DHL Extraliga juniorů

HC Dukla Jihlava – BK Havlíčkův Brod

4:3

konec (1:1, 1:1, 2:1)

16.03.2019, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • O udržení • Tomáš Kalas (@tomascipy)

Více již toho Havlíčkův Brod ale nestihl. Zápas se rozhodl až ve třetí třetině, respektive díky dvěma slepeným gólům Dukly. V čase 52:31 se prosadil se štěstím Matěj Vála, v čase 53:23 pak Miroslav Juda. Závěr zápasu se poměrně vyhrotil, sami hráči to ale přešli při podání rukou s úsměvem. Brod ale ještě nebalil hokejovou výstroj, 11 sekund před koncem se během přesilovky 4 na 3 prosadil Richard Cachnín. Více se ale již nestalo, a tak bere z posledního zápasu sezony Dukla výhru 4:3!

Dámy a pánové, z dnešního přenosu je to vše. Za nějaké čtyři hodiny se budu těšit napočtenou u onlajnu z druhého semifinále proti Kladnu! (14:05:34)

59:49

Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
Pozor, to bude ještě drama! 11 sekund před koncem se totiž Rebel dostává na dostřel jedné branky! Využitá přesilovka 4 na 3 měla jasný vzorec. Smolko upadl ve středním pásmu, čehož využil Dudycha, předal kotouč na RICHARDA CACHNÍNA, který ještě dramatizuje celé utkání – 4:3! Asistence: Štěpán Dudycha.

58:40

Mareš uplatnil své zkušenosti a po uvolnění nahrál na Válu vepředu, který ale měl hůl na druhé ruce, a proto nemohl puk zpracovat.

58:23

Bude se hrát až do konce zápasu 4 na 3. Dalším trestaným je Juda za sekání.

58:06

A další souboj, tentokrát schytal tvrdý hit Kerber a míří přímo do kabin. Asi bude ještě veselo v posledních minutách na ledě.

57:04

V závěru přišel prostor opět na vyšší tresty. Chlubna se dostal do kontroverze s Najmanem. Po odpískání a relativnímu uklidnění situace si Najman ještě něco dovolil, ten je trestán 5+20 minutami, Chlubna má 2+2 minuty. Větší trest na straně Brodu odsedí Vyvial.

56:37

Petržilka to ale nebalí! Tentokrát se sám dostal před obránce a natlačil se ke Krejčímu, nedokázal ale v rychlosti zakončit.

56:09

Úmyslný ofsajd přerušuje závěrečnou snahu Brodu vrátit se do utkání. Hra se stěhuje až před Folvarského.

54:36

Na hostující straně to zkusil táhnout sám Pokorný, dokonce se na levém kruhu dostal i ke střele, jenže ta byla o hodně slabší než bývá zvykem. Krejčí jenom puk kontroloval.

53:23

Dukla právě vstřelila branku!
Pro Brod je situace špatná. Jihlava se totiž dostává do dvougólového náskoku a tento gól je na popis o hodně jednodušší. Piskač totiž dostal na modré puk a vystřelil, jeho pokus tečoval do protipohybu MIROSLAV JUDA a Folvarský nemohl již nic dělat – 4:2! Asistence: Daniel Piskač.

52:31

Tohle je svým způsobem dost šťastný gól, ale také hodně překombinovaný! Na hostující straně Fiala obral o puk Mareše, jenže domácí získali puk zpět a jeli situaci 3 na 2. Brož nahrál na Chlubnu, přihrávka to ale nebyla moc slavná a domácí #10 si musela puk upravovat. Z celé situace tak vymizel prvek rychlosti, přesto Chlubna na druhé straně našel MATĚJE VÁLU, jehož střelu si Folvarský srazil do kasy betonem – 3:2! Asistence: Tomáš Chlubna, Vítězslav Brož.

51:50

Kotouč mezi střídačkami znamená přerušenou hru.

51:06

Z rohu přišla nahrávka před kasu, kde ale nebyl nikdo z hráčů, a proto se musela celá kombinace rozjet znova. Než se ale rozjela, tak byl puk na druhé straně hřiště.

50:30

Brod je po maximálně dvě minuty v oslabení a Jihlava se může využitím této přesilovky dostat do kýženého vedení.

49:42

Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Tecl – 2 min., sekání).

49:37

Vála rozjel přečíslení 3 na 2 a dal možnost na zakončení Brožovi, který si z osy hřiště vyjel až na pravý kruh a vystřelil, Folvarský ale bez potíží ubránil.

48:55

Zakázané uvolnění Brodu se změnilo na vhazování ve středním pásmu, sudí Čech totiž odpískal chybu čárového.

4:3

Branky a nahrávky: 7. Juda (Chlubna), 35. Krajíček (Kratochvíl), 53. Vála (Chlubna, Brož), 54. Juda (Piskač) – 2. Kulhánek (Horák, Petržilka), 27. Petržilka (Kulhánek), 60. Cachnín (Dudycha)

HC Dukla Jihlava: Krejčí (Chaloupek) – Rašín, Vála (A), Mareš (C), Smolko, Kratochvíl, Piskač – Vala, Juda (A), Chlubna – Brož, Krajíček, Kardoš – Doležal, Zadražil, Barák

BK Havlíčkův Brod: Folvarský (Nedvěd) – Dvořák, Dudycha, Najman, Horák, Kerber, Škareda, Kudrna – Tecl, Cachnín, Holenda – Kulhánek, Vaňous, Petržilka – Pártl, Vacík, Fiala – Vyvial, Pokorný

Rozhodčí: Čech – Nechvátal, Kotrba

01:25 HBR 0:1 Kulhánek (Horák, Petržilka)
03:15 HBR 2 Kudrna, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
06:50 JIH 1:1 Juda (Chlubna)
22:13 JIH 2+10 Mareš, vražení na hrazení+vražení na hrazení, odpyká Doležal
26:15 HBR 1:2 Petržilka (Kulhánek)