Švýcarsko – Slovensko

6:3

konec (2:2, 1:0, 3:1) Stav série: 2:1

28.04.2019, 15:40 • A3 Arena, Umeå (Švédsko) • O udržení • Daniel Kinc

Nyní už zní halou švýcarská hymna, to je od nás z posledního utkání v Umea v rámci tohoto MS vše, pěkný zbytek dne! (18:03:15)

Nejlepší hráči

Joel Salzgeber (SUI) – Dávid Mudrák (SVK)
Slováci do třetí třetiny vstupovali s vidinou vyrovnání, ale brzy inkasovali gól na 2:4. Poté se hra našich východních sousedů úplně rozpadla a ještě dvakrát inkasovali. Jiskru naděje vykřesal Haščák, ale vše ukončil naprosto zbytečným faulem do konce zápasu Čajkovič.

Slovenští hokejisté prohrávají 3:6 a sestupují! Švýcaři po výhře zachránili elitní skupinu.

59:50

Poslední nahození míří vedle švýcarské branky, je rozhodnuto!

59:20

Hokejisté v červeném stále při dlouhé přesilovce v útoku a Kozel musí být ve střehu.

58:54

To se jim nepovedlo, kotouč je na švýcarských holích a celek z pod Alp už tento zápas nepustí.

58:31

Slováci vyhazují a snaží se ještě proniknout do útoku.

58:04

Poslední dvě minuty třetí třetiny, Slováci jsou stále pod tlakem a Kozel musel vytáhnout další dva zákroky

57:50

Slováci jsou ve čtyřech, přesilovka Švýcarska ale pokračuje. Canovu navíc znovu skvěle vychytal Kozel.

57:24

Kotouč končí v ochranné síti po další sražené ráně, zdá se, že o osudu Slováků v elitní skupině je rozhodnuto.

56:59

Na levém kruhu se ke střele dostal také obránce Noah Delémont, Kozel proti jeho ráně vytáhl ukázkový semafor.

56:36

Nakonec dvakrát dorážel Jeremy Zuercher, Kozel však obě jeho rány zastavil.

56:10

Švýcaři se drží v poklidné kombinaci a nikam se neženou.

55:36

Další komplikace pro Slováky, dvě minuty za sekeru vidí Mrázik. Navíc do kabin míří Čajkoič, který nakopl soupeře u své střídačky a dostává trest na 5 + do konce utkání!

54:54

Slovensko právě vstřelilo branku!
Jiskra naděje ale přeci jen přichází. Do pásma se vřítil Haščák, který prudce vypálil zápěstím. Henauera trefil do plastronu, švýcarský gólman zůstal zamrzlý v postoji a slovenský útočník doklepl kotouč do odkryté branky – 6:3. Bez asistence.

6:3

Branky a nahrávky: 5. Canova (Bardh), 14. Fuss (Schlaepfer), 38. Dähler (Canova), 42. Salzgeber (Fuss, Zuercher), 51. Zuercher, 51. Knak (Delémont) – 14. Haščák, 17. Mrázik (Turan, Čajkovič), 55. Haščák

Švýcarsko: Henauer (Vuichard) – Delémont (A), Fiedler (A), Pezzulo, Baragano, Guggenheim, Chanton, Ugazzi, Rubanik – Knak (C), Salzgeber, Stoffel – Dähler, Jobin, Canova – Schlaepfer, Fuss, Zuercher – Marchand, Valenza, Bardh.

Slovensko: Kozel (Hlavaj) – Turan (C), Gajdoš, Lavička, Kňažko (A), Mudrák, Golian, Hlaváč, Beňo – Sojka, Mrázik (A), Čajkovič – Haščák, Chromiak, Krajč – Valigura, Jellúš, Turanský – Škvarek, Eliaš, Lašák.

Rozhodčí: Joonas Kova (FIN), Marcus Linde (SWE) – Nikita Šalagin (RUS), Josef Špůr (CZE)