích zápasu, z úvodu to byla spíše oťukávaná a oba týmy hrály hodně z poctivé defenzivy. Na gól se muselo tak čekat až do 34. minuty, kdy se prosadil Gregory Hofmann. Za půl minuty ale bylo srovnáno díky lotyšské přesilovce a fantastický zápas gradoval. Lotyši měli ve třetí třetině hned tři početní výhody, které ale skončily spíše šancemi na švýcarské straně a vyhecované utkání rozhodl svým gólem v čase 56:21 Nico Hischier. Do prázdné brány pečetil tři důležité body Švýcarům Simon Moser.

Doposud poslední utkání hráli Švýcaři s Rakouskem. Derby německy mluvicích zemí nabídlo vedoucí gól od Švýcarů, kteří přečkali dlouhé čtyři minuty oslabení a Kevin Fiala již v plném počtu udeřil. Jednobrankový stav vydržel až do třetí třetiny, ve které se Švýcaři dokázali díky nešikovné teči Ganahla dostat na dvě branky náskoku. Prakticky hned záhy se rozsypalo plexisklo u střídaček a tempo zápasu bylo až do konce na bodu nula. Švýcaři nicméně přidali ještě dva góly, žádný neinkasovali a s impozantním skóre 16:1 nyní vévodí tabulce skupiny B.

-61:00

Švýcarsko: Genoni (Mayer) – Y. Weber, Josi (A), Loeffel, Genazzi, Diaz (C), Frick, Fora – Praplan, Hischier, Fiala – Hofmann, Kurashev, Martschini – Scherwey, Andrighetto, Haas – Ambühl, Rod, Bertschy – S. Moser (A).

Norsko: Holm (Haukeland) – Holös, Bonsaksen, Lesund, Espeland, Johannesen, Bull, Nörstebö, Kaasastul – Olden, P. Thoresen, M. Olimb – Trettenes, Haga, Valkvae Olsen – Lindström, Martinsen, Reichenberg – Röymark, K. Forsberg, Roest.

NORSKO
7. místo, 0 bodů, skóre 5:21, bialnce 0-0-0-3

Norům skutečně nepřál v úvodu šampionátu los. Šampionát pro ně začal utkáním s Ruskem, které je tu považováno za favorita celého mistrovství. I přes statečný výkon po první třetinu Rusko dvakrát zapsalo čárku na své gólové konto. Jednou to bylo z přesilovky, která byla využita za 11 sekund, podruhé pak klasicky ze hry 5 na 5. Seveřanům se rozhodně nedala upřít žádná snaha, jenže kvalita byla na straně sborné, která další dvě vyloučení norského týmu rozsekla dvěma góly a stav 4:0 po čtyřiceti minutách už dal nápovědu tomu, jak utkání dopadne. Ve třetí třetině Rusové sundali nohu z plynu. Sice dali po 86 sekundách pátý gól, Norové ale snížili na přijatelných 2:5.

Druhý zápas proti našemu nároďáku se vyvíjel pro Norsko od začátku hůře. Na dva rychlé zásahy dokázal severský tým ještě odpovědět, náskok 4:1 už ale byl pro Nory nesmazatelný. Ve třetí třetině snížili pouze na dvě branky rozdílu, Češi však závěr zápasu zcela kontrolovali a dovedli jej do vítězného konce v poměru 7:2.

Poslední utkání norského celku proti Švédsku bylo ukázkou švédské dominance. Tre Kronor byly nepřekonatelný oříšek pro ledního medvěda, který musel zejména ve druhé třetině skousnout pět zásahů do svého kožichu. Konečný výsledek se zastavil na skóre 9:1 pro Švédsko, zajímavostí pak mohlo být, že se tři góly zkoumaly na videu a dvakrát si norská lavička vyžádala coach challenge s úspěšností 50 %.

Norové stále čekají na první bod na tomto šampionátu. Dočkají se proti aktuálnímu lídrovi skupiny B?

Dobré odpoledne z Bratislavy! Od středečních 16:15 nás na Zimním stadionu Ondreje Nepely čeká souboj dvou týmů, které jsou na opačné straně nálady. Švýcarsko totiž zatím prochází turnajem bez ztráty kytičky, Norsko naopak po třech zápasech má celkově skóre 5:21 a je prakticky bez šance na postup do čtvrtfinále. Utkáním vás provedou Tomáš Kalas a Jonáš Majtyka, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.

4:1

Branky a nahrávky: 6. Ambühl (Bertschy, Loeffel), 21. Hischier (Fiala), 50. Hofmann (Martschini), 57. Ambühl (Genazzi, S. Moser) – 59. Lindström (Reichenberg)

Norsko: Holm (Haukeland) – Holös (C), Bonsaksen, Lesund, Espeland, Johannesen, Bull, Nörstebö, Kaasastul – Olden, M. Olimb (A), P. Thoresen (A) – Trettenes, Haga, Valkvae Olsen – Reichenberg, Lindström, Martinsen – Röymark, K. Forsberg, Roest.

Rozhodčí: Iverson (CAN), Tufts (USA) – Dalton (GBR), Nikulainen (FIN)

Diváci: 4 673

05:30 SUI 1:0 Ambühl (Bertschy, Loeffel)
08:33 SUI 2 Loeffel, sekání
16:13 NOR 2 Bull, nedovolené bránění
17:29 SUI 2 Hischier, sekání
20:34 SUI 2:0 Hischier (Fiala)