Mountfield HK – HC Litvínov

5:2

po nadst. prodl. (1:1, 2:0, 2:1 - N 1:0)

14.03.2019, 17:30 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Nadstavba A • Jan Karel

Dnešní zápas byl velmi vyhecovaný a hrál se v dobrém tempu, což vyhovovalo Mountfieldu, který zaslouženě bere všechny body. Já se s vámi loučím a u dalšího kola mládežnického hokeje, na viděnou. (19:54:33)

60:52

Hradec právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto o bonusovém bodu z nadstavby. MATYÁŠ BUDINA dostal ideální přihrávku od Matěje Beneše a nekompromisně zavěsil pod horní tyčku. Asistence: Matěj Beneš.

60:05

Ihned po bully se domácí ženou dopředu a snaží ohrozit Herkommera.

60:01

Začalo nadstavbové prodloužení.
Třetí třetinu ovládli, stejně jako celý zápas, domácí a zkušeně si pohlídali tři body.

60:00

Třetí třetina skončila, následovat bude nadstavbové prodloužení.

59:56

Vyloučení v týmu HC Litvínov (Postl – 2 min., hrubost).

59:56

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Brožek – 2+2 min, hrubost).

59:24

Opět je to o tři branky. Hradecký MATĚJ NOVOTNÝ v situaci dva na jednoho volil střelu a prostřelil bezmocného Herkommera. Asistence: Šimon Táborský, Matěj Giesl.

59:10

Hra je opět klidnější a oba mančafty střídají.

58:06

Litvínov právě vstřelil branku!
Litvínov střílí gól z ničeho nic. Jiří Špaček nahrál do jasné příležitosti ONDŘEJI POSTLOVI, který se nemýlil a snížil na rozdíl dvou branek. Asistence: Jiří Špaček.

57:30

Lukáš Pajer měl další gólovku po skvělé nahrávce od Juraje Slafkovského. Sám před Herkommerem však minul.

56:55

Hradečtí teď hosty mačkají jako citrón a střílejí o sto šest. Hostující obrana nestíhá.

56:45

Další střelu na branku hostí vyslal Tadeáš Pinkas. Herkommer však kryje do lapačky.

55:41

55:25

Hradec využívá přesilovku. ŠIMON MARHA se parádně prosmíknul kolem svého hráče a přebruslíc celé hřistě, zavěsil puk do levé šibenice. Asistence: Juraj Slafkovský, Lukáš Pajer.

54:25

Hradečtí drží Litvínov v tlaku. Herkommer však výborně vychytává.

51:36

Hradecké teď mohlo mrzet, že se jim nepovedla krásná kombinace, na jejímž konci mohl být gól.

50:41

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Táborský – 2 min., krosček).

50:41

Velmi tvrdý hit za hranou předvedl litvínovský Kadár a míří předběžně do sprch.

49:35

Neustálý tlak, který trval přes minutu mačkal Litvínovské hráče. Ti se osvobozují jen za cenu ztráty kotouče.

48:43

Pěknou střelu na branku vyslal Tadeáš Pinkas, který se na modré zbavil protihráče a vyslal dělovku na lapačku Herkommera.

48:14

Hradečtí opět mačkají svého soupeře, a jen výborný Herkommer drží naděje svého týmu.

47:35

Hosté pořád nenacházejí recept na domácí hru a jsou pod stálým tlakem hradeckých pětek.

46:19

45:32

Hradečtí si opět berou touš pod svou správu a znovu se valí na branku hostí. A teď dokonce Juraj Slafkovský trefuje břevno tvrdou ranou od modré.

45:13

45:03

Hradecká obrana se jeví skálopevně a nic hostům nedovoluje.

44:30

Litvínov drží puk i pásmo a postupuje dopředu.

44:19

Počet hráčů na ledové ploše se srovná.

43:40

Pěknou střelu vyslal na Žalčíka Krocker. Hradecký gólman však chytá.

43:13

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Slafkovský – 2 min., vysoká hůl).

42:35

Pěkný přechod až do útočné třetiny ukázali hosté z Litvínova, jejíchž akce skončila až střelou do Žalčíka.

41:38

Hosté zklidňují hru a drží si touš na svých čepelích. Hradec dobře forčekuje a zklidnění tempa podle něj nepřichází v úvahu.

40:48

První závar před Herkommerem, který si však hostující gólman pohlídal.

40:08

Třetí dvacitiminutovka právě začala a s ní i útočné snažení hostů. To však hradecká obrana kryje.

40:01

Ve druhé periodě byl jasně lepší Mountfield, který lépe bruslil a hlavně napadl. Především dobrým forčekingem dělal hostům problémy. Litvínov si za celých 20 minut vypracoval jen šanci na úplném konci druhé třetiny. Jestli chtějí hosté zvítězit, budou muset přidat.

40:00

39:11

Dominik Brouček mohl snížit na rozdíl jediné branky. Krásně se proháčkoval mezi dvěma hradeckými beky a vystřelil. Jeho pokus však Žalčík kryje.

39:00

Po přesilovce se hra zklidňuje a Litvnínovští teď mohou v klidu rozehrát.

38:38

37:45

Pěkný přechod přes všechny čáry předvedl Mountfield, který navíc obstřeluje branku hostí.

37:12

Domácí teď budou mít poloviční čas přesilové hry.

37:02

36:38

Vyloučení v týmu HC Litvínov (Špaček – 2 min., držení).

36:15

Hradec jde do vedení v oslabení! Na rozdíl dvou branek upravuje ŠIMON MARHA, který ve vlastním oslabení krásně překonává hostujícího gólmana. Asistence: Juraj Slafkovský.

35:35

Hradec opět ukázkově brání a vyhazuje touš za branku hostí.

35:02

Hradec si zahraje oslabení.
Hráče Litvínova odvážejí vozítka a hra může, i přes obavy o jeho zdraví, znovu začít.
Po souboji v rohu hřiště se jeden z Litvínovských nezvedá. Doufejme, že to nebude nic vážného.

34:17

Další dobré střídaní Hradce. Povedené manévry dělala za brankou hostí hradecká trojice forvardů.

33:48

Hradec drží puk a kombinuje. Hosté se zatím tempu hry domácích borců nemohou vyrovnat.

33:09

Přečíslení tři na jednoho teď zahodila hradecká útočná lajna, která nezvládla kombinaci u modré čáry.

32:25

Hra se zklidnila a oba týmy posílají na led čerstvé síly.

30:36

Hradec se ujímá vedení. Pěknou střelou od kruhu se prezentoval MATYÁŠ BUDINA po asistenci od Juraje Slavkovského. Asistence : Juraj Slafkovský, Lukáš Pajer.

30:25

Matyáš Budina mířil sám na branku. Jeho střelu však gólman hostí kryje.

29:05

Lukáš Hocelík se pěkně proháčkoval domácí obranou a vystřelil na branku Hradce. Tichý však ránu kryje.

28:05

Oba týmy posílají na ledovou plochu čerstvé síly. Hradec opět hosty uzamyká v jejich obranném pásmu. Hosté se osvobozují jen zakázaným uvolněním.

27:24

Pojede se samostatný nájezd po faulu jednoho z hostujících beků. Matyáš Budina však těsně minul levou tyč litvínovské branky.

27:19

26:43

Hosté nevědí, co z pukem. Teď ho nesmyslně vyhazují na svoje zakázané uvolnění.

26:19

Hradec brání skvěle a teď se dokonce ve vlastním oslabení dostává před branku hostí.

25:39

Ihned po bully se hradečtí dorostenci osvobozují výhozem puku přes všechny čáry.

25:19

Šimon Táborský míří na trestnou lavici za podrážení.

24:58

Plno nepřesností na obou stranách teď ukončila akce Litvínova, který se dobrým napadáním usadil v útočném pásmu.

24:01

Hradečtí se sami svou nepozorností vyhnali z útočného pásma a domácí obrana musí za pukem spěchat až za vlastní svatyni.

23:21

22:40

Až teď předvádějí mladí Lvi pohlednou kombinaci. Ani ta však ke střele nevede.

21:59

Hosté úspěšně brání a vyhazují kotouče ze třetiny. Hradci se nedaří usadit v útočném pásmu soupeře a musí hrát za vlastní brankou.

21:21

Hradec si zahraje první přesilovku ve druhé části.

20:58

Litvínov se úspěšně ubránil a předvedl hezký kontr. O puk v zápětí hráči Litvínova přicházejí.

20:08

První bully střední periody zvládli lépe domácí a ihned se s pukem na čepelích hrnou dopředu.

20:01

V první třetině jsme od obou celků viděli velmi bojovný a bruslivý hokej. První část ale přeci jen zvládli lépe domácí, kteří lépe forčekovali a měli více jasných příležitostí. Litvínov se však postupem hry do zápasu dostával víc a víc, a na sklonku první periody dokonce vyrovnal. Uvidíme, kdo zvládne lépe zbytek utkání.

20:00

19:10

A je vyrovnáno! Ani ne minutu do konce hrací doby vyrovnává hostující kapitán JAKUB KADÁR, který propálil všechny hráče před sebou a trefil levý horní roh. Asistence: Adam Werner, David Skuhrovec.

18:49

Hradečtí brání skvěle a hosty ihned vyprovázejí ze třetiny. Hned další přechod se navíc hostím nepovedl. Ofsajd.

18:19

Litvínov bude mít možnost přesilovky po krosčeku Marhy.

17:32

Hned po vyloučení na hosty Hradec vlétl a ti se osvobozují výhozem přes všechny čáry.

17:20

17:09

16:44

Šimon Táborský měl velkou příležitost. Po střele Šimona Marhy se k němu odrazil puk a on měl před sebou jen prázdnou branku. Tu však netrefil.

16:20

Hezkou akci domácích narušilo porušení pravidel. Útočící hráč v brankovišti.

16:01

Hradec zatím kontroluje hru a nepůjčuje kotouč hostům.

15:20

uvidíme hru 4 proti 4.

15:09

David Skuhrovec hákoval svého protihráče a míří na trestnou lavici.

14:25

Kostrbatou rozehrávku na obou stranách završila shrumáž těl v pásmu nikoho. Puk si pod svou správu berou domácí a hezkou akcí Juraje Slafkovského si získávají bully v útočném pásmu.

13:39

Dominik Brouček vyslal na branku Tichého povedenou střelu švihem. Domácí brankář však kryje.

12:15

Domácí obrana pracuje, jak má a sbírá vše, co soupeř vymyslí. Nyní navíc Hradečtí míří dopředu. V pásmu se však dlouho neohřáli, protože hosté se vysokým obloučkem zbavují tíhy momentu.

11:24

Matěj Novotný si hezky vybruslil zpoza branky a bekendovým pokusem vystrašil Herkommera.

10:18

Povedený přechod Hradce zbrzdila špatná přihrávka. Nadějně rozvíjející se akce tak do svého konce nedospěje.

09:39

Hradečtí opět za brankou Litvínova. kombinace však ke střele nevede, a domácí tak s pukem musejí zpět.

09:06

Hostům se zatím nedaří přechod před střední pásmo a Lvi toho zatím využívají. Sbírají puky a hrozí z rychlých brejků.

08:24

Adam Werner poslal na Jakuba Tichého povedenou ránu příklepem, ten ji však schoval do své výstroje a změnu skóre nepřipustil.

07:28

Hradečtí s přehledem ubránili útočnou akci hostí a nyní se sami ženou na branku Litvínova.

06:33

A Hradec jde do vedení díky JURAJI SLAFKOVSKÉMU, který svou gělovkou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá svůj tým do vedení. Asistence: Lukáš Pajer.

06:06

Matěj Novotný vyslal od modré čáry pěknou ránu. Herkommer ji však viděl po celou dobu letu a puk schoval do své výstroje.

05:43

Druhá přesilovka pro Hradec.

05:08

Po konci trestu jednoho z hostujících hráčů se před brankářem hostí strhla bitva o volně ležící puk. Maskovaný muž však touš nakonec lapil.

05:01

04:12

Hradeckým se přesilovka nedaří a hosté vyhazují jeden puk za druhým.

03:01

Hradec má možnost první přesilové hry v zápase.

02:58

Hradečtí teď hosty ze severu Čech zamkli v jejich třetině a nedovolují jim zhola nic.

02:17

Po akci Matěje Novotného zvoní za gólmanem hostí levá tyčka.

01:36

Domácím se nedaří přechod pásma nikoho, a musejí tak s pukem až do své třetiny. Další rozehrávka je však lepší a domácí se usazují v pásmu hostujícího Litvínova.

01:07

Jan Vopat vyslal první střelu na gólmana domácích. Ten však střelu z levého kruhu kryje.

00:08

První bully zvládli lépe domácí a ihned míří s toušem za svou svatyni. Odtud rozjeli první útočné snažení, které ale ke koncovce nevedlo.

00:01

Mountfield HK: Tichý (Žalčík) – Táborský, Boukal, Havlíček (C), Řehák, Pelda, Jerman, Pinkas – Giesl, Gaspar, Budina, Pajer, Jirků, Beneš, Novotný, Souček, Slafkovský, Brožek, Marha

HC Litvínov: Herkommer (Ešler) – Werner, Hynek, Cimrman, Hocelík, Kadár (C), Kuchař, Hora – Beran, Šikl, Adámek, Vopat, Postl, Špaček, Brouček, Král, Krocker, Skuhrovec

Rozhodčí: Pilný – Bohuněk, Hájková.
Hradečtí Lvi si zatím v tabulce vedou skvěle a se ziskem 42 bodů jsou na druhé příčce. Hostům ze severu Čech se zatím příliš nedaří, a nacházejí se tak, se ziskem 22 bodů, až na samotném na chvostu tabulky. Hradečtí zvládli své poslední tři utkání dobře. Nejprve porazili na venkovním ledě vedoucí celek Kladna jasně 6:1, poté až na nájezdy přišli bod s pražskou Slavií, a nakonec porazili v prodloužení Bílé Tygry z Liberce. Hosté se v posledních zápasech spíše hledali a odpovídají tomu i jejich výsledky ze zápasů. Nejprve na vlastním ledě prohráli s Libercem v prodloužení 3:4, poté podlehli Indiánům z Plzně 0:6, a nakonec prohráli jasně i se Slávisty 3:8. Uvidíme, zdali se hostům dnes povede jejich šňůra nepovedených zápasů přetrhnout
Zdravím všechny příznivce mládežnického hokeje. Dnes nás na stadiónu pod Bílou věží čeká zajímavý duel mezi domácím Mountfieldem HK a hostujícím mančaftem z Litvínova.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

5:2

Branky a nahrávky: 7. Slafkovský (Pajer), 31. Budina (Slafkovský, Pajer), 37. Marha (Slafkovský), 56. Marha (Slafkovský, Pajer), 60. Novotný (Táborský, Giesl), 61. Budina (Beneš) – 20. Kadár (Werner, Skuhrovec), 59. Postl (Špaček)

Mountfield HK: Tichý (36. Žalčík) – Táborský, Boukal, Havlíček (C), Řehák, Pelda, Jerman, Pinkas – Giesl, Gaspar, Budina, Pajer, Jirků, Beneš, Novotný, Souček, Slafkovský, Brožek, Marha

Rozhodčí: Pilný – Bohuněk, Hájková

03:01 LIM 2 Kadár, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
05:43 LIM 2 Cimrman, hákování
06:33 HKM 1:0 Slafkovský (Pajer)
15:09 LIM 2 Skuhrovec, hákování
15:20 HKM 2 Jirků, sekání
18:19 HKM 2 Marha, krosček