Norsko – Kanada

2:14

konec (0:6, 1:7, 1:1)

28.04.2019, 13:00 • Ostravar aréna • Jan Chlubna

Třetí třetina skončila smírně pouze 1:1, ale první dvě části utkání by Norové raději zapomněli. Dnes odchází s těžkou porážkou od Kanady 2:14. Mají tak na kontě dvě prohry ve skupině a budou muset podstoupit čtvrtfinále s některým z týmů skupiny B. (14:55:59)
Nejlepší hráči

Norsko: Martin Hamre

Kanada: Liam Hickey

44:50

Deset sekund před koncem je ještě vyloučen Pedersen za faul loktem.

44:31

Bakke to zkusil z ještě větší dálky, od červené prověřil Watsonovu koncentraci v závěru zápasu.

44:15

Vaernes nahodil od modré čáry, branku netrefil.

43:00

Dnešní utkání sleduje 762 diváků. A vytvářejí hezkou atmosféru, zejména trpícím Norům.

42:38

Kanada právě vstřelila branku!
ZACH LAVIN byl zcela sám před Haugenem, obdržel přesný kros od McGregora a bez potíží zavěsil. Signalizovaný trest Norska se neukládá. Asistence: Tyler McGregor.

42:20

Rozhodčí zvedl ruku, Kanada má ponechanou výhodu a Watson už je na střídačce.

41:44

Bakke se rozjel a prostřelil mezeru mezi kanadskými obránci, Watson jen zkontroloval nepřesný pokus.

40:58

Norové vyhodili puk přes celý led až na Watsona a snaží se ubránit výhru 1:0 ve třetí třetině.

40:00

Pět minut zbývá do konce a Kanada ještě nedala ve třetí třetině gól! Určitě se to bude pokoušet změnit.

39:20

Kanada se vrací do plného počtu v momentě, kdy Oiseth nastřelil od modré blokujícího McGregora.

38:44

Kanaďané trochu propadli při bránění modré čáry, ale Bakke toho k ohrožení branky nevyužil.

38:10

Pedersen zatáhl puk do útoku, ale dlouho se tam Norsko neohřálo.

37:20

Vyhozeno k Haugenovi.

37:14

V krátké době podruhé dostává Kanada trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Dvě minuty odsedí Gemmell, který se před chvílí z trestného boxu vrátil.

36:45

Zakázané uvolnění kanadského týmu. Tak aspoň teď se Norové podívají k Watsonovi, když při přesilovce se jim to nepovedlo.

36:39

Kanada je v plném počtu.

2:14

Branky a nahrávky: 23. Oiseth (Solberg), 31. Bakke (Vaernes, Nordstoga) – 3. Smith (Hickey), 6. Westlake (McGregor), 7. Bridges, 11. Cozzolino (Armstrong), 12. Hickey (Henry), 13. McGregor (Westlake), 20. Hickey (Bridges), 20. Hickey (McGregor, Lavin), 22. Bridges (Cozzolino), 24. Crane (Armstrong, Bridges), 24. McGregor (Hickey), 26. Bridges, 28. McGregor (Lavin), 43. Lavin (McGregor)

Norsko: Groeline (od 16. Haugen) – Pedersen, Hamre, Nordstoga, Sundt – Vaernes, Oiseth, Aankekre, Rivera, Solberg "C", Grösfjeld, Krististuen, Schröderová.

Kanada: Watson (Larocque) – Henry, Hickey, Crane, Armstrong, Gemmell – Lavin, McGregor "C", Westlake, Bridges, Cozzolino, Smith, Riley, Lehoux.

Rozhodčí: Jamaguči (Japonsko) – Lewis (USA), Vaněk (Česká republika)