24:26

konec (12:13)

14.04.2019, 16:00 • Sport Palace Uruchje, Minsk • Matěj Vybíral (@Matavyb)

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. Hezký zbytek víkendu. (17:41:33)
Povedený závěr zápasu znamená nejen to, že český tým bere do vyrovnané tabulky dva body a zůstane první v tabulce, ale také to, že si s Běloruskem díky vítězství o dva góly vybojoval lepší statistiku vzájemných zápasů, která rozhoduje při rovnosti bodů. Češi odehrají v kvalifikaci ještě dva duely, a to doma s Bosnou a Hercegovinou a venku ve Finsku.
Český tým se ve druhém poločase dlouho trápil v útoku a Bělorusko se dostalo do vedení, které však nikdy nešlo na více než jednu branku. To bylo důležité, jelikož naši našli střelce ve Stanislavu Kašpárkovi, jehož rány z devítky z výskoku na zataženou běloruskou obranu fungovaly. Češi poprvé ve druhé půli odskočili na 23:21 v 53. minutě po jediné trefě Ondřeje Zdráhaly, do remízového stavu už domácí nepustili, v důležitých momentech se prosadil Tomáš Babák a výtečné zákroky vytahoval Martin Galia.
Bělorusko – Česko 24:26 (12:13)
Nejvíce branek: Baranov 5/4, Jurinok 4, Koroljok 3 – Kašpárek 8, Petrovský 4, Babák 4, Hrstka 4/2. Rozhodčí: Andorka, Hucker (oba HUN). Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/2. Vyloučení: 2:3.

Češi oplatili Bělorusku porážku a berou veledůležité dva body!

Konec zápasu. (24:26)

60

Zdráhala faulován, devítka pro Čechy, následně ještě pálil Kašpárek, Kišov sice chytá, ale český tým to mrzet vůbec nemusí! (24:26)

60

Devatenáct sekund před koncem si Jan Filip s Danem Kubešem berou oddechový čas. Bylo by dobré udržet dvougólový náskok a vybojovat si lepší vzájemný zápas s Běloruskem. (24:26)

60

Maxim Baranov ještě ze sedmičky snižuje, 40 sekund do konce zápasu. (24:26)

60

Je rozhodnuto! Zdráhala našel na pivotu Leoše Petrovského, který se v pádu nemýlí! (23:26)

59

Češi se výborně vrátili do obrany a zastavili hostující akci, následně MARTIN GALIA vychytal ránu z pravé spojky a český tým je blízko, 90 sekund do konce zápasu! (23:25)

58

Kišov vychytal ránu Kašpárka a Bělorusko zůstává ve hře. (23:25)

58

Martin Galia vychytal obětavým zákrokem Jurinoka na levém křídle! Obdržel zásah do obličeje, ale je v pořádku. Následnou akcí mohou Češi definitivně rozhodnout! (23:25)

57

Tomáš Babák to vzal při signalizované pasivitě opět na sebe, proklouzl přes obránce a vypálil k bližší tyčce! (23:25)

56

Dmitrij Nikulenko se prezentoval famózním podstřelem a znovu je to o jedinou trefu. (23:24)

56

Vančo si pohlídal pas na pivota, devítka pro Bělorusko. (22:24)

55

Tomáš Babák o sobě dal po dlouhé době vědět, suverénně prokličkoval domácí obranou a zakončil k tyči! (22:24)

55

Boris Puchovskij uvolnil na pivotu Bochana, skvělá souhra Bělorusů znamená snížení. (22:23)