AZ Havířov – HC Kometa Brno

3:1

po nadst. prodl. (1:1, 2:0, 0:0 - N 1:0)

14.03.2019, 17:30 • Gascontrol Aréna, Havířov • Nadstavba B • Tomáš Vlček

S konstatováním, že AZ Havířov si z dnešního zápasu odnáší všechny čtyři body se s vámi pro dnešek z Gascontrol Arény loučím a těším se na shledanou u dalších přenosů. (19:40:57)

61:05

Havířov právě vstřelil branku!
Až teď se to havířovským podařilo. PAVEL MAKOVEC vlétl do útočného pásma a úspěšným blafákem rozhoduje o výhře AZetu i v nadstavbě. Asistence: Denis Bárta.

60:27

Horváth sám před Bizoněm, ale po ledě ho nepřekonal, a ani dojíždějící spoluhráč dorážkou neuspěl.

60:01

Začalo nadstavbové prodloužení.
Ve třetí třetině už jsme branku neviděli, to spíš řadu vyloučení a osobních trestů. AZ tak bere tři body za výhru 3:1, o další bod se odehraje nadstavba.

60:00

Třetí třetina skončila, následovat bude nadstavbové prodloužení.

59:36

Šalé ujel do úniku, ale na Zlatnického si nepřišel.

59:19

Hosté se osvobozují, puk na jejich střídačce.

59:02

Sledujeme přesilovku AZetu 5 na 3.

58:52

Oddechový čas pro domácí.

58:52

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Otava – 2 min., krosček).

58:45

Kremnický pálí mimo.

58:23

Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Brabenc – 2 min., podrážení).

58:03

Otava zkusil zakončovat nečekaně zády k brance, Zlatnický nadvakrát puk zkrotil.

57:05

Havířovští krouží s pukem ve svém útočném pásmu, ale do zakončení se nedostávají.

56:30

Kometa je i po ubránění oslabení pod tlakem, a vyhazuje na icing.

56:21

55:54

Makovec zkusil procpat puk Bizoňovi u tyčky po objetí branky, ale brněnský gólman se skvěle roztáhl na brankové čáře a puk nepustil.

54:32

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (hráčská lavice 2 min. – nesportovní chování).

53:32

53:27

Becher trefil boční síťku.

52:12

Domácí v plném počtu, začíná jejich přesilovka.

51:32

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Brabenc – 2 min., napadení).
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Vyroubal – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

50:13

Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Žák – 2 min., vysoká hůl).

50:08

Bizoň teď měl slušnou porci štěstí, když se kotouč odražený od brusle brněnského obránce odrazil těsně mimo jeho levou tyč!.

49:14

Oba týmy v plném počtu, během hry ve čtyřech se na ledě nic důležitého nestalo.

47:20

Hrajeme 4 na 4.

47:14

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Prčík – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Nesvadba.
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Kusak – 2 min., krosček).

46:28

Na druhé straně míjí Šalé těsně střelou z mezikruží růžek havířovské branky.

45:20

Makovec měl na své hokejce hned dvě gólovky během chvilky, ale neuspěl.

43:02

41:55

Hosté v plném počtu, začíná jejich přesilovka.

41:30

Brabenec těsně míjí havířovskou branku.

41:02

Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Kubíček – 2 min., nedovolené bránění).

40:48

AZ pokračuje v přesilovce, ale moc se mu nedaří.

40:01

Ve druhé třetině už hra nebyla tak kvalitní, jako v části úvodní. Dlouho to vypadalo, že obrany budou mít navrch nad útoky, až se v rozmezí 99 vteřin dvakrát prosadili havířovští a AZ rázem vede 3:1. K výhře tak má v výrazně blíže, ale vše ještě může změnit ve třetí třetině.

Ta začne v cca 19:00.

40:00

39:55

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Otava – 2 min., sekání).

39:27

Hosté se opakovaně nedokázali dostat do útočného pásma, AZ pozorně brání.

38:12

Na druhé straně se po elegantní otočce dostal do nebezpečného zakončení Moškoř, ale na Bizoně tentokrát nevyzrál.

37:46

Šalé to zkoušel z pravé strany i po objetí branky, ale neuspěl.

35:43

AZ jde bleskově do dvoubrankového trháku. Po zisku kotouče na útočné modré si celá první lajna Havířova vyměnila puk a MARTIN PAVLAČKA zakončil z levé strany prakticky do prázdné branky. Asistence: Jan Moškoř a OIndřej Becher.

34:24

Další nápor AZetu na brněnském brankovišti už vede ke druhé brance Havířova. Puk, i obránce, za Bizoně dostal dorážkou dojíždějící PAVEL MAKOVEC. Asistence: Marek Vojkůvka a Jakub Urbančík.

33:45

Moškoř využil srážky dvou obránců k úprku do úniku, sám před Bizoněm ještě nabídl zakončení Pavlačkovi do druhé vlny, ale ten nepochopitelně nedokázal puk dostat do branky!

32:15

Prčík střelou od modré donutil Zlatnického k pohotovému zákroku.

32:05

Úroveň hry v posledních minutách poklesla, šance nevidíme žádné, Zlatnický pokryl pod lapačkou nahozený puk.

30:38

Další přerušení má na svědomí opět přestupek havířovských. Buly na brněnské modré čáře.

30:06

Ofsajd teď zastavuje pokus o rychlou akci AZetu.

29:37

Kolat v šanci, Bizoň zakročil vyrážečkou.

29:14

Havířovští byli i po skončení přesilovky na kotouči, ale do šance se nedostali a teď skončil puk na brněnské střídačce.

28:02

27:40

Hosté se opět osvobozují.

27:08

Havířovští dlouho kombinovali, až teď se odhodlal k zakončení Kubíček, ale Bizoň jeho pokus od modré s přehledem vyráží.

26:34

Hosté se osvobozují.

26:02

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Vyroubal – 2 min., vysoká hůl).

25:50

Sever dostal nabito z poza branky, ale jeho střelu z první Zlatnický skvěle vyráží.

24:52

Icing Komety.

24:20

Horváth se parádněn protáhl mezi beky do pásma a vybídl k zakončení Kusaka, ale ten přesunujícího se Bizoně neprostřelil.

23:30

23:19

Kometě se přesilovka nedaří, teď se dopustila ofsajdu.

22:28

Mišiak pálil z levého kruhu, Zlatnický tlumí puk ve výstroji.

22:10

AZ se osvobodil a drží puk mimo své pásmo.

21:30

Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Bárta – 2 min., podrážení).

20:40

Pavlačka mohl poslat AZ do vedení, ale Bizoň jeho zakončení parádně likviduje vyrážečkou.

20:01

V první třetině jsme vyděli poměrně kvalitní hokej a víceméně vyrovnanou hru. Vyložených šancí se však moc neurodilo. Kometa šla do vedení po využitém přečíslení, AZ v závěru dorážkou z brankoviště vyrovnal. Druhá třetina začne v cca 18:11.

20:00

19:45

Oba týmy jsou sice bruslařsky aktivní, ale dopouští se i mnoha nepřesností.

18:22

Hra se ale přesunula na druhou stranu a MARTIN PAVLAČKA opakovanou střelou z hrany brankoviště vyrovnává. Jeho první pokus Bizoň ještě stihl vyrazit, ale na bekhendovou dorážku už nemohl dosáhnout. Asistence: Jan Moškoř.

17:50

Kometa je i po skončení přesilovky v mírném tlaku, ale bez výrazné šance.

17:01

16:40

Opět je puk ve středním pásmu.

16:00

AZ se osvobozuje.

15:20

Mišiak z levého kruhu těsně míjí havířovskou branku.

15:01

Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Urbančík – 2 min., vysoká hůl).

14:57

Bizoň zachytil nahozený puk, buly před hostující brankou.

13:36

Kometa právě vstřelila branku!
Hosté otevírají skóre utkání, když v situaci 2 na 1 vystřelil z levé strany JAKUB BRABENEC a puk prošel Zlatnickému mezi betony – 0:1. Asistence Patrik Ulbricht.

13:17

Icing hostů.

12:38

To na druhé straně mohl Kolat otevřít skóre, ale na hraně brankoviště nedokázal dorazit puk do brněnské branky.

12:17

Hosté na chvíli usazeni v útočném pásmu, ale do zakončení se nedostali.

11:35

Pavlačka vybídl k teči Bechera, Bizoň pozorný a vyráží.

11:15

Dlouho se teď bojovalo o kotouč u mantinelu v pásmu Komety. Nakonec se bude vhazovat před hostující modrou čárou.

10:20

Horváth se dvakrát během chvilky dostal do zakončení, ale na Bizoně si nepřišel.

09:05

Rychlá akce Havířova vyvrcholila přihrávkou z pravého křídla před branku, kde jen o kousek nedosáhl Pavlačka na puk před odkrytou brankou.

08:19

Bílek se z postu obránce prosmýkl až do mezikruží a mířil těsně vedle šibenice.

07:20

Brabenec dostal přihrávku z pravého křídla do mezikruží a svou střelu po ledě poslal po ledě těsně vedle levé tyče.

06:41

Další pobyt AZetu v útočné třetině střelu nepřinesl a už se hra otáčí na druhoiu stranu.

05:53

AZ je více na kotouči, teď musel Bizoň rychle schovat puk před důrazným Bártou.

04:47

AZ se usadil v útočném pásmu, Puzoňovu střelu vyráží Bizoň, Moškořova pěkná kličkovaná nakonec ke střele nevedla.

03:43

Další snadný zákrok hostujícího brankáře – tentokrát ukryl pod lapačku z dálky nahozený puk.

03:10

Kremnického nahození od modré řeší Bizoň betonem.

02:40

Mišiak hledal po přejetí modré čáry své spoluhráče, ale je pískán ofsajd Komety.

02:05

Prčík to zkusil od modré z poza obránce, Zlatnický betonem vyráží.

01:58

Zlatnický schoval do lapačky nahozený puk, hra přerušena.

00:37

Havířovský Pavlačka vnikl po pravém křídle do útočné třetiny a zkusil i vystřelit, ale jeho pokus byl zblokován.

00:01

Na havířovském ledě je v plném proudu předzápasové rozbruslení obou týmů, zápas tedy za pár minut začne.

AZ RESIDOMO Havířov: Zlatnický (Nowak) – Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, P. Kubíček, Zmarzlák, Puzoň – Žák, Pavlačka, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkůvka, Kusak, Bárta, Horváth

HC Kometa Brno: Bizoň (Schnattinger) – Řehák, Vacek, Máša, Ulbricht, Němec, Prčík – Nesvadba, Brabenec, Otava, Šalé, Sever, Horký, Linka, Harmim, Mišiak, Vyroubal

Rozhodčí: Kratochvíl – Janoško, Zicháček.
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání nadstavbové skupiny B extraligy dorostu mezi AZ RESIDOMO Havířov a HC Kometa Brno. Pro oba týmy je to poslední utkání této části soutěže. O víkendu totiž začíná play-off a právě dnešní poslední kolo rozhodne, kdo s kým se utká.

6. HC Oceláři Třinec 19 52:86 18

Zatímco Kometa už má druhé místo jisté a v P-O se pravděpodobně utká s nejlepším týmem skupiny E Přerovem, AZ ještě může o svou třetí příčku přijít, pokud získá méně bodů než někdo z dvojice Pardubice – Zlín. O jejich bodovém zisku rozhodne vzájemný zápas v Pardubicích. Každopádně, pokud AZ skončí třetí, bude jeho soupeřem v P-O Třinec, pokud klesne níže, bude to buď Zlín nebo Pardubice.

Vzájemné zápasy AZetu a Komety v letošní sezoně vyznívají lépe pro brněnské mladíky:

23.kolo, 5.1.2019 Kometa – Havířov 6:2
28.kolo, 29.1.2019 Havířov – Kometa 1:3
33.kolo, 23.2.2019 Kometa – Havířov 3:5

Kdo se bude radovat tentokrát, uvidíme ve čtvrtek večer. Utkání začíná v havířovské Gascontrol Aréně v 17:30.

3:1

Branky a nahrávky: 19. Pavlačka (Moškoř), 35. Makovec (Vojkůvka, Urbančík), 36. Pavlačka (Moškoř, Becher), 62. Makovec (Bárta) – 14. Brabenec (Ulbricht)

AZ Havířov: Zlatnický (Nowak) – Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, P. Kubíček, Zmarzlák, Puzoň – Žák, Pavlačka, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkůvka, Kusak, Bárta, Horváth

26:02 KOM 2 Vyroubal, vysoká hůl
34:24 HAV 2:1 Makovec (Vojkůvka, Urbančík)
35:43 HAV 3:1 Pavlačka (Moškoř, Becher)
39:55 KOM 2 Otava, sekání
41:02 HAV 2 Kubíček, nedovolené bránění
47:14 KOM 2+10 Prčík, zásah do hlavy nebo krku+zásah do hlavy nebo krku, odpyká Nesvadba