Mistrovství světa - II. B Divize

Island – Nový Zéland

4:2

konec (2:0, 2:0, 0:2)

27.04.2019, 23:30 • Pista de Hielo Santa Fe, Mexico City • 5. kolo • Tomáš Lysý (@tomaslysy86)

S konstatováním, že Island při svém posledním vystoupení na turnaji skolil Nový Zéland 4:2 a na šampionátu divize 2B pro rok 2019 obsadil druhé místo, se s Vámi loučí a hezkou neděli přeje Tomáš Lysý. (01:53:57)
Island si tak připsal třetí výhru na turnaji a po Severní Koree a Mexiku poráží také Nový Zéland. V tabulce divize 2B tak skončí na druhém místě s devíti body právě před Novozélanďany.

Už před tímto zápasem bylo jasné, že do divize 2A postoupí po pěti letech Izrael, který v zápasu proti Gruzii vyhrál a splnil tak nutnost zisku alespoň jednoho bodu.

Na šampionátu ale bude posledním zápasem o co hrát, jelikož domácí Mexiko nastoupí proti Severní Koree v bitvě o udržení. Mexičané potřebují vyhrát za tři body, aby se udrželi, KLDR stačí jakýkoliv bodový zisk.
Ve třetí části nakonec také padly tři branky, ovšem nyní do islandské sítě. Ve 45. minutě totiž dokázal poprvé překonat výborného Snorri Sigurbergssona Andrew Cox, jenž se trefil z levého kruhu. Na další trefu se i přes šance na obou stranách muselo čekat do poslední minuty, kdy Nový Zéland odvolal gólmana a nejproduktivnější hráč týmu Matthew Schneider snížil na konečných 4:2 pro Island, který tak obsadí v tabulce druhé místo za postupujícím Izraelem.

59:22

O místních komentátorech už bylo řečeno hodně. Ale zatímco zápas už je rozhodnut, tak bych rád uvedl, že tři hokejoví labužníci během přenosu na YouTube živě komunikují s Jeliezerem Šerbatovem, lídrem izraelského týmu, který před pár hodinami oslavil postup do divize 2A, a nyní také jednomu fanouškovi na přání zazpívali Give me baby one more time od Britney Spears. A taky to vypadá, že právě Šerbatov zamíří na komentátorské stanoviště na poslední zápas šampionátu Mexiko – Severní Korea, tedy v přímé bitvě o udržení.

59:22

Nový Zéland zkouší znovu hru bez gólmana.

59:21

59:21 Matthew SCHNEIDER - 4:2

59:21

Nový Zéland právě vstřelil branku!
Poslední gól Nového Zélandu na turnaji dává symbolicky jeho nejproduktivnější hráč – MATTHEW SCHNEIDER. Nový Zéland zkusil hru bez gólmana, která se vyplatila. Od modré vystřelil Stefan Amston a Mountain Schneider, jak ho místní komentátoři nazvali, uspěl tečí. Asistence: Stefan Amston.

59:18

Nový Zéland si bere oddechový čas a Richard Parry po něm zůstává na střídačce.

58:12

Island hraje v pěti.

58:00

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a myslím si, že i obou dvou týmů na šampionátu divize 2B.

57:15

Nyní již do útočného, ale Islanďané se opět rychle osvobozují. Nyní si možná říkají, proč to takhle v oslabeních nešlo včera proti Gruzii. Ale i případná včerejší výhra proti Gruzíncům by Islandu nestačila k postupu.

56:49

Novozélanský útok začíná za brankou Parryho, ale pětice hráčů v bílém se dostala jen do středního pásma a musí začít znovu.

56:41

Další dvě vyhození Islandských.

56:12

Novozélanďané ještě budou moct zlepšit své přesilové hry, neboť ze dvou faulů si sudí Tim Tzirtziganis vybral zákrok islandského hráče a Hafthor Sigrunarson jde ven za seknutí soupeře.

55:59

Orongan v situaci dva na jednoho přihrával na modré pro svého spoluhráče Sigurdssona, ale ten byl o maličko rychlejší a sudí pískají ofsajd.

55:20

Vignir Arason čekal na modré přihrávku, aby mohl střílet na branku z první. Ta nepřišla, protože jeho spoluhráči nedostali pořádně puk na hokejku. Zato Novozélanďané ano a je z toho zakázané uvolnění.

54:23

Nový Zéland nevymyslel při přesilové hře takřka nic. Takže k nějaké zápletce zápasu patrně už nedojde.

53:32

Novozélandská pětka se nemůže usadit v útočném pásmu, Island se dvakrát po sobě osvobozuje.

4:2

Branky a nahrávky: 10. Andresson (Gudnason), 11. Račanský (Orongan, Blondal), 21. Mikaelsson (Thorsteinsson, Leifsson), 27. Johannesson (Knutsson) – 45. Cox (Polozov, Lee), 60. Schneider (Amston)

Island: Sigurbergsson (Hedström) – G. Arason, Palsson, Blondal, Thorsteinsson, Jonsson, Jakobsson, V. Arason, Arnason – Sigurdsson, Račanský, Orongan – Mikaelsson, Atlason, Leifsson – Knutsson, Johannesson, Sigrunarson – Kristinsson, Gudnason, Andresson. Trenér: Vladimír Kolek

Nový Zéland: Parry (Mitalas) – Amston, Henderson, Craig, Jackson, Lane, Mawxon, Hay – Polozov, Schneider, Cox – Eaden, Heyd, Lee – Strayer, Challis, Gavoille – Vortanov, Harrop, Ellis. Trenér: Anatolij Chorozov

Rozhodčí: Tim Tzirtziganis – Tomáš Brejcha, Justin Cornell

05:20 ISL 2 Jonsson, vysoká hůl
09:34 ISL 1:0 Andresson (Gudnason)
10:37 ISL 2:0 Račanský (Orongan, Blondal)
20:53 ISL 3:0 Mikaelsson (Thorsteinsson, Leifsson)
26:51 ISL 4:0 Johannesson (Knutsson)