Mistrovství světa

Itálie – Lotyšsko

0:3

konec (0:0, 0:2, 0:1)

14.05.2019, 16:15 • Zimný štadión Ondreje Nepely, Bratislava • Skupina B • Lukáš Mihal (@mihal_lukas), Libor Kokoška

Tipsport: 21.6 12.1 1.11 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou. (18:35:50)
Statistické okénko:

Střely: 15:65
Hráči utkání: Andreas Bernard (Itálie) a Roberts Bukarts (Lotyšsko).
Dnešní utkání je u konce. Itálie potrápila Lotyše víc než by si pobaltští hokejisté přáli. Rozhodla druhá třetina ve které Lotyši dali dvě branky. Skvělým výkonem se předvedl italský gólman Andreas Bernard, který ukončil utkání s úspěšností 96,8%.

V první třetině byli Lotyši, do žádné vyložené šance se ale nedostali. V 18. minutě se ke překvapení všech po smolné teči jednoho z lotyšských obránců prosadil Ital Diego Kostner. První gól Italů na turnaji byl ale nakonec neuznán z důvodu porušení pravidla o ofsajdu.

První gól byl k vidění až takřka po půl hodině hry. Rihards Bukarts našel zpoza branky vyjíždějícího Roberta Bukartse, který uklidil střelou z bekhendu puk pod břevno. Ve 39. minutě ještě přidal druhou lotyšskou brankou střelou z pravého kruhu Rihards Marenis.

55 sekund před koncem rozhodl trefou do prázdné branky Teodors Blugers.

59:05

59:05 Teodors BLUGERS - 0:3

59:05

Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Ztráta Italů ve středu hřiště se jim stala osudná. Rudolfs Balcers poslal puk na úplně volného TEODORSE BLUGERSE, který už jen dovezl puk do italské branky! Je rozhodnuto! Asistence: Rudolfs Balcers, Ronalds Keninš.

58:47

Netrvá dlouho a Kristaps Sotnieks vyhazuje až za italskou branku. Zakázané uvolnění.

58:41

Na hrací plochu nastupuje šestice italských hokejistů. Italové budou hrát bez brankáře!

58:41

Oddechový čas pro domácí.

58:41

Italové se na závěr dnešního utkání dopouštějí zakázaného uvolnění.

58:13

58:05

Alex Trivellato to zkusil od modré lajny, své nerazantní nahození namířil přesně do středu branky, kde si na něj počkal Kristers Gudlevskis.

57:46

Italům se sice podařilo oblehnout Lotyšskou branku . Zatím se ale nedostali k jediné střele.

Dnešní utkání sleduje 5532 diváků.

56:13

Rihards Bukarts podrazil u mantinelu unikajícího Itala. Tohle nemůže být nic jiného než dvouminutový trest za podrážení.

54:49

Obrovská hrubka v italské obraně málem skončila gólem. Lauris Darzinš nakonec ale nedokázal zareagovat dostatečně rychle, čímž de facto odevzdal puk italskému gólmanovi.

54:22

Další lotyšské nahození od modré, Ralfs Freibergs tentokrát ale netrefil ani italskou branku.

54:13

Lotyšsko už vyprodukovalo 64 střel, zatímco Italové vystřelili jen čtrnáctkrát. Seveřané se však zatím prosadili jen dvakrát, což je hodně málo. Švýcaři proti Itálii nasbírali 61 střel a dali devět branek.

53:05

Hra je na chvíli přerušena. Jeden z Italů zůstal ležet u italské střídačky. Do šatny ale nakonec nejde, takže by měl ve hře pokračovat.

0:3

Branky a nahrávky: 30. Roberts Bukarts (Rihards Bukarts, Meija), 39. Marenis (Gegeris, Freibergs), 60. Blugers (Balcers, Keninš)

Itálie: Andreas Bernard (De Filippo Roia) – Trivellato (C), Pavlu, McMonagle, Helfer (A), Hofer, Marchetti, Tauferer, L. Zanatta – Gander, Andergassen, de Luca – Hochkofler, S. Kostner, Lambacher – Insam (A), D. Kostner, Miceli – Ramoser, Bardaro, Rosa.

Lotyšsko: Gudlevskis (Merzlikins) – Sotnieks (A), Freibergs, Balinskis, Cibulskis, A. Kulda, Galvinš, Zile – Darzinš (C), Blugers, Roberts Bukarts (A) – Rihards Bukarts, Balcers, Bičevskis – Gegeris, Keninš, Batna – Marenis, Dzierkals, Indrašis – Meija.

Rozhodčí: Reneau (USA), Schukies (GER) – Dalton (GBR), Sormunen (FIN)